Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Pravidla fóra


Toto fórum není oficiálním fórem Dopravního podniku města Brna ani jiného dopravce. Své stížnosti a podněty tedy směrujte na oficiální stránky DPMB nebo IDSJMK


Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší. Stránka 1 z 1   
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3341
13 lis 2004 11:58
https://www.youtube.com/watch?v=CqnsNhDVefs

Na odkazu se můžeš podívat na funkci zrychlovače. V moderních (resp. novějších) vozech zrychlovač nahradily polovodičové spínací prvky. Zjednodušeně řečeno - elektronika vyhodnotí požadavek (zadání) od řidiče, a spínací prvky zregulují proudy do motorů... Detaily těžko vypsat, jelikož každý typ tramvaje se odlišuje tím, co má "uvnitř"..


Offline
Uživatelský avatar

14
14 bře 2016 20:36
Brno
Co se tyka me Cestiny,je pravda ze nejsem Cech a dlouhou dobu jsem zil mimo EU,Cesky ale nemam problem s mluvou,jen posledne roky jsem spis psal jinyma jazykma...Z te stranky co bych rad chtel vedet.Jsem vyucenej automechanik a hodne me zauimaji tezke stroje, nakladni vozidla,atd atd atd...V skole me hodne bavili odborne predmety a konkretni popisi zarizeni (treba kdyz jsme se ucili o pohonnem systemu tak sme tam meli motor,vstrikovaci system,palivovou nadrz,tohle fungovalo takhle a tohle takhle...chapete co myslim).Proste bych si rad zjistil z ceho se presne takova tramvaj sklada,ruzne popisy zarizeni co tam uvnitr je (treba kdyz slapnu na pedal,co se tam presne deje,jake to ma motory a systemy).Takze to ze kdyz slapnu na pedal a ono se to rozjede,a kdyz slapnu na jiny pedal a ono se to zastavi,je mi vice nez jasne :D
Nechci aby mi tu nekto vysvetloval nejakou T3ku do uplneho sroubku,to asi ani nikdy nebudu potrebovat ale proste rad bych se dozvedel jak to tak funguje uvnitr ;) Spis me napadlo ze neco takoveho bych mohl najit na internetu v PDFkach,proste dokumenty pro techniky


Offline
Uživatelský avatar

3073
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
No, prostě se zeptej, co kontkrétně tě zajímá. Možná se dočkáš odpovědi, když někdo bude mít čas a chuť. Chodí sem pár lidí od fochu, co znají šalinu i zevnitř.


Offline
Uživatelský avatar

2771
07 kvě 2008 20:25
Čebín
Hlavně důležitá věc.

Nauč se česky.

Myslím to tak jak to vyznívá, poslední dobou je mezi řidiči kdokoliv "nečeský" značně neoblíben.
A pokud neumíš a nemáš dobrý orientační smysl, aby jsi se pohyboval po městě také ti to slávy nepřidá.
Neschpnost ovládání palubní informatiky je taky problém.

Jako řidič nepotřebuešvědět jak to funguje.

Prostě v kostce šlápneš na pedál (pohneš řadičem -je to jedno).
Pokud je vše OK šalina se rozjede.
Když chceš zastavit šlápneš na jiný pedál (dáš řadič do druhé polohy) a pokud nejsi mamlas šalina krásně plynule zastaví.

Víc z techniky nepotřebuješ znát ;-)


Offline
Uživatelský avatar

3073
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Technický popis? Prostě honíš elektrony z troleje do koleje :-)


Offline
Uživatelský avatar

14
14 bře 2016 20:36
Brno
Mne spis jde o tramvaje z technicke stranky.Porad googlim ale nejak nemuzu najit.Ty 3 tydny nejak vydrzim :D


Offline
Uživatelský avatar

3073
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Učebnici dostaneš v kurzu, tam to bude všechno popsáno. Jinak ti bude muset pomoci asi strejda gůgl, ale pozor, v detailech se liší předpisy pro Brno a pro jiný města.


Offline
Uživatelský avatar

14
14 bře 2016 20:36
Brno
Zdar.Neviete kde by som mohol najst na nete nejake materialy o tramvajich na internete? (jak funguji,z ceho se skladaji a pod)

O mesic nastupuju do DPMB na kurz ridice tramvaji.Dopredu by som si chtek uz studovat ruzne materialy,z ceho se skladaji tramvaji,co a jak funguje (hlavne u T3) a tak.Z jedny strany me to bavi a zauima a z druhe strany bych se chtel na tu teorii nejak i pripravit.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 8 ] 

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 13 kvě 2024 04:42
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]