Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 10 z 37    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 37  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2584
13 črc 2009 13:42
Goldfinger: Nepiš to sem a použij oficiální formulář na stránkách DPMB.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1972
07 dub 2006 09:03
Na dnešním kursu 00607 jsem potkal fakt dobrýho pacienta. Odjezd v 10:54 z Jungmannovy. Ke stanicuícímu vozu dochází trojice s očividným úmyslem nasotupit. Asi se panu řidiči nelíbili, tak prostě zavřel a odjel.
Na Pionýrské zase zběsile zvonil na auto, že si dovolilo před ním odbočit přes koleje doleva, i když milostpán žádnou újmu v podobě byť omezení nestrpěl. Ale šalinář je asi zvyklý na roztažený červený tepich na křižovatkách.
No a do třetice ffšeho dobrého na Moraváku před Tomáškem vyzváněl jako o proměňování na drzé chodce, kteří si dovolili přejít koleje, když jede jeho výsost 006/07. To si fakt dovolili hodně, že nepočkali, až jeho excelence projede.
Možná ho nebaví jezdit v neděli, měl takový zarputilý výraz. Potkat ho už fakt nechci.


Offline
2818
01 úno 2006 10:39
Nevím kam to dat, tak to dám sem, dnes jsem ten videoklip viděl poprvé, celej natočenej v Brně:
https://www.youtube.com/watch?v=ipVYAWA8Ga0


Offline
Uživatelský avatar

6929
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Navážu na diskuzi v DPMB v TV, tisku,... o článcích v deníku Rovnost (Brněnský deník). Sotva jsem příspěvek dopsal, už vznikl další s otázkou v nadpise. Že jim to nevadí. Ach jo. To je opravdu spíš hodné Blesku, než Rovnosti.


Offline
Uživatelský avatar

3713
08 čer 2005 23:12
Tak sis trochu sám odpověděl. Jsou pasivní, tudíž v poslední době nic ##MLUVÍM SPROSTĚ##. A na to bohužel taky lidi slyší. Všechny ostatní parlamentní strany byly v posledních cca 15 letech aspoň na chvíli ve vládě, čímž se spoustě lidem znelíbily (což vidíme i na úbytku preferencí tradičních stran jako třeba ODS a nárustu popularity nových politických uskupení)


Offline
Uživatelský avatar

6929
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Navážu na komáry z Všeobecné tramvajové diskuze:
na celostátní úrovni jsou v Parlamentu jen pasivní (což jim vyhovuje asi ze všeho nejvíc, protože nic nemusí). A naštěstí nežiji tam, kde o něčem můžou rozhodovat. No a taky jsem myslel především tu předlistopadovou dobu, což už je minulost.
Taky mě to relativně vysoké číslo zaráží. Je jasné, že některým starým lidem připadají furt super a v některých rodinách to dědí. No zbytku nejspíš ruplo v budce. Ale to je ta demokracie, se kterou je de facto myšlenka této strany neslučitelná.


Offline
Uživatelský avatar

2046
03 zář 2009 13:18
Taky souhlasím s Karlosem, že je možné při vypnutém strojku, že se zastavý překlápení zastávek.

_________________________________
Ať žije doprava, všeho druhu. :d-: :t-: :a-: :idsjmk1:
MHD Brno: :d-:1-12, :t-:25-39, :a-:40-84, š85-š88, N89-N99,
IDS JMK: :idsjmk1: :arrow: :a-:104-940, :idsjmk1: R8-R56, S2-S91


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Tak akorát řidič ukončil strojek při překlápění, ani to není chyba :wink:

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
439
16 led 2015 11:18
Ne ne, to není momentka, šel jsem na vlak a všiml jsem si toho, tak jsem k tomu došel a vyfotil to. Není to spíš tak, že když je vůz odstaven, tak je vyplé přeblikávání? Pak by se to dalo vysvětlit tím, že to řidič odstavil právě v době změny zastávek.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Proč chyba? Jen zrovna probíhalo překlápění průběžných zastávek Medlánky > Řečkovice a autor to zachytil ve vhodný moment

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
439
16 led 2015 11:18
JakubS: Tak víš nebo nevíš? Evidentně víš.

A ano, je to z tišnovské SORky odstavené u královopolského nádraží.


Offline
Uživatelský avatar

3090
29 srp 2009 19:30
Nevím, jestli je to z tišnovské sorky, nicméně zachyceno je skutečně boční tablo tišnovské sorky. Patrně nějaká momentální chyba, není to běžná provozní záležitost.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

2046
03 zář 2009 13:18
JjA:
Není to náhodou vyfocené z tišnovské Sorky?

_________________________________
Ať žije doprava, všeho druhu. :d-: :t-: :a-: :idsjmk1:
MHD Brno: :d-:1-12, :t-:25-39, :a-:40-84, š85-š88, N89-N99,
IDS JMK: :idsjmk1: :arrow: :a-:104-940, :idsjmk1: R8-R56, S2-S91


Offline
439
16 led 2015 11:18
eframmcbeth v tématu Pravopis v příspěvcích píše:
Abych se jako autor vyjádřil — říkáme to v partě kámošů kvůli přeřeku: Medlovna Vozánky, Kozovna Vomín, Husovna Vozovice, Slaťovna Vozina a Pisovna Vozárky... už ani nevím, který byl ten původní přeřek :D

Tak si tam ještě přidej Řečkánky. biggrin


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

1339
17 črc 2010 21:41
Krno
Proto jsem byl vděčný, že to dotyčná paní vyřešila takto rozumně a netrvala nesmyslně na nějakých nařízeních typu s novou šalinkartou se musí dát nový obal. Holt je to o lidském přístupu.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

6929
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Fantomas: jasně, se starým obalem to jde. Ale když mi starý obal vyhodila a trvala na novém obalu, tak zkrátka ta fotka nestačila.


Offline
Uživatelský avatar

1339
17 črc 2010 21:41
Krno
MartinV píše:
Ať neplevelím vedle: si tak jednou kupuji šalinkartu, paní vytáhla část s fotkou z obalu a ouha, tak 20 % fotky zůstalo přilepeno k obalu (jen barva), čímž se fotka stala nepoužitelnou a rázem jsem měl jiný problém, než si prodloužit platnost šalinkarty. :mrgreen:
Ani nechci vědět, co se používá k výrobě těch obalů, když to vytáhne barvu i z plastové kartičky (teď nemyslím šalinkartu).

Myslím, že bude spíš záležet na typu tisku a papíru té samotné fotky a na tom, jaký tlak je na šalinkartu vyvíjen při nošení v peněžence. :-) Taky se mi to jednou stalo (na obal se přetiskla jen černá barva, zbytek barev zůstal na fotce), náhradní fotku jsem neměl, tak mi paní na přepážce dala novou šalinkartu se starou fotkou do původního obalu tak, aby ta černá z obalu zapadla přesně do těch bílých míst na fotce. :mrgreen: Příště už jsem donesl novou fotku a u té už se to nestalo.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

365
08 čer 2015 19:07
Brno-sever, u staré nepoužívané smyčky
Asi máme doma příliš výkonnou pračku :D


Offline
1291
19 lis 2010 14:53
Cocktown
To se mně stalo už asi pětkrát. No a po každý to bez výrazného poškození přežila biggrin.


Offline
Uživatelský avatar

6929
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Taky jsem ji myslím jednou vypral, naštěstí přežila celá.


Offline
Uživatelský avatar

365
08 čer 2015 19:07
Brno-sever, u staré nepoužívané smyčky
To jsi na tom ještě nebyl tak zle, to já jsem jednou svoji šalinkartu vypral v pračce. Přežil jenom kupón. ;-)


Offline
Uživatelský avatar

6929
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Pavel píše:
..To je jak s šalinkartou, minule mi paní nadala, že když ji dávám šalinkartu, tak ji mám vytáhnout z plastového obalu a letos mi paní nadala, proč šalinkartu z plastového obalu vytahuji ..

Ať neplevelím vedle: si tak jednou kupuji šalinkartu, paní vytáhla část s fotkou z obalu a ouha, tak 20 % fotky zůstalo přilepeno k obalu (jen barva), čímž se fotka stala nepoužitelnou a rázem jsem měl jiný problém, než si prodloužit platnost šalinkarty. :mrgreen:
Ani nechci vědět, co se používá k výrobě těch obalů, když to vytáhne barvu i z plastové kartičky (teď nemyslím šalinkartu).


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Hmm, u nás se řeší každý kilometr navíc oproti počtu km ve vzorovce, hnedka zápis s řidičem proč a jak a pokud je to opakovaně, prémie dolů... Jak vidno, komunál je v tomto poněkud více pokrokový.
Dělení "řidičů" a řidičů podle značky aut a "aut" vychází z čistě mého skromného pozorování z pozice "za volantem". Nějak jsem nikdy neměl většího problému s mediálně proslavenými polskými kamiony, "piráty" silnic v autech zvučných značek v hodnotě s šesti nulama, naopak s "řidiči" mnou níže vyjmenovaných "značek" jsou problémy dnes a denně. Ale třeba to jen jinak vnímám (částečně možná taky proto, že jsem nikdy nepochopil, co vede někoho utrácet své těžce naspořené peníze za tato "neznačková poloauta").
Jako řidič sice můžu odmítnout otáčení na takových místech, ale pokud je tlak z vedení podniku na to, aby se nenajíždělo nic navíc, aby byly pauzy na konečných tzv. "na otočku", aby se stíhal jízdní řád, aby bylo vozidlo přistaveno 5 min před odjezdem (mimochodem je krásné, že u nás se má přistavovat 5 min před odjezdem i třeba na Úzké, kde má komunl naopak povolené 2min) a podobné věci ideálně ještě monitorované, no tak pak pochopitelně chápu, že se budu otáčet tam, kde je mi nařízeno a budu se modlit, aby se nic nestalo.


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Ano, posuzovat řidiče podle značky auta je vskutku inteligentní. Asi stejně jako zpochybňování řidičských dovedností všech žen...
Otáčet se v těchto obou místech je pěkně o hubu a nikdy bych do toho nešel. Kdybych se spletl v odbočení, zajel bych až na kruháč a otočil se bezpečně tam, popř. do prostoru před zastávkou Adamcova, kde se jde taky krásně otočit. Na nejbližší zastávce bych se omluvil cestujícím do repráků, zpoždění 4 minuty a bez problému... Tohle byl bohužel chvilkovej zkrat, na což řidička doplatila. Co se týče nuceného otáčení na Lesné (které už dávno není a bylo to tak myslím krátkou dobu), tak žádnej řidič tohle neměl dělat, i kdyby to bylo doporučeno třeba tisíckrát. Řídí řidič, ne kravaťák z kanclu, co tenhle nesmysl vymyslel. A zodpovědnost má zase jenom řidič. Ten prostě nemá dělat nic, co je riskantní. Do riskantních a zakázaných věcí je přece nesmí nikdo nutit...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
410
29 lis 2014 18:06
DPMB merty/kilometry navíc nijak zvlášť neřeší, pokud je to smyslupná cesta - odstavení se někam na pauzu, nutné otočení/výměna vozu, který někdo zvlášť znečistil atd... (samozřejmě pokud to není za každou službu jalových dvacet kilometrů...)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 914 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 37  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 17 čer 2024 08:54
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]