Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 16 z 37    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 37  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Chápu, že většina řidičů chce jezdit především bezpečně, ale třeba linka 12 - odjezd z Technologického parku - většina řidičů to hned rozjede na minimálně 40 km/h (i 50 km/h). Ale když nějaký řidič v úseku TP-TM jede max 25 km/h, tak to mě prostě dokáže naštvat, to nepochopím. Než je na Skácelce, tak už má -2 tímto stylem jízdy. A jezdím tama každý den a cca v 1 případě z 12 se mi to stane.
A k segregovaným tratím - přijde mi to neomluvitelné jezdit skoro o polovinu maximální rychlosti. U vlaků pokud strojvedoucí jede na koridoru 155, kde je 160, tak odstává z CDP klidně hlášku, co mu brání jet 160.


Offline
Uživatelský avatar

922
15 čer 2004 19:24
Pokud vím, řešily se tramvaje a tam je to trochu jinak než u autobusů. Jsou prostě místa, kde se stíhat nedá. Nádr - Hybešova za 2 minuty prostě tramvaj přes světla, křížení a výhybky neujede, od toho jsou rezervy jinde. Já osobně stíhám, občas i čekám do času, ale taky vím, že prostě to někdy nejde, i kdybych se víc snažil. Záleží trochu i o náhodě. Potkáš pár cestujících s berlema, utečou světla a už nic nedoženeš (Pionýrská - Moravák). Souhlasím s Karim, že priorita je bezpečnost a pak nějaký JŘ. S tramvají neuhnu a pořád musím počítat, že mi tam někdo vlítne, profil taky někdy nevyjde. Viz Cejl, tam raději zpomalím, už se mi to víckrát vyplatilo, měl bych sice nezaviněnou, ale co z toho... Za to, že budu v cíli o 1-2 minuty dřív, mi nikdo nic nedá, naopak sebere peníze, když udělám nějaký kiks. Zeptal bych se řidičů a ne tady na foru, valná většina asi budou "sabotéři" jako já...


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Nezlob se, ale pokud na segregované trati, kde je šedesátka jede s vozem, který nemá žádnou závadu, tak je absolutně nepřípustné jet na šedesátce čtyřicet. To si pak s celým oddělením jízdních řádů a s plánováním MHD můžeme vytřít zadky...


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Ono je taky rozdíl řídit, trajf a šalinu. Jak je to u busu s různými rygoly, houpáním z nerovností, podřízením vozu atp. netuším, neb ho neřídím, u trajfu vím jen že rozmezí fají na troleje je nějak do tří metrů, a že při vymetení oblouku prudce může vytrolejit. Co vím u šalin, že každá nerovnost, zhoupnuti, lom nebo svár koleje se přenese do vozu. Nehledě na tom, že v případě překážky na trati zbyde šalině jediné, brzdit. Bus a trajf i když ten jen omezeně mají možnost objetí, šalina jen brzdu a to tak intenzivní, jak před tím rychle jela. Tak se nedivme že někteří jezdí obezřetněji než se vám zdá hodné. Ono se řekne proč ten vůl jede na segregaci čtyřicet když může šedesát. To proto aby se mu třeba někdo ve voze nespadl, nebo aby si někdo nestěžoval že jede jak hovado a šalina se kejve, ač jede předepsanou rychlosti, říká se tomu komfort cestujících, nebo nějak tak.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
chat-maniac píše:
Že se vždy ozvou nestíhači a další prostě jenom mlčí :-)

Ale prd. Já to mám z pozice převáženého materiálu, ne z pozice řidiče. Když vidím, jakej materiál kolikrát vezou, tak se nedivím, že s tím jedou jak s hnojem :-)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Že se vždy ozvou nestíhači a další prostě jenom mlčí :-)

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
315
01 dub 2007 14:10
Asi ne všichni pochopili co jsem tím chtěl říct. Nejsem obhájce ani rychle jízdy a ani pomalé jízdy. Jen jsem chtěl poukázat na to co psal manil, že je v pořádku, že je dobře, že jsou v jízdní době rezervy. To, že on to tak stíhá neznamená, že ostatní to musí stíhat. Nazorná ukázka je ta, jaké bylo včera zpoždění. Nikoho jsem se nechtěl dotknout.


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Já bych k tomu taky měl co napsat, a docela dost, ale nebudu se dohadovat. Mimochodem, k “loudalům“ a mém názoru na ně jsem se zde už jednou vyjadřoval.
Možná napíšu jedinou větu. Každý řidič profesionál by měl dokázat jet svižněji a přitom bezpečně.

A buďte prosím tak laskavi a neútočte na pana Sedla. Tímto se ho zastávám. On to jistě nemyslel jako útok na řidiče a dokonce to ani tak nezní. Jen to bylo opět takhle pochopeno, což je zde zvykem.

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
K čemu je zvýšená rychlost, když se ztratí spousta času kravinama jako je třeba čekání na dobíhače, prodávání lístků a rozhánění trollů se sluchátkama v kolejišti?


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Ony se ty věci i dají skloubit dohromady (jet svižně a přitom bezpečně) ale to někomu holt nejde přes horizont.
A hubu si cestující umí rozbít, i když vůz stojí (převážná část zranění). Takže co?

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

3074
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Pan Sedlo mě taky svým výrokem naštval a to jsem brigádník, který na ježdění poslední dobou kašle. A souhlasím s Remem.
Kurnik, proč někdo, kdo nevyužívá na 100% traťový rychlosti je loudal? Vám asi ještě nikdo nespadl ve voze v oblouku, nebo jste neměli přivření do dveří a potažení, protože jste spěchali, co? Tak tímhle jsem si já prošel. Takže zpoždění mi je u prde*e. Hlavně dojet v pořádku z konečný na konečnou a nemít nějaký prů*er.

Edit: Jezdí pan Sedlo i brigádně na nějaký trakci, když takhle mluví?


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Rem píše:
Prosím BAN uživatele Sedlo za urážku řidičů, respektive, když někdo nazve 2500 lidí kterény a mezi nimi admina, který ho za to zabunuje, neuvidím důvod k nezabanovani nekoho, kdo nazve řidiče saboterem a loudalem, jen proto, že nestíhá jezdit jak Fittipaldi!

Můžeš nám toto nějak přeložit?

Btw chceš tu zavádět podobně ukřivděný tón a způsob diskuze, jako J*M*? Vyřeš si svoje problémy s dotyčným mimo éter. Popřípadě po nějaké delší nikam nevedoucí komunikaci postni celou záležitost veřejně, aby to mělo hlavu a patu, a zeptej se na názor většiny.
Tohle v žádném případě ne!

Uzavírám a přesouvám do paďous.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Tachovsku = tachografu, nemohu za to, že si tablet občas usmyslí napsat něco jiného než chci, jelikož to slovo nemá ve slovniku. Co je dle tebe loudal? Ten kdo jede Cejlem 35 Km/h i když je tam možná padesátka? Nebude to třeba tím, že si nechce strhnout pantograf? Palackého třída taktéž. Ale pokud se někomu líbí houpání vozu jak na moři, budiž. Nutit řidiče jezdit rychleji než je bezpečné je blbost. A co je bezpečné na to má každý jiný názor, ten co veze xxx lidí za sebou v šalině nebo ten co spěchá oprcat babu a nic víc neřeší.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Tak si to nejprve po sobě pořádně přečti, uprav to tak, aby se to dalo přečíst a mělo to nějakej smysl i pro širší publikum, než pouze autora samého. Budeme ti velice vděčni.

Btw já jsem zrovna jeden z těch, který se neustále hádá s loudalama, že by se v určitých místech mělo ubírat a oni mají i přes to problém to tam projet.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Tak, pohár trpělivosti přetekl, takže mé vyjádření k těm pí*čovinam dole:
Sedlo píše:
Je potřeba se oprostit od svých pocitů a uvědomit si, že zde nejezdí všichni řidiči, které ta práce baví jako tebe. Je zde plno sabotérů a loudalů.


Prosím BAN uživatele Sedlo za urážku řidičů, respektive, když někdo nazve 2500 lidí kterény a mezi nimi admina, který ho za to zabunuje, neuvidím důvod k nezabanovani nekoho, kdo nazve řidiče saboterem a loudalem, jen proto, že nestíhá jezdit jak Fittipaldi! Ke zmíněnému úseku na osmičce, i já tudy projíždím občas v nulach nebo zpožděný a to hlavně v době špiček, kdy jezdí plno lidí ve městě je plno aut, mnohdy v profilu a jelikož nemají zpátečku, neuhnou, a tak se stojí a nabírá zpoždění, a nepřijde mi, že se loudám a sabotuji, jedu prostě obezřetně, opatrně, neb mám zodpovědnost za sebe a lidi ve voze. Taky je rozdíl v tom, jak si troufá jezdit řidič, kterého to živí a v praxi může být za případné překročení rychlosti, prudké brzdění, nehodu, stížnosti... krácen na výplatě klidně několikrát do měsíce když se tahají karty z tachovsku a rozdil, řidič co jede brigádně, párkrát do měsíce, nejlíp o vikendu, své ma vydělano, a tohle má navíc. Tak ten si asi může dovolit lítat jak blesk... viz jeden zdejší s poptávkou v avataru. Proti brigádnikum nic nemám ale chce to občas shovívavost. Ještě mne tak napadá, kolik z vás co tu orodujete za zkrácení jízdní doby jste tramvajaci, Manila nepočítaje ten se už očividně kancelářsky změnil.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
80
05 dub 2015 22:52
Starý Lískovec
Nerad vám vrtám do diskuse, ale pokud IvanM podal vysvětlení, a protistrana nejeví ochotu si ho přečíst, je něco špatně... Každopádně, pokud Mceza selhal vinou emotivního jednání, měl by nést minimálně morální odpovědnost, což nenese a nepostřehl jsem, že by k tomuto byla jakákoli vůle, kor pokud se jedná o člověka, který by měl jakožto moderátor/admin jít příkladem! To nic proti... Zaslouženost BANána: tady má zase pravdu protistrana, že pokud není podobný výstřelek poprvé, byl BAN logickým vyústěním řetězce reakcí, ovšem nešťastně a ne zrovna košer obhájený jeho autorem... Pěkný zbytek dne.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
IvanM: Neoháněj se demokracií, ta na diskuzní fórum nepatří. To, že se zde jistý administrátor chová neprofesionálně a emocionálně, není nic nového, ostatně jeho reakce na tvůj dlouhý příspěvek to dokazuje, nicméně tohle fórum není tvoje, tzn. buď se rozhodneš to akceptovat nebo ne.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
I moderátor má jen jedny nervy. Můžete se podívat do historie, kolikrát jsem prosil o omezení citově zabarvených příspěvků na téma sedmikila, a kolikrát se Ivan stejně vyjádřil znovu. I to jsou věci, které se berou v úvahu při posuzování příspěvku. Když napíše hloupý příspěvek někdo, kdo běžně píše rozumně, má mnohem větší šanci, že si jeho hloupého příspěvku nikdo nevšimne, oproti někomu, kdo píše pořád jen hloupé příspěvky. A důvod rozhodně není, že by moderátoři chtěli někomu nadržovat - ale je přirozené, že si poprvé řeknu "hm, to je divný", podruhé "omg, zase už", a od třetího příspěvku přirozeně předpokládám, že se kvalita příspěvků daného uživatele pravděpodobně nezvedla.

Osobně mi ono přepisování slov moc nesedí - ze špatného příspěvku neudělá dobrý, spíš to ještě zhorší.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
Jasně, moderátoři jsou tu (aspoň podle mě) od toho, aby usměrnili to, co nezachytí automat. Spousta zásahů moderátorů tu vzbudí nějakou planou diskuzi, jako je tato. "Cenzuru" automatem tu zatím nezpochybnil asi nikdo. Navíc automat nikdy nespí, moderátor ano ;-)


Offline
Uživatelský avatar

6932
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mogul: na druhou stranu od toho je tu právě moderátor diskuze, na jehož uvážení záleží, co odstraní a co je v pořádku. Měl by ale měřit všem stejně - někteří to splňují, jiní rozhodují spíš subjektivně - což by neměli.


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
MartinV píše:
...Je zkrátka nějaká hranice, po kterou je vyjadřování slušné...

Hranice musí být jasně daná a musí platit pro VŠECHNY.
Pokud se seznam nevhodných slov rozšířil i o tyto "diagnózy", pak by stálo za to, aby se při jejich použití také objevilo "##MLUVÍM SPROSTĚ##". Za to si pak každý může doplnit slovo dle svého uvážení (třeba "sportovec", "cyklista", "cestující",...) a není potřeba někomu dávat ban...
Pro urážky konkrétních jedinců (jsou-li nutné) prosím používejte SZ a neplevelte tím diskuzi.


Offline
88
26 dub 2011 09:13
Ondra K. : četl jste vůbec celý příspěvek? Vaše reakce tomu nenasvědčuje.
Až na detaily s ním souhlasím.
Já bych viděl hlavní pointu v tom, že si IvanM rýpl dnes bohužel již celkem běžným způsobem do organizátorů. Mazání příspěvků nehodících se do krámu pak zavání dobami nedávno minulými...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6169
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Svoboda a demokracie jsou pěkná věc, ale je třeba si uvědomit, že kde začíná svoboda jednoho, tam druhého končí. Nadávky a urážky do svobody slova prostě nepatří.

Je to možná tvrdé, a spousta lidí si to nechce připustit, ale všude tam kde existují nějaké mezilidské vztahy je úplně jednotný metr na všechny utopie, a všichni lidi si prostě úplně rovni nejsou a nikdy nebudou. Už jen tím, že se každý nějak dlouhodobě projevuje. Pokud někdo neustále rýpe, a má tendenci provokovat, je zcela logicky tolerance k jeho příspěvkům podstatně menší.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
IvanM: TLDR


Offline
Uživatelský avatar

6932
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
IvanM: a ty si nedáš pokoj, co? Rýpat fakt nemá smysl, to zkoušel už J*M*. A neargumentuj našimi politiky, které brát si za příklad je dost ubohé.
Je zkrátka nějaká hranice, po kterou je vyjadřování slušné. Ty jsi ji překročil. Já sám jsem tam nebyl, ale závodu se zúčastnilo několik mých kamarádů, kteří jsou podle tebe kreténi.

edit: vidíš, nakonec jsi na to přišel sám -> stačí zůstat u MHD. :wink:


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 914 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 37  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 02 črc 2024 23:43
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]