Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 161 z 324    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164 ... 324  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
Citybus, klasika...


Offline
Uživatelský avatar

365
08 čer 2015 19:07
Brno-sever, u staré nepoužívané smyčky
Proč mi to připomíná 2331 před několika lety?


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2497
28 lis 2007 23:00
Brno
http://www.novinky.cz/krimi/388124-auto ... ameny.html

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Bohudík ano a doufám, že se bude kalkulačka poroučet tak rychle jako koloťuk.
Je-li tento můj názor už za hranou pravidel fóra, prosím smažte.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2497
28 lis 2007 23:00
Brno
Mouka píše:
Nemají plat z 21. století, podporuje Hašek revoltující řidiče autobusů

Že bych našeho hejtmana miloval, to se zas říct nedá, nicméně v tomto má minimálně částečně pravdu. Jak tu nakousl Robert, aby měl řidič po 15 letech praxe základní hodinovou mzdu 65 Kč, je naprostý výsměch.

Někdo mi tu bude psát, že to je chyba těch řidičů, když za takovou mzdu pracují, ale zas na druhou stranu, ono se to lehko říká, když většina z nás asi nebyla v jejich kůži.


Neblíží se volby?

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Nemají plat z 21. století, podporuje Hašek revoltující řidiče autobusů

Že bych našeho hejtmana miloval, to se zas říct nedá, nicméně v tomto má minimálně částečně pravdu. Jak tu nakousl Robert, aby měl řidič po 15 letech praxe základní hodinovou mzdu 65 Kč, je naprostý výsměch.

Někdo mi tu bude psát, že to je chyba těch řidičů, když za takovou mzdu pracují, ale zas na druhou stranu, ono se to lehko říká, když většina z nás asi nebyla v jejich kůži.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
VÝROČÍ: Sto let žen v pražské městské hromadné dopravě.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Opravy poškozených vlaků se kvůli lehkému hliníku prodražují


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
To, že se někdo neživí přímo tím co vystudoval, ale popularizací kvalitní a kritikou nekvalitní činnosti v daném oboru (v tomto případě architektury) nepovažuji za nic špatného. Dělá to tak spousta lidí a je to jen o tom, jestli si získá dostatečné publikum k tomu, aby mu někdo naslouchal.
Ostatně, architektonická obec ho za to sama ocenila titulem Architekt roku 2015.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Pokud kritizuje architekturu a před tím se představí jako architekt, tak se tím staví do role odborníka na danou věc.

Myslím si, že zrovna ty díly o metru patří mezi ty hodně slabé. V jednom díle vyzdvihuje zajímavost a rozdílnost stanic metra v Mnichově, jako míst, které plní víc, než jen dopravní funkci. A v tom odkazovaném díle velebí stanici Kolbenova za to, že nic takového nenabízí. Cenové srovnání nových stanic metra v Praze a Mnichově je pak absurdní úplně. Například stanice Petřiny je v hloubce 37 m pod terénem. Něco takového se s mělce založeným metrem nedá finančně vůbec srovnat.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Viděl jsem tohoto člověka a jeho pořad dnes poprvé a dost možná naposled, nicméně mi na něm bylo sympatické, že se právě do pozice odborníka nestavěl. Jen poukazoval na to, co má možnost vidět každý, kdo se na zastávkách této tratě objeví, a co možná řadu z těchto lidí napadne.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Eda píše:
To je zcestná úvaha. To by pak například znamenalo, že na politiku nemůže nadávat nikdo jiný než politici.

To není pravda. Podle mě záleží z jaké pozice ten člověk vystupuje. Pokud jako, řekněme, běžný občan, uživatel těch staveb, tak bych to bral. Ovšem pokud se někdo staví do role odborníka v daném oboru, tak si myslím, to co jsem psal výše.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Mr. Smooth: jak píše xcav8, proti zastřešení jako takovému nic nemám. A i to, co tam je, má doslova trhliny (část s lavičkami obehnaná pro jistotu zábradlím, to je fakt absurdita). A kdovíjaká nádhera to taky není, byť to už je trochu subjektivní.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2497
28 lis 2007 23:00
Brno
Mr. Smooth píše:
"... je jejich přidaná hodnota oproti obyčejné zastávce nulová..."

A co třeba celé zastřešené nástupiště versus klasická zastávka s jedním (maximálně 2) přístřešky pro pár lidí, kde při nástupu stejně musíte jít do deště? To není přidaná hodnota? Osobně tohle považuju za dost zásadní rozdíl v komfortu při špatném počasí.


Je potřeba se na toto dívat v kontextu dané věci.
Zastřešení celé zastávky budiž, ale vymýšlet takové konstrukční řešení, které sice na první pohled vypadá hezky, ale jeho údržba je naprosto nerentabilní je věcí druhou.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Někdy přestřeluje, ale třeba co se tyče brněnského hlavasu a superbariérovosti, tady s ním souhlasím.


Offline
27
04 led 2009 18:06
"... je jejich přidaná hodnota oproti obyčejné zastávce nulová..."

A co třeba celé zastřešené nástupiště versus klasická zastávka s jedním (maximálně 2) přístřešky pro pár lidí, kde při nástupu stejně musíte jít do deště? To není přidaná hodnota? Osobně tohle považuju za dost zásadní rozdíl v komfortu při špatném počasí.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2497
28 lis 2007 23:00
Brno
A navíc, podívejte se na reportáž na téma Pražské metro, tam alespoň uvidíte kolik se prohospodařilo peněz.
https://www.stream.cz/gebrianvs/755693-gebrian-vs-metro
Taky se 100% jeho názorů nesouhlasím, ale zastávám názor, že když kvalitní architektura, tak také účelná.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Áno, toto je úplně klasický argument. Spíš než to, jestli má člověk "právo" kritizovat (každý má právo kritizovat cokoliv - doby, kdy to tak nebylo, jsou už naštěstí za námi, i když se bohužel občas zdá, že zase míříme zpět), by se mělo řešit, jestli jsou argumenty toho kritizujícího člověka věcné, jestli nestojí se nad nimi zamyslet, nebo jestli je to jen prázdné kydání špíny. Nemám z toho videa dojem, že by to byl ten poslední případ. S Gebrianem nesouhlasím vždy ve všem, ale u většiny věcí si řeknu "na tom něco bude", "aha, to mě nenapadlo" nebo "má úplnou pravdu". A trať na Barrandov v tom není výjimkou. Nejvíc se mi z ní paradoxně líbí ty mezizastávkové úseky, kde jsou jen jednoduché oblouky přes trať, zastávky jsou strašně megalomanské jako by šlo o terminál letiště a přitom, jak Gebrian ukazuje, je jejich přidaná hodnota oproti obyčejné zastávce nulová a v některých ohledech naopak méně praktická.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

738
27 bře 2010 10:37
Brno Bohunice - 6, 8, 10, 50, E50, 60, 61, 69, 82, N90, N91 a N96
Nebo že na filmy nemůže nadávat nikdo jiný než herci a režiséři...

_________________________________
Suzuki Swift Sedan 1.6i 16V (1994)

RT6N26 --> colt274


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
To je zcestná úvaha. To by pak například znamenalo, že na politiku nemůže nadávat nikdo jiný než politici.


Offline
Uživatelský avatar

1870
05 lis 2005 19:50
Souhlasím s Ondrou K., remcat umí každý a pokud nic nevytvoří, tak o to víc. Navíc mi třeba Barrandovská trať učarovala (v pozitivním slova smyslu).


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Podotkl bych, že kritizuje člověk co zatím profesně nic nedokázal. Podle mého názoru takový člověk nemá morální právo hrát si na veřejného kritika.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2497
28 lis 2007 23:00
Brno
Takhle se má využívat veřejných prostředků:
https://www.stream.cz/gebrianvs/1000815 ... -barrandov

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Zprovoznění trati do Selbu budí obavy, zda bude dost cestujících.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

565
12 črc 2008 21:51
Brno, Černá pole
Citace:
Autobus na LNG (zkapalněný zemní plyn) na brněnském výstavišti

To jsem nevěděl, že Holešovice jsou v Brně :D


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8084 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164 ... 324  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 zář 2024 13:27
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]