Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Pravidla fóra


Toto fórum není oficiálním fórem Dopravního podniku města Brna ani jiného dopravce. Své stížnosti a podněty tedy směrujte na oficiální stránky DPMB nebo IDSJMK


Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší. Stránka 2 z 3    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1338
17 črc 2010 21:41
Krno
Mauricio: no podle tvé zcestné reakce soudím, že o tom stejně nemá cenu diskutovat, ale pokusím se to přirovnání ještě jednou vysvětlit:
Šalinkarta je doklad o tom, žes zaplatil za využívání služeb MHD. Řidičák je doklad o tom, že vlastníš řidičské oprávnění.
Když ztratíš řidičák, zaplatíš poplatek za zhotovení nového, ale nemusíš znovu získávat řidičské oprávnění.
Když ztratíš/je ti odcizena šalinkarta, zaplatíš poplatek za její vyhotovení, a v současné situaci i znovu celou částku za využívaní služby, kterou už máš ale jednou zaplacenou a DP tě má v evidenci - tedy ekvivalent toho, jako bys u řidičáku znovu dělal autoškolu, kterou už jednou udělanou máš.
Bavím se teď čistě o principu. To, že se to dá snadno zneužít je další věc (nikoliv však neřešitelná), na druhou stranu, na tu miniaturní černobílou fotku na řidičáku by taky mohlo jezdit dalších 20 lidí...

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Čísla kupónů se neřeší ani tak, protože číslo kupónu nemusí souhlasit s číslem šalinkarty, to co musí souhlasit je datum narození. A argument že to "málokterý revizor zkoumá" mi přijde z pohledu blbého uživatele MHD jako hovadina, to už je na vnitřních předpisech DPMB, aby revizor dělal svou práci pořádně... skoro se podívat na šalinkartu je jako skoro vyhrát v loterii - úplně k prdu.

_________________________________
Definitivně možná.


Proč to nejde bez toho? Protože by se našlo dost jedinců, co by takto řešili jízdné pro celou rodinu. Málokterý revizor zkoumá obě části průkazky a porovnává čísla kupónů, to se ani stíhat nedá. Nemluvě o řidičích mimobrněnských autobusů.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
nevím, moc mi to nepřijde jako zneužití, přijde mi jako blbost ta podmínka lejstra od policajtů... proč to nejde prostě bez něj? To by bylo ještě mnohem lepší...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Hola. A už jste přišli na to, že se to může a bude zneužívat.

A když ztratím řidičák, tak bych měl znovu dělat autoškolu?
Možná by ses měl vrátit do školy, když nechápeš prosté souvislosti v psaném textu. Tuším, že sedmá třída základní školy.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
A co tak když bordelář prohlásí na policii že mu tu šalinkartu ukradli? :)

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
Ze DP ma alespon trochu rozumu a nenahrazuje ztraceny prukazky, ale pouze ukradeny a to po predlozeni potvrzeni od policie. Takze bordelari maji smulu :) ..


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
A můžu se zeptat, co to má společného s policií?


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Souhlas s Fantomasem a MartinemV.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

6905
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Jak píše Fantomas, je rozdíl platit za službu, nebo jen za malý papírek. Tohle je krok správným směrem, pokud z toho nesejde.


Offline
Uživatelský avatar

1338
17 črc 2010 21:41
Krno
A když ztratím řidičák, tak bych měl znovu dělat autoškolu?

Osobně si taky myslím, že se platí za služby a ne za kus papíru...

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Nic radikálního tady nevidím.
Nebo snad považuješ za radikální názor, že pokud ztratím šalinkartu, je to jen a jen moje chyba, za kterou bych měl (záměrně tedy už neříkám musím) zaplatit plnou cenou?


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Protože mrakovy níže uvedené radikální názory.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
3342
21 led 2011 14:19
proč bohužel?

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Bohužel jest tomu tak... Viz nové SPP.


Od května při předložení zprávy z Policie ČR bude šalinkarta vydána znovu.


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
Proste smula.. Zaplati si pokutu, nonou salinkartu, novy doklady a muze je znovu nekde ztratit.


Nedá mi to abych se nevyjádřil.
Srovnání s bankou. Pokud by ti banka nedala kartu byla by proti sobě má z tebe prachy když tou kartou platíš a není zpoplatněn i její výdej po ztrátě/krádeži?
Druhá věc už někdo někdy viděl zloděje co vezme do ruky peněženku vezme si řidičák, šalinkartu a vrátí ji? Plus možná nějakou drobnost.
Myslím si, že pokud měl měsíční šalinkartu tak by to navíc pro dp bylo celkem nerentabilní.
S tou konkurencí souhlasím například ČP by si zasloužila konkurenci ČD taktéž jenže to by zkrachovaly tyto podniky


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Ne, v době informačních technologií v kombinaci s ekonomikou kapitalistického základu, když si zaplatíš za službu, tak bys měl platit skutečně za službu, ne za papírek ke službě opravňující... Škoda že jsou odvětví, kde dost dobře nejde udělat konkurenci...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
v čem je to nelogický? a co třeba, aby ti někdo z DP šel osobně tu průkazku po městě hledat, to bys nechtěl?


Offline
Uživatelský avatar

872
13 bře 2007 20:20
Brno - Bystrc
Nedavno se tu resilo to same, doslo se k zaveru ze pristup DPMB je sice naprosto nelogicky, ale zaroven s nim nejde vubec nic delat, pokud sam DPMB nebude chtit. Dale si myslim ze netreba resit stejne tema znovu.

_________________________________
RT6N1 fanklub :)


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Když ztratíš kreditku a nedostaneš novou, tak by na tom banka prodělala, protože těžce vydělává na tom, že jí používáš. Je to služba, kterou ti poskytují za úplatu jako bonus, že máš u nich účet. Když ztratíš šalinkartu, tak tím, že si musíš koupit novou na tom DP jen vydělá...

DP je podnik prodělečný, protože za cenu, jaká by byla výdělečná by nikdo nejezdil. Proto je třeba ho dotovat.

Nechci se tu DP zastávat, systém, jaký funguje u šalinkaret se mi také nelíbí, ale pláčeš na špatném hrobě...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
to, že někdo ztratí je pouze a jen jeho problém, DP s tím nemá nic společnýho
už jen za větu "i když doklad platný má", což zjevně není pravda, by měl jít někdo pěkně zaplatit, a to bez zbytečných řečí kolem


Sry, zkoušel jsem to hledat, ale nenašel. Stejně tak strejda Google. :)

BTW: Když ztratí kreditku, taky nepropadnou peníze bance, ale vydají kartu novou. :)
Má platbu na DPMB evidovanou jako platbu kreditkou, tak snad není tak složité dohledat jeden kupón, když mají i přesné datum. To ať se na mě nezlobí, ale to už je jen jejich lenost. Na to, že je to podnik prodělečný, dotovaný z našich daní a ještě s tak lidovýma cenama, bych ocenil aspoň ten přístup trošku více lidský. :)

Každopádně díky za odpovědi.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Opět někdo kdo neumí číst...

Ale, když už se ptáš - evidované to DPMB sice má a dohledat by to technicky šlo. Nicméně takovou službu DPMB neprovozuje a v případě ztráty zaplatí plnou palbu.

A ještě k větě "je oprávněné po bráchovi požadovat pokutu v plné výši, i když doklad platný má" - není pravda, platný doklad nemá, jinak by ho předložil ;)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 dub 2024 22:54
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]