Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší. Stránka 5 z 146    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 146  Další
Autor Zpráva
Offline
15
27 dub 2015 19:34
Na Jundrovské jsem už viděl vystupovat pár osob.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Mám jen takový mimoděčný dotaz. Nikdy mě nenapadlo se tím zabývat, ale proč vlastně noční busy obsluhují Achtelky a Jundrovskou? Jsou to jediné dvě opravdu čistě noční samostatné zastávky v Brně, a přitom obě leží uprostřed neobydlené zóny, v lidem i bohem zapomenutých lokacích... Na Jundrovské jsou aspoň nějaké ty podniky, ale na Achtelkách je jen kopec a zahradní kolonie. Vystupuje nebo nastupuje do těch nočních busů v těchto zastávkách vůbec někdy někdo?


Offline
Uživatelský avatar

3696
08 čer 2005 23:12
To už je dobrých 15 let. Tím spíš je ten dotaz absurdní.

A proč už nejezdí linka 18 do Bystrce? sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Ono to bylo ještě v době, kdy se to jmenovalo 142. Proto se taky koneckonců Cironova a hájenka drátovaly.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

3696
08 čer 2005 23:12
Zlaťák píše:
Ale jezdila. Sice jen výluková, ale jezdila. sarcastic
Takovou výluku si nevybavuju. A i kdyby, tak to se snad nepočítá, ne? To je, jako bych se zeptal, proč už nejezdí dvojka na Švermovu...


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Navíc by to nesmyslně natahovalo jízdní dobu. Kolik lidí by ten přestup hrana-hrana využilo a kolik lidí by si zbytečně zajíždělo?

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Hlavně tam do/z města není odbočka...

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Ale jezdila. Sice jen výluková, ale jezdila. sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

3696
08 čer 2005 23:12
Protože tam nikdy nejezdila


Offline
Uživatelský avatar

375
29 led 2015 21:34
Brno - Žebětín
Proč už vlastně 37 nejezdí na zastávku Kohoutovice hájenka? Podle mě by to dost usnadnilo přestup 52/37.

_________________________________
http://seznam-autobusu.cz/uzivatel/odd


Offline
1322
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Ojin...hlavním důvodem rozdělení linky 41 nebylo spojení obyvatel MH,Jehnic a Ořešína s Řečkovicemi, nýbrž to, že její trasování bylo místy až příliš chaotické (tedy to, že každý spoj jel pomalu jinam, jinde končil, jinde začínal a JŘ pomalu vykazoval celou abecedu poznámek).
To, že linka 70 jezdí přes Řečkovice, je vlivem naší řečkovické radnice, alespoň takhle nám to tu hlásala v našem měsíčníku.
A myslím, že více by lidi přilákalo rychlejší spojení s KPN (a v Řečkovicích pravidelnost spojů), než nějaké spojení s Řečkovickou poštou, zvlášť, když by se dalo pohodlně přestoupit na Kronce (autobus linky 42 by tam třeba čekal, stejně je tam vyrovnávačka). :wink:


Offline
Uživatelský avatar

425
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Pro rychlé spojení Vranovská s KPN by stačilo poštelovat jízdní řád 310ky, aby lépe navazovala na vlak v České, nevím jestli nemá jiné důležitější vazby. Nicméně osobně by se mi protažení některých 70 na líbilo, ale je to blbost.

Jedním z důvodů vedení 70 vrchem je právě spojení z Ořešína, Jehnic a Mokré hory do centra Řečkovic (obchody, pošta, školy, kostel...), aspoň se tím v roce 2005 při rozdělení tehdejší 41ky argumentovalo. Expresní spojení (někam a někdy) zajišťuje vlak.

Což je taky problém u 65, jezdí sice k řečkovickému nádraží, ale odjíždí minutu před příjezdem vlaku od Brna ](*,)

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
1322
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Myslím si, že ani nemusel, kdyby se to udělalo v úseku SOB-UTE(-VRA) stylem, jako na linkách 41/71. Tudíž interval na UTE (VRA) by byl 20 minut, ale třeba jednou za 2h by do Vranova jela 43, a jednou za dvě hodiny linka 57. Vlk by se nažral, ale koza by zůstala celá. Ale to už poněkud odbočujeme od mého návrhu v oblasti Řečkovic a TP. :wink:


Offline
Uživatelský avatar

2558
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
MtM píše:
miropiro...myslím, že pokud by se 43 prodloužila do Vranova, tak jako za starých časů, kdy jezdila přes Útěchov i 57 a i 43 a problém by se zcela vyřešil. :-)

Abychom se však vrátili úplně do starých časů (43 i 57 do Útěchova), tak to by ovšem radní museli navýšit dotace tak, aby o víkendu byl základní interval 15 minut a doplňkový 7/8 minut (a klidně v neděli dopoledne dvacetiminutový). To se však asi nestane, byť by to atraktivitě MHD v Brně pomohlo...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
1322
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
miropiro...myslím, že pokud by se 43 prodloužila do Vranova, tak jako za starých časů, kdy jezdila přes Útěchov i 57 a i 43 a problém by se zcela vyřešil. :-)


Offline
Uživatelský avatar

2558
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
MtM píše:
miropiro....co já slyšel, tak by tam některé busy mohly i končit anebo jet jen po Kociánku a pak dolů, ale nechme se překvapit. Oni taky začínají řvát i Vranováci prý, že nemají rychlý spojení k nádru do Kr.Pole (zvláště o víkendech), takže aby se nehýbalo s trasováním zase i "nahoře". :wink:

A pak se zase ozve někdo z Útěchova, že potřebuje rychlé spojení bez přestupu k Lidlu sarcastic Ale rychlé spojení - no dobře, je tam šest minut čekání, což už může rozhodovat, jestli se rozhodnu jet busem nebo dám přednost autu...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
1322
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
xxx....
MtM píše:
S tím by se upravilo i vedení linky 42, které by ve špičce stačil interval 10 minut (v sedle 15 minut), ale musela by být vedena v kloubech s tím, že by jezdila po celý den ke Globusu a tak, aby byl v zastávce Kronova zajištěn přestup na linku 70.

Tudíž nikoliv 20 minut, ale 15 minut. To už by byl přívětivější interval a myslím, že by stačil, jelikož by to jezdily jen klouby.
ReZ....nedávno tady bum byl, ale naštěstí jen mezi OA a to jen menší ťuknutí. :roll: :-?


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
V oblasti Řečkovického sídliště bych hýbal jedině s napojením ulice Novoměstská do Hradecké/Sportovní. Přejíždět čtyřpruhovou výpadovku, navíc v takovém úhlu při výhledech dozadu vlevo za sebe, je čekání na průšvih a jedno velké bum. V žádném případě to nechci přivolávat.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

2540
13 črc 2009 13:42
A v sedle v 20minutovém? Neblbni.


Offline
1322
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
metroman...a ta 65 má taky problém v tom, že si ji platí Řečkovice v úseku Nadační-ŘH (ŘN), takže ty by také nebyly moc rády, kdyby se nějak s linkou 65 štelovalo (ta linka jezdí takto defakto kvůli Řečkovicím). A taky by to neřešilo to zmiňované sjíždění spojů linek 42 a 70.

miropiro....co já slyšel, tak by tam některé busy mohly i končit anebo jet jen po Kociánku a pak dolů, ale nechme se překvapit. Oni taky začínají řvát i Vranováci prý, že nemají rychlý spojení k nádru do Kr.Pole (zvláště o víkendech), takže aby se nehýbalo s trasováním zase i "nahoře". :wink:

xxx....linku 70 by v Řečkovicích nahradila linka 42, která by jezdila jen v kloubech (možná ráno by tam mohly jezdit, v menším než 10 minutovém intervalu, i nějaká přejezdová sóla).


Offline
Uživatelský avatar

2540
13 črc 2009 13:42
S návrhem expresní 70 se ztotožňuji s tím, že bych tyto expresní spoje omezil pouze na ranní posily, nanejvýš špičky. Zkrátka, aby interval v Řečkovicích v žádném případě nepřesáhl 10 minut.


Offline
Uživatelský avatar

2558
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
MtM píše:
TP.Linku 43 bych do toho moc netahal, protože tam se brzo změní zase trasování v rámci zajíždění na tu "novou" Kociánku, takže kdo ví, jak to potom zas bude jezdit. :wink:.

Ale tak to asi bude jen závlek, ne? Ale je fakt, že o plánech obslužnosti té nové výstavby mnoho nevím, tak se rád nechám poučit...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

205
03 bře 2013 15:12
MtM píše:
metroman...s tou 65 to nevím, tam by byl problém s navýšením intervalů, protože třeba v úseku TP-Nadační by to třeba dopoledne pak jezdilo zcela prázdný zbytečně často, nehledě na to, že by musely z této linky zmizet sanitky.

To máš pravdu, ale dalo by se to určitě nějak pořešit, např. provozem jen v určitém úseku. :-)


Offline
1322
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
miropiro...tak mým návrhem vlastně z-minimalizuji hned 2 problémy a to nerovnoměrný reálný interval na lince 70 (hlavně ráno, kdy třeba se kolikrát sjedou i 3 vozy za sebou) a vyřeším částečně posílení dopravy v úseku Kr.Pole-TP.Linku 43 bych do toho moc netahal, protože tam se brzo změní zase trasování v rámci zajíždění na tu "novou" Kociánku, takže kdo ví, jak to potom zas bude jezdit. :wink:
metroman...s tou 65 to nevím, tam by byl problém s navýšením intervalů, protože třeba v úseku TP-Nadační by to třeba dopoledne pak jezdilo zcela prázdný zbytečně často, nehledě na to, že by musely z této linky zmizet sanitky.


Offline
Uživatelský avatar

205
03 bře 2013 15:12
MtM píše:
metroman...Ano, přesně tak. Kapacitně zajistím sice pořád stejnou hodnotu (díky kloubům), jen budou horší intervaly. I když v současnosti to taky necvaká úplně dle snů, když linka 70 často mešká, takže většinou nejede 8 minut nic a pak jedou třeba za 2 minuty 2 autobusy za sebou, jeden narvaný,druhý prázdný (proč linka 70 tak často mešká, to netuším).
Miropiro...asi si to moc nepochopil. Na lince 70 by jezdila pořád sóla, zcela v kloubech by však byla linka 42. :wink:

Jasně, to máš pravdu, bývá to tak, posledně jsem si sám ověřil - 42 prázdná, 70 za ní plná.

Jinak, nebyla by lepší myšlenka prodloužit 65 z TP do Kr. Pole?


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 3649 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 146  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 dub 2024 12:31
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]