Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 9 z 40    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 40  Další
Autor Zpráva
Offline
113
08 led 2016 19:16
Nie. Knižka A4 s 100 stranami, či? Len DPMB linky, IDS nepotrebujem.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Tak jsem zapátral v kordisích Infomailech, konkrétně 2015-30, a Knižní jízdní řád lze zakoupit za 99,- na Novobranské 18 (DPMB), v ČD Centru na Hlavním nádraží a na předprodejích dopravců - BORS Břeclav, ČSAD Hodonín, ČSAD Kyjov, VYDOS BUS. Nejdřív vyšel 1. díl s regionálními spoji a k 1.1. i druhý díl s linkami DPMB.
Jen nechápu, že v tom budeš listovat, když nebude Wi-Fi. To jako budeš tahat všude sebou? Měl jsi to někdy v ruce? #-o

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Naposledy upravil ReZ dne 25 úno 2016 21:38, celkově upraveno 1

Offline
113
08 led 2016 19:16
hej, myslel som Knižní Jízdní Řád. Škoda, hodilo by sa mi to na pozretie náväzností a prestojov, kde nieje Wi-Fi.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Samozřejmě — a vůbec nic proti tomu nemám. Na smetiště dějin s tou veteší! :D


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Se divíš? V době, kdy tu bichlu za nemalý peníz vytiskneš, už jsou ty JŘ pomalu neaktuální. Stejně dopadly telefonní seznamy.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Já vím, co kolega myslel, a proto říkám, že o ní nevím... :) s tím už pomalu přestávají i ČD ne?


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Jestli kolega nemyslel knižní jízdní řád. takovou tu bichlu, co se prodává za asi 99,- Kč. Procházel jsem web kordisu i depecu a nikde jsem odkaz nenašel. Asi blbě hledám.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Neviem o nej :)


Offline
113
08 led 2016 19:16
A existuje nejaká kniha Cestovných poriadkov? :D


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Když půjdeš na Novobranskou nebo do té budky na České, dají ti:
— zdarma skládačku (velká verze denní i noční, k 1.9.'15)
— zdarma schémata na A3 (malá verze denní i noční, ta co je ve vozech, oboustranná, k 13.12.'15)
— za 25 Kč plakát (velká verze pouze denní, k 13.12.'15)

A na Novobranské je navíc ještě epes-pesiální obří plakát vylepený na stěně vstupní haly. Má snad dva a půl metru na šířku :D


Offline
113
08 led 2016 19:16
Dá sa kúpiť Eframacbethovo schéma aj niekde v stánku DPMB, a ak áno, za koľko a v akej veľkosti? P.S. Ospravedlňte neznalca :-?.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Bré odpoledne :)
a) jen chci oznámit, že jsem ztenčil ta ramena řek, jak jsem tu sliboval, aby nám v Brně zůstaly ostrovy, ale aby to nevypadalo, že tudy teče Dunaj :)

b) na tom svým blogísku jsem ukazoval "pavouka" inspirovaného Budapeští — schéma přímých spojů z jednoho uzlu. Doufám že se to povede dotáhnout, jestli budou někdy k dispozici nějaké větší nástěnky nebo plakátovací plochy.

c) ale hlavně jsem se chtěl zeptat, zda jste si během uplynulých dvou měsíců, kdy už jsou schémata vylepená, všimli nějakých nedostatků, nepřehledných nebo nedořešených míst. Už jsem pořádně překopal ty Bohunice, protože ty to potřebovaly jako prase drbání, ale co ostatní věci?


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

3738
08 čer 2005 23:12
Tak ono kromě užitku pro neznalé čtení a psaní má barevné číslo linky jednu skvělou výhodu, a sice že je vidět už z dálky. Odzkoušeno na vlastní kůži v Solnohradě, kde mají podobné zobrazovací jednotky jako na tom snímku z Ženevy.

(Aby si někdo nestěžoval na používání cizích výrazů, byla v tomto příspěvku nahrazena slova negramotné, displej, fotka a Salcburk.)


Offline
800
12 zář 2014 23:38
mě vždycky potěší, když vidím, jak se u d-4 otevírá a zavírá hvězdárna... jen to vidím, automaticky se směju jak malej jouda :)


Offline
Uživatelský avatar

6963
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ojin: ale není to piktogram pro určitou linku. Nicméně smysl má, a myslím, že je dobré, když je na table něco netradičního (obrázek).


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Určitě by se dal udělat Technologický park - ten mě hned napadl. Za to takové Řečkovice nebo Bystrc, uznávám, to je oříšek :D


Offline
Uživatelský avatar

434
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Ty značky máme částečně taky - piktogramy typu Vranov, Prace, Kohoutovice hájenka, nadraží... se mi moc líbí, ale u všeho to asi nejde.

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
3
23 úno 2015 22:20
V Amstru jsem byl na podzim a dokázal jsem se v tamním systému velmi rychle orientovat. Těch ikon na tramvajích jsem si všiml hnedka a docela mě zaujaly. Je to hodně "výletní" město, tak by to mělo sloužit cizincům, ale plánek, co byl součástí jízdenky ty ikony neobsahoval. Jinak se mi ale ta myšlenka kombinované (elektronické) jízdenky a mapy líbila.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Právě proto se linky přebarvovaly: 10 a 3 měly dřív na mých schématech stejné barvy, jako 6 a 8, ale na žádost vyšší moci jsem je změnil na současné, aby v tom při implikaci barevného rozlišení nebyl problém... taky jsem měl vybrat barvy pro případné 7 (šedá), 13 (fuchsiová jako 50), 14 (světle růžová) a 15 (zlatá jako 67).


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Jako v Praze - taky mám A spojené se zelenou, C s červenou atd... a třeba v přestupních stanicích se řídím jedině barvou, kam jít...
11 linek je dobrý počet - si myslím, že každá dokáže mít svou konkrétní barvu :-)


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Tak ony takovéhle věci pomáhají nejen dospělým analfabetům, ale třeba taky menším dětem, cizincům atp.
Pro mě osobně je třeba zapamatovatelnější ta barva než číslo. Vím, že jsem jel modrobílou, ale který číslo, to zapomenu. Třeba v Budapešti mi hrozně trvalo, než jsem si zapamatoval, který metro je 1, 2 a 3 (4 ještě nebylo), ale věděl jsem kterou barvou mám jet.


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Yakuzza: Však to jsem si četl, právě proto píšu, že je zvláštní, že to tam pořád mají, když důvodem byli negramotní občané.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Probíralo se to tu už dřív kvůli vylepování linkových schémat ve vozech. Problém je v tom, že vozy přejíždí z jedné linky na druhou i několikrát denně, ve všední dny jezdí jinak než o víkendech atp...

A mimochodem — ten Ženevský systém barevného čísla, oranžového nápisu a nejroztodivnějších vozů je děsivý... z designového hlediska :D a myslím, že moc informací navíc to taky člověku nedá, jen to vypadá divně.


Offline
Uživatelský avatar

2572
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
eframmcbeth píše:
Obarvovat přímo stroje je asi trochu nereálné, ale terčíky a značky se použít dají.

To je samozřejmě v dnešní době pravda, kdy vypravenost vozů je opravdu každý trochu jiná. Na druhou stranu - co brání DPMB tomu, aby se na linky vypravovaly každý den stejné vozy? Je za tím nedostatek vozů (předpokládám, že v Ženevě mají záložní vozy)?

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
176
01 lis 2010 18:43
Brno-Líšeň
K těm barevných odlišením linek. Byl jsem nedávno v Ženevě ve Švýcarsku a tam to mají. Plus do toho míchají ještě písmena pro "regionální" linky přes hranice do Francie. Kompozici a zpracování obrázků berte jen jako domumentační.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 976 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 40  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 24 zář 2024 21:12
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]