Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Pravidla fóra


Toto fórum není oficiálním fórem Dopravního podniku města Brna ani jiného dopravce. Své stížnosti a podněty tedy směrujte na oficiální stránky DPMB nebo IDSJMK


Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší. Stránka 2 z 2    Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
Offline
30
16 led 2009 08:35
Když došly argumenty, budeme kádrovat pisatele? :wink: můj pohled na věc je samozřejmě subjektivní, nikde nepíšu opak ...


Offline
Uživatelský avatar

9269
10 čer 2004 11:19
Myslim ze z jistyho radia bude asi tezko nezavisly pohled na vec...


Offline
30
16 led 2009 08:35
Ad J*M*: Topic je DPMB v médiích a diskuse se vede o dopravě zajišťované DPMB na papežskou návštěvu. Pohledem výše snadno zjistíte, že jsem toto téma neotevřel a pouze reagoval. Píšu sem málo a raději čtu, ale v tomto případě jsem nemohl přejít nehoráznosti napsané jinými diskutéry a "diskutéry". Taková douška pro vás: Bývá zvykem, že se obvinění dokládají, zvláště tak závažná jako je ze lži nebo tak směšná jako z "ideové propagandy" - to je jak ze slovníku politruka staré doby :-) Nemáte-li pro podobná tvrzení doklad, je vhodné si je ponechat pro sebe a nevypadat pak jako hulvát ... Požadavek odejití uživatele nekomentuji, prostě si zvykněte na to, že někdo má jiné názory než vy a ve svobodné společnosti je může projevovat. Ostatním se omlouvám za tento off-topic.


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Ono je to někde uprostřed. Jak s propagací Brna - o papežovi se dozví z kazatelen aktivní katolíci v okolních zemích a těch nebude zrovna málo. S velkou cenou a ohňostroji mi to připadá dost vyrovnané. A pak je fakt, že stát na církve platí jenom proto, že žádný polistopadový politik neměl dostatečné gule a tah na bránu, aby dotáhl vyrovnání státu s církvemi.

Edit: J*M*, zrovna od tebe bych touhu po uklizení uživatele na základě nepohodlných názorů nečekal. To spíš právě od nějakých kindermafiánů...


Naposledy upravil David Jaša dne 16 zář 2009 20:42, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

9269
10 čer 2004 11:19
Prilezitostne to oddelim do archivu. Aspon se na DOA (den otevreneho archivu) bude na cem bavit.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Příspěvky uživatele "občasný návštěvník" obsahují tendenční lži a ideovou propagandu a to "off topic", čímž se diskuze dostává mimo téma. Navrhuji adminovi, aby byl uživatel odejit


Offline
Uživatelský avatar

3341
13 lis 2004 11:58
občasný návštěvník píše:
Velká cena oslovuje v zahraničí málokoho mimo sportovní publikum

stejně tak papež oslovuje pouze věřící.. ale uznávám, že těch je asi víc..

občasný návštěvník píše:
Papež na cestách je jistota titulních stran, z nichž se průměrný Evropan konečně dozví, jak se jmenuje druhé největší město ČR.


papež přece jezdí po světě neustále, tak nechápu, proč by to měla být pro kohokoliv mimo ČR nějaká událost..


a ano, povědomí o zmíněných ohňostrojích mají v zahraničí především lidé "z oboru", ale to přece nevadí, taky je to bod k dobru..


Offline
30
16 led 2009 08:35
Myslím si, že je to nesrovnatelné. Velká cena oslovuje v zahraničí málokoho mimo sportovní publikum. Přesvědčení o věhlasu brněnských veletrhů je mýtus, alespoň pokud jde o širokou veřejnost (nepopírám, že v odborných kruzích má např. strojírenský veletrh velmi slušné jméno). Co se týče ohňostrojů, o nich má velmi malou povědomost takový obyvatel Ústí nad Labem, natož třeba Paříže ... Papež na cestách je jistota titulních stran, z nichž se průměrný Evropan konečně dozví, jak se jmenuje druhé největší město ČR.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Co se týče (ne)majetku církví, souhlasím s "občasným návštěvníkem" - stát církve nedotuje (tedy "dotuje"), ale vrací jim po troškách to, co nakradl.

Co se týče popularity atd. Brna, myslím si, že je trochu za vlasy utažené srovnávat papeže a ohňostroje...

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

3341
13 lis 2004 11:58
občasný návštěvník píše:
..je to jen pár drobných ve srovnání s mohutnou celosvětovou publicitou, která se Brnu asi poprvé v historii dostane ...


neřekl bych poprvé.. přece se tu každoročně jezdí velká cena, koná se ohňostrojná přehlídka, veletrhy, atd.... papež zase takovej tahák rozhodně není..


Offline
30
16 led 2009 08:35
Promiňte, ale co to, s prominutím, plácáte?? Majetkové vypořádání se přece KSČSSD s Vlastimilem Tlustým podařilo zastavit, takže o nějakém vydupání si nemůže být ani řeči. Zajímalo by mě také, z čeho vycházíte při tvrzení, že ta spočítaná náhrada majetkové újmy je nadhodnocená. Mysleli si to i soudruzi a zadali propočet národohospodářské fakultě VŠE, která přišla s tím, že číslo 83 miliard Kč je asi tak polovinou skutečných nároků, které by církve mohly uplatňovat. Jistě, možná, že se mýlí a pravdu máte vy, ale dokud zůstanete na úrovni tlachání 4. cenové ("vydupali si .. nedám"), pak s dovolením budu spíše věřit jim.


Offline
Uživatelský avatar

9269
10 čer 2004 11:19
Vzhledem k tomu ze cirkve chteji a vydupaly si silne nadhodnoceny ceny za "udajne" cirkevni majetek, tak povazuju veskery jejich financovani za zbytecnou podporu.


Offline
30
16 led 2009 08:35
Mně osobně by spíš vadilo, pokud bych byl občanem s trvalým pobytem v Brně (jakože nejsem), že město utrácí desetitisíce za zbytečně okázalý dar pro papeže, o který nestojí. Zaplatit dopravu na takovou akci mi přijde samozřejmé, je to jen pár drobných ve srovnání s mohutnou celosvětovou publicitou, která se Brnu asi poprvé v historii dostane ... a taky srovnatelné s náklady ze převážení např. fotbalových tzv. fanoušků za několik posledních několik sezón.
Ad PvvS a řeči o dotování církví - omyl, církve, zejména katolická, už přes 60 let dotují státní rozpočet z majetku, o který je bezostyšně okradl a teď jim z něj milostivě vyplácí almužnu ... takže i z toho pohledu jsou nějaké dva milióny na autobusy zanedbatelné, není-liž pravda? :wink:


Offline
Uživatelský avatar

440
04 zář 2009 13:33
Tetčice
Tak zase jedna (ne)zajímavá zpráva:
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... oprav.html

:-k

_________________________________
www.scitani.cz ...já su moravák !!!


Offline
Uživatelský avatar

2567
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Ojin píše:
No, je zajímavé, že když se organizuje zdarma doprava na Masarykův okruh a z něho, lidí často ožralých, tak nikdo nenadává, ale jakmile je to na mši, tak je všechno špatně. Už tak tady bude dost aut a doprava zdarma snad někoho od záměru jet IGK odláká. Mimochodem, su nevěřící.

Jen klid, někteří by Velkou cenu tak nejraději neměli...
Tam se také zajišťuje doprava - řve kvůli tomu někdo? Ne, tak ten papež je věc podobná, no a tak co...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

425
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
No, je zajímavé, že když se organizuje zdarma doprava na Masarykův okruh a z něho, lidí často ožralých, tak nikdo nenadává, ale jakmile je to na mši, tak je všechno špatně. Už tak tady bude dost aut a doprava zdarma snad někoho od záměru jet IGK odláká. Mimochodem, su nevěřící.

A teda v tom letáku IDS JMK, že se nestydí, nadepsat Adamov - Letovice do Východní Čechy... :roll:

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
Uživatelský avatar

2567
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Diskuze na idnesu je velmi nekultivovaná, skoro až chyba se tam zapojovat do debaty:
Mé stanovisko: návštěvu jeho otce respektuji a jsem na ni zvědav, byť byl ten pán s vlčím úsměvem (čirá kopie temného Lorda Sithiusa z hvězdných válek) v Hitler-jugend.
Cítím se jako nepokřtěný katolík, takže na tu mši rád zajdu.
Že město Brno dotuje návštěvu papeže a chystá linky zdarma, je mi celkem jedno. Za normálních okolností bych jel něčím, co by jelo nejblíž a šel pěšky na letiště, byť by mi to trvalo déle...iniciativa je to dobrá.
A pokud jde o ty peníze: proboha lidi, jenom 2 melouchy? A kolik stojí nová tramvaj Porsche 13T ? Na tu mnozí nadávají a berou jako příčinu zdražení jízdného! 2 melouchy se dají nasbírat rychle - stačí, aby si papaláši nahoře v parlamentu snížili naráz platy...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
Tady je leták s dopravními opatřeními na papeže: http://www.idsjmk.cz/aktuality/papez.pdf

Pokud to tu již bylo, tak se omlouvám, delší dobu jsem tu nebyl...


Offline
Uživatelský avatar

9269
10 čer 2004 11:19
Ze to je podpora pouze jedine zajmove skupiny, ktera je stejne dotovana ze statnich penez . Kdyz vybrali na podium, na ruzny dalsi saskecy, tak dopravu si mohli zaplatit taky. Osobne proti vericim nic nemam , ale proti cirkvim celkove dost. Stat na platech pro cirkevni funkcionare dojej dost, za pamatky si nakradli taky peknych par miliard .
Dost na tom , jak otravej zivot zbytku lidi tim , ze se zavre cast D1, nacpou se na hromady parkovist..

Me osobne jsou ukradeni, ale proc na ne utracet penize , kdyz pak budou stejne chybet jinde.


Offline
Uživatelský avatar

1437
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
nevím co si furt stěžujete, katolíci jsou u nás nejrozšířenější, přijede spousta lidí i prezident, tak to berte jako prachy na propagaci Brna


Offline
Uživatelský avatar

9269
10 čer 2004 11:19
Takze az pujdem do hospody, prohlasime ji za svatostanek, budem vzyvat svaty Porse a tlouct hlavou smerem k plzni , tak nam magorstrat zaridi dopravu zdarma az domu ? Pripadne se muzem v roli svatejch sotousu stridat a roli Velesotouse bude manil losovat ..


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
2 miliony. Sakra, to mohli dát na ty odměny, co mám je ostrouhali.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
Uživatelský avatar

947
14 říj 2004 16:45
Úsuší
PvvS píše:
http://zpravy.idnes.cz/doprava-na-papeze-bude-zdarma-dj0-/brno.asp?c=A090910_1254959_brno_dmk

Dalsi prachy, ktery se nacpaly na sjezd tucnaku a cernopr...ku. #-o


Přesně tak. Nechápu proč věřící nejdou po svejch. Muslimové také chodí do Meky pěšky.
Nechápu, že církev jsou takový vyžírky a na magistrátu tak rozdávační. To se zas mužeme v prosincu tešit na seškrtání spojů. #-o :applause:


Offline
Uživatelský avatar

9269
10 čer 2004 11:19
http://zpravy.idnes.cz/doprava-na-papez ... 9_brno_dmk

Dalsi prachy, ktery se nacpaly na sjezd tucnaku a cernopr...ku. #-o


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 13 kvě 2024 15:42
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]