Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 23 z 141    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 141  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2572
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
PvvS píše:
POkud ti nekdo vleti kdekoliv pred auto, tak se tezko dava prednost kdekoliv.

Že je někdo pablb a leze do vozovky a očekává přednost i mimo přechod, je chyba dotyčného. Přes léto přecházím někdy Jedovnickou od zastávky Horníkova, když jdu do lomu, tak neočekávám, že mi někdo na té výpadovce dá přednost. Počkám, až nikdo zrovna nejede (a tak činím i při přecházení u zastávky Bieblova přes Generála Píky, ten špinavý podchod ignoruji).

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

9274
10 čer 2004 11:19
POkud ti nekdo vleti kdekoliv pred auto, tak se tezko dava prednost kdekoliv.


Offline
Uživatelský avatar

2572
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
PvvS píše:
Nejde o semtamfory, ale o nejvetsi nesmysl, tedy prednost chodcu. Zrovna minulej tejden mi jeden OTO skocil tesne pred auto .. Brzdil sem i vocima.

Dával jsi tedy přednost na přechodu, nikoliv někde na místě, kde přechod není, že?

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

9274
10 čer 2004 11:19
Nejde o semtamfory, ale o nejvetsi nesmysl, tedy prednost chodcu. Zrovna minulej tejden mi jeden OTO skocil tesne pred auto .. Brzdil sem i vocima.


Offline
Uživatelský avatar

2572
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
PvvS píše:
Hlavne to chce zavest lovnou sezonu na chodce .. Ty paka jsou cim dal horsi.

Strávil jsem v únoru týden ve Francii a tam se na nějakou červenou/zelenou pro chodce na přechodu nehledí. Jestli má chodec červenou a nic zrovna nejede, prostě jde a nečeká na zelenou. Tuto praxi jsem si brzy ve Francii osvojil a někdy pak chodil na červenou i tehdy, kdy kamarád nešel.

Jinak bych zavedl u významnějších semaforů odpočítávání, kolik sekund ještě zbývá do zelené, než se přepne na červenou.

Jinak semafor nutně nemusí být jen pro křižovatku nebo pro chodce, aby bezpečně přešli přes silnici, existuje i zpomalovací semafor:

http://www.youtube.com/watch?v=fbUYY6s-JNs

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Citace:
Např. v Kalifornii o povinnosti zastavit při odbočování vpravo na červenou nevím. A je třeba ještě dodat, že je to povoleno vždy, pokud to výslovně nezakazuje dopravní značka

Opravdu platí při odbočení vpravo na červenou STOPka, a dání přednosti všem, i chodcům a cyklistům. Vím to moc dobře, platili jsme za nezastavení pokutu :mrgreen:

A jinak, opravdu je tam povoleno vše, co nezakazuje dopravní značka, tedy i otáčení na světelné křižovatce.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
blikající červená znamenala STOP, blikající oranžová znamenala mimo provoz (a tudíž přednosti dle značek)


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Nevím, jak je to v případě poruchy semaforu, ale obecně tam platí, že blikající červená je ekvivalent STOPky, žlutá ne (takže pak platí pravidlo pravé ruky nebo značení, pokud si to pamatuju správně).

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
3342
21 led 2011 14:19
V Německu takhle třeba fungují zelené šipky na odbočení, které jsou podobny těm naším s jednou drobností - je potřeba dát pozor i na chodce ze svého směru. Tohle výslovné povolení by imho bylo lepší než obecně povolit a pak výslovně zakazovat... S tím že v Německu v praxi tyhle šipky fungují dvěma způsoby - jednak jako světlo, jednak jako pevná šipka na místě toho světla, pak je možné odbočit vpravo kdykoliv.

Akorát by mě zajímalo, s tou blikající červenou... fakt bliká červená a ne žlutá jako u nás? Já vím že je blbý brát "seriózní" informace z amerických filmů, ale fakt jsem tam nikde blikající červenou neviděl, jen blikající žlutou. Případně, jaký je rozdíl mezi těmito dvěma stavy?

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

9274
10 čer 2004 11:19
Hlavne to chce zavest lovnou sezonu na chodce .. Ty paka jsou cim dal horsi.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Rád bych tvůj příspěvek trošku uvedl na pravou míru. Máš vpodstatě pravdu, ale říct, že něco funguje v USA je o něco větší hloupost než říct, že něco funguje v celé EU. Každý stát jak v EU, tak v USA má v pravidlech silničního provozu odlišnosti. Stejně tak se charakteristika provozu a podmínek značně liší.

agent_s_teplou_vodou píše:
- nikde tam nenajdete označení hlavní či vedlejší silnice, na veškerých nájezdech z bočních komunikací je značka STOP nebo dej přednost v jízdě
- na křižovatkách na méně frekventovaných silnicích je značka STOP ze všech směrů, a kupodivu to u nich funguje, řidiči si dávají přednost. Kdo dřív zastaví na stopce, ten dřív projede křižovatkou

Ano, tento systém se mi moc líbil, překvapivě dobře fungoval a znatelně nenarušoval plynulost provozu. Otázkou je, jak by to dopadlo unás... Není pravda, že nerozlišují hlavní a vedlejší silnice, jen tento způsob nepoužívají tak často.

agent_s_teplou_vodou píše:
- na většině křižovatek jsou ale semafory. Pokud svítí v mém směru červená, můžu odbočit doprava za předpokladu, že zastavím jako na stopce, a dám všem přednost - i chodcům

Např. v Kalifornii o povinnosti zastavit při odbočování vpravo na červenou nevím. A je třeba ještě dodat, že je to povoleno vždy, pokud to výslovně nezakazuje dopravní značka ;-)

agent_s_teplou_vodou píše:
- po zeleném signálu se na semaforu rozsvítí žlutá a pak červená (jako u nás), ale v opačném pořadí se po červené se rozsvítí hned zelená bez žluté, což bych zavedl i u nás, stejně se každý rozjíždí už na žlutou

Naprostá většina aut v USA má automatickou převodovku. Po rozsvícení zelené tedy stačí jen sešlápnout plyn a jede se. Žlutá u nás slouží pro přípravu na jízdu a je spousta řidičů, kterým ani tato doba nestačí...

Provoz v USA je velmi specifický, ať už jde o rozměry komunikací, důraz na bezpečnost, obrovské množství aut. Města stará pár desítek let (=> žádné problémy s hist. jádrem). Můžeme se některými věcmi inspirovat (např. odbčení vpravo na červenou je zajímavá věc), ale srovnávat se můžene např. s Německem, které je nám dopravně podobné. USA se snad ve všem liší...


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Tak to byste se asi divili, co všechno je mimo Evropu
Třeba v USA:
- nikde tam nenajdete označení hlavní či vedlejší silnice, na veškerých nájezdech z bočních komunikací je značka STOP nebo dej přednost v jízdě
- na křižovatkách na méně frekventovaných silnicích je značka STOP ze všech směrů, a kupodivu to u nich funguje, řidiči si dávají přednost. Kdo dřív zastaví na stopce, ten dřív projede křižovatkou - viz obrázek
- na většině křižovatek jsou ale semafory. Pokud svítí v mém směru červená, můžu odbočit doprava za předpokladu, že zastavím jako na stopce, a dám všem přednost - i chodcům
- pokud je semafor v poruše, bliká ze všech směrů červené světlo - platí tedy pravidlo STOP ze všech směrů
- po zeleném signálu se na semaforu rozsvítí žlutá a pak červená (jako u nás), ale v opačném pořadí se po červené se rozsvítí hned zelená bez žluté, což bych zavedl i u nás, stejně se každý rozjíždí už na žlutou
- semafor není umístěný těsně před křižovatkou, ale až za ní - nemáte tedy při každém stání na červené vykroucený krk - viz druhý obrázek


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Tak odpovědi již nepřicházejí. Večer ukončuji


Offline
9986
15 led 2005 23:41
marecek.00 píše:
Ono je docela kuriozní, že je tam sice dej přednost, ale na té hlavní přednost upravena není, takže pokud někdo přijíždí zleva, nemá přednost nikdo a auta tam budou stát na věky věků :)

Jinak na veřejně přístupném parkovišti platí stejná pravidla jako jinde.


Přesně tak.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Ono je docela kuriozní, že je tam sice dej přednost, ale na té hlavní přednost upravena není, takže pokud někdo přijíždí zleva, nemá přednost nikdo a auta tam budou stát na věky věků :)

Jinak na veřejně přístupném parkovišti platí stejná pravidla jako jinde.


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
Fafner píše:
jo, proto z každýho výjezdu je značka dej přednost v jízdě. To zní logicky :)

tak ta značka může jen zvýrazňovat fakt, že vjíždíš na pozemní komunikaci a tudíž dáváš přednost. Podobně jako existují značky "POZOR, v celém areálu platí přednost zprava".

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Jenže tam nikde není značka parkoviště...


Offline
3342
21 led 2011 14:19
chat-maniac píše:
Pokud je to braný, že parkoviště je mimo pozemní komunikaci, šlo by to pochopit.

jo, proto z každýho výjezdu je značka dej přednost v jízdě. To zní logicky :)

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Pokud je to braný, že parkoviště je mimo pozemní komunikaci, šlo by to pochopit.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Nevyfotil a jsem za to rád, mám už svý roky. Tohle spatřit na vlastní oči, nemusel bych to přestát ve zdraví :D


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Že jsi tam nevyfotil taky tohle :)


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
A konečně mohu dát svou otázku já. Omlouvám se, je to opět foceno mobilem... Uhádnutí místa myslím nebude těžké, ale dávám to sem také trochu k zamyšlení, jací jsou někteří lidé ##MLUVÍM SPROSTĚ## (jako admin si za předchozí výraz udělím hned varování, ale jinak to nejde).

Příloha:
poznate_misto.jpg


Příloha:
poznate_misto-v.jpg


Edit: Při pokusu o potrestání se mi vyskočila hláška "Nemůžete varovat sám sebe". Tímto prosím nějakého jiného admina o udělení varování za vulgární vyjadřování. Pravidla platí pro všechny bez vyjímky!


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Jo, nedostal sem se dom. :)

Nově zrekonstruované nádraží Nesovice, přesněji přejezd v jeho bezprostřední blízkosti. Vlak jede od Brna a z Nesovic už vyjíždí. Foceno od zámku "Nové Zámky", který je z vlaku vidět výrazně. :)
Je to, jestli si dobře pamatuju, Os 4113.

Správně odpověděli všichni: Miky, Domis, letušák, Aladin, h8crew, Ojin, Fafner (bod za způsob tipování :) ), tr, lezacek, stehrob, vojtik, xxyyzz.
Díky za účast.

Příloha:
_h1_.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Jen zavírej, mám tu jednu libovku, se kterou see musím podělit :D


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
chat-maniac píše:
Ježiš to je taky poskládanej bastl ta souprava.
Že? ](*,)


Zatím šest správných odpovědí (z šesti :mrgreen: ), večer to zavřu.

Možná jen drobná nápověda, která nepomůže - na fotce je na silnici překvapivě málo kamionů, než tu obvykle bývá.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3511 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 141  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 07 črc 2024 11:49
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]