Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Pravidla fóra


Vadi vam toto forum? Rusi vas toto forum? Nechcete ho videt?

Muzete si sem zakazat pristup! Staci se v uzivatelskem panelu pridat do skupiny "Nechci videt Co se jinam neveslo"


Odpovědět na téma Stránka 22 z 29    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 29  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

469
09 kvě 2007 14:55
Daleko
Kapusta píše:
Rop: Co to bylo za školu?

To neznáš ... není to v Brně ... ani na jižní moravě ... :-)
Obchodní akademie T. G. Masaryka v Kostelci nad Orlicí

_________________________________
Jsem mladý, krásný, inteligentní recidivista :-)
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.


Offline
32
05 zář 2007 08:47
Brno
Rop píše:
Docela by mě zajímalo, čím se živíte, případně co děláte? Je vaše práce (činnost) svázána s MHD v Brně?

Tak já jsem v Brně studoval a to zabezpečevací zařízení pro dráhu.
Nyní dělám u firmy jterá dodává zabezpečovací zařízení pro dráhu.
A třeba včera jsem byl v tramvajové vozovně na revozy zab. zařízení ....ale ne v Brně ale v Ostravě :lol:


Offline
Uživatelský avatar

483
22 srp 2006 12:35
Bohunice
Rop: Co to bylo za školu?

_________________________________
Chůze = doprava 21. století.


Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
Datel píše:
anarchio: již z několika Tvých příspěvků jasně vyplývá, že ty a školství jsou pojmy neslučitelné, ale nestraš zbytečně letošní maturanty! [-X
To, že maturita bylo neopakovatelný peklo, Ti vzhledem k úrovni Tvých příspěvků věřím, ale nemusí tomu být tak i u ostatních.
Co se týče známek, tak mě osobně se na ně nikdo neptal a určitě ve většině případů odrážejí plus minus úroveň studenta, samozřejmě lze namítat štěstím na otázku či neoblíbeností u učitele, ale to nelze tvrdit u všech maturitních předmětů...!
Mě třeba trochu potrápil češtinář, ale to jsem v podstatě čekal, díky vzájemné antipatii. Určitě žádný učitel nemá zájem na tom tě nějak shazovat či úplně vyhazovat, jde především také o jeho vizitku. Jinak ostatní známky odrážely zhruba výsledky mého čtyř-ročního snažení.

Dovolil bych si upresneji - ja (a kazde clovek, kere se neboji vyjadit svuj nazor) a cesky skolstvi nejde dohromady... Nevim cos myslel tou urovni prispvku, ale esi se clovek dokaze neco nasprtat z hlavy neni znamkou inteligence, - mimochodem - ja maturoval z 5 predmetu za 8.

_________________________________
"Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. Tou první si tím však nejsem tak jist." (Albert Einstein)


Offline
Uživatelský avatar

469
09 kvě 2007 14:55
Daleko
Tak já nevím ... já čtyři roky to flákal (někdy i za 4 z češtiny atd) ... a maturoval jsem s jednou dvojkou ... a pěti jedničkama ... mě prostě nevyhovuje ten styl učit se každý den ... ještě že na vysoké se zkouší jednou za půl roku .... jinak k nám (Fakulta podnikatelské VUT v Brně je průměr 20 % přijatých ze všech přihlášených a během studia školu opustí cca 10 - 20 % lidí z čehož je minimum je odejito ... )

_________________________________
Jsem mladý, krásný, inteligentní recidivista :-)
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.


Offline
Uživatelský avatar

483
22 srp 2006 12:35
Bohunice
Datel píše:
... Jinak ostatní známky odrážely zhruba výsledky mého čtyř-ročního snažení.
Má pravdu ten chlapec. :-) Na vysoké tě zkouší člověk, kterého neznáš a co je horší, on nezná tebe. A ještě k tomu máš každý semestr lektory jiné (záleží na velikosti ústavu). Na střední má kantor čas poznat, jestli je student flink nebo pracant (a to se odrazí i u té maturity), ale na vysoké ne: tam vi o tobě nanejvíš jen tolik, jestli mu chodíš na přednášky/cvičení.

_________________________________
Chůze = doprava 21. století.


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Ony i výsledky u maturity jsou vizitkou učitelů, proto se snaží, aby to udělali všichni.

Jeden můj spolužák se s třídním rafl. Potom měl u něho maturovat ze dvou předmětů (ČJ, D). Protože už byl přijat na VŠ, tak se na to vykašlal. Bylo jen dobrou vůlí třídního, že češtinu ukecal na čtvřku, aby nemusel v září opakovat celou maturu.


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
anarchio: již z několika Tvých příspěvků jasně vyplývá, že ty a školství jsou pojmy neslučitelné, ale nestraš zbytečně letošní maturanty! [-X
To, že maturita bylo neopakovatelný peklo, Ti vzhledem k úrovni Tvých příspěvků věřím, ale nemusí tomu být tak i u ostatních.
Co se týče známek, tak mě osobně se na ně nikdo neptal a určitě ve většině případů odrážejí plus minus úroveň studenta, samozřejmě lze namítat štěstím na otázku či neoblíbeností u učitele, ale to nelze tvrdit u všech maturitních předmětů...!
Mě třeba trochu potrápil češtinář, ale to jsem v podstatě čekal, díky vzájemné antipatii. Určitě žádný učitel nemá zájem na tom tě nějak shazovat či úplně vyhazovat, jde především také o jeho vizitku. Jinak ostatní známky odrážely zhruba výsledky mého čtyř-ročního snažení.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7585
17 pro 2006 22:32
Brno
První den maturit tam všichni přísedící sedí poctivě, ale pak už to je nuda a morálka upadá :-) Složení: předseda komise (vždy z jiné školy) zkoušející (kantor daného předmětu) přísedící (kantor daného předmětu) ředitel (ne vždy má čas a náladu tam sedět) a pak třeba další učitelé (když nemají co dělat). Často ti tvůj kantor nenápadně ukáže na kterou otázku sáhnout, často se zvedne a jde tě zkontrolovat na potítko (často i poradí), při zkoušení tě nedusí z něčeho, co vytuší že seš z toho v loji. Ne vždy tě každý poslouchá (baví se spolu nebo si čtou noviny), ne vždy tam jsou úplně všichni (každý se někam odskočí).
Ale to všechno znamená, že si celý leta něco dělal a nespolíhal na pomoc u matury. Tož asi tak :applause: ((v případě té lepší varianty))
A když nic, v září je taky termín.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
9986
15 led 2005 23:41
manil píše:
U maturity je komise zkoušejících, z nichž ne všichni přímo zkoušeného studenta učili. Bývají často z jiných škol. => oblíbenost by neměla hrát žádnou zásadní roli.

ve třeťáku jsem se byl podívat na maturitu na naší zvláštní škole. Komise byla složena z učitele, který učil daný ročník (příp.jeho větší část, tj.alespoň dvě třídy), ředitele, jeho zástupce a nějakého člověka z jiné školy. Ale nevím, jestli je to tak na všech školách...


Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
manil píše:
U maturity je komise zkoušejících, z nichž ne všichni přímo zkoušeného studenta učili. Bývají často z jiných škol. => oblíbenost by neměla hrát žádnou zásadní roli.

Je videt zes nematuroval :lol:

_________________________________
"Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. Tou první si tím však nejsem tak jist." (Albert Einstein)


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
U maturity je komise zkoušejících, z nichž ne všichni přímo zkoušeného studenta učili. Bývají často z jiných škol. => oblíbenost by neměla hrát žádnou zásadní roli.


Offline
Uživatelský avatar

354
03 črc 2007 20:00
IDS JMK, zóna 535
anarchia99 píše:
Nj, to je bordel v ceskym skolstvi, a znamka stejne obvykle vyjadruje oblibenost u ucitele.


Výstižné...když má profesor na tebe "jinej názor" můžeš se snažit jak chceš. a to neplatí je n u matury...já pořád říkal, že profesoři (a učitelé) jsou spravedliví:)


Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
Kari píše:
Na známkách z maturity záleží. Mě se třeba ptali na známku z elektrotechniky když jsem nastupoval do nynější práce (DPMB). Bohužel jsem měl tu smůlu, že jsem si při zkoušce vytáhl blbou otázku, kterou jsme měli probírat ve druháku a my jsme to kvůli debilovi učitelovi neprobrali a ta známka podle toho vypadá.

Nj, to je bordel v ceskym skolstvi, a znamka stejne obvykle vyjadruje oblibenost u ucitele.

_________________________________
"Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. Tou první si tím však nejsem tak jist." (Albert Einstein)


Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
mh píše:
pokud u té matury neřekneš vůbec nic, můžeš mít ŠTESTÍ kolik chceš, a stejně ti to nepomůže... a pokud svůj obor nechápeš a nedovedeš si něco zapamatovat, tak je neúspěch na místě... btw většina normálních učitelů (mistrů) u maturity pomáhá..

Nee, ikdyz nic nereknes, muzes projit. Za nechapani oboru clovek nemuze, casto so nazvy oboru zavadejici, napriklad ja se extremne nachytal. K tomu pomahani, jak keri, podle toho jak se vyspi, jako maj naladu apod., a mluvme o ucitelich, status mistra jak znamo uz 1,5 roku neexistuje.
Vubec o tom, jak je maturita blbe udelana by se dalo diskutovat dlouho, ale ne tady ](*,)

_________________________________
"Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. Tou první si tím však nejsem tak jist." (Albert Einstein)


Offline
Uživatelský avatar

3073
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Na známkách z maturity záleží. Mě se třeba ptali na známku z elektrotechniky když jsem nastupoval do nynější práce (DPMB). Bohužel jsem měl tu smůlu, že jsem si při zkoušce vytáhl blbou otázku, kterou jsme měli probírat ve druháku a my jsme to kvůli debilovi učitelovi neprobrali a ta známka podle toho vypadá.

Kapusta: Psychotesty se skládají z různých částí. Vyplňuješ hromady papírů osobních otázek, je tam test soustředění, test reakcí. Pak musíš - pokud budeš chtít jezdit s drážním vozidlem (tím je míněn vedle šaliny i trolejbus) oběhat různý doktory, EEG, oční, ušní... Prostě lítání a lítání.


Offline
Uživatelský avatar

3341
13 lis 2004 11:58
anarchia99 píše:
Tak s tim ZASADNE NESOUHLASIM, je to o stesti, o ntom co se dokazes nasprtat a v pripade technickych oboru o stesti, esi to pochopis a esi si to pamatujes, ucitele bohuzel nevi, ze zaci nejsou PC s TeraBytovyma harddiskama... :evil:


pokud u té matury neřekneš vůbec nic, můžeš mít ŠTESTÍ kolik chceš, a stejně ti to nepomůže... a pokud svůj obor nechápeš a nedovedeš si něco zapamatovat, tak je neúspěch na místě... btw většina normálních učitelů (mistrů) u maturity pomáhá..


Offline
Uživatelský avatar

588
20 říj 2006 16:11
Újezd u Brna
Citace:
Existuji 2 typy vysokych skol:
(1) lehce se na ne dostane a tezko se dostuduji
(2) dostat se na ne je problem (a tady asi vysvedceni muze trochu pomoct), ale vystudovat je je sranda.

Do skupiny (1) patri temer vsechny technicke skoly. Do skupiny (2) patri temer vsechny "spolecenske vedy". Ta skupina (1) muze byt obcas trochu drsna, ale je to vetsinout fer. Kazdy dostane sanci si to vyzkouset co to obnasi a ma k tomu k dispozici obvykle nekolik terminu (narozdil od jednoho terminu prijimacek na skoly typu (2)).

Jak říká můj kámoš: Jsou dva druhy vysokoškoláků: inteligenti a humanitní :lol:
(berte s mírou :mrgreen: )

_________________________________
Ze země nic nespadne.


Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
adam_r píše:
Existuji 2 typy vysokych skol:
(1) lehce se na ne dostane a tezko se dostuduji
(2) dostat se na ne je problem (a tady asi vysvedceni muze trochu pomoct), ale vystudovat je je sranda.
...

Pokud se nepletu, na vsech techto skolach, i JAMU a DAMU je nejaky to sprtani veci nazpamet, ne?

_________________________________
"Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. Tou první si tím však nejsem tak jist." (Albert Einstein)


Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
Janatak píše:
Matura je docela v pohodě, akorát musíte v tej hlavě něco mít.

Tak s tim ZASADNE NESOUHLASIM, je to o stesti, o ntom co se dokazes nasprtat a v pripade technickych oboru o stesti, esi to pochopis a esi si to pamatujes, ucitele bohuzel nevi, ze zaci nejsou PC s TeraBytovyma harddiskama... :evil:

_________________________________
"Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. Tou první si tím však nejsem tak jist." (Albert Einstein)


Offline
Uživatelský avatar

925
14 čer 2004 18:43
Brno - Bystrc
Izzy píše:
Ale vzdyt praktiky skol technickych smeru jsou naprosto jasne dane nekolik let...nabrat co nejvic lidi, na konci prvaku jich vetsinu vyhodit a zase nabrat spousty prvaku...
Kdyby se totiz dostali do stavu kdyby do druhaku nastoupilo treba vice jak polovina prijatych studentu (VUT-FSI, VSB-TUO FS) nemaji kam je dat, nemaji prednasejici a cvicici...takze uroven obtiznosti predmetu zajistuje rychly odchod vetsiny...
A popravde je mi osobne lito kdyz vidim kolik lidi me behem prvaku opustilo a to jsme prosim snad nejlepsi stud. skupina ze vsech 30 co nastupovali...
Existuji 2 typy vysokych skol:
(1) lehce se na ne dostane a tezko se dostuduji
(2) dostat se na ne je problem (a tady asi vysvedceni muze trochu pomoct), ale vystudovat je je sranda.

Do skupiny (1) patri temer vsechny technicke skoly. Do skupiny (2) patri temer vsechny "spolecenske vedy". Ta skupina (1) muze byt obcas trochu drsna, ale je to vetsinout fer. Kazdy dostane sanci si to vyzkouset co to obnasi a ma k tomu k dispozici obvykle nekolik terminu (narozdil od jednoho terminu prijimacek na skoly typu (2)).


Offline
Uživatelský avatar

1378
26 úno 2005 04:51
Brno soukromně / Ostrava studijně
Ale vzdyt praktiky skol technickych smeru jsou naprosto jasne dane nekolik let...nabrat co nejvic lidi, na konci prvaku jich vetsinu vyhodit a zase nabrat spousty prvaku...
Kdyby se totiz dostali do stavu kdyby do druhaku nastoupilo treba vice jak polovina prijatych studentu (VUT-FSI, VSB-TUO FS) nemaji kam je dat, nemaji prednasejici a cvicici...takze uroven obtiznosti predmetu zajistuje rychly odchod vetsiny...
A popravde je mi osobne lito kdyz vidim kolik lidi me behem prvaku opustilo a to jsme prosim snad nejlepsi stud. skupina ze vsech 30 co nastupovali...


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Mně o tom něco povídej. byl jsem na FEKT a vyhodili mně na konci třeťáku. Oni na VUT naberou "všechny" a pak to vyhážou. Taky způsob jak získat peníze.


Offline
Uživatelský avatar

3209
14 čer 2004 18:56
blekfild
Na FSI vezmou každýho kdo trefí z nádraží na příjmačky. Ale dostuduj to...

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

406
15 čer 2006 13:44
Brno Bystrc
a pritom ja se na VUT FSI dostal bez prijimacek a to sem samy jednicky nemel :-D

_________________________________
děckama nezatopíš a důchodci nehoří....

http://astroh.wz.cz - web konečně doplněn a zaktualizován, blog...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 717 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 29  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 12 kvě 2024 21:43
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]