Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 142 z 158    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145 ... 158  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Dnes ráno dostal ranní řidič od Bubílka požehnání a hurá do ulic, asi to bylo něco platné, protože Poršehnus bohužel vydržel. Snad to zedechne zítra.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
Připojím se k názoru na přehnanou výšku podélných madel na držení. Nejsem zrovna nejvyššího zrůstu, 178 cm není zrovna málo (jsou mezi námi i menší lidé), ale o pohodlnosti držení se podélného madla u stropu bych raději pomlčel a stejnětak o celkovém prostoru při stání, kdy neustále člověk někomu zavazí... Dneska jeli v 13T dvě slečny a neustále v exponovaném úseku Rybkova - Česká někomu zavazely. Nakonec na České vystoupily se slovy, že si raději počkají na další trojku (ještě pronesli pár hanlivých slov na konto nové tramvaje)...to myslím mluví za vše!!!


Dneska ráno - 7:47 jsem si 13T vyfotil na Moravském náměstí, no a zítra ráno se s ní pojedu projet - z čáry až na starku a zpět na Moravák, samozřejmě si to našotím. No už se těším. :-D :-D :-D A zážitky sem taky určitě napíšu.


Offline
Uživatelský avatar

588
20 říj 2006 16:11
Újezd u Brna
I já ji viděl dnes odpoledne na Čáře, hodnotit nebudu, páč bych jen opakoval sebe , své předřečníky zde i na k-reportu, kde mnoho slov k tomu řekl/neřekl přímo pan Tarant osobně z čehož mi vyplývá, že 13T v Brně je důsledkem špatných zákonů, neochoty Škody, a laxnosti DPMB ](*,)

_________________________________
Ze země nic nespadne.


Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
Nevite nekdo, kde bude jezdit zitra?
O vikendu by mela udajne jezdit na 1...

_________________________________
"Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. Tou první si tím však nejsem tak jist." (Albert Einstein)


Offline
Uživatelský avatar

30
06 pro 2005 21:31
rt6n1 píše:
Co chtěl tímhle příspěvkem autor říci?

Asi..chtěl poděkovat.... :-D :-D


Offline
Uživatelský avatar

310
11 srp 2007 10:56
ROMAN .S píše:
dekuji moc žeste pustili poršetru v pondeli a do patku bude jezdit toje supr dnes kolem 16 01 sem snou jel na starou osadu

Co chtěl tímhle příspěvkem autor říci?


Offline
2
31 říj 2007 14:22
dekuji moc žeste pustili poršetru v pondeli a do patku bude jezdit toje supr dnes kolem 16 01 sem snou jel na starou osadu


Offline
Uživatelský avatar

3213
14 čer 2004 18:56
blekfild
Adamav píše:
Kdo dnes kolem 16:20 na Staré osadě šotil 13T já sem tam byl taky s kámošem možn budou i fotky až je kámoš hodí do pc byly jsme ty dva malí.


Aha, takze tys byl jeden z tech exotu co jeli spojem v 1632 z SO, okupovali zadni clanek a sotili interier :)

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

310
11 srp 2007 10:56
Ty madla jsou nad sedadlam i v nízkopodlažních článcích, myslím. A o pohodlné jízdě ve stoje se nedá mluvit. Pořád jsem nemohl najít ideální místo na stání kde bych nezavazel a zároveň se něčeho držel. Ono vůbec najít místo kde bych nezavazel byl oříšek.
O schodech a podélných sedadlech ani nemluvím. To už tady pěkně rozepsal SYN.


Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
Zkusim zminit svoje postrehy, kery tady este nepadly - napriklad sem si v vsiml, ze vnitrinim BUSE BS 120 v uplne poslednim clanku je este stare software - tj cas a zona tucne a nezobrazovani symbolu trakce mezi temahle dvema udajama a taky nezobrazovani casu vedle nazvu pristi zastavky...
Jinak, jak uz bylo zmineno, je to jak dlouha anitra, zvuk, i brouseni koleji..
samozrejme ty sedacky naproti sobe... k tomu se uz nebudu vyjadrovat, jenom bych zminil co jeste zmineny nebylo a taky se jich to tyka - vsimnete si madel nad nema - so zbytecne moc nad nima, takze kdo se chce chytit, tak se musi nahnout nad sediciho, takze si predstavte parny leto, sedite si takhle v tom clanku se sedadlama naproti sobe, a ted se nad vama chytne nejaka korpulentni zpocena pani drzadla... blee

_________________________________
"Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. Tou první si tím však nejsem tak jist." (Albert Einstein)


Offline
55
16 zář 2007 15:07
Brno-Kohoutovice
Kdo dnes kolem 16:20 na Staré osadě šotil 13T já sem tam byl taky s kámošem možn budou i fotky až je kámoš hodí do pc byly jsme ty dva malí.


Offline
Uživatelský avatar

3704
28 úno 2006 19:00
Můžu-li to nějak shrnout:Velice mi to připomíná "staré dobré" RVHP,kdy se "vyvíjelo" to,co jinde už dávno fungovalo!


Offline
214
03 srp 2006 06:41
Brno, CR
1) Ano, tak nějak to bylo to jediné co mě napadalo jako důvod proč se za každou cenu snažit zaplnit prostor místy na sezení. Určitě to v tomto smyslu bude fungovat, bohužel za současné situace je to pro cestující nevýhodné, holt se občas nevejdou a počkají si, nebo budou jezdit spoje častěji (to chci vidět!) a zase se najezdí víc vzkm...
Ovšem proč ne plošina ve 4. článku? Druhý článek se přetížit může a u čtvrtého to bude vadit víc? Jsem měl dojem že ten design je víceméně symetrický...
2) Nojo, prostě budete kupovat co děláme - chápu, ale doufám že se aspoň snaží vyrábět to čím nenaštvou úplně všechny (jen některé). Aspoň jim jasně říct že toto není ono, že to chceme jinak. V Anitrách to šlo tak by to něměl být moc problém.
3) To je sekundární, s tím se dá žít. Jen je zajímavé že s dostatečnou silou PR se dá přesvědčit většina že tohle je to lepší :-)


Offline
Uživatelský avatar

1378
26 úno 2005 04:51
Brno soukromně / Ostrava studijně
Takze:

1) jedno misto pro kocarek je z duvodu napravovych tlaku - tzn. pokud udelam stejne misto i ve 4. clanku stoupa moznost zabrani tohoto flrku stojicimi cestujicimi -> vyssi zatez...

2) podelne sezeni - nebylo specifikovano ve VR tzn. Skodovka vyrobila to co dela pro Prahu -> srat se s par kousky nekam jinam nema cenu...navic pravne je to zrejme neosetritelne...

3) design - taktez nespecifikovano -> pravne nemozne specifikovat - skodovka dodava to co zrovna vyrabi - cela Astra/Anitra/Vektra do tuzemska dodavat nebude -vyjimkou je 06T Cagliari kde chteli starsi typ cel a jelikoz si skodovka zahranicnich zakazniku vazi vic nez tuzemaku dostali je...

Buh zdar s timto krapem...
Ps: osobne mam zkusenost s jizdou ve 14T takze nevarim z vody...


Offline
214
03 srp 2006 06:41
Brno, CR
Tak jsem se tou slávou dneska projel, a je to hrůza. Na to že je to stroj ze stejné řady jako Anitra tak je výrazně horší. Narážím samozřejmě především na vnitřní uspořádání, protože to má na mě jako na cestujícího největší vliv.
Takže, co se mi nelíbilo:
- podélné sezení v 1., 3. a 5. článku, bohužel při tomto uspořádání je průchodnost uličky redukována na minimum, sedáky jsou odsazené o nějakých 20 cm od oken a spolu s jejich šířkou a s "šířkou" sedících cestujících má člověk co dělat aby sedícím nešlapal při procházení na nohy. Únosné jedině v případě že v těchto článcích nebudou stojící cestující, ale o tom si můžeme nechat jedině zdát.
- vysoký schod, při nastupování prvními nebo posledními dveřmi je tam dost vysoký schod, odhaduji takových 20 - 25cm, je to fakt dost. Stejně vysoký schod je v kloubech na všech rozhraních článků (1.-2., 2.-3. atd.) a tam to vadí ještě víc než u krajních dveří. Přímo přede mnou jedna jinak vcelku čiperná důchodkyně s problémy zdolávala...
- malé místo na kočárky/inv. vozíky a podobné, proboha jak někdo může dopustit takové zvěrstvo?! Plocha je jen za 2. dveřmi (na začátku 2. článku), a to ještě poměrně malá, osobně jsem byl svědkem jak na sedačce před touto plochou seděl cestující a normálně velký kočárek se tam už nevešel podél, maminka s ním tedy stála napříč čímž ovšem zabírala půlku (nijak širokého) průchodu do vedlejšího článku. Ale řekněme že zde byla na vině převážně nevšímavost onoho sedícího cestujícího, kdyby pustil maminku sednout (tramvaj byla stejně poloprázdná stačilo si přesednout) tak se tam kočárek vešel podélně celkem v pohodě (měla by jeho držadlo těsně před sebou což by jí stejně jistě vyhovovalo). Ale co zbytek nízkopodlažního prostoru? Žádný další prostor pro kočárky a jiné není, je to poměrně slušně nacpané sedadly v uspořádání 2+1 a pokud se kamkoliv jinam s větším kočárkem (větším než malým golfákem) postaví tak tvoří téměř úplný blok průchodu, ať už u dveří nebo v uličce. Takže to máme na 31m šaliny 1 (slovy JEDNO) místo na kočár nebo invalidní vozík, jestli se šeredně nepletu tak to je zhoršení současného stavu kdy bylo minimálně jedno (spíš dvě, podle toho jak se poskládaly) místo na 20m (K2) či 2 (až 3) na ±30m u K3 / KT8. Toto považuji za tak velkou zvířeckost, že v tuto chvíli vážně uvažuji o tom že napíšu svému radnímu (nebo jak se to správně jmenuje v radě města) stížnost jak je možné něco takového připustit, zrovna dnes kdy se odstraňování překážek (nejen) v dopravě věnuje zvýšená pozornost. Přitom se jedná o trivialitu, vnitřní uspořádání bylo zcela jistě do značné míry volitelné objednavatelem. Tohleto by si rozhodně měl někdo odskákat!

Dál už jen poznamenám že čela "Porsche" vypadají dost divně, ale budiž, to je věc vkusu každého. Díky jejich mohutnému vyklenutí je souprava delší než by jinak byla, ale zase tam snad aspoň vzniká další prostor na výzbroj / vybavení tak to snad není prostor úplně ztracený. Impresivní je také vybavení tably, připadalo mi to až přeplácané ale budiž, chápu že ve vozidle za bratru 50M už nějakých pár desítek tisíc nehraje žádnou zvláštní roli.
Celkově - dle mého názoru to mohla být při vší bídě docela použitelná tramvaj, stačilo kdyby byla podlaha (alespoň) v krajních článcích ve stejné výšce jako u Anitry, se stejným uspořádáním sedadel (2+1), plus prostor pro kočárek v obou nízkopodlažních článcích (za 2. a 4. dveřmi) a bylo by to docela obstojné. Samozřejmě pomíjím (jako cestujícího mě to ani moc nezajímá) vlastnosti podvozku a jeho vliv na kol. svršek, s tím se při dané koncepci asi nic moc nenadělá.
A teď jdu trochu zchladnout :-D , docela jsem z toho docela rozzuřený :evil:


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
1902 by měla dorazit v noci z pondělí na úterý.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Residento:
Pár dní už se to tu probírá :)


Offline
Uživatelský avatar

15
03 lis 2007 13:03
Loc: 49°14'7.067"N, 16°35'4.854"E
V pondeli 5.11 2007 vyjede uz do provozu. A bude na lince cislo 3 s kurzem 00306 :applause:

_________________________________
Nemusíte mi porád psát, že jsem bůh, já to vím.


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
1737 už ji měla včera. Je to drátěná přihrádka o velikosti kastlíku na služební desky pro řidiče v tramvaji. Bohužel jsem neměl nějak moc času to šlehnout, protože mě ten vůz vyměnili :-(

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
Uživatelský avatar

872
13 bře 2007 20:20
Brno - Bystrc
Zanedlouho skonci ty informacni tiskoviny rozhazene po cele tramvaji :(

_________________________________
RT6N1 fanklub :)


Offline
888
21 led 2006 12:26
manil píše:
V následujících dnech budou do tramvají montovány (pravděpodobně na zástěnu kabiny řidiče) kovové držáky na tiskoviny ve formátu A4. Budou v nich dispozici nějaké informační noviny (nejspíš o MHD).

To zas bude bordel. :roll: Tak jak metro. #-o


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
Tak 13T teď akorát vjíždí do smyčky v Komárově.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
V následujících dnech budou do tramvají montovány (pravděpodobně na zástěnu kabiny řidiče) kovové držáky na tiskoviny ve formátu A4. Budou v nich dispozici nějaké informační noviny (nejspíš o MHD).


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
13T bude přes víkendy na 14/1


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3949 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145 ... 158  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 30 čer 2024 23:14
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]