Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Pravidla fóra


Toto fórum není oficiálním fórem Dopravního podniku města Brna ani jiného dopravce. Své stížnosti a podněty tedy směrujte na oficiální stránky DPMB nebo IDSJMK


Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší. Stránka 2 z 3    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
Offline
1589
18 led 2009 10:06
Vyjímečně musím souhlasit s PvvS - přesně to vystihl - ještě doplním - mobil je od slova mobilní, ale něco co musím každej den, nebo maximálně každej druhej den nabíjet postrádá tu mobilitu. O tom, že klasickou hardwarovou klávesnici nenahradí žádnej dotykovej displej je snad jasný - nedá se na ní psát v rukavicích například a vůbec ta odezva nebude nikdy taková. O tom, že si ty mobily děaljí mnohý co chcou, není třeba asi mluvit. Že se o to člověk musí starat jak o počítač (hlídat si co instaluje, mít antivirus, pořád to čistit aby to vůbec přijímalo SMS a fungovalo) je taky dost na nic. Když chcu začít volat tak nemůžu začít psát číslo na displej, musím se proklikat nabídkama. Klidně ať tyhle mašinky vyrábí, ale ať tomu říkají PDA, kapesní počítač nebo tak nějak s možností používání GSM sítě, ale ne mobil proboha... s mobilem to nemá co dělat.
P.S. Měl jsem Samsung Galaxy 551, s hardwarovou klávesnicí, ale bylo to peklo, několikrát mně upadl strašně rychle na zem, když si dělal co chtěl, takže zkušenost mám bohatou, teď jsem se vrátil ke klasice - SE Elm - je to normální mobil na volání, SMS a internet, má wi-fi a vydrží klidně 4-6 dní, při intenzivním používání tři. "chytrej" při intenzivním používání nevydrží ani 24 hodin! to je výsměch výrobců. A taky se sám probudí na budík, když se na noc vypne, ty "chytrouši" taky nezvládaj.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
140
11 pro 2011 18:53
Naxashi: A já si zase říkám, k čemu ti je "chytrej" telefon za x tisíc, když si pak nezaplatíš ani základní datovej tarif a tím polovinu "chytrosti" zabiješ. Místo jízdních řádů v pdf už lépe poslouží ten papír v peněžence... Když z telefonu nevoláš a ani tam nemáš datovej tarif, tak ho pak používáš na co? Na hraní her, který si postahuješ na free wifině?


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
chytrý telefon mi slouží na přehrávání mp3. Jízdní řády hledám normálně přes webový prohlížeč (Opera mobile) a idos, když jsem v dosahu wifi. Jinak v terénu jízdní řády neřeším vůbec, maximálně když jdu do obchodu, tak se kouknu přímo na zastávce, kdy mi to jede zpátky.
Akorát mám v mobilu uložený obrázek plánek linek.
Ohledně výdrže baterky - když telefon leží netknutý v kapse, tak nějakou dobu vydrží bez nabíjení a když ho holt aktivně používám, tak snad nejsem tele a všimnu, že už je skoro vybitý.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Ne, mám několik aplikací, které mi veli rychle vyhledají spojení odkud kam potřebuji v aktuálním čase. A případně vždy mohu sáhnout po plnohodnotném mobilném prohlížeči a vše si najít na netu.


Koukam ze diskuze se zde ponekud zvrhla, ta to kdo ma lepsi telefon, me treba od nakupu dotykace odrazuje vydrz baterie a castecne take jeho velikost, ale to ted neni podtastne.

Me zajimalo jestli pouzivate nejake aplikace s jizdnimy rady, nebo vyhledavace, ale jak koukam tak chytre telefony vam slouzi akorat na zobrazovani obrazku a PDFek, nebo se pletu ?


Offline
Uživatelský avatar

3699
08 čer 2005 23:12
PvvS píše:
Kdyz clovek pouziva telefon pouze na telefonovani, obcas SMS , nebo dokumentacni fotku, tak
nemůže čekat, že bude mít v mobilu jízdní řády.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Já mám chytrý telefon. Výdrž baterie malá, ale dobít se dá na každém rohu. Volání výborné - dokážu volat mnohem víc minut než se staršími telefony - protože mám větši baterku a při volání je displej vypnutý. Navíc mám velmi rychlý přístup na internet a veškeré výhody s tím spojené.
Mám sice velký displej, ale s tvrzeným sklem - ano, nevydží vše, ale vydrží víc, než klasický telefon.

Ale víte co? Kdo nemá "chytrý" telefon je to jeho věc. Já mu je nenutím, ani je neprosazuji. Každý Ať si používá co chce.

Já teď na jízdní řády používám skvělou aplikaci CG Transit. Jen zmáčknu dlaždici a podle mé GPS polohy to najde odjezdy z nejbližších zastávek. Rychlé, funkční a pohodlné. A komu se nechce platit datový tarif? Jeho problém :-)


Offline
Uživatelský avatar

9269
10 čer 2004 11:19
Nepotrebuju, Dotycnej telefon na to mel HW tlacitko. S vydrzi nemam problem, denne nenavolam vic jak hodku a neco, takze bez problemu vydrzim 4-5 dni. Zjisti si jaky podminky se nsatvuji pro firemni tarify a pochopis jak jsou ovcani dojeni na obvyklych nabidkach. A to neni problems e dneska dostat k foremnim tarifum. Ne kazdej si potrebuje hrat s.. ehm s telefonem, ale pouziva ho na to k cemu byl puvodne urcenej. Pro me jsou prednostnejsi jiny veci.. Odolnost, vydrz, nenarocnost, ovladani i poslepu. A kdyz nahodou o neco zavadim (coz v praci neni problem), tak me to nestoji digitizer, nebo celej LCD, ale maximalne mam skrabanec na plexi.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Mr. Black: Je vidět, že ještě nejsi pracující ;) já si v hlavě nosím úplně jiný věci, než jízdní řády, které se každou chvíli mění...
Naxashi: Tou službou, co je "předražená napůl nefunkční" myslíš mobilní internet? Já teda nevím, ale doporučuji jej nesoudit, pokud jej nemáš... osobně si za mobilní internet připlácím 150 korun měsíčně a nemůžu si to vynachválit.
Ad "chytré telefony a volání" - to je skutečně problém, tím nejzásadnějším je téměř nulová výdrž baterky oproti starším typům. Bylo super, když jsem si koupil telefon, ze kterého se dala poslouchat muzika a lézt na internet, ale v ohledu volání a SMS byla skutečně výrazně lepší má někdejší Nokia 3310, které baterka vydržela i čtrnáct dní. A právě to, že ho nepoužíváš na volání, bude asi ten rozdíl - já svůj na volání docela dost používám.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
1783
04 bře 2012 23:26
Mr. Black: Souhlasím, naprosto. S tím zapamatováním, dobrá pointa. Tady většina linek jezdí každých 10 nebo 5 minut. Takže např. každých 7 nebo každých 6 a 1. A vim, nepotřebuju jízdní řády žádný. Časem si to člověk zapamatuje ať chce, nebo ne. Večer a ráno to nefunguje takhle skvěle, takže na to použiju JŘ. A na noční linky snad ani nejsou potřeba. :-D
PvvS: Troše hledání? :-D Cože? Zkoušel jsi hodit si ikonu telefonního seznamu na domovskou plochu? :-)
Jo, když člověk používá telefon. To je to. Mobil paradoxně používám snad na všechno, jen ne na volání. :-D Proč? Cena. 50 kč za datovej tarif? Chtěl bych vidět jeho rychlost a FUP.
Jo, těšitěný řády jsou nejlepší. Zvlášť, když dojde baterka, což se děje oběma typům telefonů, aby tu někdo neodsoudil dotykový displeje za spotřebu aniž by věděl, že to s ní není zas tak příšerný, když nemá jas displeje na maximu, když si taky vypne bezdrátovou komunikaci atd. Protože kde venku potřebuješ WiFi? :-)

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

9269
10 čer 2004 11:19
Hmm, on obcas hloupy telefon poslouzi lip jak "chytrej" cosi, z ceho se da pri trose hledani i volat. Kdyz clovek pouziva telefon pouze na telefonovani, obcas SMS , nebo dokumentacni fotku, tak nepotrebuje telefon s operacnim systemem. Osobne jsem po delsim testovani dotykac odsoudil k tomu aby slouzil jako ctecka PDB, na praci je pro me vyhodnejsi stara N78. Osobne vic nepotrebuju. A dat 50,- Kc mesicne za datovej tarif me osobne neboli. Pres web se podivam na co chcu a nemusim mit vic. A java aplikace dneska pobezi skoro na jakymkoliv telefonu.

A kdyz nic hur, tak se vyuzije sluzeb DP a vytiske si JR do penezenky..


Offline
514
30 zář 2011 07:06
Brno u linek 3, 11, 12, 81, 92, 93, 99
Šmarja. Obrázek s jízdním řádem dnes dostanete do každého druhého telefonu a když nejste blbí, tak si těch pár jízdních řádů bez problému zapamatujete (pro případ, že máte "hodně hloupý" telefon). Problém je, že lidé, kteří nejsou blbí, jsou často prostě líní...

_________________________________
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby.


Offline
1783
04 bře 2012 23:26
Mr. Black: Dovoluji si nesouhlasit. Pokud bych měl v hlavě integrovanou čipovou paměť, tak OK.
Jinak, doba hloupých telefonů prostě skončila. Lidi by se přes to měli přenýst a konečně se přestat iracionálně bát něčeho novýho. A nový mobily mají obrovskou spoustu výhod. Jedna z nich je blížení se spíš počítačům: už záleží na tom, co tam je za HW, ne na tom, co za funkce tam výrobce úmyslně nedal. A proto si tam můžu uložit plno jízdních řádů a neplatit těm zlodějům za předražený napůl nefunkční služby. Zkrátka mít offline to, co je většinou dostupné jen online. Tohle je zase moje „filozofie“, kdo nechápe, nevadí. Mně ulehčila život a ušetřila spoustu peněz a čekání. Nikomu to necpu, pouze obhajuji dnešní mobily. Nazývat je chytrýma mi přijde poměrně…zavádějící. Je to jen mobil, co se víc podobá netbooku, s OS. Co je na tom chytrýho? A člověk může být sebechytřejší, ale pokud má mobil, co nemá jisté možnosti, co potřebuje a musí to složitě obcházet, třeba jako převádění PDF do obrázků, tak je to sice otrava. Známý komik, Louis CK ve svém vystoupení Hilarious říká, že dnešní technologie je přece strašně úžasná, ale plýtvá se s ní na nejhorší generaci sráčů, jaká kdy byla. Nikdo to neocení, co všechno umí krabička v jeho kapse. A s tím musím naprosto souhlasit. Bylo to sice mířený na lidi z USA, jejichž nevděčnost je v tomhle ohledu pravděpodobně větší, než u nás, ale tady to jde taky aplikovat. Spousta lidí jen nadává na svůj mobil, ale opravdu málokdo si uvědomí, jak je jen procesor toho mobilu složité zařízení a do za vědu za tím stojí. A těžko asi bude cítit vděk, když právě díky tomuhle telefonu zjistí, že čekat na šalinu se zrovna moc nevyplatí, že bude lepší jet tím busem a pak přestoupit, bude doma o 15 minut dřív (příklad, aplikovaný na tohle období (zimu)). A „chytrý“ mobily jsou prostě jen vývoj. Buďme za něj rádi. Lidi nadávají, když se zavádí nový věci, že jim berou jejich „starý dobrý“, viz války na jiných fórech zastánců T3 a 15T, ale kdyby se nic neobnovovalo, tak taky nadávají. Co takhle prostě zavřít hubu a být rád za to, že technologie je stále vyspělejší, umí víc věcí a naučit se to využívat? Nebylo by to prospěšnější? Ne pro společnost, ale přímo pro ty jedince. Jo, mně se to kecá, jsem technoid, ale dokážu pochopit perspektivu lidí zastávající starý věci. Možná trochu OT, ale s jízdníma řádama to souvisí. Chcete je do mobilu? Postahujte si je v PDF. Nepotřebujete aplikace, nepotřebujete předražený datový tarify, nepotřebujete pak ani GSM signál. Stačí úplně základní věci, linky, co používám, ze zastávek, kde se vyskytuju. A na případ „co kdyby“ pár ostatních linek z konečných, přestupních uzlů, atd. A pokud tohle někomu přijde moc práce, tak tady fakt není pomoci… Šmarja, stahujete soubory z netu, nestavíte budovu. Jaký moc práce? A to je taky to, o čem Louis CK mluvil.
Tak, a do mě! :-D

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
... moudro dne.


Offline
514
30 zář 2011 07:06
Brno u linek 3, 11, 12, 81, 92, 93, 99
Není třeba chytrý telefon, když jste chytří vy.

_________________________________
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Richie: Aplikace jsou, ale protože je málo zájemců a složitá distribuce, tak se na to vývojáři příliš nesoustředí. Navíc je problém s aktualizacema a podporou ze strany samotného mobilu.

Většina současných hloupých telefonů podporuje Javu, takže aplikace určitě najdeš.

A že nemyslí - zaplať si vývoj a někdo ti to učo udělá ;)


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Pokud vim, operatori stale jeste nabizi ruzne sms sluzby, nebo uz ne? Nechce se mi to hledat.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Proč doufáš? A jak konkrétně si představuješ, že by měl "někdo" myslet na lidi s jinými, než chytrými telefony?

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Naxashi píše:
Mr. Black: Taky to tak dělám. Postahovat to v PDFku, hodit do mobilu, a jde se. Kašlat na předražený datový tarify našich zlodějů, kašlat na placený aplikace. Jde to i zadarmo.

A co lidi s normální ne "chytrýma" mobilama? Na ty už nikdo nemyslí, přitom pořád doufám, že je to aspoň třetina, pokud ne půlka lidí.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
514
30 zář 2011 07:06
Brno u linek 3, 11, 12, 81, 92, 93, 99
Lovit v mobilu? Dám vyhledat soubor a mám to dřív než z té peněženky...A pokud jde o jízdní řád jedné linky, tak ten není takový problém si zapamatovat.

_________________________________
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby.


Vyveskove jizdni rady take pouzivam, mam je vytisknute zmensene v penezence, je to rychlejsi nez to lovit nekde v mobilu, ale tahle varianta se hodi tak maximalne pro jeden spoj,
kdyz potrebuju vystridat nekolik spoju za sebou a jeste chci znat casove navaznosti a kolikrat ani nevim jak se tam presne dostat, tak vyveskove rady jsou k nicemu.

V tomhle byl MHD++ neprekonatelny, skoda ze to autor zabalil, zkousel jsem ho i kontaktovat, ze bych to s nekym zase rozjel, ale ani se neozval.


Offline
1783
04 bře 2012 23:26
Mr. Black: Taky to tak dělám. Postahovat to v PDFku, hodit do mobilu, a jde se. Kašlat na předražený datový tarify našich zlodějů, kašlat na placený aplikace. Jde to i zadarmo.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
514
30 zář 2011 07:06
Brno u linek 3, 11, 12, 81, 92, 93, 99
Mám v mobilu vývěskové jízdní řády DP a ty bohatě dostačují. :-P

_________________________________
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby.


Jake jizdni rady do mobilu momentalne pouzivate ??

Ja dlouhou dobu vyuzival aplikaci MHD++ , jenze jeji podpora ze strany autora jiz skoncila a jizdni rady jiz nejsou aktualni
a podobna nahrada se zda ze bohuzel neexistuje, sice je tu varianta online jizdnich radu, ale pokud nemate internetovy pausal, tak to stoji zbytecne penize a stejne to neni uplne prakticke a rychle jako byla MHD++, nez tam neco vyplnim a najdu, tak je autobus pryc,
kdyz uz ale musim tak pouzivam online rady zde: http://o2.mobile.idos.cz/idsjmk/spojeni/
prijdou me lepsi nez ty primo od idosu.


Offline
Uživatelský avatar

9269
10 čer 2004 11:19
Meky se nam prevtelil do alice...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 13 kvě 2024 20:21
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]