Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 199 z 233    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202 ... 233  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
Jenda píše:
Chyba je taky v JŘ t-26 směr Kamenný vrch, ve sloupci PD je nějak uskočený řádek, kde je vyznačeno, kdy tento JŘ neplatí.
v JŘ t-37 je tato chyba taky...

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
Mouka píše:
T-37 na Mendlově nám. tam má chybu. Vyznačené spoje přeškrtnutým čtvercem odjíždí ze zastávky, ale není uvedeno, ze které. Všímavému cestujícímu snad dojde, že to jede ze zastávky t-25, 26.
No snad to opraví, ale většinou si cestující přijíždějícího vozu všimnou a přecházejí. Chyba je taky v JŘ t-26 směr Kamenný vrch, ve sloupci PD je nějak uskočený řádek, kde je vyznačeno, kdy tento JŘ neplatí.
Trolejbusové linky pojedou s cestujícími až k vozovně Komín. - no výborně, konečně! Takže nakonec se bude asi aplikovat to, co jsem tady kdysi psal: sarcastic
37 ANTHROPOS
> 84 VOZOVNA KOMÍN

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
Uživatelský avatar

6932
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Spy: já jsem psal o tom, že 2xLF2 jsou nasazovány na dané kurzy (3/1, 11/1, 33/1). Stejně tak trojčata. Z toho si může člověk naplánovat cestu tak, aby jel těmito kapacitnějšími spoji. Nevím, v jakých intervalech jezdí, ale mohlo by to být něco kolem 20 minut. I někteří běžní cestující (= nezajímající se moc o MHD) si zjišťují tyto odjezdy. Vím to od známých, kteří jezdí d-1. A není problém upravit si cestu o 10 minut.


Offline
Uživatelský avatar

425
06 kvě 2006 00:52
Brno-Řečkovice a Mokrá Hora
Bez urážky, pánové, ale mě ta představa, že kdyby byly někde uvedeny odjezdy 2xLF2, tak že by na ně někdo z běžných cestujících čekal, přijde mírně řečeno docela naivní. Tím spíš, že na jedničce je 31 kurzů. Kdyby byly 2xLF2 na každém druhém spoji, tak proč ne, ale takhle? 8-[

Stejně naivní je i představa, že se 2xLF2 nasazují na určitá pořadí podle nějakých průzkumů vytíženosti, spíš se to sestavuje podle kapacity smyčky v Řečkovicích a podle výkonu jednotlivých kurzů.


Offline
Uživatelský avatar

6607
21 pro 2005 17:01
T-37 na Mendlově nám. tam má chybu. Vyznačené spoje přeškrtnutým čtvercem odjíždí ze zastávky, ale není uvedeno, ze které. Všímavému cestujícímu snad dojde, že to jede ze zastávky t-25, 26.


Offline
Uživatelský avatar

6607
21 pro 2005 17:01
Od 1.1. mimojiné dochází k tomu, že vyjíždějící/zatahující trolejbusy ulicí Veslařskou budou jezdit s cestujícími.


Offline
Uživatelský avatar

6932
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Naxashi: pokud chceš cestovat 2xLF2 nebo trojčetem, jistě si to zjistíš. Protože jezdí každý den stejně (ve smyslu vyhrazených kurzů). Podobně se zátahy do vozoven, ty mají také svůj JŘ. V prvním případě bys měl být rád, že soupravy s větší kapacitou v JŘ uvedeny nejsou, jelikož by tím jezdilo více lidí (oproti stavu, kdy si to zjistí pouze ti, kteří vynaloží nějaké to úsilí si to zjistit).


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Naxashi píše:
Já jsem cestující…dozvím se z toho, kdy jede dvojice LF2?

Jenže ty to vlastně nemáš vůbec vědět! Dopravní podnik dělá průzkumy vytíženosti spojů a podle toho na to nasazuje LF2. Když se ale vydá, jak LF2 jezdí, tak se vytíženost změní. Ne dramaticky, ale změní. Pak 2xLF2 nevyjede a místo toho si z medlánek pučí KT8 a lidi se budou vztekat, že tam měla být LF2, kde je víc místa pro kočárky...

K tomu se najde spousta chytrolínů, co začnou DPMB nadávat, proč vůz zatahuje v 22:45, proč radši nejede v 22:48.

Naxashi píše:
Nevím o tom. Nebo například, kdy a odkud zatahují jednotlivé vozy do Medlánek, abych se nerval v 1, ale jen KT8, co veze vzduch z Líšně.

Kromě toho, že v jistých hodinách tam jezdí zatahující vozy častěji než d-1, tak bych si dovolil poznamenat, že pokud není zrovna nějaký hokej nebo něco mimořádného, tak jsou vozy dostatečně prázdné na to, aby se v nich dalo pohodlně jet. Na zastávkách to sice není (je to jen na zastávkách kmenové linky), ale IDOS to například umí.

Pak se ale něco změní a zatahující vůz nepřijede - a kdo bude nadávat a psát stížnosti, že spoj, který není garantován, nepřijel?


Offline
Uživatelský avatar

6932
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Jestli se dívám do nových JŘ dobře, potom t-26 sice má odjezdy z Kamenného vrchu pouze na Lesnickou v sedle i o prázdninách, ale u a-46 už podobná poznámka, v opačném směru, chybí.


Offline
514
30 zář 2011 07:06
Brno u linek 3, 11, 12, 81, 92, 93, 99
Yakuzza: To jsi vystihl.
Naxashi: Průměrný cestující to taky neví a nepo***e se z toho. Ty máš výhodu v šotorisu, tak buď rád, že máš, co máš.

_________________________________
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Naxashi píše:
Počkat, ona bude zase nějaká změna? Čeho se týká?
mceza: Já jsem cestující…dozvím se z toho, kdy jede dvojice LF2? Nevím o tom. Nebo například, kdy a odkud zatahují jednotlivé vozy do Medlánek, abych se nerval v 1, ale jen KT8, co veze vzduch z Líšně. To tam taky nikde není. A něco jako vyznačení kapacitních spojů nebo vydání zátahů do vozoven by nebylo zas tak…strašný.
Z tohohle fóra mám občas pocit, že přemejšlim děsně jinak. Fakt.


Dvojice LF2 nejsou garantovane, zatahy do vozoven taky nejsou garantovane (kdyz obcas jezdi jako posily z hokeje, ohnostroju...) Ano, premyslis jinak, desne naivne.


Offline
1204
17 lis 2008 17:19
Brno-Bystrc (30, 50, 51, 52, N92)
http://pdf.dpmb.cz/
tady už jsou zveřejněny změněné jízdní řády od 1.2.2013


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Koloťuk si všimnul, že linka 53 jezdí v těsném závěsu za 44 jako vláček, takže město uvolnilo finance na nákup vleků, ty se na Staré Osadě se zapřáhnou za 44, a na Záhřebské se odpojí a pošlou se zpět na Starou Osadu. :mrgreen:


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
Ježiš, to bude paráda. Oni mění 53. No, doufám, že bude stále jezdit na KPN.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
140
11 pro 2011 18:53
http://www.dpmb.cz/Default.aspx?seo=jizdni-rady-linkove vše s platností do 31.1.2013 se změní... otázkou je jak :)


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
Počkat, ona bude zase nějaká změna? Čeho se týká?
mceza: Já jsem cestující…dozvím se z toho, kdy jede dvojice LF2? Nevím o tom. Nebo například, kdy a odkud zatahují jednotlivé vozy do Medlánek, abych se nerval v 1, ale jen KT8, co veze vzduch z Líšně. To tam taky nikde není. A něco jako vyznačení kapacitních spojů nebo vydání zátahů do vozoven by nebylo zas tak…strašný.
Z tohohle fóra mám občas pocit, že přemejšlim děsně jinak. Fakt.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
140
11 pro 2011 18:53
Mě by jen zajímalo, kdy DP plánuje zveřejnit změny JŘ od 1.2.2013. Času už moc není a dozvědět se o změně až na zastávce není úplně idální stav...


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Naxashi píše:
...SJŘ to sice neřeší, ale jsem přesvědčen, že tahle černá poptávka po nich by byla utlumena, když by oni sami oficiálně vydali informace. Navíc by měli kontrolu. Bylo by jen na nich, co by dali za info.


Ale oni přece sami oficiálně informace vydali! Jmenuje se to Jízdní řád. Je tam vše, co cestující potřebuje vědět!


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
b1 píše:
Ad Olomouc: Předpokládám, že ten přestup na náměstí Hrdinů je kvůli nočním vozům, které mají trojciferné kurzy...
Je to kvůli službám, aby vycházely a taky záměna kloubového vozu za normální. Např. kurz 222/16 znamená původní kurz 2/22 atd. Noční linky obslouží dva vozy - mají kurz 1/50 a 411/51 sarcastic

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
Uživatelský avatar

3716
08 čer 2005 23:12
Naxashi píše:
Tak třeba občas budou RT6 trochu narvanější, no…nic se neděje.
Na to nejsou potřeba tyto materiály.
mceza píše:
Jde o to, že SJŘ jsou interní dokument dopravního podniku a jejich zveřejnění jakožto oficiálního dokumentu by bylo porušením jejich interních pravidel.

Takže když třeba já sám někde vypíšu odjezdy všech kurzů s odůvodněním, že jsem to vypozoroval, tak vlastně interní pravidla neporušuju. A stejná informace bude k dispozici legálně.

Ad Olomouc: Předpokládám, že ten přestup na náměstí Hrdinů je kvůli nočním vozům, které mají trojciferné kurzy. Tím se taky jistě dost kilometrů ušetří, divím se, že to tady ještě nemáme, třeba medlánecké a-44 by mohli mít přestup u Semilassa a nemusely by lítat až na Mendlák, aby nahradily denní kurz.

Jezour píše:
V tom nebyla jizlivost, to bylo pouhe konstatovani faktu, ze se kurzovky platne nyni daji pouzit uz jen do ctvrtecniho vecera.
Tím spíš by za ty čtyři dny neměl být problém je zveřejnit. Neaktuální údaje již nejsou takovou hrozbou, aby si někdo na někoho počkal u Semilassa.


Offline
Uživatelský avatar

3661
26 čer 2005 08:44
Brno-Líšeň (25, 26, 58, N97, N99)
Na a-40 zůstává nadále pro PD garant jen 3/40.

_________________________________
RH.


Offline
Uživatelský avatar

3090
29 srp 2009 19:30
Spíš to má souviset s opravou a doděláním toho, co bylo před Novým rokem spíchnuto jen horkou jehlou. Třeba Lesná. Předpokládám tedy zlepšení návazností, lepší provázání... Změna kapacit vozidel asi nee.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
2814
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Asi by bylo naivní se domnívat, že ten páteční třesk s vypraveností by mohl souviset s efektivnějším nasazením výhodnějších typů vozidel na některé linky, že? Třeba moje oblíbená a-40 do Újezda :mrgreen:


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
V tom nebyla jizlivost, to bylo pouhe konstatovani faktu, ze se kurzovky platne nyni daji pouzit uz jen do ctvrtecniho vecera.


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
anubis84: Jsme, nebo bychom alespoň měli být…

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5820 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202 ... 233  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: tukator a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 čer 2024 12:02
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]