Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 224 z 324    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227 ... 324  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

361
28 dub 2006 11:37
stověžatá
Hlavně to platí naprosto obecně, maják nemaják...


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
Školením procházejí, chování na silnici ovšem ovlivňuje především povaha řidiče, tam ti školení nepomůže..


Offline
45
27 srp 2013 10:12
Masarykova čtvrť
Dispečink DP maják potřebuje...ale nebylo by od věci aby jeho řidiči občas prošli nějakým školením, protože to co s tím majákem předvádějí je kolikrát na hranici obecného ohrožení...

_________________________________
...and as always - thanks for watching.


Offline
Uživatelský avatar

852
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Na káčku jsem u Plzeňských trolejbusů narazil na toto: http://www.krimi-plzen.cz/a/na-minister ... ase-zivoty

Citace:
„O modrý maják přijdou dopravní podniky provozující tramvajovou či trolejbusovou dráhu. Dále Svaz záchranných brigád kynologů České republiky v Žatci a pak dokonce i Horská služba.“


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Zlaťák: Toho bohdá nebude, aby se tu tento odkaz aspoň jednou ročně neobjevil. sarcastic

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
http://www.novinky.cz/ekonomika/348770-ctyri-polska-mesta-doprava-zdarma.html


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
I takto může vypadat tramvajová trať. Odessa.


Offline
1291
19 lis 2010 14:53
Cocktown
Zajímavý most na Slovensku: http://tn.nova.cz/clanek/unikatni-most- ... vagon.html


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
I přes Svratku na Vídeňské a Rennéské, ne?


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
k.ondra89 píše:
Co vím, tak BKV máme na Maloměřickém mostě, a na mostě přes Svitavu na Olomoucké.


Jsi si jist, že i na Olomoucké na mostě přes Svitavu? Tam bych řekl, že je normální žlábková kolej v klasickém panelu zalitá asfaltem.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Co vím, tak BKV máme na Maloměřickém mostě, a na mostě přes Svitavu na Olomoucké.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Tak ony tyhle panelovky u nás skoro nikde nejsou. Snad jen na mostech.


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Hlavně pokud se dobre divam, maji jine ty vnejsi panely nez my v Brne, na teto trati jsou uzsi, je to videt pouhym okem, ta T3 by neprojela ani kdyby mu chtela očesat zrcátka...


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Fantomas píše:
... Mimochodem, na té druhé fotce to skoro vypadá, že by ta T3 projela a nějaký centimetr by tam ještě zbyl, ale asi to klame.
Šířka panelu BKV je tradována 2 200 mm, kolo od panelu je cca 10-15 cm, tramvaj by měla mít 2 500 mm.
1 100 mm + 100~150 mm ≤ 1 250 mm
Kolo bývá většinou schované pod blatníkem, tak bych si tipl, že T3 neměla nárok bez poškození Meďoura se protáhnout


Offline
Uživatelský avatar

1344
17 črc 2010 21:41
Krno
Na té druhé fotce je vidět, že jsou tam tři řady dlaždic vedle panelů otočené o 90 stupňů oproti zbytku a na první fotce je za autem vidět přerušovaná bílá čára zhruba v místě předělu těch různě otočených dlaždic, byť není jasné, jestli pod samotným Mercedesem ta čára už není smazaná. Takže v tramvajovém pásu zřejmě stojí. Mimochodem, na té druhé fotce to skoro vypadá, že by ta T3 projela a nějaký centimetr by tam ještě zbyl, ale asi to klame.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Omlouvám se za špatnou formulaci - myslel jsem to tak, že v článku povídají, že zasahuje do tramvajového pásu. To nezasahuje. Že tam ale neměl stát podle tohoto paragrafu je pravda.


Offline
1477
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
A ty tam někde vidíš jeden volný jízdní pruh široký od paty venkovní kolejnice nejméně tři a půl metru?


http://www.zakruta.cz/silnicni-zakon/35 ... i-a-stani/

"V době od 5.00 do 19.00 hodin je zakázáno stání tam, kde by nezůstal mezi vozidlem a nejbližší tramvajovou kolejnicí volný jízdní pruh široký nejméně 3,5 m."

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
S tím Mercedesem se nějaké pokutě nejspíše s dobrým právníkem vyhne. Nebo vy snad vidíte, že by zasahoval do tramvajového pásu?


Offline
Uživatelský avatar

205
03 bře 2013 15:12
Kvůli špatně zaparkovanému mercedesu na Letné hodinu stály tramvaje


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Obří zakázka pro vysokomýtské Iveco

DB Regio Bus odebere Crossy a Crossy LE v celkovém počtu 400 kusů. S opcí na dalších 310 autobusů stejných typů.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
ÚnL: dobrý nápad. A podobně, jako fungují opálení členové městapa (teď myšleno v dobrém), mohli by takto fungovat i v MHD nejen v okolí Cejlu.


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
Ústí nad Labem: Kontroly řidičů v MHD v noci nestačí

Doporučuju zejména pasáž o prevenci:

Citace:
Kromě kontrol revizorů se dopravní podnik chce soustředit i na prevenci. Ve středu vyzkoušel poprvé akci, do které se zapojily děti ze ZŠ Hluboká. Školáky revizoři oblékli i do speciálních triček s pochvalnými nebo negativními nápisy.

Mnozí cestující prý byli z přítomnosti dětí velmi překvapení. Platící cestující od nich dostali bonbon a pochvalu. Hříšníci naopak pokárání a informační leták. Podle mluvčího dopravního podniku Františka Chlady malí kontroloři například narazili na spolužáka, který jel načerno.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Letos v létě jsem byl se známými na výletě v Gruzii a Arménii, tak mám pár dopravních postřehů, kdyby někoho zajímalo. Byl to ale výlet za cílem lezení po horách, ne zaměřený na dopravu, takže jsem tuhle tématiku prakticky ani nefotil.

V obou zemích fungují samozřejmě maršrutky, což jsou aktuálně dodávky typu Ford Transit upravené na minibusy, takže pojmou cca 15 lidí. Když je ale třeba, tak více, prostě co se vejde :) V Tbilisi jinak funguje spolehlivě MHD v podobě mnoha autobusových linek. Ona Gruzie obecně je poměrně dost evropská a narozdíl od Arménie tam všechno relativně funguje. Pobavilo mě, že se všude po zastávkách pohybují gangy revizorek a kontrolují doklady po výstupu z vozu, vláda se nedávno údajně rozhodla zatočit s černými pasažéry. Když ale cestující doklad nemá, zaplatí pouze cenu lístku, která je i na místní poměry hodně nízká. Úplně na všech zastávkách, co jsem viděl, mají místní obdobu ELPů, které fungují velice spolehlivě, asi i stoprocentně (tolik ke srovnávání ČR s východem :)). Škála vozů je ale hodně různorodá, často opravdu hodně zastaralé rachotiny, nízkopodlažní vozy jsem neviděl vůbec. I když tam jezdí spoje v hodně krátkých intervalech, busy jsou pořád děsně narvané, asi jako páteřní linky u nás ve špičce. To už bylo méně příjemné. Tbilisi má také metro, ale tím jsem se bohužel nesvezl.

Jeden z největších zážitků byla cesta nočním vlakem z Tbilisi do arménského Jerevanu. Ač je to cca 300 km, vlak měl jet 8 hodin, náš spoj jel 15 hodin :) Díky pozdnímu nákupu jízdenek jsme jeli nějakou nejhorší lůžkovou třídou. Vagon sice rozdělený na jakási kupé, ale všechno bylo propojené, jeden dlouhý prostor. Neskutečné vedro, smrad a minimum životního prostoru. Ve vagonu byl i jeden Japonec, který to dost nedával a neustále chodil zvracet :) Pryčny o délce cca 1,6 metrů, takže se člověk ani nenatáhl. Cestovaly s námi celé arménské rodiny, s malými dětmi, babičkami, dědečky, evidentně hodně chudí. Připadal jsem si vážně jak v transportu do nějakého tábora. Když už se člověku podařilo usnout, vzbudil ho nějaký zaměstnanec dráhy, celník nebo policista. Jednali s námi (i s ostatními ve vagonu) jak s největším plebsem. Pasy nám vraceli po několika hodinách apod. Navíc jsme jeli nějakou výlukovou trasou podél hranic s Tureckem a především jsme teda víc stáli, než jeli :) Informace o aktuální situaci se nám nikdy nepodařilo zjistit, protože se s námi buď nikdo nebavil nebo krčili rameny a evidentně sami nevěděli. Ale po těch patnácti hodinách jsme tedy vítězoslavně do Jerevanu dorazili.

V samotném Jerevanu jsme se zdrželi minimálně, spěchali jsme už kvůli zpoždění do hor. Mají tam trolejbusy, viděl jsem několik 14Tr. Musel jsem si ale po návratu do ČR ověřit, jestli to opravdu byly 14Tr, protože to tam evidentně bastlí čímkoli, co mají po ruce. Některé masky už s původními neměly vůbec nic společného.

Ještě jeden postřeh - v Arménii (i v Gruzii) obecně hodně frčí jako palivo plyn, a to včetně autobusů. Přikládám jednu fotku meziměstských autobusů z arménského městečka Alaverdi (které jsme překřtili na Adamoverdi, charakter města byl velice podobný :)). Mají pěkné řešení nádrží na plyn :) To napravo je nějaká horší maršrutka.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

635
15 dub 2013 15:57
asi trochu mimo misu, ale nevite nekdo jak se e-mailove spojit s dpp, globální adresa dpp@dpp.cz mi píše už týden, že je plná. Předem díky za pomoc.

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

738
27 bře 2010 10:37
Brno Bohunice - 6, 8, 10, 50, E50, 60, 61, 69, 82, N90, N91 a N96
http://www.sauto.cz/autobusy/detail/ostatni/ostatni/16061798?goFrom=list aneb restaurace/ski cosi/či co z toho chtěli asi nejde úplně podle plánu... :-| EDIT:(i když asi nejde o pravý inzerát jak na to tak koukám ](*,) )

_________________________________
Suzuki Swift Sedan 1.6i 16V (1994)

RT6N26 --> colt274


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8085 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227 ... 324  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 06 říj 2024 19:24
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]