Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 15 z 231    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 231  Další
Autor Zpráva
Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Tak oproti covidové situaci na 30 těch kloubáků ve stavu dost přibylo, takže by nemusel nastat takový problém dané šichty obsadit adekvátním vozidlem.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
1317
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
No pokud to dopadne tak tragicky, jako vloni na 30, kdy se kvůli covidu omezil interval, měly to odjezdit klouby , ale ve výsledku tam ve většině pak stejně byly nasazovány natřískané sóla, protože klouby nebyly, tak potěš koště.

_________________________________
Ve fotogalerii pod jménem Igor Pukl. :)


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
No, pokud se tomu nějak přizpůsobí i intervaly 34, ve stylu neodjede všechno najednou a pak dlouho nic, tak by to ve špičce mohlo fungovat. Příjemné to není, ale zase 7 minut v sólech, nebo 10 minut v kloubech není už zase tak velký rozdíl. Horší to bude v sedle. S patnáctiminutovým intervalem není moc reálné tam udělat rozumné proklady a přestupní vazby se taky zhorší. Celodenní desetiminutový interval by za mě byl lepší. Ale holt se nechce zvýšit jízdné, tak se musí šetřit a doplatí na to cestující. A nikoliv poprvé.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
1204
17 lis 2008 17:19
Brno-Bystrc (30, 50, 51, 52, N92)
Ale kurzů bude míň než nyní, takže myslím že bude prodloužen interval. Podle počtu kurzů to vypadá 10 minut špička, 15 minut sedlo.


Offline
478
14 úno 2014 15:19
Brno
Nově od 1.3.2023 budu rozepsaný na kurzech 03603, 03609 a 03611 kloubové vozy garantovaně. Nově bude trhačkou (R,O) 03606. Ale podle toho rozdělení bude v pracovní dny celá 36 kloubová.


Offline
31
01 bře 2006 20:49
b1 píše:
Já si to taky myslel, ale v tom JŘ je uvedena i směrem z centra.

Edit: Tak po kontrole plánků linek na https://www.bmhd.cz/archiv/mapy_linek/ konstatuji, že Strážní byla původně jen do centra, ale někdy v letech 1997-1999 byla zřízena i z centra.


Ano, k 1. 1. 1997 byla ještě jednosměrná, k 1. 9. 1997 již obousměrná (zdroj: plánek linek a JŘ linek 50, 79 a 80 k 1. 9. 1997).

EDIT: a k lince k Bauhausu: v JŘ z Rovnosti z roku 1998 je JŘ ASKO+BAUHAUS s platností k 1. 2. 1997 (přitom v JŘ z Rovnosti z roku 1997 nejspíš není). Přikládám.

K ASKO se přestalo jezdit od 2. 8. 1999 (zdroj: platnost JŘ BAUHAUS 1999).


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Peno: Ty spoje byly slibované, ale jestli vůbec vyjely, si nepamatuju. Od 10. 8. 2013 začala k AQM jezdit 105. Jinak dlouho jezdil Aquabus do/z Vranovic.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Miropiro - mě teď taky, ale před tím to fungovalo - zajímavé. No nicméně doplním tam níže uvedené skutečnosti (dík) a pošlu znova.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Možná si to pamatuji blbě, ale mám pocit, že jezdila i nějaká veřejná, ne zaměstnanecká, linka k Aqualandu Moravia. Netrvalo to moc dlouho a následně to včlenili do 105, ale snad mi paměť slouží správně, že to opravdu jezdilo.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Já si to taky myslel, ale v tom JŘ je uvedena i směrem z centra.

Edit: Tak po kontrole plánků linek na https://www.bmhd.cz/archiv/mapy_linek/ konstatuji, že Strážní byla původně jen do centra, ale někdy v letech 1997-1999 byla zřízena i z centra.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Nebyla ta Strážní jen v jednom směru?


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
P. Haluza píše:
A někdy hodně hodně dávno jezdíval DPmB linku od Grandu ke starému Bauhausu (vozy ev. č. 7335, 7342 a možná i další).

Mám po ruce JŘ z roku 1999, tam ta linka je uvedena, odjezdy z Benešovy jednou za hodinu (PD 10:00-18:00, SN 8:00-17:00), po Heršpické ke hřbitovu, otočení podjezdem ul. Bohunickou, a zpět Heršpickou. Zastávka Strážní DC byla tehdy pod mostem vlečky do Ferony, ZC nevím.


Offline
118
29 črc 2014 19:57
miropiro píše:
No já bych na začátek i trochu opravil stav těch pěšinek mezi Bieblovou a NC. Po dešti se po Planýrce téměř nedá chodit, lepší je to až od místa, kde vede širší cesta, která je relativně šutrovaná. Pak by někdo možná i rád sešel ochotně pěšky.

Vzhledem k vlastnickým poměrům v území to je bez šance. Leda by projevil zájem stavitel toho nového baráku a domluvil se na vybudování nové pěšiny s majitelem NCKP, ale v to moc nevěřím.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Já mohu doplnit ještě linku z Lovčiček do Avionu (tehdy jen TESCO), která jezdívala v sobotu dopoledne kolem roku 2000. Pak se najednou zrušil Avion a začala jezdit ta čtvrteční Hypernova.

Pasohlávky se jezdívaly i předtím -- v létě 2017 od OA ELDO na Střední. Jednou jsem to dokonce jel dohromady s mimořádným návozem do Notina. :mrgreen:

A někdy hodně hodně dávno jezdíval DPmB linku od Grandu ke starému Bauhausu (vozy ev. č. 7335, 7342 a možná i další).

A chytí tam ještě hřbitovní okružní expres DPmB. :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Mauricio: Olympia bus (ADOSA) jezdil i do Zbýšova, pamatuju si kolem roku 2000, ale nevím, který den v týdnu.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Igor Mauricio píše:
PvvS, xcav a diskuze o linkách do NKCP

Dovolím si zde odložit tuto svoji tabulku, kde je zřejmé, co, kdy, jak a kam. Obecně je z toho vidět trend rušit linky, který si nákupní centra platí, a není to zdaleka jen o NKCP. A to samo o sobě taky mnohé vypovídá. Těch linek do NKCP bylo víc - celkem 4 - z toho teda ta zlatá linka byla snad jen nějak v období vánočních nákupů.

Samozřejmě budu rád za jakékoliv doplnění (například jsem tam vidím ještě nedoplnil působení AD Krátký na CTP, Notino je taky celý jinak, a pak některý linky značený zeleně už taky nejezdí). Kdyby někdo chtěl v tom pokračovat, já na tom nemám moc času, tak můžu poslat doc formát a může si to někdo pod sebe převzít.

(Jen tam nefungují odkazy - neumím z xls/doc převést do pdf soubor tak, aby klikací odkaz byl stále klikací a aktivní)

Hlásí mi to poškozený soubor.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ds: to není špatný nápad, NC by se hodně zvýšila dostupnost. Každopádně alespoň dnes funguje z nádraží 6 -> 68 na Šumavské.


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
K tomu NCKP - co by nejvíc pomohlo dopravní obslužnosti v dané oblasti, by bylo prodloužení 68 ze Štefánikovy přes NCKP na Královo Pole, nádraží. Ani ne kvůli NCKP, ale kvůli propojení Kr.Pole nádraží se všemi školami a kolejemi v oblasti Klusáčkova-Tábor-Kounicovy koleje-Náměstí Míru.

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
9986
15 led 2005 23:41
PvvS, xcav a diskuze o linkách do NKCP

Dovolím si zde odložit tuto svoji tabulku, kde je zřejmé, co, kdy, jak a kam. Obecně je z toho vidět trend rušit linky, který si nákupní centra platí, a není to zdaleka jen o NKCP. A to samo o sobě taky mnohé vypovídá. Těch linek do NKCP bylo víc - celkem 4 - z toho teda ta zlatá linka byla snad jen nějak v období vánočních nákupů.

Samozřejmě budu rád za jakékoliv doplnění (například jsem tam vidím ještě nedoplnil působení AD Krátký na CTP, Notino je taky celý jinak, a pak některý linky značený zeleně už taky nejezdí). Kdyby někdo chtěl v tom pokračovat, já na tom nemám moc času, tak můžu poslat doc formát a může si to někdo pod sebe převzít.

(Jen tam nefungují odkazy - neumím z xls/doc převést do pdf soubor tak, aby klikací odkaz byl stále klikací a aktivní)


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Falkon píše:
Ono je úplně jedno, jestli to tlačítko zmáčkneš nebo nezmáčkneš, ať už v zastávce na znamení nebo stálé. V právě uplynulém roce jsem hodně cestoval a moje zkušenosti jsou, že zmáčknutí tlačítka na znamení a dokonce i postavení se ke dveřím, mi v zastávce na znamení bylo úplně k ničemu. Řidič se opakovaně řídil heslem „Běžně se tu nestaví, určitě se musel splést.“ Nejen, že s blížící se zastávkou nezpomaloval, naopak, necelých 200 metrů před ní dokonce začal zrychlovat. Kdybych jej tedy neokřikl, vystoupil bych až na nejbližší stálé zastávce, 6 km od místa, kde jsem měl v úmyslu vystoupit. Jediné, co jsem získal stížností na kordis, bylo prohlášení, že řidič se zachoval neadekvátně, a že se mi omlouvají. :-D Tak tomu říkám výsměch. Prý všechny řidiče pravidelně školí, aby se dívali, jestli se jim někdo nemotá u dveří s evidentním zájmem vystoupit, ale to dělá jen malé procento řidičů.


Ano, to je další sorta, pokud nastupuješ/vystupuješ někde, kdo se to podle nich "nedělá", je taky zle...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
P. Haluza píše:
Asi myslíš S3, ne? A už vidím ty důchodce, jak se plazí do vlaku. A navíc to není zadarmo. :mrgreen: Ne, tuhle variantu člověk při smyslech nebude ani zkoušet.

Ano, S3, samozřejmě. Na co jsem to zase myslel :oops:
A ano, pro důchodce to asi není, ale znám lidi, kteří takto jezdí. Já občas také, i když musím přiznat, že už jsem v Olympii nebyl, ani nepamatuji. A pak je tu moje známá, které je 60 a bydlí na Vídeňské. Ta vám opravdu nepojede na Úzkou, aby ušetřila 32 Kč (dvakrát 16). I když, je pravda, že ta raději jezdí do Futura. Ale když jede do Olympie, tak jedině kombinací 2+510.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
P. Haluza píše:
A nejede přímo k tomu NCKP třeba nějaký autobus ve špičkovém intervalu 15 minut? Aha.

Tak 15 minut s tím, že busy jezdí standardně přeplněné... (teda vůči NCKP 15 minut není tak hrozné, ale divím se, že v takovém intervalu jezdí celá 67).


Offline
Uživatelský avatar

353
03 črc 2007 20:00
IDS JMK, zóna 535
miropiro píše:
No já bych na začátek i trochu opravil stav těch pěšinek mezi Bieblovou a NC. Po dešti se po Planýrce téměř nedá chodit, lepší je to až od místa, kde vede širší cesta, která je relativně šutrovaná. Pak by někdo možná i rád sešel ochotně pěšky.

Sešel možná, bez všech těch nákupních tašek apod. A co zpátky?

Richie píše:
Ano, nejspíš by to skutečně chtělo zlegalizovat praxi v regionu a dát všechny zastávky na znamení. Ono i JD s tím reálně počítají podle mě... Určitě nemačkat mimo zastávky na znamení, pokud nezastavuje, hlasitě na něho volám (a někdy se i omluví!)…

Ono je úplně jedno, jestli to tlačítko zmáčkneš nebo nezmáčkneš, ať už v zastávce na znamení nebo stálé. V právě uplynulém roce jsem hodně cestoval a moje zkušenosti jsou, že zmáčknutí tlačítka na znamení a dokonce i postavení se ke dveřím, mi v zastávce na znamení bylo úplně k ničemu. Řidič se opakovaně řídil heslem „Běžně se tu nestaví, určitě se musel splést.“ Nejen, že s blížící se zastávkou nezpomaloval, naopak, necelých 200 metrů před ní dokonce začal zrychlovat. Kdybych jej tedy neokřikl, vystoupil bych až na nejbližší stálé zastávce, 6 km od místa, kde jsem měl v úmyslu vystoupit. Jediné, co jsem získal stížností na kordis, bylo prohlášení, že řidič se zachoval neadekvátně, a že se mi omlouvají. :-D Tak tomu říkám výsměch. Prý všechny řidiče pravidelně školí, aby se dívali, jestli se jim někdo nemotá u dveří s evidentním zájmem vystoupit, ale to dělá jen malé procento řidičů.
A ten argument ohledně bezpečnosti jízdy, sice uznávám, ale jako řidič veřejného dopravního prostředku musím pochopit, že blíží-li se zastávka, VŽDYCKY se musím ujistit, jestli mi někdo nechce z vozu vystoupit. Jestli to udělám tím, že se mrknu do zrcátka, nebo preventivně zastavím, i kdybych nemusel, nebo jakýmkoliv jiným způsobem, to neřeším, důležitý je výsledek, ne proces, kterým jsem k němu dospěl. A výsledkem by měl být spokojený cestující, který vystoupí, kde potřebuje, nebo snad ne?


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
mauriicio píše:
NC nechce aby jste přijeli busem a odešli pohodlně s jednou taškou na půl plnou. NC chce aby jste přijeli autem a odjeli s 10 přetékajícími vozíky.

Pak je otázka, chceme aby si komerční subjekt platil obslužnost, nebo chceme aby v každé koloně nahradil jeden bus 30 aut.

No já bych na začátek i trochu opravil stav těch pěšinek mezi Bieblovou a NC. Po dešti se po Planýrce téměř nedá chodit, lepší je to až od místa, kde vede širší cesta, která je relativně šutrovaná. Pak by někdo možná i rád sešel ochotně pěšky.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
peno píše:
Právě, že 510 je v kombinaci s S2 velmi vhodná pro cesty z centra a do centra. Sice je to pomalejší, než Olympia bus, ale jede to skutečně do centra a ne na Úzkou, ke konkurenčnímu obchoďáku biggrin


Asi myslíš S3, ne? A už vidím ty důchodce, jak se plazí do vlaku. A navíc to není zadarmo. :mrgreen: Ne, tuhle variantu člověk při smyslech nebude ani zkoušet.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5775 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 231  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 18:22
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]