Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 27 z 37    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 37  Další
Autor Zpráva
Offline
888
21 led 2006 12:26
Na druhou stranu si nedokážu představit situaci, když na nádraží nastoupí 10 lidí, kteří by si rádi zakoupili lístek z automatu ve voze (když nebude na peróně). Než se k tomu dostane 3. člověk, už bude probíhat revize a chtěl bych vidět, jak by revizor rozlišoval, jestli člověk stál ve frontě na prodej jízdenky, nebo je to černý pasažér co se vymlouvá. Tohle by podle mě dost dobře nešlo, když vidím kolik lidí jezdí na jízdenky.


Offline
2818
01 úno 2006 10:39
Automaty na jizdenky do vozu navrhuju na kazdem skoleni, vzdy je mi receno ze je levnejsi otravovat s tim ridice a pripadne je karat za to ze nema listky nebo neumoznil prodej atd atd nez automat ve voze, na druhou stranu v zahranici je to docela bezna vec, v busu ci tbusu si nikdo nedovoli vykradat automat v saline kdyz bude ve predu pod dohledem kamery nebo imitace kamery nic nehrozi, v druhem voze v saline byt nemusi, pochybuju ze ve vozech bude vice znicenych a vykradenych automatu nez v soucasne dobe v ulicich, nemusely by se vyrabet jizdenky pro ridice, nemusely by byt automaty ani na zastavklach kde trpi vandali, na co na zastavce kdyz bude ve voze ze? Myslim si, ze je to jedine rozumne reseni jak pro cestujici tak pro DP i ridice. Prodej jizdenky u ridice taky nekdy hodne zdrzuje. Tod muj nazor.


Offline
1078
09 lis 2006 18:16
Místo doplňkového prodeje pro mě jedině sms jízdenka. A automat do vozu v žádném případě, za prvé cena a za druhé by pak mohlo docházet k vykrádání v noci (ohrožení řidiče). Nemluvě o tom, že než by si člověk koupil jízdenku, tak už by ho bral revizor.
A do automatu už nikdy nenarvu ani korunu po minulé zkušenosti, kdy si ty prachy nechal. Nějakej feťak mě pak na nádru směřoval k jinýmu autoamtu, to jsem odmítl, protože jsem tušil, že v tom má prsty.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
No, já si zase myslím, že by se doplňkový prodej u řidiče měl úplně zrušit (minimálně třeba na tram, trol). V Brně není prakticky v kteroukoliv dobu sehnat lupeň z automatu nebo z trafiky a i spolehlivost automatů je někde jinde, než před pár lety.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6168
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Myslím, že problém s prodejem jízdenek u řidiče by se dal vyřešit jízdenkovým automatem ve voze. Když nebude mít zákazník drobné, má smůlu a nebude na tom bitej řidič.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
…a proto by bylo nejlepší platit kartou. Všude. Člověk pak nemá tunu železa v peněžence, nebo případně nemusí pořádat lov na tu správnou minci jen aby zjistil, že jí nemá a že mu chybí nějaká absurdní částka, jako 2 koruny, a musí kvůli tomu rozměnit např. 2000.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
7191
27 úno 2010 07:40
Podle legislativy bohužel ano.


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
A drobný si mám vycucat z prstu?

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
7191
27 úno 2010 07:40
Tasa: Jenže odmítnout můžeš, pokud ten člověk nemá peníze. A když je má, odmítnout nemůžeš. Spotřebitel je v tom chráněn.

Chat: Směrnice a SPP jsou proti zákonu a vyhláškám jen cár papíru.


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Já nabízím službu, to jest přepravu osob a taky mám doplňkový prodej jízdenek a jízdenka není služba, ale zboží . Vy to berte jak chcete, ale já to beru tak, že doplňkový prodej není součástí služby, ale prostě prodej jízdenek, tak jako třeba v trafice a pak je obchodníkův problém, že nemá kšeft, ale současně kaštanův problém, že nemá jízdenku. Obchod se prostě nedá uskutečnit, pokud se obě strany finančně nevypořádají.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
A jaký, povídej :-)

Názor mě zajímá, ale stejně tu jde hlavně o to, co říká zákon ;-)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Dnes jsem na školení toto probíral, a názor tu v podniku je trošku jiný. Je to i v nějaké podnikové směrnici, příp. SPP.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
7191
27 úno 2010 07:40
Já samozřejmě taky držkuju, když mi přijde někdo s velkou bankovkou, ale ještě se mi nestalo, že by nakonec nenašel něco menšího nebo si nestihl zajít rozměnit.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Tasa to myslí dobře, ale jde o to, že zákazníkovi, který si chce zakoupt službu, kterou řidič v tomto případě nabízí, je zcela jedno, kde a jak řidič vezme na vrácení.

Ano, je to dost přísné pro obchodníka (řidiče), ale musí to taky být. V tomto případě je třeba zákazníka (plátce - tedy toho, co živí obchodníka a ten odvádí daně státu) chránit.


Offline
7191
27 úno 2010 07:40
Ano, bavíme se snad o DP, ne o ČSAD... :-)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Pojízdný vůz? V Brně? :-D


Offline
7191
27 úno 2010 07:40
Tasa: Pokud máš zboží (v tomto případě pojízdný vůz) skladem, nemůžeš odmítnout zákazníka. Takže jsi na omylu.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Ve vyspělých provozech MHD to funguje tak, že když nemá řidič na vrácení, vrátí jakejsi šek, kam dopíše částku, kterou má vrátit, dá to kaštanovi, kaštan s tím jde na pokladnu DP a tam je mu to proplaceno. Tuším, že Mouka kdesi říkal, že tak někdo platil dvoutisícovkou a pak neměl celej víkend peníze, protože byla zrovna sobota ráno a pokladna DP zavřená. Ale měl jízdenku.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Co se smluv týče, za půl roku vstupuje v účinnost nový občanský zákoník, který tento typ smluv vůbec poprvé alespoň částečně řeší v §§1798 - 1801. Na informovanost je zde kladen poměrně velký důraz a ten výklad, který počítá s povinností umožnit přečtení smlouvy před jejím uzavřením (nástup do vozidla = uzavření smlouvy), mi osobně nepřipadá nijak lichý. Mimochodem, NOZ klade velký důraz na čitelnost smlouvy, což vzhledem k tomu, jak SPP vyvěšené v MHD vypadají, taky není úplně mimo...

Pokud vím, tak obchodník je vždy povinen přijmout bankovku libovolného nominálu. Existují jen tří výjimky, ve kterých je někdo oprávněn odmítnout tuzemskou bankovku či minci:
- pokud jde o pamětní minci
- pokud jde o více než 50 mincí
- pokud jsou neplatné

Vyhláška ČNB ještě trochu specifikuje příjem mincí, avšak bankovky jsou přijímány bez omezení velikosti či počtu.
Ale to už se tu (ne)jednou dost bouřlivě řešilo.


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
No a obchodník musí samozřejmě zákazníkovi vrátit drobné zpět, takže když nemám zpět, tak můžou nastat dvě varianty. Buď nemůžu jako obchodník obchod uskutečnit nebo jako zákazník můžu nechat obchodníkovi diškeci. V případě, že obchod neproběhne, měl by v tomto případě zákazník opustit vozidlo, aby z něj nebyl černý pasažér a tudíž úplně normální zloděj.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Proto je v paragrafu napsáno, že se prodejce musí se zákazníkem domluvit. To, že má prachy, ještě nezakládá jeho pravo na jakoukoliv službu, když si zamane.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
7191
27 úno 2010 07:40
Tak předpokládám, že je to názor vyplývající z nějakého předpisu, kterým se ČOI řídí. A ten předpis asi bude vycházet z právnického prostředí.
Je to stejné, jako právo zákazníka zaplatit jakoukoli bankovkou jakýkoli obnos. Žádná přiměřená částka neexistuje a stejně ji DP vyžaduje, byť na to nemá právo. Zákazníka prostě dle zákona nemusí zajímat, jestli řidiči platí padesátikorunou nebo pětitisícovkou. A ni to, že je ten den už třetí...


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Názor je pěkná věc, ale jak se k tomu postaví například soud? Pokud dopravní podniky, obchoďáky a podobný organizace postupují takto, tak to asi nějakou oporu v právní praxi bude mít, ne?


Offline
7191
27 úno 2010 07:40
mceza píše:
To je ale jedno. SPP máš znát. A když mu řidič někde nezastaví, tak se naštve a ty SPP si přečte.

Kamarád pracující u ČOIky na to má zcela jiný názor. Pokud to nevisí přímo na zastávce, je cestující v případě jakéhokoli sporu z obliga.


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
Jo, to je taky fakt.
Jen chci říct, že SPP pro lidi neznamenají nic. Nikdo se svým milovaným gyrosem z hlavňáku v noci nepočká 30 minut na další bus…

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 914 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 37  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 16 čer 2024 13:34
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]