Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 41 z 158    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 158  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Objevuje se tu plno fám, ví někdo jak zněla smlouva se Škodovkou a jaké byly dodatky? Vzpomínám si, že v roce 2007, když přišly první dvě 13T, že se tenkrát mluvilo o rámcové smlouvě, ve které mělo být zaneseno, že část dodávaných vozů bude ve verzi tříčlánkové a část ve verzi pětičlánkové obousměrné. Později se mluvilo, že Škoda v tomto není schopna smlouvu dodržet a dělal se nějaký dodatek jen na pětičlánek s tím, že od jistého dodávaného vozu budou uplatněny požadavky brněnského DP. Jak to tedy tehdy bylo?


Offline
3342
21 led 2011 14:19
No, zrovna na linku 8 by podle mě něco koncepce 13T5 vůbec nevadilo. Trať je na většině trasy rychlodrážní, a tam kde není, je aspoň pěkně rovná. Tam by se zrovna pevné podvozky mohly osvědčit.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Původně jsem psal cokoliv obousměrného. Obousměrná sarančata jsem zmiňoval jen pokud by to šlo zalevno překopat a pořídit. Nikoliv že by to bylo supr a bomba největší.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Někdo tu zmiňoval, že by nebyly špatné obousměrné poršata - zajímalo by mě, jestli ta původní smlouva umožňovala i nákup obousměrné varianty?

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
E15 píše:
Aktivně naopak podnik v současnosti spolupracuje se Škodou Transportation kvůli prodeji staršího typu tramvají 14T. Potvrdil to i generální ředitel Škody Transportation Josef Bernard. „Jedná se o moderní vozy, které mohou najít výborné uplatnění v jiných městech a jejich prodejem můžeme získat výrazně víc finančních prostředků než prodejem starých vozů typu T3,“ podotkl Ďuriš. Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-l ... n=copylink

No, myslím, že má domněnka nemusí být daleko od pravdy :-)

Ostatně, 13T5 zas tak hrozné nejsou. A kdyby třeba měly posloužit jako rozšíření vozového parku, tak lepší než nic...


Offline
325
21 dub 2009 20:30
TMB píše:
Nemá náhodou DP dostat zpětně proplacenu miliardu Kč z ROPu za minulá Poršata? Je to schváleno za podmínky, že v ROPu zbudou peníze. Pokud ta informace je pravdivá, tak bych to odhadoval na nějaké ujednání mezi dodavatelem a magistrátem, takže v tomto případě by se peníze musely najít.


Jj, v ROPu je skutečně pro DPmB vyčleněna rezerva v maximální výši cca 1 GCZK na zpětné proplacení 20 poršat. Pokud ty prachy opravdu zbudou, DPmB si s nimi může dělat co chce - opravit někde glajzy, koupit nové vybavení do vozovny, dívat se, jak mu je sebere bakalář na nějaký nový úd, rekonstruovat měnírnu a nebo třeba koupit nějaké ty šaliny - až již ojeté či nové.

Jinak, něco k vyjádření DPhlmP k prodeji 14/15T je tady: http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-l ... ik-1097488


Offline
Uživatelský avatar

361
28 dub 2006 11:37
stověžatá
k.ondra89 píše:
Demon: Takže DPP s 14T normálně počítá, a všechno to kolem jejich odkupu byly pouze politické "tanečky"? Tak nějak jsem si to myslel už od začátku.
On by DP samozřejmě rád nepočítal, ale jelikož jsou neprodejné a když, tak s velkou ztrátou, nehledě na nutnost vrácení čerpané dotace...
Takže cestou bude výběr vhodných linek pro vypravování (17,20,10,12...), přesun části do vhodnější vozovny.


Offline
123
23 čer 2014 12:31
k.ondra89 píše:
Tak nějak jsem si to myslel už od začátku.

Tak hlavně, že tady vymýšlíš teorie, odkud by měly být použity skelety pro nové 13T. sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Demon: Takže DPP s 14T normálně počítá, a všechno to kolem jejich odkupu byly pouze politické "tanečky"? Tak nějak jsem si to myslel už od začátku.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

361
28 dub 2006 11:37
stověžatá
Já bych byl v klidu, ani skelety pražských 14T rozhodně v nejbližších letech použity nebudou. Tenhle kontrolní balónek byl vypuštěn zřejmě záměrně před jednáním o úpravě smlouvy na 15T, přičemž už dopředu bylo poměrně jasné jak to dopadne...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Taky zůstává otázkou zda by něco jiného DP vůbec chtěl. Přece jen z hlediska údržby a náhradních dílů je výhodné mít vozový park co nejjednotnější. Nákup nějakého nového typu by tomu nepomohl, spíš naopak.

Jinak si dovolím souhlasit s Edovou domněnkou. Pochybuju, že by Škoda, v době kdy vyrábí 15T, 26/28T a 29/30T, chtěla opět najíždět na výrobu staršího typu 13T. Viděl bych to na postavení nových 13T5 s tím, že místo svaření nových skeletů jednotlivých článků budou použity ošetřené původní ze 14T.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Škodovka by možná měla, jestli je schopná jiný typ vyrobit levněji. Ale tohle by nikdy nemohlo projít přes Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Dodané vozy zkrátka musí odpovídat specifikaci z výběrového řízení. Což 13T odpovídají, 15T nikoliv.

A obzvlášť, pokud by to mělo být podpořeno nějakou dotací z fondů EU, pak by to už tuplem nebylo možné.


Offline
808
25 led 2006 09:46
Obávám se, že ani spekulativně, ani teoreticky nelze měnit vítěznou nabídku výběrového řízení. A kdyby náhodou, tak bych spíš upřednostnil 30T (nebo co to má jít do Bratislavy). Ale hlavně, Škodovka pro to nemá nejmenší důvod.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Ne.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Čistě teoreticky a spekulativně, bylo by možné změnit tu současnou smlouvu se Škodovkou ze 13T na 15T?

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
808
25 led 2006 09:46
Nemá náhodou DP dostat zpětně proplacenu miliardu Kč z ROPu za minulá Poršata? Je to schváleno za podmínky, že v ROPu zbudou peníze. Pokud ta informace je pravdivá, tak bych to odhadoval na nějaké ujednání mezi dodavatelem a magistrátem, takže v tomto případě by se peníze musely najít.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
TMB píše:
Je otázka, zda vůbec DPMB může dělat výběrové řízení na jiný typ, případně jiného dodavatele.

Do roku 2016 podle smlouvy se Škodou nemůže DP kupovat jiné nové tramvaje. Varia můžeme pořizovat jen díky tomu, že to jsou oficiálně pouze rekonstrukce starých vozů. Tzn. pokud nějaké Poršetry budou, bude to v rámci stávající smlouvy se Škodou.

Domněnka: Myslím si, že jestli něco do Brna přijde, budou to "nové" 13T v uspořádání shodném s 13T5. To ale neznamená, že na stavbu těchto "nových" tramvají nebudou použity díly z pražských 14T, které by mohla Škoda stáhnout zpět k sobě a "rozebrat".


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
A informace "odkud na 20 poršat vezme podnik peníze" tam nezazněla? Zvláště, když se tu háže trojcifernými a dvojcifernými čísly v souvislosti s autobusy a trolejbusy, je tato informace irelevantní.


Offline
808
25 led 2006 09:46
Informace o dodávce Poršat měla zaznít na školení řidičů od vedení DP. Takže úplně na lehkou váhu bych to nebral. A smlouva na dodávku až sto tramvají 13T do roku 2016 platí. Je otázka, zda vůbec DPMB může dělat výběrové řízení na jiný typ, případně jiného dodavatele.


Offline
Uživatelský avatar

1895
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Jo jo, mají přijít, akorát se nebudou vozit na traileru, ale budou padat z nebe.

Edit: První už přistála, akorát si spletla depo a stojí ve Slatině na střeše.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Myslel jsem, že začátek prázdnin se začne projevovat spíše na k-reportu... A ono ne, on se projevuje nejdříve tady. Jak je jeden z adminů někde s medvědama a tučňákama (nebo kde že to), dějí se tu nepěkné věci.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2497
28 lis 2007 23:00
Brno
barmann píše:
Safra, safra, stále více se proslýchá, že těch 20 kousků by fakt mělo dojít a to tak že hodně rychle a dokonce v pražské úpravě. Tak mě to utvrzuje v myšlence, že to jsou ty, co měla Praha odebrat a vyvázala se ze smlouvy a tak je snad s nějakou slevou dostaneme my.


Bavím se pročítáním této diskuze, ale zatím nedal tento uživatel žádnou další odpověď.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Antirez píše:
Celé je to úplná blbost a kdo takovou JPP šíří, tak se nejspíš dobře baví, jak mu to někteří žerou.

Aby ses nedivil :-)


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Je tady vůbec někdo, kdo tu smlouvu alespoň viděl? A popřípadě její dodatky? Vzhledem ke způsobu, jakým Škoda jedná se svými odběrateli, by mne to nijak nepřekvapilo... Ale v tuto chvíli mám pocit, že je to mlácení prázdné slámy z obou stran.


Offline
123
23 čer 2014 12:31
barmann:
I kdyby se mělo jednat o plnění již dříve podepsané smlouvy, tak by určitě DPmB neměl povinnost odebírat nějaké repasované ojetiny. Takže ta JPP s nákupem pražských 14T je totální nemysl. A určitě by nemuselo jít o 20 vozů. Pokud se nepletu, smlouva byla koncipována tak, že DPmB měl odebrat každý rok minimálně 2 vozy.

Proč by DPmB nakupoval další vozy této koncepce, když cestující z nich rozhodně nejsou nějak zvlášť nadšeni a trh už nabízí něco daleko lepšího? A jestli nás se 13T čekají stejné problémy, jaké má Praha se 14T? Myslím si, že nákup vozů v posledních letech ukazuje, kterým směrem se chce DPmB vydat. Celé je to úplná blbost a kdo takovou JPP šíří, tak se nejspíš dobře baví, jak mu to někteří žerou.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3949 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 158  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 zář 2024 01:19
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]