Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 25 z 37    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 37  Další
Autor Zpráva
Offline
9986
15 led 2005 23:41
Když jsem tam byl, tak to byla jediná možnost, jak se dostat k přestupní jízdence.
24hod. jde sice koupit s obtížemi, ale jde. V té Plzni jde ale spíše o to, že chtějí časem předprodejní jednorázovky zrušit úplně, tak proč teď vymýšlet přestupní. Jinak souhlasím s PvvS, že vzor Plzeň by po vyladění některých jemných nedostatků byl ideální. Rozhodně je to tam na lepší úrovni než v jiných (menších) provozech, kde mají také čipovky. Ono před 5 lety bylo před 5 lety, dnes se jim už pár problémů podařilo vychytat.


Offline
Uživatelský avatar

9272
10 čer 2004 11:19
SMS jizdenky mi nebudou vadit v okamziku, kdy nebudu pri kontrole nucen dat mobil z ruky.


Offline
2730
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
pro MCezu: QR kódy prý původně fakt byly vyvinuty také pro platební účely právě na nákup lístků na koncerty a jízdenek ve městě, četl jsem o tom v některém z časopisů Chip z ročníku 2011 a v tomhle semestru jsme se o elektronických platebních nástrojích bavili i na právech v jednom volitelném předmětu a tam vyučující říkal taky něco podobného, i když to samozřejmě nemusí být pravda, jen tím chci říct, že tuhle informaci mám z víc zdrojů.
Ten druhý bezkontaktní způsob čipů jde integrovat kamkoli, takže klidně do dlaně, nemám s tím problém. V principu mi jde o to, že by mělo existovat pořád několik paralelních způsobů, jak si koupím jízděnku. Osobně si kupuju jízdenky v mimoměstských zónách občas a SMS způsob by se mi líbil a umím si představit, že třeba u 401/402 regionálek by hodně urychlil nástup v hojně využitých zastávkách jako třeba Popůvky Wintrovna (u Shellky) nebo obráceně při nástupu hromady lidí na Dunajské, hned by to odsejpalo jinak, podle mě novější Crossy už beztak čtečku karet mají, i když se to na otevírání místo klíčků moc nepoužívá, tak by pak nemusel být takový problém tyhle čtečky využít na ten bezkontakt, když by člověk nechtěl použít ty SMS-ky, které by ale nástup urychlily ještě víc.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
J*M* píše:
Vanicek není Valnicek, pozor na to

Všichni asi ví, koho myslel...

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

9272
10 čer 2004 11:19
Naxashi : Hmm a co si koupit mesicni ? http://www.pmdp.cz/Files/pmdp/ceniky/pr ... ni_web.doc ....

POkud si to tedy nepletes s plzenskou jizdenkou .


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
kvedla700 píše:
jo, Vanicek a jeho kamaradska Clarima, ...

Vanicek není Valnicek, pozor na to


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
Pokud se to nezměnilo, tak ano, chápeš to správně.
Když jsem tam byl, tak to byla jediná možnost, jak se dostat k přestupní jízdence.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
1589
18 led 2009 10:06
V té Plzni - chápu to správně že s nějakou čipovou kartou se dají jednorázový jízdenky kupovat levněji? Tak potom takovej systém funguje v Londýně tuším minimálně od roku 2005 pod názvem Oyster Card... a to je moc šikovná věc, ale na delší povídání e_smile

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
PvvS: Systém Plzeň rozhodně NE. I když mám tu jejich kartu, tak si stále musím kupovat jízdenku na každou jízdu. Náš systém šalinkaret je pro cestujícího daleko výhodnější. Když už, tak nějakou kombinaci. Určitě bych nebyl jediý, koho by Plzeňský systém odradil a kdo považuje šalinkarty za výhodné. Člověk se pak např. 3 měsíce nemusí vůbec starat o jízdenky, a to je prostě nejlepší.
b1: Na kolejích přesněji řečeno. 100Mbit za asi 120 na měsíc. Jasně, stále se to platí, až budu bydlet samostatně, což doufejme nastane brzo, tak ta cena poroste asi tak 8×. Ale pointa toho, co chci říct je, že pokud by pro koupi jízdenek byl potřeba net do mobilu, tak to je krok špatným směrem. Už jsem tu ale byl ujištěn, že to se nestane, tak jsem rád.
Co se týče netu zadarmo ve vozech, tak velmi oceňuji to, jak se rozšířily řady vozů s WiFinou. Jen tak dál v tomhle ohledu. Ale ani pak bych nebyl pro jízdenky, kvůli kterým je potřeba připojení k netu, ne každý totiž takový mobil má a někdy tam může být závada…
Ale asi se shodneme na tom, že šalinkarty jsou nejlepší řešení. VEDLE nich by mohl existovat Plzeňský systém pro příležitostné cestovatele MHD, to jo. A v daleké (!!!) budoucnosti by bylo fajn, kdyby na jízdenky nebyl potřeba papír.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

3714
08 čer 2005 23:12
Naxashi píše:
b1: Jo, ale internetové bankovnictví dělám doma. Proč bych to měl potřebovat někde ve voze?
Doma máš internet zadarmo? Nebo proč by to mělo být ve vozech taky zadarmo?


Offline
Uživatelský avatar

9272
10 čer 2004 11:19
Predprodej u ridicu bych uplne zrusil.Kdyz nic jinyho, tak je to akorat lakadlo pro corkare a zbytecny zdrzovani provozu. A osobne by se mi vcelku libil vzor PLZEN. KDyz jsem to pozoroval v provozu, tak temer zadny zdrzeni nenastavalo. Nejcastejsi jizdenky jsou primo na displeji, staci zmacknout a prilozit kartu. Dobiti snad v kazdym druhym bankomatu ve meste, nebo v kioskach. Pro zbytek jsou tam i klasicky cvikace. Ani revize jizdenek nebyla problem,revizor jenom s mobilem prosel vozem, zkontroloval papirovy jizdenky,casovy si nacetl do mobilu a zkontroloval. Proti trebas libercu, kde automat zavazi ve voze...


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
mceza: Jak mi QR vyřeší problém "Stojím na zastávce, potřebuji jízdenku, není tu automat a za chvíli mi jede bus"?

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
mceza: To je možný, protože jsem ho v životě nepoužil.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Naxahashi - plácáš blbosti. Při použití QR kódu nepotřebuješ mít net v mobilu.

Třeba teď právě sedím ve vlaku ČD, jízdenku jsem předložil jako QR kód na displeji a ten tam mám stažený už dva dny a dostával jsem ho tam přes wifi...


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
b1: Jo, ale internetové bankovnictví dělám doma. Proč bych to měl potřebovat někde ve voze?
Mobil možná není zadarmo, ale to, co se tady snažím říct je to, že rozhodně NE jízdenkám, kvůli kterým bych potřeboval net v mobilu, protože operátoři jsou děsný…no, a teď bych mluvil sprostě hodně dlouho.

NFC je dobrá věc, to jo.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Problém QR kódu je, že není lidsky čitelný. A mohu ti tam tak například postrčšit škodlivý kód, který některé telefony rovnou spustí (nebo si ho spustí sami uživatelé).

QR kódy rozhodně nejsou primárně určené pro platby. Jejich účelem je opticky přenášet data o malém rozsahu bez nutnosti vlastnit speciální čtečky.

Nepleteš si to spíš s NFC? Když už investovat do moderní technologie, tak v NFC vidím budoucnost. Tato technologie disponuje šifrováním a zabezpečením (i když také lze snadno obejít), ale je právě dělána zejména na platby.
Můžeš mít NFC kartu nebo mít NFC čip integrovaný přímo v telefonu, tabletu, notebooku nebo třeba v dlani.


Offline
2730
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Ať už QR kód, nebo SMS jízdenky, ani jedno nebude zadarmo asi nikdy, nevidím k tomu rozumný důvod.
Dotaz pro Čežu: Jaká vidíš rizika u QR kódů a proč ti tohle použití nepřipadá rozumné?
Přece je placení služeb primární smysl vývoje QR? Já bych rád měl tyhle věci souběžně, aby si člověk mohl vybrat, jak zaplatí a nemusel se nijak zvlášť omezovat, u obou způsobů může být pak obsah/kredit jízdenky různý na různě dlouhé doby, to už je věc DPMB, teď se chci spíš bavit o technických věcech, proč ano, proč ne.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

3714
08 čer 2005 23:12
Naxashi: Pro internetové bankovnictví taky potřebuješ přístup k internetu (není zadarmo).
Pro SMS jízdenku potřebuješ vlastnit mobil (též není zadarmo).


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Aha. No tam záleží na tom, jak by sis představoval platbu přes tento kód. Jen tady na místě vymyslím několik způsobů, jak je k platbám použít. Ale ani jeden se mi příliš nezamlouvá. Osobně QR kódy moc nemusím. Jsou s nimi spojená velká bezpečnostní rizika a další problémy.

Své místo ve světě určitě mají, ale zde bych jejich uplatnění jako vhodné neviděl...


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
mceza: Ale já nemluvím o SMS jízdenkách, ale o „quick response codes“. Pod tím si představuju to, že vybotím ten kostičkovaný obrázek, aka QR kód, ale pro to musí mobl nutně komunikovat s netem. Až to bude zadarmo, tak OK, ale dokud nás budou ty ***** vykořisťovat, tak ne.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Naxashi píše:
Hlavně, nevyžaduje to náhodou mobilní data?


Jak by SMS jízdenka mohla vyžadovat mobilní data? Nevidím pro to jediný důvod...


Offline
3342
21 led 2011 14:19
k.ondra89: Je to už docela dávno, co jsem dělal na kase, ale z problémů, které uvádíš, si nepamatuju prakticky žádné... Jediný co si pamatuju je výpadek terminálů, ale ten se stává málokdy.

Protahovací karty jsou dnes těžce na ústupu (už před těmi pěti lety byly spíše výjimečné) a zdržení neznamenají. Zapomenutí nebo uťuknutí PINu jsem snad nezažil.

Mohu znát tvou osobní zkušenost? Jelikož tohle je už více než 5 let dozadu, určitě to bude aktuálnější...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
11
14 pro 2011 00:30
Naxashi píše:
Při výběrovém řízení by to hlavně nesmělo jít ke kámošově firmě, aby se zadavateli ulil nějaký ten miliónek do kapsy…

jo, Valnicek a jeho kamaradska Clarima, zadarmo to nebylo, stejne jako Snip, nevyhodny pro dp. tuhle byvala ekonomka z Prahy z letiste, nez skoncila rekla si o pul mega za dosazeni nove financni poradenske firmy, ta nedala a najedou Renomia. a tak to je se vsim


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
Hlavně, nevyžaduje to náhodou mobilní data? Vzhledem k té trojici prolhaných zlodějů, co si u nás říká operátoři, přitom tu jsou jen proto, aby vydělávali, si osobně nikdy nic takového pořizovat nebudu.
Při výběrovém řízení by to hlavně nesmělo jít ke kámošově firmě, aby se zadavateli ulil nějaký ten miliónek do kapsy…

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Já z placení mobilem nadšený nejsem. Ne všichni mají mobilní telefon a nutnost ho mít se mi nezdá dobrá.
Ale zejména mi jde o to, že rád zaplatím za jízdu hotově nebo třeba kartou, ale rozhodně nechci, aby mi o operátor účtoval až někdy za měsíc. Kor, když platím paušálně stejnou částku a najednou bude třeba o 70 Kč větší.

Proto nejsem zastáncem SMS jízdenek. Ano, spousta lidí je uvítá a využije, ale já osobně rozhodně ne.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 914 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 37  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 26 čer 2024 01:21
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]