ds píše:
Mně se teda návrh Romíka nelíbí ani trochu. Možná by bylo lepší přemýšlet a jet se podívat jaká ve skutečnosti poptávka, než plácat blbosti. Já bych případné změny v autobusové dopravě viděl takto :
a-53 Kolejní - Skácelova - Slovanské nám. - Kr.Pole nádraží (vazba na vlaky ČD, t-32 a d-1, 6, 7
aspoň částečné odlehčení d-12, 13)
a-57 prodloužení z Husovic přes Zábrdovice na Životského - vazba Husovice - Židenice - toto spojení postrádají studenti SPŠ Chemické a Gymnázia Elgartova
a-58 ukončení na Staré osadě (vybrané spoje místo a-64 na Červený Písek - návaznost na t-26 v zastávkce Židenice kasárna / Údolíček)
a-61 neobnovovat, nahradit t-34 Mendlovo n. - Optátova - Vychodilova (stávající t-34 zrušit úplně)
a-64 zrušit (náhrada a-58)
a-68 po dokončení křižovatky Hlinky zrušit a nahradit prodloužením vybraných spojů t-37 ze zastávky Jírovcova přes Archtelky k hotelu Myslivna (tedy na t-37 nasadit 1 autobus)
a-69 ukončit na Osové, k nemocnici jen vybrané spoje
a-73 : studentská linka : Palackého vrch - Záhřebská - radiála Hradecká - Tábor (přestup na d-3,11) - velká smyčka Náměstí Míru - Úvoz - Rybkova - Tábor (spojuje objekty VUT a opět odlehčuje d-3,11)
a-75 mezi zastávkami Židenice kasárna a Proškovo nám. závlek přes Tomkovo nám. a Maloměřický most - možnost prokladů a návaznosti na d-4 končící u mostu - možnost ukončit tam tak každý druhý spoj d-4 a to i o víkendu
Neberte to jako komplůexní návrh, je to jen pár napadů
Také zde uveřejním návrh vedení busů, když se to tady tak hezky opěd rozjíždí, ty návrhy
a-40 Tovární-Tuřany-Komárov(Úzká),kloub.,int.6-6-8 min.(8 min půlen a-48)
a-41 Lelekovice-)Ivanovice-Řečkovice,tram.-Medlánky-Semilasso-Kp.nádraží-Soběšice-Útěchov(-Vranov),10 min.,sólo
a-42 Kolejní-Tech.Muzeum-Srbská-Slov.n.-Semilasso(zast.d-1)-Hudcova-Horácké nám.-Globus,10 min.,kloub.
a-44/84 mezi zast.Škroupova-Tržní přes Učiliště a Spáčilovu(návaznost na t-31,33).
a-45 Lesná,Haškova-Halasovo nám.-St.Osada-Mariánské údolí,10 min.,kloub.
a-46/66 zrušit
a-47 zrušit
a-48 jako a-40,15-20 min.,sólo
a-49 beze změn
a-50 Bystrc,Zoo-Ústř.hřbitov-Celní-Vojtova-Nové sady-Zvonařka,10 min.,sólo.
a-51 zrušit
a-52 beze změn
a-53 Palackého vrch-Skácelova-Tererova-Tábor-Mučednická-Nám.Míru-Lerchova-Vaňkovo nám.(přestup na t-39)-Lipová(zast. u ESF MU)-Mendlovo nám.-Poříčí-Zvonařka,10-15 min.,sólo.
a-54 Bystrc,Zoo-Rakovecká-Ondrouškova(jako školní busy)-Ečerova-Žebětín-expres přes Popůvky-Bosonohy-St.Lískovec,ED-Kyjevská,15 min.,sólo.
a-56 beze změn
a-57 Soběšice-Haškova-St.Osada-Líšeň,hřbitov,10 min.,sólo
a-58 zrušit
a-60 zkrátit na 7-8 min.,kloub
a-61 zrušit(náhrada t-34 Česká-Přívrat-Optátova-Mendlovo nám.)
a-62 zrušit
a-63 Úzká-Faměrovo nám.-Chrlice,8 min.,sólo.
a-64 Červený Písek-St.Osada-Kuldova-Životského,20 min.,sólo.
a-67 nasadit kloubové vozy nebo zkrátit interval na 6 min.
a-68 zrušit(náhrada 1x bus na t-37,viz.níže)
a-69 Bosonohy-Netroufálky-přes Tunel-Mendlovo nám.,kloub/sólo.
a-70 Ořešín-Kronova-Semilasso-Carrefour-Sportovní/Bieblova-Lesnická-Haškova,10 min.,sólo.
a-72 více spojů až do Komárova,v úseku Řečkovice-St.osada celodenně v prac.dnech.
a-75 na Přemyslovo nám.(obsluha Slatiny)
Božná by se našlo ještě něco