Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 76 z 80    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

406
15 čer 2006 13:44
Brno Bystrc
goldfinger píše:
Zahlásit příští zastávku až po zavření dveří a odjezdu je pěkná broskvovina, ne všechny vozy mají tabla, mnohem lepší by bylo hlásit aktuální a příští zastávku při dojezdu na tu aktuální.


nemaji to tak nahodou v Praze?

_________________________________
děckama nezatopíš a důchodci nehoří....

http://astroh.wz.cz - web konečně doplněn a zaktualizován, blog...


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Zahlásit příští zastávku až po zavření dveří a odjezdu je pěkná broskvovina, ne všechny vozy mají tabla, mnohem lepší by bylo hlásit aktuální a příští zastávku při dojezdu na tu aktuální.


Offline
69
08 zář 2006 14:22
Už hodně dlouho jsem se nesetkal s nefungujícím hlásičem v MHD Brno. A i kdyby, tak případná porucha se může stát a mělo by to být ze strany cestujících pochopeno.
Kvalita hlášení je myslí, že dobrá a všemu se dá rozumět. Nevím, jestli někdo se v Žilině svezl trajfem, tam je to teprv super. To jediný, čemu člověk rozumí je spojení "Dalšia zastavka" a to jen proto, že to slyší už popáté...

Nikde jinde jsem to neslyšel a myslím, že hlášení "Kontrola, připravte si cestovné doklady" je vcelku od věci, když po chvilce trolejbus stál na zastávce, takže černí pasažéři vyskákali :-D


Offline
261
09 úno 2007 13:59
Brno
Nene, mně to celkem nevadí, protože se po Brně vpodstatě vyznám (samozřejmě ale taky ne úplně všude). Ale pokud jede nějaký člověk žijící mimo Brno a v MHD se orientuje nejspíš podle hlášení, že, tak asi není úplně nej když tomu nerozumí, nebo to pro jistotu nehlásí vůbec :wink:


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
funtom: Navrhuji, aby jsi zašel na DP a navrhl nápravu chyb v hlášení zastávek - očividně s tím máš velký problém... A zrovna navrhni v jakém hlasovém rozsahu to bude znít nejlíp. A můžeš pozvat i např. Peckovou - ta zpívá opery, tak by to mohla zvládnout.


Offline
261
09 úno 2007 13:59
Brno
jzb píše:
Třeba z toho halekání na zastávce "Lesná Čertova rokle" se mi ježí chlupy na celým těle.
Nebo Pražákova obchodní centrum to je teda taky výhra :-D


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
mauricio píše:
"kontrola jízdenek řidičem"
<ot>to existuje?</ot>

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
chat-maniac - ano, slyšel (nebo spíše neslyšel), ale na vnitřním table se to zobrazovalo bez problémů... ale taky nevím, na co je hláška typu "kontrola jízdenek řidičem" či jak... každý řidič, než aby to hledal, to radši rozhlásí přes vozový rozhlas...


Offline
Uživatelský avatar

873
07 čer 2006 12:14
Brno
chat-maniac: Máš pravdu oni to mačkají tak či tak. Dokonce i na konečné. Ale zajímavy, že to hlásilo na znamení v PD. Když jsem v 1. týdnu prázdnin přes tu zastávku v PD projížděl, tak to nehlásilo, že je zastávka na znamení.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7585
17 pro 2006 22:32
Brno
mauricio píše:
ad. poděkování, bavil jsem se o tom s chat-maniacem, není obdobná hláška typu "děkujeme že jste využili služeb dopravního podniku" standart na každé konečné v olomouci? Ale nejsem si tím jistý...

Já tam v životě nejel jejich MHD, ale co sem si ty nový hlášky zkoušel pouštět u sebe na voze, tak ani jedna nefungovala a jenom zmatený slova. Však si to sám slyšel ne? Asi chyba při nahrání, přece jenom den předtím to měl asi nějakej jeliman z volna a přerušil nahrávání bo co já vím :-/

jzb píše:
Jo, a dneska ve voze 2357 na lince 44 hlásila plechová baba u zastávky Divišova čtvrť, která je "w", že je na znamení. To asi aby se pak mohli řidiči divit, "proč ti hloupí cestujcí furt mačkají ty stop tlačítka".

Asi takhle, pacoši hlášení stejně neposlouchají, to je jedna věc, druhá je, že i kdyby poslouchali, stejně to budou mačkat jako zběsilí... Takže ono to je vlastně jedno ne?

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
520
03 dub 2006 14:42
Jo, a dneska ve voze 2357 na lince 44 hlásila plechová baba u zastávky Divišova čtvrť, která je "w", že je na znamení. To asi aby se pak mohli řidiči divit, "proč ti hloupí cestujcí furt mačkají ty stop tlačítka".


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
mauricio píše:
a d poděkování, bavil jsem se o tom s chat-maniacem, není obdobná hláška typu "děkujeme že jste využili služeb dopravního podniku" standart na každé konečné v olomouci? Ale nejsem si tím jistý...

Jo, vždy po odbavení na předposlední zastávce, ale tam už jsou na to zvyklí. Představ si ale, že to pustíš v Brně ve špičce na hlavním nádraží :-D


Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
mauricio píše:
a d poděkování, bavil jsem se o tom s chat-maniacem, není obdobná hláška typu "děkujeme že jste využili služeb dopravního podniku" standart na každé konečné v olomouci? Ale nejsem si tím jistý...

Jojo, presne tak to je


Offline
9986
15 led 2005 23:41
manil píše:
Souhlas. Z nových ručních hlášek mi přijde užitečná pouze (něco ve smyslu) "Žádáme cestující, aby nastupovali všemi dveřmi", ale např. poděkování a podobné jsou opavdu trapárny.
a d poděkování, bavil jsem se o tom s chat-maniacem, není obdobná hláška typu "děkujeme že jste využili služeb dopravního podniku" standart na každé konečné v olomouci? Ale nejsem si tím jistý...


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
jzb píše:
Ty hlášky Episu jsou čím dál trapnější a zbytečnější. Plechová baba by se měla radši věnovat přemluvení některých zastávek, když už se musí furt něco dělat. Třeba z toho halekání na zastávce "Lesná Čertova rokle" se mi ježí chlupy na celým těle.

Souhlas. Z nových ručních hlášek mi přijde užitečná pouze (něco ve smyslu) "Žádáme cestující, aby nastupovali všemi dveřmi", ale např. poděkování a podobné jsou opavdu trapárny.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7585
17 pro 2006 22:32
Brno
Dispečer píše:
....

Ponechám bez komentáře....

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
520
03 dub 2006 14:42
Ty hlášky Episu jsou čím dál trapnější a zbytečnější. Plechová baba by se měla radši věnovat přemluvení některých zastávek, když už se musí furt něco dělat. Třeba z toho halekání na zastávce "Lesná Čertova rokle" se mi ježí chlupy na celým těle.


Offline
69
20 zář 2006 18:49
Pred par dny v 99:

V zastavce svratecká smer mesto nastupoval 3. dvermi duchodce (spoj na 1.00, ti duchodci uz zacinaji otravovat i v noci), mel jeste dve berle a nejmin tri tasky takze mu to chvili trvalo. Ridic jiz po dobu kdy nastupoval mel stisknutou vystrahu, a tesne za duchodcem zavrel. Duchodce samozrejme zacal rvat pres cely autobus: co specha a ze on chce v klidu nastoupit, nasledne stiskl umyslne signalizaci. Protoze je nasledujici zastavka (Jundrovska) na znameni tak se uplne zbytecne zastavilo, po rozjezdu ridic pustil hlaseni "Zadame cestujici aby zbytecne nepouzivali signalizaci... Na to se duchodce rozcilil znovu a na adresu ridice padlo nekolik sprostych nadavek. Kdyz byl v nejlepsim, tak ridic pustil hlasku: "Zadame o klid ve voze,...". Duchodce se samozdrejme rozclil jeste vice: ze on si plati jizdne a ma pravo na bezpecny nastup.... Vic uz bouzel pres smich skupiny mladsich cestujicich nebylo slyset....


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
manil píše:
David Jaša: Podle mého názoru je to zbytečné. Snad není problém si mačkat tlačítko na straně, kde člověk vystupuje.
Na KT8 je přepínač. Buď může být aktivní ovládní buď jen levých, nebo jen pravých dveří nebo obojích zároveň.


No problém to je, pokud nevíš na které straně ty dveře budou. (řekněme, že nejsem z Brna a nevím, že "všechny" ostrůvky jsou napravo) pak si zmáčkneš nalevo (třeba na zastávce na znamení) a ono nic. Tak musíš na poslední chvilku mačkat napravo a opačně.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
kuba píše:
Na d-8 se se ta strana každý kolo mění a navíc na Mifkově jede někdy na levou a někdy na pravou kolej.


No a? není technickej problém to zapojit, aby se to rožlo oboje i napravo i nalevo při zmáčknutí tlačítka u pravejch nebo levejch dveří a pak podle toho, co řidič povolí se otevřeli buď pravé nebo levé dveře.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
SYN píše:
Taky už jsem zažil (nedávno) na Mendlu že řidič pustil do repro hlášku něco jako "cestující se psy bez náhubku ať si prosím vystoupí" načež teda ta holka naštvaně vystoupila se psem (střední velikosti) brblajíce "dyť jsou mu teprve tři měsíce!"
Ono je to těžký, páníček svýho psa zná, ale taky prakticky bez výjimky tvrdí že je hodnej a že by přece vživotě nikomu neublížil. Přesto se všelijaký napadení znovu a znovu odehrávají, prostě něco se stane a třeba i jinak hodnej pes rafne...
Je to holt jednou daný tak se toho přeci mají držet, to je přeci risk jet se psem a nemít ten náhubek aspoň někde v tašce aby se dal nasadit na vyzvání nebo tak něco.


Jenže zrovna v MHD platí(lo), že štěňě psa nemusí mít koš. Jsem na to vyhořel se štěnětem v jedovnicích. Jsme tam dojeli v poho bez koša a zpátky nás úplně poslední bus nevzal, protože pes (měl taky cca 3 měsíce) neměl koš, i když jel úplně prázdnej. Kdyby tam bylo narváno, tak neřeknu. Tak se nám výlet docela prodražil, protože jsme zpátky jeli taxíkem.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Honny píše:
Šak to je správně, pes bez náhubku může bejt docela nebezpečná věc :(

Já se psem jezdím MHD pouze v nejnutnějších případech a náhubek má vždycky (a to ho bytostně nenávidí a celou cestu mě s ním mlátí do nohy, ať mu ho sundám).


Může. Ale třeba náš pes je zrovna mnohem nebezpečnější s náhubkem než bez něj. Bych docela zrušil povinost mít náhubek, ale řešil to dost brutálníma trestama, když by se něco stalo (pokuty, kriminál,...) ...ať si každej zváží, co má za psa a jestli mu to za to stojí. Je fakt, že když mě pes pokouše, tak je mně asi jedno, co z toho má majitel, když já jsem ten pokousanej.


PS: Sám jezdím vždycky s košem a nedovolil bych si jet MHD se psem bez koša. To i když už je to třeba v 22:00 a vůz je prázdnej jdu "raději" přes celý město pěšky.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Falkon píše:
Není to sice úplně "nejhloupější dotaz cestujícího" ale myslím, že tohle se vám bude líbit...

Hnedka třicátýho jsem si udělal menší výlet šestadvackou...vlastně jsem původně čekal na sedmatřicku, ale bylo mi jedno, co mě veme přes Hlinky a 26 holt přijela dřív, holka.

Tak nastoupíma zadníma a sednu vpravo za mnou nastoupí chlapík se psem sedne na čtverku, řidič nechá nastoupit ostatní chvilku tak kouká jakoby nic, pak otevřel dveře, došel k tomu chlapovi a povídá:

"Ten pes bude mít náhubek jinak dál nejedu." a ten chlápek na to:
"Ale von nic neudělá." a řidič zas (teda měl kuráž, se musí uznat):
"Já vám říkám, že buď bude mít ten pes košík nebo si vystupte, já dál nepojedu dokud se to nevyjasní."
"Ale já se musím dostat na Kamenný vrch, on tam má páníčka. Já mu tam jedu pro ten košík." (to by mě zajíímalo, jestli tomu páníčkovi nebo tomu psovi) Pak to vypadalo, že řidič rezignoval,protože odešl do kabiny. Zavřel za sebou dveře a čekal dál. Tak ten chlápek s tím psem teda vystoupil...



No tak něco takového (řidiče) jsem potkal taky asi před rokem. Jsme s přítelkyní dobíhali trolejbus a nechtěl jsem zdržovat celej bus nasazováním koše psovi (labradorovi) venku, tak jsem mu ho nasazoval až ve vnitř na schodech (otázka vteřin, protože jsem ho měl už v ruce) a řidič začal pouštět hlášku "žádáme cestující se psem...." Pustil to asi 4 krát (už při prvním to měl pes nasazený) a pořád čekal a nejel. my jsme samozřejmě taky čekali a nevystupovali, protože pes už koš měl. Celej zadek trolejbusu řval na řidiče dopředu, ať už jede, že pes koš má. tak jsme si to poslechli ještě dvakrát a pak slavnostně odjeli.



A další hláška s tím "nejedu":
Nastoupili jsme u Olympie do busu směr město a protože jsme tam nikde nesehnali 8Kč lístek (k šalinkartě kvůli 510 zóně), tak jsme si cvakli každej 2*4Kč (co jsme měli zásoby pro psa. Řidič počkal, až si to nacvakáme a pak začal, ať vystoupíme okamžitě, že s tím nepojedem. když jsem mu slušně řekl, že jiný nemáme a že jo to vlastně taky za každýho 8Kč, tak prej a´t táhneme do ##MLUVÍM SPROSTĚ##, že on nabírá kvůli nám spoždění. A že jestli okamžitě nevystoupíme, tak volá dispečink a policii,.... Tak jsme se tam ještě handrkovali (když už jsme si teda cvakli) a nakonec jsme to vzdali. Ostatní řidiči na smyčce z toho měli srandu, co to je za vola a prej kam chceme jet, že nás vezmou i s tím už cvaklím lístkem. Jen nevím, co by na to řekli revizoři.


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
to Datel: a kdyby jel pomalu, tak by říkala, že se hnojí.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
Včera jsem byl nucen navštívit Shopping park a využil jsem linku 67. Na zpáteční cestě, kdy jsem čekal na zastávce přijel autobus 7447, než úplně zastavil a otevřel dveře prohlásila nějaká paní: "Ježišimaria zase ten starej krám, nojo, když je to zadarmo, tak sem cpou jen ty starý plečky..." a jala se nastupovat, cestou ještě brblala pod nosem, že ten řidič jede s náma jako by nás ukradl...
Holt některým lidem se člověk nezavděčí...
Já byl jen rád, že jsou prázdniny, protože normálně během roku je tento odjezd garantovan jako NP spoj s Cityhnusem. :-)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1977 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 dub 2024 06:37
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]