Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 73 z 158    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 158  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

163
26 črc 2006 15:05
Těžko můžete dát pokutu za zavazadlo bez jízdenky, když spoluzavazadlo drtivá většina cestujících převáží bezplatně na základě předplatní jízdenky.
Co je naopak potřeba jsou bločky pro řidiče, aby mohli rozdávat pokuty i oni. Já třeba pokutu dát můžu, ale jenom pokud mi to člověk dá cash. Jinak ho můžu leda tak vyhodit.


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
MartinV píše:
Když by se vzala v úvahu nejhorší možná varianta: zmizí část cestujících -> prodlouží se intervaly/zdraží se jízdné ->opět část cestujících odejde -> opět se prodlouží intervaly/zdraží se jízdné... A za chvíli bychom byli bez MHD

Je to až moc reálné, něco takového proběhlo v regionálce všude možně po republice. Pro VHD je to vždy nemilé, protože trvá, než po další změně podmínek získá cestující zpět, a ty podmínky pro ni se nějak zásadně nevylepšují...


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Když by se vzala v úvahu nejhorší možná varianta: zmizí část cestujících -> prodlouží se intervaly/zdraží se jízdné ->opět část cestujících odejde -> opět se prodlouží intervaly/zdraží se jízdné... A za chvíli bychom byli bez MHD :mrgreen:
P.S. to je naštěstí nereálné


Offline
151
07 říj 2009 23:14
Mauricio: Jde o to, že když zmizí část cestujících, bude důvod k omezení dopravy, a dopadne to jak s motoráčkama na Slovensko.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
On DPMB jde pro jistotu cestou nepokutování této činnosti.

Ano, ale to je taky špatně. Jinak souhlas.


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mauricio: pokud bys ale ty byl v roli DPMB (teď to myslím obecně, tzn. byli by to tvoji zákazníci), tak raději půjdeš cestou nižší pokuty, aby sis neodradil zákazníky, protože nikdo není rád, když mu mizí "zboží". On DPMB jde pro jistotu cestou nepokutování této činnosti.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Ať je to odradí, když se neumí chovat. Takových není škoda.


Offline
151
07 říj 2009 23:14
souhlasím již s výše navrženým, ale pokuta za podobné prohřešky by určitě NEMĚLA být 700!Osobně bych to viděl tak 100-300, víc ne.. to by pak odradilo lidi od veřejné dopravy


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Zlaťák
Myslel jsem to tak, že se k té tašce někdo přihlásí hned ve voze, aby mu to někdo neodensl. Ale je to otázka.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Zlaťák píše:
V okamžiku, kdy to dáš do ztrát a nálezů a dotyčný si pro to příjde, nic nemzůžeš, pakliže ti bude tvrdit, že on to někde zapomněl a "někdo" mu to asi na tu židli položil.


Jeho problém, má si své věci hlídat. Jinak jsem pro pokutu za jakékoli porušení SPP. Nevím, jestli zrovna 700, osobně bych se přikláněl k něčemu mírnějšímu - 200-500 dle provinění bych viděl ideálně :)


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
V okamžiku, kdy to dáš do ztrát a nálezů a dotyčný si pro to příjde, nic nemzůžeš, pakliže ti bude tvrdit, že on to někde zapomněl a "někdo" mu to asi na tu židli položil.

Jinak s tím žrádlem, nohama na židlích,.... souhlasím. Věřím, že by stačila i pokuta třeba jen dvě stovky a většina by si to hodně rychle rozmyslela.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Mauricio: A komu bys tu pokutu dal? Té tašce? Ona to taky může být igelitka, ke které se nikdo nebude hlásit,....
A nebo by to šlo vyřešit tak, jak píše mceza. K tašce se nikdo nehlásí? OK, tak je to nález, sebere se to a tak dále. A on se k tomu vzápětí hned někdo přihlásí.

A stejně tak, jako by měla být pokuta za tašku na sedačce, by měla být pokuta za jídlo ve voze, znečištěnej oděv, polonahý kaštany, batohy na zádech. U tohoto u všecho byl byl nekompromisní - 700 na místě nebo 1000 později. Žádné domluvy - zrovna u těch batohů na zádech to jaksi nepomáhá. Pokud je cestující shnilej dát tašku na zem, jeho problém, dopravce ho bude mít o to radši, 700 Kč je 700 Kč. Krát několik cestujících denně... Druhá věc je ovšem ta, že by tím revizoři ztratili poněkud více času.

Takže nechápu, proč tady Mauricia napadáte?!?
ó, děkuji :)


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
Mauricio píše:
Nejde mi o to, že tam může sedět člověk. Jde mi o to, že ta taška, která se povaluje všude možně na zemi, je ze spodu docea zasraná - a podle toho pak ta sicna taky vypadá.

Tak, tak! Podle SPP taška na sedadle NEMÁ co dělat! Tak těch 700 ,-Kč je oprávněných!
Já jsem "napomínal" jakéhosi dementního dědka na a-53, když si rozložil 6 špinavých tašek Billa po dvojsedačce před sebou, a ještě vyřvával! Příště ho už vyrazím ven!
Takže nechápu, proč tady Mauricia napadáte?!?


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Mauricio: A komu bys tu pokutu dal? Té tašce? Ona to taky může být igelitka, ke které se nikdo nebude hlásit,....
Sedneš si jen tak na sedačku, když je vedle na druhé sedačce jakási taška? A i tak zbývá velké procento tašek, které majitele mají.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Zlaťák: nemám čas komentovat zbytek, ale když se k tomu nebude nikdo hlásit, tak sebrat a dát do ztrát a nálezů. Pokud se o ni někdo přilásí, zaplatí pokutu, pokud ne, bude s ní zacházeno stejně jako s nevyzvednutými nálezy...


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Mauricio: A komu bys tu pokutu dal? Té tašce? Ona to taky může být igelitka, ke které se nikdo nebude hlásit,....


Offline
Uživatelský avatar

639
08 kvě 2008 15:15
Brno - Žabokvaky
Uznávám že tohle mě nenapadlo... Zasraná taška samozřejmě patří na zem (nebo se dá položit na nohy když ji nechci dát na zem, to dělám já a přinejmenším na kratší cesty to funguje bez problémů).

_________________________________
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno... (Cato)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Nejde mi o to, že tam může sedět člověk. Jde mi o to, že ta taška, která se povaluje všude možně na zemi, je ze spodu docea zasraná - a podle toho pak ta sicna taky vypadá.


Offline
Uživatelský avatar

639
08 kvě 2008 15:15
Brno - Žabokvaky
Když někdo zabere místo vedle taškou, je to nepochybně chyba... dávat ale hned pokutu 700,- mi připadá trochu ultras... nic nebrání někomu kdo si chce sednout říct jednoduché "s dovolením", dotyčný ve většině případů uhne (v opačném případě ať si koupí na zavazadlo druhý lístek)... Je to celé podobná situace, jako když si někdo sedne na místo blíž uličce a místo u okna je prázdné... Ve chvíli kdy se místa zaplní tímto způsobem (přestože je druhá polovina míst zcela volná), velká část lidí raději stojí než aby se cpala k oknu (a přitom "s dovolením" by stačilo)...
Tím samozřejmě nepopírám to, že ohleduplnější je sedat si na místo k oknu (když jsou obě místa volná) a bágl si dát rozhodně na nohy... Při stání pak samozřejmě bágl nemá na zádech co dělat (tolerovat lze při prázdné tramvaji).

_________________________________
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno... (Cato)


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mauricio: neříkal jsem, že to není problém cestujících, ale uspořádání sedadel 1+1 má určitou výhodu. Problém s taškami na sedadlech tkví v tom, že to nikdo nekontroluje a nepokutuje.


Offline
151
07 říj 2009 23:14
Mauricio píše:
A tačky odložený na sicně bych řešil jednoduše - obsazené sedadlo bez jízdenky - 700 Kč na místě.

souhlas


Offline
9986
15 led 2005 23:41
TO je už problém cestujících, jak si to sami vyřeší. A tačky odložený na sicně bych řešil jednoduše - obsazené sedadlo bez jízdenky - 700 Kč na místě.


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Sedačky 2+0 mají oproti 1+1 malou nevýhodu, jelikož (obecně u dvou sedaček vedle sebe) si pár lidí sedne na tu krajní, pár lidí zabere svým pozadím i tu druhou...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
To je možné.


Offline
Uživatelský avatar

9290
10 čer 2004 11:19
No 2 proti dverim dost spomali vymenu cestujicich. Hned po schodech nabehnes do sedacek. Dokud nebude takova kapacita na lince, aby si lidi nestali na hlavach a soupravy nejezdily na dohled od sebe, tak cokoliv vic jak 1+1 je nesmysl. Jenom se zmensi celkova kapacita na ukor par sedicich.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3949 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 158  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 28 zář 2024 01:23
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]