Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 6 z 9    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
Sorry, ale takovou ptákovinu jako "Brněnská karta" snad nikdo zavádět nebude..


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
No ono hlavně studentům by na to stačil ISIC, tak by žádnou druhou kartu nepotřebovali.


Offline
Uživatelský avatar

483
22 srp 2006 12:35
Bohunice
Já jsem pro zavedení čipových karet ("Brněnská karta": s časovým kuponém, el. peněženka na automaty či kina atd., případně obojí dohromady), které by se daly dobíjet nejen hotově, ale i bankovním převodem nebo složenkou, aby se člověk vyhnul frontám. Myslím, že v dnešní "on-line době" to nemůže být velký problém.
Jak bych si to představoval: vyplnil bych žádanku - papírovou nebo na internetu, kterou bych si sám vytiskl - a donesl ji do předprodejního místa, tam by se údaje zkontrolovali a uhradil bych zřizovací poplatek. Kartu bych pak obdržel poštou.
Kdyby se to rozložilo do několika vln, ani by výměna stávajících papírů za karty neměla být nijak komplikovaná (např. důchodci v červnu, dospělí v listopadu a prosinci; přičemž karty by platily od ledna následujícícho roku).
Za školáky by to hromadně vyřizovaly školy: v září by se třídní učitelé zeptali, kdo chce kartu. DP by pak školám rozeslal patřičný počet žádanek, které by si studenti vyplnily, třídní přidal razítko potvrzující studium a odeslal zpět do DP.

_________________________________
Chůze = doprava 21. století.


Offline
Uživatelský avatar

922
15 čer 2004 19:24
Zlaťák píše:
No tak v tom případě nechápu, proč se nastupuje jen předníma dveřma a musí se to ukazovat!
Protože to vymyslel někdo z kanclu, který nikdy nezkoušel zkontrolovat stovky lidí za den, aby zjistil, že kdyby to řidič dělal poctivě, tak snad nikdy nevyjede ze zastávky...


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
No tak v tom případě nechápu, proč se nastupuje jen předníma dveřma a musí se to ukazovat!


Jezdím regionálním busem - 702 a taky to jen ukazuju a jen párkrát se mi za několik let stalo že si ju řidič vzal do ruky a zkontroloval. Ukážeš a jedeš,platná neplatná to nikomu nevadí, ty dostaneš pokutu. No a revizoři stejnak jezdí jen maxl na Slatinu sídliště. Takže v poho. No ale na 31 jsem revizora potkal na Hraničkách - tam jezdí celkem často.


Offline
Uživatelský avatar

9269
10 čer 2004 11:19
Nastesti uz investuju do auta ...Bohuzel nektery kroky DP silne nechapu..


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
No tak jak to říká PVVS, tak jsem to myslel původně taky. Bylo by to navíc rychlejší. Takhle než si revizor zkontroluje na jaké zóny a čas ten lístek platí s aktuální polohou,.... Proto taky na to dost často kašlou. A i řidiči často nekontrolujou při nástupu předními dveřmi mimo "město" šalinkarty. Se jim ani nedivím, protože z té kukaně prd vidí, když jim s tím někdo zamává před ksichtem. Příjde mi drsné, že za ty peníze, kolik ročně investuju do MHD nedostanu ani tu plastovbou kartu (která by mohla mít i platnost delší), ale jen cár papíru, na který abych si pořídil extra desky, aby se mu něco nestalo.


S tím, co jsem popisoval níž. Příklad: 4 členná rodina, co si normálně vozí zadek autem si pořídí jednu takovou kartu, aby si mohli příležitostně kupovat jízdenky bez drobných. Řekněme, že pokaždé jich jede jinej počet a jinýma zónama.



Mimochodem aji ty automaty na bezdotykové karty jsou otázkou velmi krátkého času. Protože EC/MC už zavádí nový typ karet (VISA ju následuje) a mají o ně údajně velký zájem i české banky. Vtip je v tom, že se v obchodech,... jen máchne nad čtečkou a pokud ta platba není vyšší než 400Kč, tak se to hned odečte bez nutnosti podpisu a zadávání PINu. Je to právě kvůli drobným platbám, aby se to urychlilo a lidi to začli používat místo drobných.

Něco o tom je například i na http://fincentrum.idnes.cz/bezkontaktni ... osobni_fib
http://www.businessworld.cz/bw.nsf/id/M ... rd-PayPass
http://www.viceomastercard.cz/tiskove-z ... ruzkum.pdf


Offline
Uživatelský avatar

9269
10 čer 2004 11:19
Nemyslim system pardubice.Jenom revizory vybavit PDA , na kterym si pri kontrole snadno vyjedou potrebny udaje o dany karte.Bohate se na to daji vyuzivat i vysokoskolsky ISIC karty a i vetsina karet ostatnich dopravcu. DPMB uz jednou mel tuhle myslenku, ale bohuzel zapadla pod tihou jistych problemu.


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
manil: V neposledním taky cestující, kteří potřebují jet mimo zóny, kde jim platí "šalinkarta". Nevím, kolik jich je, ale možná jim by se tento systém s čipovkou hodil.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Nákup pomocí čipovek v automatu je dle mého názoru zbytečný. Automaty využívají ve větší míře spíše nebrněnští nebo příležitostní cestující.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Systém čipových karet je spíš pro drobné podniky, ne pro město velikosti Brna. Chtěl bych vidět, jak by se uchycoval styl Pardubic nebo Košic (přihlašování a odhlašování při nástupu a výstupu). Leda, kdyby to sloužilo pouze pro elektronickou kontrolu revizorem nebo řidičem regioautobusu (pomocí něčeho ve stylu PDA).


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Podobně to mají v Plzni: Po nástupu do MHD si v označovači po přiložení karty koupíte jízdenku.


Offline
Uživatelský avatar

9269
10 čer 2004 11:19
A neni to zbytecny mit neco navic ?


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
PvvS píše:
Presne tohle sem navrhoval, misto tech stavajicich papirovych prehistorickych smirglplacek. Obyc cipova karta.


No tak jak to myslíš ty, to by bylo úplně nejlepší, to už jsem taky navrhoval.

Já to teď myslel, jako, že by to zůstalo jak je (šalinkarty s časovou platností a jízdenky) a pak elektronické karty, které by jen suplovaly drobné v kapse při koupi klasických jízdenek. A byl by tvůj problém, jestli ten kredit utratíš za týden nebo za rok.


Offline
Uživatelský avatar

9269
10 čer 2004 11:19
Presne tohle sem navrhoval, misto tech stavajicich papirovych prehistorickych smirglplacek. Obyc cipova karta.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
To néjni vůbec špatnej nápad :idea: :-)


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
No u nás je to vůbec nějak podceňované. Když jsem byl v létě na kolech v Rakousku, tak tam i v malých vesnicích měli automaty třeba i na cigarety, co braly kovové, papírové a měly štěrbinu na platební karty.
U nás jsou automaty, co berou papírové možná tak v hernách.

Mimochodem a co říkáte na možnost vybavit automaty navíc čtečkou bezkontaktních karet a možnost si na předprodejních místech koupit přednabitou kartu s platností třeba dva roky? Prostě pro nepravidelné cestující. Bych si nabil kartu třeba na 500Kč a pak ju jen přikládal k automatům, popřípadě i v busech u řidiče při koupi klasické papírové jízdenky.

Výhody, co mě napadají:
rychlejší odbavení v busech
odpadla by potřeba drobných na automat
snížilo by se riziko vykrádání a ničení automatů (míň hotovosti v nich)

Bylo by to něco mezi předplatní a klasickou jízdenkou. Zákazníkk by si kupoval jízdenky, mohl by na jednu kartu koupit jízdenky do různých zón, pro různé lidi (rozdíl oproti šalinkartě)


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
jzb:
Přesně tak, v hromadě mincí jsou s 10kč zaměnitelné docela dost. Podle mého názoru by bylo ideální je opět stáhnout z oběhu a automaty (nejen na jízdenky) vyrábět s "přijímačem" bankovek.

Co se týče "praktičnosti" samotného placení: už aby tu bylo EURO.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Jsou automaty připojeny na datovou síť (dá se s něma komunikovat na dálku) a nebo si žijí každý svým životem?


Offline
Uživatelský avatar

9269
10 čer 2004 11:19
TAkovych automatu co to neberou je .. Telefony, kafomaty, nektery parkaly... Dotycny si mel precist navod , a pokud mu automat nevratil minci, ma tam i telefon.. Pokud nezvlada tohle , ma smulu a listek si ma koupit v trafice.


Offline
1074
09 lis 2006 18:16
Co vím, tak jsem slyšel už několikrát, že si někdo tyto dvě mince spletl. Mě se to stalo maximálně do té míry, že jsem vytáhl domnělou desetikorunu a zjistil, že to byla padesátka. Při špatném osvětlení jsou si oprvdu velmi podobné, navíc v peněžence ty mince nevidíš tak pěkně, jak jsi tady ukázal.


Offline
520
03 dub 2006 14:42
b1: Nemyslím si, že bych byl obzvláštní guma, ale občas se mi to stane. V hromádce mincí vypadá osahaná 50 a 10 Kč stejně.


Offline
Uživatelský avatar

3696
08 čer 2005 23:12
Pavel píše:
Nemluvě o tom, že si lze vizuálně lehce splést 10 Kč a 50 Kč.
Sorry za off-topic, ale opravdu?
ObrázekObrázek
Pokud je nekdo takovy expert, ze si tyhle dve mince splete, tak to uz asi neni chyba automatu nebo napisu na nem.


Pavel píše:
Ať ten automat bere kovový padesátky nebo ne, je přece nemyslitelné, aby minci sežral a navíc nezapočítal žádnou hodnotu. Ale tak i tak přece musí fungovat tlačítko storno. Vždyť se jedná o jednoznačnou chybu automatu. Nemluvě o tom, že si lze vizuálně lehce splést 10 Kč a 50 Kč.


A presne o toto mi slo... Kdyz uz je nekdo takovy jako ja, ze to necte, letmo prehledne skrtnutou 50,- a ja nevim jake jeste moznosti jste tu vypsali, tak to musi byt nastavene tak abych tam tu 50,- hodil treba 100x a 100x vypadla... to uz by me treba donutilo si precist proc to nejde popr. vzit jinou minci... Ve Zline to tak funguje, tak proc by to neslo i v Brne ;) :dancing: Ten kdo ty automaty testoval, tomu bych vzal vyplatu [-X


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 215 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 02 kvě 2024 19:56
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]