Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Pravidla fóra


Toto fórum není oficiálním fórem Dopravního podniku města Brna ani jiného dopravce. Své stížnosti a podněty tedy směrujte na oficiální stránky DPMB nebo IDSJMK


Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší. Stránka 1 z 2    Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
MKzB: někdy je to i cílem novinářů. Pochybuji ale, že ve všech případech těchto víceznačných titulků


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Řek bych, že dnes ani mnozí novináři neumí česky. Hlavně nadpisy mnoha článků se dají vyložit několika způsoby.


Offline
82
17 dub 2009 11:41
PvvS píše:
Nero se zlepsil, ale jinak je uroven (vsude po netu) priserna .
http://zpravy.idnes.cz/deti-naucte-cesk ... 1_brno_krc

Problémem je ale i to,že někteří učitelé taktéž neumí česky.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
PvvS: to bychom se nemohli učit cizí jazyk nadosmrti


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Nero se zlepsil, ale jinak je uroven (vsude po netu) priserna .
http://zpravy.idnes.cz/deti-naucte-cesk ... 1_brno_krc


Offline
82
17 dub 2009 11:41
laminatka píše:
Taktiež som mal problémy s písaním, ale gramatiku som vždy ovládal výborne. V mojom prípade bolo časté zdvojovanie slabík 'vo', 'vy' a podobných, hlavne na začiatku slov. Veľmi to záleží na cviku. Keď opravujem písomky, je to strach a hrôza, a to by som tam mohol opravovať i češtinárske chyby ako zhody slovies, ktoré v slovenčine nemáme. Chválim snahu o dobrý pravopis a i nera, že sa snaží. :)


Děkuji za pochvalu, ostatní by si měli vzít příklad, a občas také pochválit, snažím se co nejvíc to jde.


Offline
215
18 dub 2008 19:13
Taktiež som mal problémy s písaním, ale gramatiku som vždy ovládal výborne. V mojom prípade bolo časté zdvojovanie slabík 'vo', 'vy' a podobných, hlavne na začiatku slov. Veľmi to záleží na cviku. Keď opravujem písomky, je to strach a hrôza, a to by som tam mohol opravovať i češtinárske chyby ako zhody slovies, ktoré v slovenčine nemáme. Chválim snahu o dobrý pravopis a i nera, že sa snaží. :)


Offline
82
17 dub 2009 11:41
Datel píše:
Kristova hodino, do této diskuze ani do pravopisu nepřispívám, ale ve výlukách a aktualitách napsal nero, že ...vyděl vozidlo dispečinku ... :pray:


Kriste pane další, hlavně že ty si nikdy chybu neudělal že?


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
Kristova hodino, do této diskuze ani do pravopisu nepřispívám, ale ve výlukách a aktualitách napsal nero, že ...vyděl vozidlo dispečinku ... :pray:


Offline
Uživatelský avatar

2769
07 kvě 2008 20:25
Čebín
b1 píše:
Na fórum přišel nero jeden hloupý. Admin se do něj okamžitě začal navážet.

Na fórum přišel nero. Jeden hloupý admin se do něj okamžitě začal navážet.

Opravdu nezáleží na pravopisu?


Nero jestli si to nepochopil, tak první věta znamená, že na fórum přišel hloupý nero.Ta druhá, že se do příchozího nera se začal navářet hloupý admin.

Takže můžou (" i pitomé") čárky a velká písmena úplně změnit obsah.

Nero nic proti tobě nemám jen jsem přeložil ty dvě věty.... wink


Offline
82
17 dub 2009 11:41
Budu se snažit psát i velká písmena, ale občas se mi stane že je nenapíší.


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Pochvalně mručím, tohle se dá číst bez problémů :applause:

I velká písmena slouží k orientaci ve větě, člověk se má při čtení čeho zachytit a neztrácí se v textu ;-)


Offline
82
17 dub 2009 11:41
b1 píše:
Na fórum přišel nero jeden hloupý. Admin se do něj okamžitě začal navážet.

Na fórum přišel nero. Jeden hloupý admin se do něj okamžitě začal navážet.

Opravdu nezáleží na pravopisu?


Chcete mi říct že vás štvou i velká písmena? Jako pravopis ještě chápu, že vám vadí čárky, háčky,tečky, pravopisné chyby apod., ale velká písmena? A text přečtete bez toho zda na začátku slova je male či velké písmeno, myslím tedy podle mě, je důležité, aby věta končila tečkou.


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
b1: :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Na fórum přišel nero jeden hloupý. Admin se do něj okamžitě začal navážet.

Na fórum přišel nero. Jeden hloupý admin se do něj okamžitě začal navážet.

Opravdu nezáleží na pravopisu?


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
nero píše:
nechápu na co?, jj je četovací(7653-při odeslaní zprávy se mi zobrazovala nějaká číslice) znak=zkratka, jinak řečeno pokud jsi starší generace, tak to tě chápu

http://office.microsoft.com/cs-cz/word/ ... 51029.aspx


Offline
82
17 dub 2009 11:41
7653 nechápu co to je za čísla, jinak omlouvám se za čísla snad pochopíte


Offline
82
17 dub 2009 11:41
PvvS píše:

Vazne skus ten word a opravy.


nechápu na co?, jj je četovací(chat-při odeslaní zprávy se mi zobrazovala nějaká číslice) znak=zkratka, jinak řečeno pokud jsi starší generace, tak to tě chápu


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
nero píše:
..., a lenivý nejsem jen v rychlosti si nevšimnu některých chyb, ...
Když nejseš lenivý, tak ser na rychlost a přečti si to po sobě pomalu a pořádně! sarcastic

PS: já lenivý jsem a proto to čtu už při psaní. ;-)


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
nero píše:
jj je mi to jasné, ale překvapilo mě že po dotazu na změny od 14.12. v Brněnské MHD,jsme se v tématu dostaly až k mé češtině. Zájímavé!



Vazne skus ten word a opravy.


Offline
82
17 dub 2009 11:41
jj je mi to jasné, ale překvapilo mě že po dotazu na změny od 14.12. v Brněnské MHD,jsme se v tématu dostaly až k mé češtině. Zájímavé!


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Citace:
Pokud je Mrak taky dys*, tak to myslim jen potvrzuje muj nazor - s pravopisem ve svych prispevcich problem nema.

To by ses divil, kolik pravopisných a stylistických chyb dokážu nasekat v jedné větě - zejména když píšu rychle. Ale krom jiného se je snažím eliminovat tím, že si to po sobě i několikrát přečtu. A když náhodou, příspěvky lze editovat :-)


Offline
82
17 dub 2009 11:41
Každopádně jeden pozitivní vliv tohle vlákno má. Posledních pár příspěvků se dá vcelku dobře přečíst, takže za mě díky :)[/quote]


snažím se vyhovět ostatním, sice to jde těžko ale jde to


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
PvvS píše:
Dyslektiku a dysgrafiku je na foru povicero
+1.

Každopádně jeden pozitivní vliv tohle vlákno má. Posledních pár příspěvků se dá vcelku dobře přečíst, takže za mě díky :)

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
nero píše:
jak tu někdo psal, že se dyslekticy se tím rádi chlubí, budete se divit pánové ale opak je pravdou, a lenivý nejsem jen v rychlosti si nevšimnu některých chyb, pak je již pro nápravu pozdě, snažím se chyby nedělat, ale někdy jsi toho hold člověk nevšimne.

Dyslektiku a dysgrafiku je na foru povicero a poznat to vetsinou neni. Pokud je to vazny , tak existuje i Word a automaticke opravy.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 17:56
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]