Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 4 z 4    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1623
10 čer 2006 20:45
Brno
Mauricio: můžeš mi říct, jak si přišel k té MOC z doplňkového prodeje? :mrgreen: Mno alespoň mohu do přehledu vývoje tarifů dát poznámku, že skutečně existovala :mrgreen:
O velikosti své sbírky v porovnání s ostatními nemám přehled, znám jen svou a tvoji :mrgreen: nale snažím sex qby od doby MOC byla sbírka co nejkompletnější

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
9986
15 led 2005 23:41
M: Děkuji. Ten katalog časem dodělám, dost tam toho chybí, převzal jsem to jako dokončenou, ale dlouho neaktualizovanou věc, a postupně to dodělávám. Teď třeba dost bojuju s těma různýma speciálníma jízdenkama, pojízdnýma vstupenkama, vstupenlama na BVV v kombinaci s MHD jízdenkou, památní jízdenky, lodní doprava... Protože sám sice ve sbírce mám docela dost věcí (teď nedávno jsem sehnal asi 10 ks těch BVV/MHD), ale nikdo asi už nikdy nedá dohromady kompletní přehled. A to mám ještě hromadu předplatních jízdenek a to vůbec nevím, jestli tam dávat nebo ne, protože v tom se nevyzná snad už vůbec nikdo. Nebo ještě mě třeba napadají jízdenyk z dopravních nostalgií. A další kapitolou samu pro sebe jsou jízdenky do 70.let, kdy mám sám cca 20 ks + umím zařadit (potvrdit existenci) dalších asi 15ks, ale kompletní přehled taky nikdy nikdo nedá.

Zdeněk: No tak na tebe samozřejmě nemám, to je obecně známo, a některý ty starší kusy ti docela závidím :mrgreen: Ostatně obecně myslím, že po likvidaci sbírek pánů Obrusníka a Krejnýho (nevím teda, jak je na tom třeba Malinovský) máš teď v rámci ČR asi největší sbírku tuzemských jízdenek, pokud jde čistě jen o Brno, tak nikdo nemůžeme soupeřit s pány Antim a Sedláčkem. Ale neskromně musím říci, že jsem již ve tvém závěsu a doháním tě :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

1623
10 čer 2006 20:45
Brno
Já také nemám problém se pochlubit se sbírkou :D


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
2810
01 úno 2006 10:39
Mauricio: to je hustá sbírka :applause: je divný, že většinu jsem zažil a přitom některé si jaksi vůbec nevybavuju. Každopádně díky za zveřejnění a smekám, jiní si toto nechávají pro sebe.


Offline
51
05 kvě 2019 20:13
Kouknu na to


Offline
9986
15 led 2005 23:41
K těm novějším, resp. k tarifu od 1.1.2012, mám zatím jen toto (poznámek "nepoužitá" si nevšímat, to je pro moji interní sběratelskou potřebu)

To by klidně někdo mohl, doplnit, protože:
- zelená barva - prokazatelně v oběhu (= mám je fyzicky ve sbírce)
- šedá barva - nikdy nevydáno (asi světlá i tmavá, nevím, proč tam mám dvě)
- žlutá barva - existuje vzor, předpokládám, že jízdenka byla v oběhu
- bílá pole - to si žádá doplnění, zda jízdenky existovaly či nikoliv :)


Naposledy upravil Igor Mauricio dne 02 bře 2021 13:13, celkově upraveno 1

Offline
51
05 kvě 2019 20:13
Super dokument, díky za něj. Pak můžu pomoct s doplněním novějších.

Jinak teda přišla odpověď z DP. Kolíky se nastavovaly náhodně pro každý vůz. Revizor si označil kontrolní lístek a dle toho kontroloval cestující.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Něco jsem slíbil včera

Jde ale jen o rozpracovaný a částečně aktualizovaný katalog jízdenek od p. Krejného, a spousta věcí tam chybí - časem to dodělám, materiál je nachystán, ale nedostává se času. Pro nějakou rámcovou představu a zařazení podle tarifů to zatím stačí.

http://igormauricio.cz/cr_-_brno.pdf

Pokud jde o ty úzký jízdenky, tak:


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Jeste do techto tarifu spadaji celodenni za 15 Kcs (1.7.1991 az 31.12.1992) a zlevneny 4 Kcs plus v tarifu naslednem do 31.1.1995 15 Kc (a asi opet 4 Kc, i kdyz tu nemam) vc automatovych verzi z Merony (byt v sirokem vydani) a automatu, coz nedokazu identifikovat, co je zac.

3.vydani tarifu 1.1.1993 az 31.1.1995 je na stejnem podklade jako 3.vydani 4 Kc take doplnkovy prodej - asi byl i v prvnim a druhem vydani, ale to nemam.

Plus teda 0,50 kcs, o ktere jsem psal nize.

Mozna i vic, fakt nemam vse a do poznamek jsem linej se divat


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Muzu ti schovat aspon “14 mensi”, at mas nepokrcenou. Tech mam vic nez dost


Offline
51
05 kvě 2019 20:13
Díky, super. Informace si uložím.

Mimochodem, ještě mě napadlo zmínit, že kopii úzkých jízdenek za 1Kč letos DP nabízel na dopravní nostalgii jako pamětní jízdenku.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Kdyby sis k tomu chtel doplnit i datumy

14 mensi - 1.1.1993 az 31.1.1995, 2.vydani (prvni bylo stejny, jen nahore bez bileho okraje, treti melo jinou barvu podkladu)
12 - k tomu zlevnena


20 - 1.7.1991 az 31.12.1992, druhe vydani
19 - dtto, prvni vydani
11 - k tomu zlevnena (pokud je vzadu prirazka 100 kcs a ne 50 Kcs)

21 a 22 - 1.1.1977 az 30.6.1991, vzadu prirazka 50 Kcs, chvilku k tomu byla i 0,50 Kcs modre barvy, do 28.5.1983

Zitra ti dodam foto zbytku, co nemas (fotku mam v mobilu uz ted, ale forum je omezeno velikosti 600 kb a 1024 x 1024 a to v mobilu neumim upraivt) - dival
Jsem se zda nemam i nejake navic a jak na svinu mam navic jen ty, co uz mas


Naposledy upravil Igor Mauricio dne 01 bře 2021 23:14, celkově upraveno 1

Offline
51
05 kvě 2019 20:13
Asi by to chtělo nějak promazat, možná na to vzít nějakou chemii. To je na tobě.

Jinak pro pokochání přidám pár fotek starých úzkých jízdenek. Zajímavé je, jak se občas měnilo písmo i odstíny. Až budu mít kompletnější sbírku jízdenek od roku 2000 do roku 2004, můžu zase přidat.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Je to asi cely zatuhly, nejde ani cvaknout. Nalezovej stav biggrin
To Usti jsem nenasel, ale nekde to mam, jen to chce hledat. Ale ted teda vubec nevim kde, obvykla mista selhala.


Offline
51
05 kvě 2019 20:13
Kolíky bych řekl, že budou asi spíše jen zaseklé. Ale těžko říct. Jinak díky za fotky. Už jsem obepsal pár lidí, co by k tomu mohli něco mít, tak kdyžtak pak napíšu.

Jinak není tam třeba odklapnout jednu část, aby to šlo vyndat? U Pražských je taková pružinka, která na ty kolíky tlačí, aby držely na místě.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Jo mate pravdu. Tam se vlastne lze dostat jen zezadu po odsroubovani sroubu, tj. sundani z madla. Omlouvam se.

Ale u toho myho jsou ty koliky nejak napevno, nejdou sundat ani klestema. Tak nevim, zda vlastnost nebo to jen prirezlo :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
Sbírky bývaly. Ale častější bejvalo položit procviklej lístek na cvikač. Tam si ho našel další cestující :)


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Já žiju celou dobu v domnění, že brněnské označovače tam měly od začátku konstantní údaj (evidenční číslo nebo něco podobného) a ten se za celou dobu provozu vozidla nezměnil.
Až jsem si říkal, že určitě někoho napadlo dělat si sbírku lístků a v případě kontroly vždy vytáhnout ten "správný". :mrgreen:


Offline
51
05 kvě 2019 20:13
Ty Brněnské označovače očividně neumožňovali měnit kolíky řidičem (narozdíl třeba od těch, které byly v Praze nebo dodnes jsou v Hradci Králové a Plzni a měli na čelu zámek pro čtyřhran), takže si nejsem jistý, zda fasovali kartičky. Osobně si spíše myslím, že to byl nějaký dlouhodobější údaj, jako například evidenční číslo, které se nastavovalo ve vozovně. Dle fotek to vypadá, že k přístupu dovnitř bylo potřeba označovač rozšroubovat (ale nějak detailně jsem to nezkoumal a možná se nějaký otvor pro čtyřhran nachází na dolní straně). Zkusím ještě napsat na TMB, zda k tomu nemají nějakou dokumentaci. Některé jejich vozy ty označovače mají dodnes.

Každopádně díky za odpověď a kdyby jsi tu kartičku někdy našel, poprosil bych, pokud možno, o fotku do SZ.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Někde mám kartičku s tabulkou, kterou řidič fasoval s tím ,že podle ní má na svoji šichtu kolíky nastavit. Tuším, že z Ústí nad Labem. Předpokládám, že všude jinde to fungovalo stejně... A jinak pokud jde o to Ústí tak to bylo dost náhodně, žádný systém "v pondělí tak, v pátek onak" tam nebyl.


Offline
51
05 kvě 2019 20:13
Ahoj,
neznáte někdo systém, dle kterého se kdysi ve starých děrovacích označovačích (MOC) nastavovaly děrovací kolíky?
Díky


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 96 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 19 dub 2024 20:31
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]