Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Pravidla fóra


Toto fórum není oficiálním fórem Dopravního podniku města Brna ani jiného dopravce. Své stížnosti a podněty tedy směrujte na oficiální stránky DPMB nebo IDSJMK


Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší. Stránka 3 z 4    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
Offline
3342
21 led 2011 14:19
ale spojení z Mendláku na Hybešku existuje v podobě několika šalin a na Zvonařku jezdí linka 44. Přesun zastávky linky 60 má údajně ten důvod, že autobusy odbočující doleva se dost těžko dostávaly ze zastávky do odbočovacího pruhu.

_________________________________
Definitivně možná.


Ty novoroční novinky celkově mě "potěšily"... :( Fakt by mě zajímalo, kdo přišel na "nadbytečnost" spojení Mendlák - Hybeška - Úzká - Zvonařka (zrušená 51) a ještě to zkombinoval přesunem zastávek 60 a 61 z Nových sadů na Soukenickou, aby ten přestup byl o to zábavnější (proč pěšáky nedonutit přebíhat o křižovatku víc, že). ](*,)
Při takových zjištěních jsem dost na pochybách, jestli nedávná koupě roční šalinkarty byla dobrý nápad.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Nebo ještě hůř - pohrozej dalším ubíráním spojů, pokud se nezpoplatní...


Aneb - (metaforicky) - vzali si jako rukojmí noční linky a chtěli výkupné. To jsme jim odmítli dát, tak popravili dva spoje. Teď chvíli počkají, až nám to všem dojde a pak si o výkupné řeknou znovu. A čím budou vyhrožovat? Když jim nezaplatíme, budou popravovat dál...
Teď by to chtělo nějakého akčního hrdinu, který na ně skočí a natrhne jim....


Offline
Uživatelský avatar

9269
10 čer 2004 11:19
Hm a toho presne chteli dosahnout. Ze lidem bude i spatny reseni pripadat jako rozumny. Takze orezany spoje uz mame, ted staci chvilu pockat a navrhnout navyseni spoju v mnozstvi mensim nez malem a za to bude mesto chtit pouhopouhy priplaceni na nocnich spojich. A nejlip pro vsechny..


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Pokud jezdí přeplněná vozidla tak, že platící zákazník musí jet taxikem, tak vůbec nejásám, naopak velmi nadávám. Tato noc měla být první, co by rozjezdy byly placené, a kdyby byly, tak ten zbytek zákazníků, co by jel rozjezdem, by si rád připlatil (a dotace od města mohla jít na dnes již zrušené spoje...)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7585
17 pro 2006 22:32
Brno
Tága v noci jezdili jako vzteklý. Někteří až moc :-D

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Cha, Ježour bude skákat radostí - konečně využití taxíku.


Nechtěl jsem zakládat nové téma, nicméně místo rozšiřování odošlo teď spíš na pěkné škrtání. Řekl bych, že spousta lidí byla dnes v noci překvapena chybějícími rozjezdy ve 2:30 a 3:30. O to plnější byly však ty ostatní. Když jsme s přáteli viděli narvaný trojkový rozjezd, tak čtvrtletní šalinkarta zůstala v peněžence a nahradil ji taxi za 150 až před barák.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Gratulujem, reagoval si na 3 roky starý príspevok!

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Citace:
Proc by to bylo jasne? Mohly by se pripojit ke Kurimi, Slapanicim, Modricim apod.


To je možná pravda, ale možná, kdyby si měly ty města vybrat, že když už se k někomu musej připojit, asi by spíš vybrali Brno kvůli vidině (ať už reálné nebo ne) lepšího spojení do Brna. Mluvím hlavně o těch v jeho blízkosti. Ale v zásadě je pravda, že by se všechny k němomu připojit nemusely. Taky jsem napsal pár, ne všechny ;-)


Offline
Uživatelský avatar

3697
08 čer 2005 23:12
Marek píše:
Děkuji za plodnou diskuzi. Takže mi z toho vyplívá, že se Brno asi moc rozšiřovat nehodlá (nebo nemá kam). Co se MHD týče nemá proč a co se obcí týče, asi se do toho moc neženou. U větších měst to chápu, ale u vesniček. Přemýšlel jsem už dávno, že by měl být limit na samostatnost obce, vemte si vtipný vesničky se sotva stovkou obyvatel, kde si málem ani nezvolí zastupitele, protože to třeba nechce nikdo dělat a když už se někdo přihlásí není moc kdo k vybírání a taky to pak vypadá, možná limit minimálně 500 obyvatel nebo 200. Asi jsem trochu odskočil z diskuze, ale myslím, že by bylo jasné, že po takovém limitu by se asi pár obcí k Brnu připojilo. Ale zase někomu něco diktovat, to už je skoro totalita ;-)
Proc by to bylo jasne? Mohly by se pripojit ke Kurimi, Slapanicim, Modricim apod.


Děkuji za plodnou diskuzi. Takže mi z toho vyplívá, že se Brno asi moc rozšiřovat nehodlá (nebo nemá kam). Co se MHD týče nemá proč a co se obcí týče, asi se do toho moc neženou. U větších měst to chápu, ale u vesniček. Přemýšlel jsem už dávno, že by měl být limit na samostatnost obce, vemte si vtipný vesničky se sotva stovkou obyvatel, kde si málem ani nezvolí zastupitele, protože to třeba nechce nikdo dělat a když už se někdo přihlásí není moc kdo k vybírání a taky to pak vypadá, možná limit minimálně 500 obyvatel nebo 200. Asi jsem trochu odskočil z diskuze, ale myslím, že by bylo jasné, že po takovém limitu by se asi pár obcí k Brnu připojilo. Ale zase někomu něco diktovat, to už je skoro totalita ;-)


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
imho nemluvi o bosonohach, ale o ostopovicich... bosonohy (sakra preklepy, pisu bosohony :D ) sou uz... dlouho.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

6910
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
PvvS píše:
To by se musely prvne pripojit k brnu..

Bosonohy jsou městská část (ta 101 tam není jen tak ze srandy) ;-)


Offline
Uživatelský avatar

3697
08 čer 2005 23:12
PvvS píše:
To by se musely prvne pripojit k brnu..
Ale o tom tady uz dobrou ctvrthodinku mluvime...


Offline
Uživatelský avatar

9269
10 čer 2004 11:19
To by se musely prvne pripojit k brnu..


Offline
Uživatelský avatar

440
04 zář 2009 13:33
Tetčice
Možná jo,když se to srovná třeba s blízkýma Bosonohama,který sou o něco dál a taky 101.

_________________________________
www.scitani.cz ...já su moravák !!!


Offline
Uživatelský avatar

3697
08 čer 2005 23:12
Nebyl by rozdil v tom, ze jakozto soucast Brna by ty okrajove obce (napriklad ty Ostopovice) spadly do zony 101?


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Já si hlavně myslím, že žádné rozšiřování MHD už nebude a ani není potřeba. To spíš se postupně z regionálek bude dělat taková "MHD 2. třídy", a to ani pokud by se Brno nějak rozšiřovalo. Vždyť ani do Kníniček nejezdí MHD a je vidět že tam ani není potřeba. Jízda mhd a regionálním busem je stejně drahá. A pokud by se nějaké obce měly k Brnu připojit, např.: Ostopovice nebo Podolí, tak by tam stejně nic novýho nejezdilo (403 a 151 stačí). Toto vidím jako jednu z největších výhod IDS.

Jako další cíl Kordisu by však mělo být aspoň napodobení mhd příměstskými autobusy. V první řadě by měly mít všechny autobusy vnitřní BUSE se stejnými informacemi jako DPMB (aby ukazovalo i čas, zónu, konečnou a nejrnom příští zastávku, a samozřejmě podle skutečnosti) dále hlášení ve voze ala dpmb a u některých linek (701,702,403,303,302) zavést odbavování všemi dveřmi a kontrolu jízdenek revizory Ids. Řidiči by se měli jezdit na čas a zastavovat na všech zastávkách a otevírat dveře vždy a zamozřejmě BEZ HLÁŠEK: "Já nésu žádná MHD"


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
Organizaci dopravy má na starosti Kordis, pokud se nepletu. Takže záleží především na Kordisu, jakým způsobem bude organizovat dopravu a taky jaký dopravce vyhraje výběrové řízení na dané linky.


Eda píše:
Pokud to dotyčné město adekvátně zaplatí, řekl bych, že se DPMB výdělku bránit nebude :-) Je ale otázka, proč by 40 km vzdálené město platilo třeba 45 kč/km DPMB, když může zaplatit třeba 30 kč/km některému z regionálních dopravců.


To máš určitě pravdu, jen jsem si říkal, jestli mají nějaký limit, ale jde jim vlastně o výdělek jako všem ostatním,
takže jak říkáš, proč ně. Každopádně děkuju za odpověď. Teď se ještě kdyby se našel někdo, kdo ví něco nějakém tom rozšiřování Brna;-)


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6668
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Pokud to dotyčné město adekvátně zaplatí, řekl bych, že se DPMB výdělku bránit nebude :-) Je ale otázka, proč by 40 km vzdálené město platilo třeba 45 kč/km DPMB, když může zaplatit třeba 30 kč/km některému z regionálních dopravců.


Tak nějaké nové info o připojování obcí k Brnu nebo rozšířování MHD?

A kolik kilometrů myslíte, že by byl DPMB ochoten maximálně dojíždět, pokud by si to dotyčné město zaplatilo.

Myslím, že kdyby si to chtělo zaplatit třeba 40km vzdálené město, že by asi do toho nešlel


Offline
Uživatelský avatar

947
14 říj 2004 16:45
Úsuší
Autobusy v 97 tam jezdili.Taky jak to tam vypadalo.Muselo se jezdit protisměrem.


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
Janatak píše:
Nebylo by jednodušší vést noční bus do Adamova z Bílovic?


jak psal Kari ... z Bílovi je to ta cesta "spodem" jsou tam nízké a mnohdy úzké viadukty ... ale nějak by to jít mělo, při velké rekonstrukci tratě S2 v roce 97 jezdili mezi bílovicemi a adomovem pouze autobusy a nějak to šlo ...
Jinak v dnešní době jede jakoby rozjezdový vlak Brno-Skalice n./Svit., ale pouze v sobotu, neděli a státem uznávané svátky a to hned v 0:34. S ČD by určitě něco takového dohodnout šlo, ale vypravení vlaku je tuším podstatně dražší než vypravení autobusu ...

_________________________________
Jakub


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 04 kvě 2024 11:07
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]