Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 7 z 37    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 37  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Správněs to pochopil :D ale jinak děkujeme za iris :D
<sarkasmus>


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Naxashi píše:
Test češtiny je zajímavý nápad. Pokud ho neuděláš, nemůžeš psát na fórum, ale pouze číst.

Zaujímavý nápad. Takže napríklad ja mám smolu a prispievať nemôžem, lebo neovládam český pravopis? :-)

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Když už, tak NLP, i když ani to není dostatečně jednoznačná zkratka, abych ji pro toto používal.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
1784
04 bře 2012 23:26
Fafner: Ano, já vím, že něco jako NPL existuje. :-) Problém, ve kterém počítače stále selhávají, je kontext, věci jako ironie, trolling apod.
A ano, pořizovat superpočítač pro BMHD.cz je doopravdy totální, na hlavu postavená <cenzurováno>.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Přesunuto tam, kam to patří.

Tak to řeknu jinak: Než si vymyslíte "technologii na filtraci blbců", dejte si pozor, abyste nebyli jedni z prvních, kteří budou danou technologií odfiltrováni :)

A jen mimochodem, Naxashi, aby počítač (v omezené míře) porozuměl sémantickému obsahu přirozeného jazyka, to rozhodně není záležitost za sto let a později, je to možné do jisté míry už dnes. A snad pochopíš, že pořizovat superpočítač na zpracování přirozeného jazyka kvůli max. pěti lidem, které za rok zabanujeme, je nesmysl. A kdybys to nepochopil, tak to prostě vem jako fakt :)

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
1784
04 bře 2012 23:26
prototyp401: Nemyslím si. Víš, jak neskutečně komplikované to je? Protože pro tohle potřebuješ vyřešit otázky identity, co je vědomí, kde se to bere, co jsem <já>, apod. A tohle jsou otázky, na které lidstvo hledá odpovědi od počátku existence, a zatím nemáme nic.
Test češtiny je zajímavý nápad. Pokud ho neuděláš, nemůžeš psát na fórum, ale pouze číst. Test by byl „slepý“, nezobrazoval by uživateli správné/špatné odpovědi, pouze by ho nechal to projet. Otázek by muselo být strašně moc, ale v jednotlivém testu by jich bylo méně, aby se otázky mohly náhodně poskládat, takže testy by byly unikátní.
Pak také něco jako nějaký základní inteligenční test. To samé.
Problém s tímhle řešením je net samotný. Mohu googlit, že jo. Otázkou je, pokud jsem slintající hovado, jestli mě napadne googlit. Takže…můžeme doufat v blbost blbců.
A/nebo jasně definovat, že se tady nebude psát jako prase, a lidi prostě vyhazovat.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
No, to je úhel pohledu. Samozřejmě takový nějaký nástroj by se sám učil a samozřejmě by to záviselo na mnoha faktorech, které by ho utvářely.
Špatný pravopis není presumpcí, ale lze si všimnout, že ti, kteří mají ve většině svých příspěvků i několik chyb, obvykle jsou i "špatní" diskutující. Alesoň já mám takový dojem.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
prototyp401 píše:
No, pro začátek by stačilo takový menší vstupní test z českého jazyka pro ty, kteří budou chtít mít právo přispívat na fórum. Někdo se registruje jen třeba kvůli prohlížení fotek...
A čím bys třeba vyfiltroval, aby tu nikdo nenapsal takovou pitomost, jako je tato? ](*,)

Jinými slovy, špatný pravopis není presumpcí špatného diskutujícího, stejně jako dobrý pravopis neznamená automaticky dobrého diskutujícího.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Vsadil bych se, že teda něco takového bude za 100 let. Tos trochu přestřelil. A rozhodně mnohem dřív. V tomto jde výzkum hodně rychle dopředu.
No, pro začátek by stačilo takový menší vstupní test z českého jazyka pro ty, kteří budou chtít mít právo přispívat na fórum. Někdo se registruje jen třeba kvůli prohlížení fotek...


Offline
1784
04 bře 2012 23:26
brnpat: Na to, abys takovým individuím zabránil v postování mozkového průjmu, bys v podstatě potřeboval umělou inteligenci, jako člověk. Tzn. něco, co bere řeč, její význam, dokáže si to zařadit do kontextu, chápe ironii, zná trolling, apod. A pokud by tohle někdo dokázal vytvořit… Ne, tohle nikdo nedokáže. Ne teď, ne v nejbližších 100 letech.
Ale! Můžeme mít to samé, dokonce zadarmo. Necháme to někoho dělat. Oh, wait…takhle to vlastně už je, že? Nemá tohle fórum náhodou nějaký ty adminy a moderátory? :-)

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
7168
27 úno 2010 07:40
Spis dopravci...


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Jak nás vidí výrobci autobusů.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
143
10 lis 2012 09:29
Naxashi píše:
Pak tam je další list, je takový nápad, co mám neskutečně dlouho: jak bych přečísloval linky tak, aby se číslovalo od začátku, podle důležitosti (nebo alespoň toho, jak ji vnímám já) a aby ne čísla nevynechávala. A ne, tohle není nic, co bych prosazoval. Já sám bych si na nový systém nezvykl.
Já si třeba myslím, že přečíslování linek jednou za generaci (cca 25 let) není špatný nápad. Ale logičtější než přečíslování „podle důležitosti“ mi přijde lepší nějak sdružit linky se stejnou konečnou, např.:
Kód:
1->1
8->2
12->3
(to jsou takové linky samy pro sebe a nejvýznamnější, takže dává smysl je číslovat od začátku, byť samozřejmě narozdíl od tebe používám pouze přirozená čísla ;) )
Kód:
2->6
3->16 (=> „končí to na šestku“ = „jede to na Starou Osadu“)
4->4
5->5
6->12 (=> „končí to na dvojku“ = „jede to do Lískovce“)
9->9
10->10 (anebo 20 => „začíná to na dvojku“ = „jede to do Líšně“, ale to mi nepřijde ono)
11->19 (=> „končí to na devítku“ = „jede to ne Lesnou“)
Je mi jasné, že ty z toho neusneš, protože to nejde pěkně po sobě, ale co se dá dělat :P


Offline
1784
04 bře 2012 23:26
Fafner: NO, a já jsem čekal, že mi to tady omlátíš o hlavu… :D
Osobně jsem byl trochu volnější. Díval jsem se na poslední týden. Pokud to vyjelo minulé pondělí, tak jsem to bral, že to je OK. 1066 je v pohodě? To rád čtu, K2R jsou super. :-)
7 souprav na vozovnu navíc mi hodně nepřijde. Problém je, že tohle jsou stavy, co máme. Vozy nejsou. Prostor ve vozovnách není. Nová vozovna není ani ve snech lidí, co by o tom mohli rozhodnout. Přijde mi, že současný stav je v podstatě na hraně. A neuděláš s tím nic, protože prostě potřebuješ jistý počet vozů. A ten sice je, ale rezervy pak nějak nejsou. Takže mi přijde, že ať budeš dělat cokoliv, nevymyslíš to, protože jedno číslo je větší, než druhé.
Pokud by se něco podělalo, tak bych to právě řešil tím, že by se posílaly K2, dvojice T3 a myslím, že i několik KT8R jsem nechal doma. Pak taky tak trochu počítám s tím, že vozy, co nejsou v současné době provozní, takto nezůstanou vždy, ale že se s tím hne, a že se zprovozní. Pak vypadnou zase jiné, jasně, ale za ty už bude náhrada.
No, srandu z Anitry jsem si nedělal. Teda, trochu možná jo, ale hlavně jsem byl zhrozen. Pokud tam Anitra přijede, protože je potřeba nahradit jiný vůz, tak… co naděláš? Navíc, stále myslím, že jsem nechal dostatek T3 v záloze. A pokud by to bylo na mě, pokud by něco na 6 vypadlo, tak bych to tam poslal. Protože můžu čekat na něco, co se nemusí stát, nebo mohu jednat na základě něčeho, co se už stalo. Jistota vs. nejistota, moje volba je poměrně jasná.

No, ale jak to tady čtu, tak je to s tou situací trochu horší, než jsem si myslel. Fakt chybí vozy, vozovny…

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

2041
03 zář 2009 13:18
Dnes byly volné vozy na linku 6:
1613+1614, 1637+1638, 1649+1650, 1651+1652.

_________________________________
Ať žije doprava, všeho druhu. :d-: :t-: :a-: :idsjmk1:
MHD Brno: :d-:1-12, :t-:25-39, :a-:40-84, š85-š88, N89-N99,
IDS JMK: :idsjmk1: :arrow: :a-:104-940, :idsjmk1: R8-R56, S2-S91


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Nečekal bych že to řeknu, ale dobrá práce.

Ale tou rezervou sis odpověděl víceméně sám...

Poznámky co jsem si dopsal (za "chybějící" vozy považuju takové, které vyjely naposled ve středu nebo dříve):
Ještě chybí 1906
Ještě chybí 1926, 1933 a 1940
Ještě chybí 1705, 1727, 1728
Ještě chybí 1733
Ještě chybí 1085
1066 jezdí, chybí 1039
???? bude 1555 (jezdí)

Počty rezervy (nikoliv zálohy!):
2 KT8, 1 2xT6, 1 Anitra, 7 K2, 3 2xT3

7 souprav na vozovnu navíc ti může přijít jako hodně... Ale když do toho započítáš jednodenní odstavení vozů (tj. mytí, KP a podobné pravidelné věci), když započítáš, že KT8 musí být k dispozici v každém případě (protože na linku 8 nic jiného nemůže) a když do toho započítáš operativu (výměny a zálohy), vyjde ti, že rozumnej výpravčí by s takovým plánem pozítří přišel o místo, protože tam nemá prakticky žádné řešení toho, když se něco podělá.

Dneska sis dělal hroznou srandu z vyměněné Anitry na d-6, tak si schválně spočti, co bys na ten kurz mohl vypravit ty, kdybys z něj stáhl soupravu a zbyla by ti jedna, kterou bys potřeboval šetřit na "důležité" linky (třeba d-12 po nehodě, kdy jednu soupravu odstavíš, druhou ji nahradíš a třetí ji musíš v horších případech odtáhnout).

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
1784
04 bře 2012 23:26
OK, tak tady to je. Můj kompletní návrh na vypravenost.
Pár vysvětlivek: u kraje jsou počty vozů, co jsou k dispozici. Rozděleno podle délky a pak podle typu.
Použil jsem tam své interní označení, 13TA jsou vozy 1901 až 1919, 13TB je pak zbytek. Tzn. vergly a ty použitelné.
Pak tam jsou k vozům celkové počty a vedle počet provozních vozů. Zdrojem je samozřejmě zdejší evidence, vypravenost apod. NOT list znamená vozy, co jsou neprovozní, nebo které jsem za ně považoval. A samozřejmě, jak jsem prohledával seznamy Varií, tak mi pak neseděly kontrolní součty, takže nevím číslo jednoho neprovozního Varia. Nezáleží na tom, ale i když jsem věděl, že se to stane, stejně mě to naštvalo.
Pak vedle je počet kurzů na jednotlivých linkách tak, jak bylo vyčteno z vypravenosti. Zaujalo mě, jak je na lince 12 celých 7 kurzů, co jsou jen na ráno. Tak jsem si to taky rozřadil.
A pak samozřejmě, to hlavní je zarámované. Vypravenost na linky. Cíl? Jak jsem říkal, optimalizace.
Což znamená, linka dostane VŠECHNY Varia, co mají kola. Bude tam jezdit maximální počet kapacitních souprav. Pokud se nějaká po… ? Není problém. Nahradí se nějakou dvojicí T3 nebo T6. Zkrátka tím, co bude po ruce.
Linky 2 a 4 jsou tvořené v podstatě stejně. Udat na nich nějaké Anitry, vzhledem k obsazenosti jsou zároveň ale i ideální pro 13TA. A ano, vím, že jsem šíleně brojil proti kombinování 3 článkové a 5 článkové šaliny na jedné lince, ale asi jsem dospěl, nebo nevím. Je totiž nutné zohlednit reálnou kapacitu. To je TEN parametr.
K NP vozům na lince dodávám K2. Jaké? Je mi to srdečně jedno, jaký konkrétní podtyp tam bude jezdit. Nezáleží na tom (ano, já vím, záleží, ale mně ne).Ideálně bych rád všude viděl K2R, protože se mi líbí, ale… :)
Linka 3, její NP jsou jen Nkové KT8. Zbytek doplněn dvojicemi T3.
Linka 5 má na NP 13TA. Ano, myslím, že vzhledem k vytížensoti té lince jsou ty vozy ideální. Tedy, abych byl upřímný, nevěděl jsem co s nimi. Ten interiér je zabíjí, tady alespoň nebudou tak šíleně narvané.
Linka 6, s tou jsem se poměrně intimně seznámil za poslední 3 roky, takže tohle považuji za jediné adekvátní řešení. Jo, kde jsou ty časy, kdy tam stačila K2. Každý druhý spoj by byl NP.
LInka 8, na té není co řešit. Ostrouhala, ale co nadělám?
Na lince 9 jsem trochu bojoval, tady mi docházely vozy. Tohle je moje řešení. Jako NP budou Rkové KT8, z čehož fakt nejsem nadšený a zbytek T3 a T6. Kapacitně vyhovující, jen zdejší nepojedou moderním vozem co je rok dlouhý. 13TA jsou nevyhovující a 13TB potřebuji jinde. Takže… asi koupit nové vozy, nebo nevím.
LInka 10, té jsem se jen zasmál. Případně by na ní bylo možné naházet K2.
Linka 11 je ta, které mi je dlouhodobě líto, ale ani já jsem pro ní nemohl udělat nic lepšího. Neviděl jsem to nikdy narvané.
Linka 12: Tady jdu po kapacitě. 13TB byly jasnou volbou, i když to je na hraně, zbytek T3, protože nic lepšího není.

Jak jsou na tom rezervy, to doopravdy netuším. Průběžně jsem si sčítal, co používám, a vím, že se vejdu. Co ale zůstane doma, to nevím. Je mi jasné, že to někoho „naštve“, ale to pro mě nebylo podstatné. Soustředil jsem se na to dostat adekvátní vozy ven.

Pak tam je další list, je takový nápad, co mám neskutečně dlouho: jak bych přečísloval linky tak, aby se číslovalo od začátku, podle důležitosti (nebo alespoň toho, jak ji vnímám já) a aby ne čísla nevynechávala. A ne, tohle není nic, co bych prosazoval. Já sám bych si na nový systém nezvykl.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
1784
04 bře 2012 23:26
prototyp401: OK, to zní fajn. Udělám exportní verzi a hodím to sem.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Naxashi píše:
Jen, než to publikuju, se chci zeptat, jak to mám publikovat, jak by to bylo pro vás nejlepší?


Sdílej to tak, jak je to pro tebe pohodlné. Pokud to není velké, dej to jako přílohu sem. Klidně excel i pdfko ;) vyhovíš všem a problém to, věřím, není.


Offline
Uživatelský avatar

1338
17 črc 2010 21:41
Krno
Naxashi píše:
„dvě srozumitelné české věty než jednu zkratku“ Ne. Jsem línej. Extrémně. Dokud nebudu moct psát pouze myšlenkou, bez klávesnice, tak…prostě ne.

A proto tvoje příspěvky jsou bezkonkurenčně nejdelší na fóru. sarcastic Edit: PavelS už mě předběhl. :D

Ještě k těm anglickým výrazům - já těm tvým výrazům a zkratkám rozumím, taky se minimálně na internetu častěji pohybuju v jeho anglické části než v té české a přemýšlím napůl v angličtině, přesto mi nedělá až takový problém sepsat příspěvek celý v češtině. I když mě napadne náhodou anglický výraz, tak se mu snažím vyhnout, obzvlášť pokud si nejsem absolutně jistý, že mu všichni budou rozumět. Ono se to chce u toho psaní občas zamyslet a ne jen chrlit proud myšlenek tak, jak tě zrovna napadnou. Já vím, lenost. Pak je tu druhá věc, že příspěvky plné "WTF" apod. nejsou zrovna kultivovaný projev ani v angličtině, spíš je to styl anglicky mluvícího puberťáka než někoho tvého věku. Ale tak piš si to jak chceš, jen se pak nediv, že jsem pak zase líný ty tvoje romány číst. :mrgreen:

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
1784
04 bře 2012 23:26
prototyp401: A zrovna jsem to dokončil. Mám to tady, v Excelu. Musel jsem dělat nějaké kompromisy, ale (!!!) dal jsem to dohromady.
Jen, než to publikuju, se chci zeptat, jak to mám publikovat, jak by to bylo pro vás nejlepší? Jako Excelovský sešit sdílený na uložtu? Nebo jako PDFko tamtéž? Nebo jako…nějaká příloha zde? Nebo jako obrázek zde? Nebo to prostě jen nějak vhodně napsat takhle do zprávy, pohrát si s formátováním apod.?
„V tom případě je zajímavé, že máš s přehledem nejvyšší průměrnou délku příspěvků tady na fóru, přičemž každý z nich bych uměl zkrátit minimálně na 30 % bez újmy na informační hodnotě.“ No…mám, no. :-D Píšu dlouze, přičemž píšu to, co považuju za minimum. Masakr, co?
Ne, hele, já vím, v tomhle s tebou souhlasím. Mám prostě problém vyjádřit se krátce, úderně, k věci, bez kokotin okolo. Hádám jako tahle věta. A víš, že kdybych jí nenapsal, ničemu by to nevadilo? :D Ne, teď fakt už jen trollim.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
143
10 lis 2012 09:29
Naxashi píše:
„Dvě srozumitelné české věty než jednu zkratku.“ Ne. Jsem línej. Extrémně. Dokud nebudu moct psát pouze myšlenkou, bez klávesnice, tak… prostě ne.
V tom případě je zajímavé, že máš s přehledem nejvyšší průměrnou délku příspěvků tady na fóru, přičemž každý z nich bych uměl zkrátit minimálně na 30 % bez újmy na informační hodnotě.

M píše:
… bylo by fajn psat česky.
Just saying ;)


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Naxashi: Ale mohl by sis s tím pohrát, taky by mě to zajímalo, a aspoň tady budou nějaké tvrdé data (nějaká tvrdá data pro "grammar nazis" (pro odpůrce anglických výrazů "pravopisnou policii)).
Principelně máš pravdu, ale tímto můžeš dokázat, jestli se to vůbec dá za současného stavu nějakým způsobem provést.


Offline
1784
04 bře 2012 23:26
Fafner: Asi jsem se docela dlouho nedíval na vypravenost. :-D Používám iRIS, když někam jedu. Ať vím, čím pojedu.
OK, prozkoumám to, uvidíme, s čím přijdu. Výsledek vyvěsím pak sem. Jen nezaručuju, kdy to bude. Měl bych dělat…v podstatě cokoliv jiného. :D

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Však to z tabulkové vypravenosti docela dobře vyčteš, ne?

_________________________________
Definitivně možná.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 914 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 37  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 25 kvě 2024 20:49
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]