Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 75 z 80    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 80  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

588
20 říj 2006 16:11
Újezd u Brna
Dneska jsem jel pro změnu ve 44 přes Božetěchovu a Metodějovu a dále po trase.... zmatení lidí v tolika změnách jest normální,což v tomto konkrétním případě bylo umocněno zhasnutým vnitřním panelem buse. :mrgreen:

_________________________________
Ze země nic nespadne.


Offline
520
03 dub 2006 14:42
Kuba: Není divu. Kdyby se objevil ten bus, co jezdí do NC Kr. Pole, na normální lince s cedulema, taky bych se možná zeptal... (to, že se právě toto asi stát nemůže kvůli různým provozovatelům pomiňme, to nikdo kromě šotoušů neví). Byl by to stejný případ jako popisuješ.
Ostatně, jak byla ta výluka u Semilassa a 44 nejezdila přes Husitskou, tak některé vozy to hlásily, některé ne. Cedulím, displejům, hlášením a tomuhle všemu se prostě moc věřit nedá.


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Když jezdí bus s reklamou na Avion na jiné lince jezdící kolem Vaňkovky (a-61), to je dotazů - "Prosím, Vás, jedete do Ikee?".
Pochybuju ovšem, že by se z tohoto důvodu dal měnit vůz. :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
Rop píše:
...

nj, Cesi :lol:

To se da aspon pochopit, ale kdyz tedka o vikendu jezdili jednicky jenom na Malinak a za tu sobotu sem diky Caroline jel z toho malinaku hafokrat, tak nejstupidniejsi dotazy v jednicce s napisem BYSTRC Ecerova na Malinaku: "Pane ridici, jedete do Bystrce?" dalsi byl "Prosim Vas, jedete na nádrazi?" a posledni hrebicek do rakve byl "Prosim Vas, jedete pres Hybesovu?" pricemz jako nejblizsi dulezita zastavka byla na transparentu prave Hybesova (to vsecko bylo v jedny saline v jendu chvilu, obdivuju ridice ze udrzel nervy, ja bych to nezvladl.

_________________________________
"Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. Tou první si tím však nejsem tak jist." (Albert Einstein)


Offline
Uživatelský avatar

3209
14 čer 2004 18:56
blekfild
:mrgreen:

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

469
09 kvě 2007 14:55
Daleko
Nechce se mi kvuli tomu zakladat nové téma tak to hodím sem ...
Kamarádka s trvalým bydlištem ve Východních Čechách a po třech letech studia v Ústí nad Labem začala studovat v Brně ... a kvůli ježdění v MHD šla na dopravní podnik do Pisoárek a rozhovor zněl takto:
Kamarádka: "Dobrý den, já bych chtěla vědět co všechno potřebuji, abych si mohla zařídit lítačku?"
Prodavačka: se zamyslela a pravila "To jako myslíte šalinkartu?"
Kamarádka: "No já bych byla ráda, aby to platilo i na autobusy a trolejbusy."
V tu chvíli totální výtlem všech v okolí :-)

_________________________________
Jsem mladý, krásný, inteligentní recidivista :-)
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.


Offline
Uživatelský avatar

925
14 čer 2004 18:43
Brno - Bystrc
chat-maniac píše:
No ale řekl bych, že právě tyto a podobné informační systémy tady nejsou pro místní (i když ti sou taky někdy blbý jak tága :-D ), ale primárně pro cizince a přespolní že.
Tak tak. Dvakrfat podtrhnout a nechat zaramovat.


Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
pepola píše:
...Ale připadá mi,že cestující,speciálně v Brně,jsou trochu "pomalejší"...

Ja bych rekl ze pomalejsi sou v cely CR :lol: A nejenom v oblasti MHD


Offline
9986
15 led 2005 23:41
perlová šňůra = teploměr = BS170


Offline
520
03 dub 2006 14:42
Pepola: Neboj, má úcta k tobě zůstala neotřesena :-D
Pochopil jsem správně, že "perlová šňůra" je BS170? Nebo naopak cedule, jak v prvním příspěvku psal Pepola?
Problém BS170 je, že se tam vejde zastávek 10, což není moc. Ale jde především o vozy, kde toto není, lepší cedule než nic. Třeba busy 2313-2327, 7197-nevímkolik, tam se člověk nedozví vůbec nic, kromě hlášení zastávek, které není slyšet.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7585
17 pro 2006 22:32
Brno
No ale řekl bych, že právě tyto a podobné informační systémy tady nejsou pro místní (i když ti sou taky někdy blbý jak tága :-D ), ale primárně pro cizince a přespolní že.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

3700
28 úno 2006 19:00
jzb a manil:Doufám,že jsem Vás moc nenaštval. :oops: Ale připadá mi,že cestující,speciálně v Brně,jsou trochu "pomalejší"...I když byly cedule na digitálním table(to je paradox...),tak se stejně chodili hloupě ptát!Navíc ty tabla s bílou(nebo různě špinavou a odřenou)cedulí vypadaly tak ukrajinsky...Nedej Bože při nějaké změně(Co zas je...Co zas dělají...To je hrůza,ten DP...),to bylo nadávek!Uvedl jsem ty slušné příklady.Turisté byli mnohem lépe připraveni,ať už z jiných měst nebo ciziny.Ptali se cíleně,jak dojedou do místa XY a nehořekovali...V neděli jsem byl svědkem,kdy starší pár z Německa,po prozkoumání JŘ na Tomkově nám.,prohlásil,že mají dvě možnosti,jak cestovat(Wir haben zwei möglichkeiten...),takže to asi zase nebude tak zlé!Ve Valencii jsou u stropu všech autobusů monitory(asi 15 palců,možná 17),na kterých se ukazuje plánek trasy busu a hlásí to navíc i akusticky následující zastávku.Problém je jen v tom,že pro samou reklamu je ten plánek k vidění jen asi 5 vteřin...Ale je ve vlastním zájmu turistů,aby to sledovali.Tenhle zájem mi v Brně úplně chybí!


Offline
214
03 srp 2006 06:41
Brno, CR
manil píše:
Myslím, že perlová šňura je adekvátní náhrada. Zastávky se posouvají podle polohy vozidla, takže hlavně lidé, kteří město neznají, se v tom dle mého názoru dokáží lépe zorienovat.


Akorát že je to děsně prťavý, a vzhledem k jistému zapuštění dispejů pod úroveň desky je to od jistého úhlu pohledu nečitelný. Prostě nic moc, ale to je chyba provedení ne principu. Chápu že lepší by holt pořád ještě bylo asi moc drahý...
Fakt je že mi to zase tak moc nevadí, v Brně žiju od narození takže to obvykle nepotřebuju, jen vyjímečně.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Cedule se musí (alespoň u tramvají) otáčet vždy (a všechny). Seznam zastávek je vždy jen pro jeden směr (na některých linkách jsou zastávky jen pro jeden směr (Heinrichova, Králova), to ale není neřešitelný problém. Myslím, že u autobusů bývaly šipečky, že platí jen v jednom směru.

Myslím, že perlová šňura je adekvátní náhrada. Zastávky se posouvají podle polohy vozidla, takže hlavně lidé, kteří město neznají, se v tom dle mého názoru dokáží lépe zorienovat.


Offline
520
03 dub 2006 14:42
IMHO Zatím bohužel nebyla vynalazena aspoň odpovídající náhrada. Cedule jsou pro oba směry, takže výměna jen při přejezdech mezi linkami. A udělat na to pořádnej držák se taky dá, místo těch pseudokolíčků.


Offline
Uživatelský avatar

3700
28 úno 2006 19:00
Toto je OT,ale nežijeme v době kamenné a já se chystám v září na prohlídku Vídně,tak jsem si našel na mapě,co chci vidět a na netu Wiener linien,co tam jede...


Offline
Uživatelský avatar

3700
28 úno 2006 19:00
jzb píše:
90% problémů by vyřešilo, kdyby se do vozů, kde není tablo se seznamem zastávek, vrátily cedule. To mi chybí hodně a nejen mně. Ostatně mám pocit, že cedule je i lepší než to tablo, na které se zastávek vejde jen pár...
Cedule a hlášení zastávek (správné) je dle mě ideální.
ps. Argumenty, že "cedule nejsou moderní" nepřijímám:)

Jo,a při všech těch přejezdech na jiné linky tam budu skákat zas jak jojo a dávat tam cedule se slavnou perlovou šňůrou!A ještě i na konečných je chodit měnit,abych se "nenudil".Pak se ulomí některý zobáček a lidem to padalo na hlavu...Děkuji,nechci!To byla za poslední dobu jediná rozumná věc,co DP udělalo:Zrušení cedulí. (A na palubovce budu mít sčot,aby se mi lépe počítaly peníze za jízdenky!


Offline
520
03 dub 2006 14:42
90% problémů by vyřešilo, kdyby se do vozů, kde není tablo se seznamem zastávek, vrátily cedule. To mi chybí hodně a nejen mně. Ostatně mám pocit, že cedule je i lepší než to tablo, na které se zastávek vejde jen pár...
Cedule a hlášení zastávek (správné) je dle mě ideální.
ps. Argumenty, že "cedule nejsou moderní" nepřijímám:)


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
adam: Souhlas.

V Praze navíc, pamatuji-li si dobře, zahlásí následující zastávku někdy ještě před zastavením na aktuální zastávce.


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
Myslím, že ideální stav by byl, hlášení ve voze v současné podobě a BUSE s vnitřním tablem, kde je se elektronicky zobrazuje sled zastávek + (uprostřed vozu na stropě - ukazující další zastávku, čas a směr jízdy).


Offline
Uživatelský avatar

925
14 čer 2004 18:43
Brno - Bystrc
goldfinger píše:
Zahlásit příští zastávku až po zavření dveří a odjezdu je pěkná broskvovina, ne všechny vozy mají tabla, mnohem lepší by bylo hlásit aktuální a příští zastávku při dojezdu na tu aktuální.
Osobne preferuji hlaseni az po zavreni dveri. Zvlast v pripade cizincu je to dost neprijemne, protoze vi, ze maji jet do stanice xxx a zaslechnou "blablabla xxx", tak vystoupi.

Jako vubec nejhorsi povazuji to, ze v Praze se na vnitrnim tablu rozsviti jmeno nasledujici zastavky uz behem stani v predchazejici.


Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
Zlaťák píše:
... Tomu říkám informovanost cestujícíh.

Byls nekdy v Hradci Kralove? To ej teprve neiformovanost :-D


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Tade píše:
Kvalita hlášení je myslí, že dobrá a všemu se dá rozumět. Nevím, jestli někdo se v Žilině svezl trajfem, tam je to teprv super. To jediný, čemu člověk rozumí je spojení "Dalšia zastavka" a to jen proto, že to slyší už popáté...

No už jsem jednou říkal, jak jsem jel trolejbusem v Bratislavě. Měli objízdnou trasu, která nebyla ani pořádně vyznačená. Nastoupil jsem, cvaknul si lístek a jedu. Na vnitřním BUSE vypsaný normální zastávky. Najednou trolejbus někam divně odbočil a bez jedinýho upozornění BUSE zhaslo a jelo se "naslepo", dokud se nevrátil o x zastávek dál na druhým konci města zpátky na svou trasu. Pak se znovu rožlo a jelo se jakoby nic dál. Jen jsem půl trasy vůbec nevěděl kde jsem a kam dojedu a lístek mi jaksi časově nestačil. Tomu říkám informovanost cestujícíh.


Offline
Uživatelský avatar

2109
20 zář 2006 19:51
goldfinger píše:
Zahlásit příští zastávku až po zavření dveří a odjezdu je pěkná broskvovina, ne všechny vozy mají tabla, mnohem lepší by bylo hlásit aktuální a příští zastávku při dojezdu na tu aktuální.
Ono stačí se podívat do plánku v těch reklamních "vitrínkách" (i když ten u některých vozů nejni moc aktuální), nebo že by stačilo kdyby na vozech s BUSE bez BS170 to bylo obdobně jako u některých BUSů, že by na BUSE byly takovýty držátka kam by se zasunula cedule zastávek.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
astroh píše:
nemaji to tak nahodou v Praze?

nejen v Praze, myslím, že i v Liberci a ve spoustě malých provozech


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1977 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 80  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 17 kvě 2024 18:25
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]