Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Pravidla fóra


Toto fórum není oficiálním fórem Dopravního podniku města Brna ani jiného dopravce. Své stížnosti a podněty tedy směrujte na oficiální stránky DPMB nebo IDSJMK


Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší. Stránka 1 z 3    Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
Offline
122
04 pro 2010 02:48
u linek 25, 26 a 67
Občanku i řidičák už mám nahlášený na úřadě jako ukradený a byl mi vydán prozatimní doklad, takže o toto strach moc nemám.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
...a jak o tom píšu, zrovna jde v Reportéřích ČT reportáž o tom, jak někdo jezdil načerno v MHD na ukradenou občanku - kdyby to nenahlásil na Policii, asi jen těžko by to dokázal...


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
mceza píše:
Zajdi na policii, ať ti po telefonu říkají co chtěj, když tam přijdeš a sepíšeš s nima protokol (oni musí), že ti ukradli (buď si jistá) peněženku. A šalinkarta zase bude ;)


Přesně tak, policie MUSÍ řešit veškeré podněty, které jsou ji dodány, ať si říká kdo chce co chce. A musí z tohoto vydat protokol. Takže šup na nejbližší služebnu ;-)

Nehledě na to, že jestli Ti byla ukradena občanka, je nutné její ztrátu co možná nejdříve nahlásit kvůli možnému zneužití. Pokud by byla zneužita mezi krádeží a nahlášením na policii, byla by to pro Tebe velmi nepříjemná komplikace.

V případě problémů klidně SZ, třeba něco vymyslíme...


Offline
Uživatelský avatar

188
25 pro 2010 21:35
Je potřeba si uvědomit, že volání 158 zvedne operační středisko, který má na starosti výjezdy k akutním věcem (přepadení a podobné hovadinky). Každej výjezd stojí docela dost peněz a peněženku je holt potřeba řešit až na služebně no..


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
Normalni pristup DPMB. Pokud jim clovek vysoli penize, tak jsou spokojeni, dal uz je nic nezajima...


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Zajdi na policii, ať ti po telefonu říkají co chtěj, když tam přijdeš a sepíšeš s nima protokol (oni musí), že ti ukradli (buď si jistá) peněženku. A šalinkarta zase bude ;)


Offline
122
04 pro 2010 02:48
u linek 25, 26 a 67
Takže taky přispěju svojí troškou do mlýna; V úterý večer jsem byla v šalině okradena tak "šikovně", že až po výstupu z šaliny jsem si všimla, že mám otevřenou kabelku a peněženka v čudu. Ani můj spolucestující si ničeho nevšiml. Hned jsem volala na policii, kde mi bylo řečeno, že peněženky neřeší, zvlášť pokud si nejsem 100% jistá, že mi ji ukradli, a že mají na práci důležitější věci. Takže jsem jela bez šalinkarty, neměla jsem ani peníze na jednorázovou, ani kreditku, abych si případně vybrala a tu jízdenku koupila, no a samozřejmě jsem byla nachytána revizorkou. Po vysvětlení mé situace mě ale uklidnila, že pokud půjdu na DPMB, tak mi za 50 kaček udělají duplikát šalinkarty. Takže jsem tam dneska šla - a leda houby. Prej jedině, když předložím protokol z policie. Ale tam mě poslali do háje zelenýho. Takže jediné, co můžu udělat, je znova si hezky zaplatit celou novou šalinkartu. A tak se ptám - do prčic, mám tohle já zapotřebí? Někdo mě oškube a ještě jsem já ta, která na to doplatí (pachatel na 99,9 % nikdy nebude dopaden). Kdybych jim přece předložila svůj doklad totožnosti, tak si mě můžou v počítači dohledat (ano, četla jsem debatu výše na toto téma) a podle RČ nebo čísla občanky přece uvidí, že jsem si u nich před měsícem kupovala čtvrtletní šestizónovou, což nejsou zrovna malý prachy! Ocenila bych od DPMB trochu lidštější přístup, zvlášť v situaci, kdy člověk přijde o _absolutně_ všechny doklady, a to ne vlastní vinou. Má tu pro mě někdo nějakou relevantní radu?


Offline
1074
09 lis 2006 18:16
MartinV: Když dostanu úplně novou šalinkartu, tak se mi snad čísla budou shodovat stejně jako na "ztracené šalinkartě". Dopravní podnik mi přece vystaví úplně novou kopii mé původní a klidně s fotkou úplně někoho jiného. A jméno je ukradený, to revizoři nekontrolují. Prostě revizoři nemají možnost poznat v terénu, že šalinkarta je neplatná "ztracená". Musel by revizory vybavit čtečkama a to něco stojí, nemluvě o tom, že to musí koordinovat s krajem. Možná se vám můj názor libít nebude, ale dlé mého si za to lidi můžou sami, když se vše za každou cenu snaží zneužít. Už jsem myslím slyšel dost příběhů, jak se zneužívají a padělají šalinkarty i lístky. Schválně, co myslíš, pokud by dopravní podnik vydával náhradní průkazku, bylo by více lidí, co to zneužijí nebo lidí, kteří ji doopravdy ztratí?

Druhá věc je, že dopravní podnik avizoval, že jakmile se zavedou čipové karty, tvými slovy až vytvoří systém (snad za rok, dva nebo kdy to má být), tak bude vydávat kopie ztracených průkazů, protože bude moci zablokovat ty staré.


Offline
Uživatelský avatar

6905
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Pavel: alibismus. Co jsem pochopil, na šalinkartách jsou čísla (na obou částech) a ta se musí shodovat. A pokud to DP nestačí, mohl by si vytvořit systém, který by tomu zamezil. Leč nemá.


Offline
1074
09 lis 2006 18:16
Co jsem z minulých článků pochopil, tak to není o tom, že nemohou vydat náhradní šalinkartu, ale o tom, že to nechtějí dělat, protože by to lidi zneužívali. Prostě si nechám vystavit náhradní šalinkartu, nahradím fotkou někoho jiného (u podobných lidí můžu použít fotku někoho jiného přímo na přepážce při vytváření náhradní šalinkarty - mohu být i klidně vybaven jeho občankou). A mám dvě šalinkarty. Druhá možnost je těžká buzerace na přepážce, že neodpovídá fotka. Což byste se také vztekali. Nicméně i tak existují způsoby jak to obejít. Prostě nyní nemají žádnou možnost to původní šalinkartu zneplatnit. Dle mého názoru je řešení jediné a to jsou čipové karty, kterých se snad v brzké době dočkáme.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Je to o vůli...


Offline
Uživatelský avatar

6905
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Je blbé, že DP nedokáže vytvořit systém, jak nahrazovat ztracené šalinkarty (i když u té roční mi bylo na informacích řečeno, že stačí přijít se zbylými kupony a náhradní mi vydají).


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Může, protože v tu chvíli se ty stáváš dlužníkem dopravního podniku a DP musí mít způsob jak zjistit tvojí totožnost.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Pavel25: Také si myslím, že nemůže. Praxe je však jiná a právě proto revizoři policii volají...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
To, že jsi ztratil šalinkartu, je jen a jen tvůj problém. A nevím, kde jsi byl na tom, že policie revizorovi nemůže dát tvé osobní údaje? Nebo jsem tu poslední větu plnou překlepů špatně pochopil?


Taky jsem jednou ztratil šalinkartu, naštětí jsem nepotkal revizora. Totiž v databázi mají uložený, že máš platnou šalinkartu. Když Jsem si kupoval novou, tak mi řekla: Opravdu měla Vám platit ještě měsíc, ale bohužel nevydáváme náhradní.
Kdyby mě chytl revizor, tak bych měl vyhozený peníze za ztrátu a ještě pokutu. To už by bylo opravdu moc...ale kdyby se mi náhodou nedej bože něco takového stalo, tak bych mu občanku nedal a počkal na policii a tam mu nemůže dát taky moje osobní údaje.:-)


Offline
3342
21 led 2011 14:19
MartinV: To je pravda, ale ve chvíli kdy systém vede blbec, je lepší jednodušší systém. A s ohledem na to že se v Brně stále kupujou poršetry...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

6905
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Fafner: to už je ale o systému, ne o čipových kartách jako takových.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Jenže blbě vymyšlená čipovka je horší než žádná čipovka, v Mostě vám nabídnou čipovku za akční cenu 30 korun (jen za vydání), ale v momentě kdy se ztratí, tak nová stojí 150 a vše co bylo na staré je v háji... A jelikož jsem si už zažil tohle, tak jsem docela odpůrce čipovek.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
MartinV: Bavíš se tu o konkrétním případě - když budu mít batoh. Jenže vždy je n+1 různých situací "jak a proč a co kde kdy" a nikdy nepojmeš všechny. To, že při ztrátě průkazky mám smůlu se mi sice nelíbí, ale tak je to psáno a jediné, co s tím mohu dělat je nekoupit si jí. Druhá varianta (koupit) je pro mne výhodnější a proto jsem šel touto cestou...


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
MartinV píše:
Pokud člověk má peněženku a podobný věci na dně batohu v ne nejmenší kapse, pak ji těžko může ztratit, resp. mu ji někdo ukrást.
Ti nikdy neukradli batoh, co? :mrgreen:

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

6905
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Pokud člověk má peněženku a podobný věci na dně batohu v ne nejmenší kapse, pak ji těžko může ztratit, resp. mu ji někdo ukrást. Ikdyž ano, vidám relativně často lidi, kterým jejich otevřený batoh nevadí (skutečnost, že jej mají otevřený).


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
DP jenom maskuje vlastni neschopnost problem resit. Oc lepsi bylo reseni, kdy se sice prukazka musela kazdej rok menit, ale vylepena znamka se predelavala podstatne hur jak car potistenyho papiru. A pokud se DP nehodla vymanit z doby papirove, tak se nic lepsiho asi nevymysli. Cipova karta na rozumnem standartu by asi byla idealni. I kdyby slouzila jenom pro DP.
Jenomze cekat u DP na to ze by se prosadila nejaka rozumna a logicka vec je marny. Zato hovadiny a nesmysly (krteni vozu ...) to jim jde jak na bezicim pase.


Nechce se mi to číst, ale jen taková připomínka nevím kde ostatní nosí šalinkartu já v peněžence a když by mi někdo ukradl šalinkartu = krádež celé peněženky kdy už stejně musím na flojdy. OP, ŘP, karta. Takže nějaká šalinkarta je už šumák. Pokud nosí někdo šalinkartu jinde je toto příspěvek samozřejmě o ničem


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Zneužívání se dá ohlídat, dokonce v rámci možností eliminovat, ale to stojí jisté úsilí a nemyslím si, že by potrvrzení od Policie ČR o odcizení šalinkarty bylo zrovna to rozumné a jediné možné.

Jinak přirovnání pěkné, ale stejně si myslím, že srovnáváš nesrovnatelné. Svým způsobem.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 dub 2024 15:38
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]