Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 17 z 37    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 37  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Vzhledem k demokracii a svobodě slova mi dovolte, abych se ke všemu vyjádřil.
Já jsem byl na 2 dny vyhozen za slova, která se zde vyskytují běžně. Toto vůbec nebyl skutečný důvod BANu. Důvod je ten nejjednodušší. Pan admin mě prostě nemá rád, protože všechno říkám narovinu komukoliv a neberu si servítky. A ještě navíc k tomu všemu máme úplně jiné zájmy a názory. Takže chápu, že mu každým svým příspěvkem “piji krev“. Toto tady víme všichni. Dokonce i moji odpůrci to vědí. Přiznejme si to. Nebudeme “chodit kolem horké kaše“ a vymlouvat se, že když někdo napíše, že kre***i jsou inženýři z Iveca (ten příspěvek je zde stále a zůstal bez povšimnutí), je přijatelnější než když já to stejné napíši o organizátorech závodu v běhu. Všichni víme, že toto nijak smysluplně vymluvit ani nelze. Já jsem si totiž svůj zdejší diskutérský osud totálně zpečetil už loni, kdy jsem se vyjadřoval k problematice cyklistů na silnicích. Od té doby zřejmě probíhalo hledání záminky pro vykázání. A protože na mě nebyla nalezena smysluplná záminka, dostal jsem BAN(ánem do hlavy) za běžnou věc. Já proti adminovi vůbec nic nemám a chtěl bych s ním, stejně jako se všemi zdejšími, v rámci fóra přátelsky vycházet. Ale na opačné straně to zřejmě funguje dost odlišně. Asi je špatně, že nikomu nelezu do oněch míst. To taky nehodlám.
Měl by platit stejný metr na všechny uživatele bez rozdílu. Pravidla jsou pro všechny, ne jen pro někoho.
Co se týká mého ostřejšího vyjadřování, tak mě za to nekamenujte. Já mám takový způsob. To není nic zlého. Za to říkám všechno narovinu, fér a přímo, za zády zásadně nepomlouvám. No, ale slušňák s vybranou mluvou ze mě nikdy nebyl a nikdy nebude.. :) Já jsem nyní i z části inspirován pány politiky Zemanem, Topolánkem, Kalouskem, Schwarzenbergem a dalšími. Pokud je zcela běžné a beztrestné používání vulgarit představiteli našeho státu v přímém přenosu před miliony občanů, tak proč by nějaký obyčejný IvanM nemohl použít jen ostřejších výrazů (ne vulgarit) na jednom lokálním fóru o pár členech? :))
Dále bych chtěl fér a narovinu uznat, že kdyby takové dopravní omezení jako minulou sobotu bylo kvůli akci, která mě zajímá nebo se kterou přinejmenším nepřímo sympatizuji, byl bych ochoten i nějakou tu objížďku akceptovat s pochopením, a možná i víckrát v roce :) I když si tedy stále stojím za tím, že akce omezující běžný chod do center měst nepatří. To je ale přirozená lidská vlastnost. Každý, i když nevědomky, stavíme své postoje a názory na osobních pocitech a sympatiích, což je často neobjektivní. Jde jen o to, že někdo to přejde jen tak a druhý začne otevřeně kritizovat.
Na závěr chci vznést k tomu vašemu správcovskému parlamentu prosbu, abyste si udělali ve svých funkcích pořádek. Jeden neví, co dělá ten druhý a naopak... Právě totiž prozradím tajemství, že jsem dle odůvodnění admina byl vykázán neprávem. Můj původní příspěvek totiž útočil pouze na organizátory závodu a lidi z Magistrátu, ne na závodníky. Toto jsem upřesnil ve svém druhém příspěvku, který téměř ihned aktivně smazal jeden z moderátorů. To znamená, že k žádné, ani nepřímé, urážce admina nedošlo. Takže to pověstné “máslo na hlavě“ opět nemám já. Další důvod k nenávisti IvanaM, že? :) Přiznávám, že i za cenu dvoudenního vyhazovu mám radost. Velmi mě těší, když můj příspěvek rozpoutá velkou diskusi. Však se podívejte, kolik nových příspěvků jako reakce na moje vyjádření za 2 dny přibylo. :)
Doufám, že nyní se již vracíme k diskutování o MHD.
Jinak přeji pěkný den všem!
IvanM

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

3342
13 lis 2004 11:58
Pokud si dobře vzpomínám, tak IvanM tu svého času měl nějaký ten "škraloup". Takže bych čekal, že se podle toho bude chovat.. a když ne... nemyslím si, že by se tu jinak rozdávaly bany na potkání, většinou se jedná o nepoučitelné jedince..


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2493
28 lis 2007 23:00
Brno
Taky se vyjádřím, máme každý jiné názory.
To je pravda, ale vždy by se člověk podle toho měl chovat.
Když se tu tak rozebíralo slovo kretén, to se dá použít na člověka který např. vběhne pod šalinu a nepodívá se doleva doprava, vandal který poškozuje dopravní prostředek a spoustu dalších...
Toto označení i když mě osobně maraton vůbec nezajímá, bych já nikdy neuvedl.
BAN byl zcela poprávu, zdůvodnění mcezi nebylo šťastné.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
2818
01 úno 2006 10:39
Prosím Vás lidi, nechcete toho už nechat? jsou zajímavější události a věci v MHD než nějaký maraton hrstky lidí.
Co se týká banu IvanaM, myslím, že nepoužil až tak sprosté slovo aby musel být blokován, hold každý jsme jiný a máme jiné názory.
co se týká mceza: myslím si že tento ban byl soukromím útokem na IvanaM právě kvůli tomu, že se sám osobně považoval za napadeného, s banem to trochu přehnal
Jinak nemyslím si že mceza je něco víc než já nebo kdokoli tady z fóra aby se takto vůči IvanuM choval
Takže bych debatu o maratonu ukončil, IvanaM odblokoval a jel dál v diskuzi o MHD.


Offline
1078
09 lis 2006 18:16
mceza: Možná by bylo fajn teda říct, za co se bude dávat ban. Za urážku 2500 lidí nebo i jednotlivce? Často i od moderátorů se tady vyskytují slova kretén apod. Protože když někdo nazve kreténem člověka, co vlítne autem pod šalinu, tak je to stejné? Nebo tam už je to dle Tvého názoru v pořádku? Díky za odpověď. Souhlas s mareckem.00, že tady se jedná i o pravidla do budoucna a všichni budou očekávat, že se pak zachováš stejně k němu kdo urazí cyklisty, důchodce apod. A především nehledě na autora.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Za sebe mohu říct, že ban je podle mého na místě za krajně nevhodné vyjadřování za hranicí slušnosti. Za zmínkou o urážce administrátora vidím spíš snahu si ten ban dále obhájit a posílit argumenty, proč jej udělit, což mělo jen jediný zásadní problém, a to že tento argument je (dle mého názoru) neplatný.

Každopádně není potřeba z toho dělat kovbojku, snad se shodneme, že ban za zcela zbytečně urážlivý příspěvek byl udělen oprávněně a jeho délka (2 dny) je přiměřená. Není to tak dávno, co tu probíhala diskuse o tom, jak má vypadat úroveň tohoto fóra, a jsem přesvědčen o tom, že tento ban je v souladu s výsledky oné diskuse.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
zolex píše:
Ak niekto nazve 2500 ľudí kreténmy, tak to na 100% nebolo cieľené osobne na administrátora fóra.


Samozřejmě, že to nebylo osobně cílené. To by ten ban měl na delší dobu.

Ale byla to cílená urážka 2500 lidí. Za to byl dvoudenní ban. To, že tam byl mimo jiné i admin je už jen ukázka toho, že nikdy nevíš, koho svým výrokem urazíš...


Naposledy upravil xcav8 dne 20 dub 2015 10:04, celkově upraveno 1
písmenko se zatoulalo


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
zolex: Moje řeč. Pokud přelepím v tolik diskutovaném příspěvku ono slovo, za které oprávněně dostal původně varování, slovem "sportovci", tak se proti tomu příspěvku nedá z hlediska formality nic vytknout (maximálně si z hlediska logiky poklepat na čelo, jestli to jako dotyčný myslí vážně). Jenže ouha, na akci byl sám velký administrátor, na protireakci se nemuselo dlouho čekat a dopadlo to jak podle toho přísloví o potrefené huse. No, může si za to sám :-). Trochu nadhledu z obou stran by to chtělo. Jak na jedné straně nepsat afektové příspěvky, tak na druhé nestartovat přehnaně na první našlápnutí.

Eda, MartinV: I takto se na to dá dívat (a pak se admini můžou regulerně rozhodnout, zda je to na varování, či už na ban). Ovšem odůvodnění od mcezy (Volně přeloženo, tak jak to - soudě podle dalších příspěvků - nejen na mě zapůsobilo: Byl jsem tam já a mě se to přímo dotklo, a proto dostaneš ban) nebylo prostě zvoleno vhodně. Napsat jednoduše, že ho dostal za vulgarity, tak po tom tady nikdo od té doby ani neštěkne.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
zolex píše:
Ak niekto nazve 2500 ľudí kreténmy, tak to na 100% nebolo cieľené osobne na administrátora fóra. IvanM ani nemohol vedieť, že pán administrátor sa tej akcie zúčastnil. Ak sa tu bude naďalej banovať na základe toho, či dotyčný súhlasí alebo nesúhlasi s názorom administrátora, a pravidlá nebudú pre všetkých rovnaké, tak sa obávam, že tu pomaly nikto neostane aby diskutoval. Ľudia odídu radšej na konkurenčné fóra, kde môžu slobodne vyjadrovať svoje názory.


Tohle tesat do kamene a dát každému adminovi nad postel.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Agresivní přístup IvanaM je samozřejmě jedna věc, prodlužování banu na základě toho, že se administrátor fóra akce sám zúčastnil a cítí se osobně dotčen, je věc druhá. Opravdu vám to nepřijde absurdní?


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Politiků je tady hojně přes 60 tisíc a nadávky na ně slyším a čtu každou chvíli i na tomto fóru. Popravdě ta výstraha není vzhledem k danému vyjadřování nijak problémová, ale zdůvodnění je za hranou úplně stejným způsobem. Nezapomeňte, moderátoři, že svými zdůvodněními tvoříte pravidla i do budoucna ("precedenty") a pokud zdůvodnění zní tak jak zní, nevytváří to dobrý základ pro cokoliv v budoucnu.

Jinak palec nahoru za ten druhý ban (včetně výrazně lepšího zdůvodnění, které je naopak aplikovatelné i do budoucna).


Offline
Uživatelský avatar

6932
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Zolex: jenže pokud nazvu 2500 lidí kretény, tak je to, pokud ne za hranicí svobodného vyjadřování, přinejmenším za hranicí slušného vyjadřování.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Není problém v tom, že vyjádřil názor. Spíš jde o tu formu. Kdyby napsal normální slušný příspěvek o tom, proč se mu nelíbí, že je pořádána taková akce, podložil to nějakými myšlenkami atd., nikdo by s tím problém neměl. Ale napsat "všichni jsou kreténi, je to blbost", to je akorát urážka, nic víc. Konstruktivní diskusi si prostě představujeme jinak. A myslím, že psát bez těchto zbytečných urážek není zas tak složité a patří to k základnímu vychování. Nebo ne?


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Ak niekto nazve 2500 ľudí kreténmy, tak to na 100% nebolo cieľené osobne na administrátora fóra. IvanM ani nemohol vedieť, že pán administrátor sa tej akcie zúčastnil. Ak sa tu bude naďalej banovať na základe toho, či dotyčný súhlasí alebo nesúhlasi s názorom administrátora, a pravidlá nebudú pre všetkých rovnaké, tak sa obávam, že tu pomaly nikto neostane aby diskutoval. Ľudia odídu radšej na konkurenčné fóra, kde môžu slobodne vyjadrovať svoje názory.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Yakuzza píše:
Chce to trochu nadhled. Tuhle akci je zde třeba brát pozitivně, protože se jí účastnil mceza a potřebuje se nám s tím pochlubit. Komu se to nelíbí, půjde na černou listinu.


Tak takto to rozhodně myšleno nebylo. Spíš mi šlo o to, že nazvat 2500 lidí kretény, aniž bych měl povědomí o tom, kdo tam byl je dost odvážné a zároveň hloupé. Člověk totiž neví komu nadává...


Offline
Uživatelský avatar

6932
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mauricio píše:
...že běžného člověka absolutně nezajímá, že teď půl dne budou nějací maniaci ...

To je bohužel smutný fakt z našich měst. Protože není důvod, proč by různé společenské akce (a tou běh je) měly být organizovány jen na lontu, či v menších městech. V zahraničí běžné události, které vnášejí život do města. Ale chápu, když si čech radši nasadí klapky na oči a bez vnímání okolí jezdí z domu a zpět.
Jakoukoliv akci, která je otevřená pro lidi a trochu naruší stereotyp, vítám. Vnáší to do města život.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Chce to trochu nadhled. Tuhle akci je zde třeba brát pozitivně, protože se jí účastnil mceza a potřebuje se nám s tím pochlubit. Komu se to nelíbí, půjde na černou listinu.
mceza v Činnosti moderátorů píše:
Jelikož jsem byl ale účastníkem závodu, označení "kretén" je tak přímo nařízeno proti administrátorovi fóra. Dovoluji si tedy opatření zpřísnit na ban do 21. 4.

Tímhle příspěvkem je to snad řečeno jasně.


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Podobné akce se pořádají snad v každém větším městě všude na světě. Co teprve mají říkat takoví Pařížani na poslední etapu Tour de France, co mají říkat města, kde se přes víkend zavře část centra a jede se tam závod nějakých formulí apod... Měli bychom být rádi, že se ve městě něco děje a není tu úplné mrtvo.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Pánové vůbec nechápu, o čem se tu hádáte. V sobotu jsem jel v době výluk na oběd, trasa Tržní-Mendlák-Kampus-Osová-Nádro-Životského. Jelikož to byl pozdní oběd, už to bylo v době "omezení" (pokud téhle minivýluce chcete říkat tímto patetickým slovem), a mohu místopřísežně prohlásit, že jsem nejméně desetkrát slyšel ty "běžné" lidi vyslovit větu: "Co to? Jo maraton... aha..." Co to znamená? Všem "obyčejným lidem" to je úplně u řitního otvoru. Prostě nějak dojedou a hotovo.

Jestli se má maraton přesunout nebo jestli se maj zakázat pivní slavnostě... no řekněme, že obojí je absolutní p*****na, protože "běžnému člověku" to omezuje dopravu kamkoliv asi stejně jako menší dopravní zácpa v pondělí ráno.

A co se informovanosti týká — nevšiml jsem si nikoho, kdo by nevěděl, že je maraton. Pár lidí zapomnělo, že je zrovna v sobotu, pár lidí nevědělo, co kudy jede, ale všichni věděli, že se něco dít bude. Takže tady nevykřikujte, že to nebylo dostatečně ohlášený. Pokud se vám to i tak zdá málo, doporučuju při příští podobné akci vzít megafon a ve volném čase vyřvávat informace na nádraží, aby to věděl opravdu každý...


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
"Ono totiž 100% lidí sleduje internet, noviny, televize, vývěsky na nástěnkách, má možnost se k těm informacím dostat..."

Pokud máš klapky na uších, klapky na brejlích a totálně ignoruješ okolí, tak se pak ale není čemu divit.

Omezení gumokolové dopravy mi přišlo minimální. Kromě dvou ulic u výstaviště bylo vše průjezdné. Akce trvala 3 hodiny, omezení maximálně 4. Při malém sobotním provozu na tom nevidím nic špatného.

To bychom s takovou logikou nemohli za chvíli pořádat a provozovat vůbec nic. Vždycky se najde někdo, komu něco bude vadit.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
A pokud je mi známo o akci se vědělo dlouho dopředu tak se případní cestující mohli dopředu informovat jak jet. To že to 95% z nich neudělalo je jejich problém.

Jo, takový argumenty miluju. Ono totiž 100% lidí sleduje internet, noviny, televize, vývěsky na nástěnkách, má možnost se k těm informacím dostat...


Offline
Uživatelský avatar

2774
07 kvě 2008 20:25
Čebín
Hoši (čéža a mrak) běžte si zkartovat občanky a neobtěžujte nás tím!

Zakončil bych to následující úvahou:

Je potřeba aby se tyhle akce zviditelňovali. A upřímně minulej týden jsem na okruhu fandit byl a moc lidí tam nebylo a hádejte proč - protože ačkoliv si organizátor zaplatil busy je to daleko.
Takže je dobře že se tahle akce konala v centru a víc takovejch akcí.

A pokud je mi známo o akci se vědělo dlouho dopředu tak se případní cestující mohli dopředu informovat jak jet. To že to 95% z nich neudělalo je jejich problém.
Dokonce informace o odklonech běžela celej pátek na dispejích na zastávkách takže DP nic nezanedbal.

HOU DOMLUVIL JSEM (nekřičím jen chci výrazně ukončit tuto nesmyslnou debatu)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
A, mcezo, tak ty chceš pořád omezit provoz gumokolů ve městě, ale najednou je potřeba na Zelňáku parkovat. Zajímavé.


Offline
2818
01 úno 2006 10:39
Já jsem MHD nepoužil a i jako gumokola mě to omezilo, proč nemohou běhat v Mariánským údolú? proč nemohou běhat kolečka v Lužánkách? nebo někde v parku? nebo na tom M.okruhu? i s reklamou a propagandou? Ale nepřijde mi ok omezit ostatní populaci města.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
A co ti chudáci řidiči, co budou chtít na Zelňáku parkovat? Aktivisti a ožralové s pivem jim tam v tom budou bránit. Já bych zakázal Vánoce a bude klid.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 914 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 37  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 02 črc 2024 22:58
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]