Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 32 z 34    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34  Další
Autor Zpráva
Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Udělám výjimku ze svého nepsaní na toto fórum (neboť moje reakce se týká fotogalerie):

Popisky u vlakových fotek NEODPOVÍDAJÍ, neboť současná verze tabulky není uzpůsobená pro zapisování vlakových fotek (a obecně fotek v mezizastávkovém úseku). Jak Eda tabulku předělá, nemám problém popisky adekvátně upravit - u sebe v PC je mám správně.

Pokud jde o problém Kutiny (což, jak vidím, je pro některé osoby jako červený hadr na býka), tak je to vesnice ležící pod viaduktem u Řikonína. Kdo nevěří, ať tam běží, nebo se pořádně podívá na mapy. Znovu opakuji, že současné popisky jsou provizorium podle nejbližšího místa, které se dá na mapě jednoznačně určit.

Tím, že se do toho bude pořád pitvat stylem "autor neumí udělat popisky" se nedosáhne absolutně ničeho, maximálně se autor naštve. Řešení situace je teď na Edovi, který vzal připomínky v potaz a tabulku předělá - pak není problém problematické místo upravit.


Offline
514
30 zář 2011 07:06
Brno u linek 3, 11, 12, 81, 92, 93, 99
Musím říct, že poslední zmíněné mě při procházení aktualizace také zarazilo a není to zrovna OK.

_________________________________
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Omlouvám se za příspěvek, který nebyl pochopen. Je jisté, že systémové problémy nejdou řešit stejně blbým způsobem, jak systémové problémy před 3 roky. Já chtěl jen poukázat, že nebyl dosud žádný náznak řešení problému, na který jsem upozornil, tj město Kutiny (neznám situaci, ale dle map jsou Kutiny název pro soukromý penzion a ne město, či obec) a když vlak evidentně je v širé, tedy vyplněný popis v kolonce zastávka je mimo mísu, atd, atd ... Díky za odpověď


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Do budoucna pocitam s resenim s novymi kolonkami pro vlakove fotky. Ale tomu bohuzel musi predchazet spousta veci, ktere budou hotove spis za nekolik mesicu nez za nekolik dni. To je bohuzel realita. Kdyz sezenes dalsiho PHP programatora, ktery bude dostatecne schopny a bude mit cas, muze to byt treba hned.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Zařekl jsem se, že zvěrstva ve fg budu přecházet bez povšimnutí (je tu dost kompetentních včetně správců a adminů, i pár těch, co si na kompetentní hrají /a není to kindermafie/), ale i přes promazání je stále tu neřešená (mnou nanesená) diskuze o problému "aktualizace: 14.01.2015 Železnice v IDS JMK". Tedy rest už naneseného. Proběhla tu opravdu "hodnotná" diskuze, jenomže i po měsíci "ten skutek nějak utek" (jako vždy). Že by bylo nutné být pár roků být trpělivý, jak s problémem trolejbusu 7Tr e.č. 31, aby byla nějaká reakce (mimo milionu žgryndů v diskuzi)? Takže jenom malé připomenutí.
Před třemi roky tu byla podobná diskuze o podobném systémovém problému, který byl vyřešen "hospodským" rozhodnutím, bez domyšlení dopadů, a dodnes problém dělá problémy. Někdo udělá před třemi léty nedomyšlené rozhodnutí a po třech letech se zeptá na řešení problému, který tehdy "vyřešil" svým rozhodnutím. Tak buď v mladém věku pokročilá skleróza, nebo už si nepamatuje na průběh sezení v oné hospodě, a tedy, co mu ožralí komplici nakukali

PS Pro všechny s dotazy na mne: Proč se obracíte s dotazy na mne, když nejsem správce fg a neurčuji pravidla. Já jen se snažím, aby pravidla určené správci byla jednotně uplatňována. S dotazy tedy, prosím, se obracejte na kompetentní


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Aha. Já furt koukám na to "Tramvaje prosinec 2014" a už jsem si málem začal trhat vlasy :-D

Opraveno.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Místo "Urbanway" je tam "Urwanway".

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Jakou?


Offline
Uživatelský avatar

532
28 črc 2013 14:13
Chtěl bych upozornit na chybu v názvu nejnovější fotogalerie, prosím o opravu. Díky


Offline
Uživatelský avatar

848
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
http://foto.bmhd.cz/foto.php?107322_nove

Bylo by dobré přidat info o výluce.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
b1 píše:
Jenže tady to budí dojem, že na rozdíl od většiny uživatelů nechodíš do galerie koukat na fotky, ale hledat důvody pro opětovné vyvolání prudící diskuze.
Nechodím se do galerie koukat na fotky, občas ale vyhledávám určitý pohled na vůz nebo místo pro srovnání s jiným snímkem. Všimnu-li si při tom nějaké chyby, napíšu chybové hlášení, je-li ta chyba "systémová", snažím se rozpoutat diskuzi, která sice vyústí občas k nějakému konstruktivnímu řešení, ale skutek utek, většinou to tím skončí. Aby ta fg byla výborná (k čemuž toho hodně schází), se občas tu ozvu, když v nové aktualizaci je více chyb než správných popisů (je-li tam pod 1% chyb, tak je klid po pěšině a doufám, že někdo napíše chybové hlášení). Nebudou-li chyby, nebudou tu moje příspěvky, až budou správci spravovat, tak si i beze mne a bez zdejší diskuze vyřeší nadhozené problémy, nebudou-li si vědět rady, mohou zde požádat o radu, chytrých (i jak opice) se tu projevuje dost. Budou-li správci fungovat, tak si problémy najdou sami a nebude okolo toho žádná diskuze. A až fg bude tak výborná, jak tu někteří již dnes tvrdí, tak tu nebude třeba žádné diskuze o chybách a problémech, protoře žádné nebudou. Je-li tu taková diskuze, tak nebude asi tak výborná.Taky bych uvítal v této diskuzi konstruktivní řešení problému správci fg a ne milion žgryndání mimo problém od osob nezainteresovaných. Jak se pak o problému správci mají dozvědět, když se v tom žghyndání problém ztratí. A problém je potřeba nanést na veřejnosti, v nějakém veřejnosti skrytém seznamu brzo zanikne bez řešení v nahlášených jednoduchých chybách.

PS Otázka, manile, stále trvá a čekám na odpověď


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Ja jsem navrhnul opacnou vec, specialni vlakno, kde se bude diskutovat o popiscich, lokalitach apod. Tam chodit urcite nebudu :)


Offline
105
25 kvě 2007 13:13
Pod tohle bych se taky rad podepsal, je skoda kdyz prijdu o post s oznamenim nove aktualizace v teto (vyborne) fotogalerii, protoze se ztrati ve zmeti urazek kterou odmitam cist.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
J*M* píše:
Ono je to snad zakázané kliknout na něco, co není úplně v popředí zájmu?

Jenže tady to budí dojem, že narozdíl od většiny uživatelů nechodíš do galerie koukat na fotky, ale hledat důvody pro opětovné vyvolání prudící diskuze.

Dotaz na moderátory: Nešlo by vytvořit vlákno, kde by se vkládala oznámení o nových aktualizacích bez možnosti diskuze, aby se člověk, který se chce podívat na fotky, nemusel prodírat tímhle bordelem?


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Psal jsem "Problémy jsou i na zdánlivě jednoduchém území Brna ..." a používání názvu místa dle KÚ navrhuji jen u železničních fotek v širé s uvedením trať ČD XXX, kde by tohle mohlo být přesnější pro vyhledávání než traťový úsek mezi zastávkou X a zastávkou Y (což by bylo stejně uvedeno v popisu pod snímkem)


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
tak bych podle svého nejlepšího vědomí a svědomí napsal Slatina (a J*M* by mě obvinil z lajdáctví, že papírově to je jinak. A kdybych to napsal podle papírů, tak by to bylo také špatně, protože fyzicky to je jinak)

já jsem měl napsat "nejbližší" (místo "nejmenší") ve svém předchozím příspěvku

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
KÚ je krásná věc, ale občas pěkně zavádějící.
Nnapříklad tohle: http://www.mapy.cz/letecka?x=16.6965143 ... &id=148448 je obec Šlapanice, KÚ Bedřichovice a fyzicky je to ve Slatině.
Trať s uvedením místa na ní je dostatečné určení toho, kde byla fotka pořízena. Pro náruživce je možno doplnit souřadnice GPS...


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
J*M* píše:
Nějaké konstruktivní řešení?
Jistě, že existuje. Dělat svou práci (tedy i koníčka) s láskou a poctivě.

To znamená vypisovat lokalitu pořízení snímku co nejpřesněji? Tzn. to nejmenší pojmenovatelné území?

Souřadnice GPS jsou hezký doplněk, ale pokud si chci najít fotku z místa xxx, rád bych měl možnost to udělat přímo; ne že si nejprve budu muset zjistit, že xxx leží na souřadnicích yyy zzz, a až pak hledat fotky z okolí yyy zzz. A nejenom hledat, když místo trochu znám, ze slovního popisu snadno poznám, kde přesně to je. Ze souřadnic ne.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Duš píše:
- číslo hnacího vozidla, popř. řídícího vozu
- datum
- místo
- trať
- číslo vlaku, možno i označení IDS ( S6 atd .. )

a nějaký vlastní text od autora, dolů pod fotku ...

Dalo by se konkretizovat, jak vyplňovat "místo"? Není jednoduší můj návrh - misto: "místo dle KÚ", trať ČD XXX

úsek trati (mezi zastávkou a zastávkou) vypsat dolů pod fotku


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Ona "předepsaná tabulka" se nejen pro popis železničních fotek nehodí, ona se nehodí i pro jiné snímky. Ale u těch jiných díky takovým to diskuzím se popisy ustálili a jsou snad bez problémů. Tak snad i u "drážních zgarbů" (proti kterým, a ani lidem je fotografujících, nic nemám) se tímto popisy ustálí na jednotném vzoru a budou též bez problémů


Offline
Uživatelský avatar

771
12 bře 2009 21:57
kousek od Tasy
- číslo hnacího vozidla, popř. řídícího vozu
- datum
- místo
- trať
- číslo vlaku, možno i označení IDS ( S6 atd .. )

a nějaký vlastní text od autora, dolů pod fotku ...


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Klidně můžu nějakou kolonku pro potřeby vlakové galerie přidat. O tomto už jsme se kdysi bavili s Vojtíkem...

Takže cílový popis je v podstatě "traťový úsek Stanice1 - Stanice2", případně trať?


Offline
Uživatelský avatar

771
12 bře 2009 21:57
kousek od Tasy
Nerad se pouštím do diskuse odborníků, ale v reále je jasné, že "předepsaná tabulka" se pro popis železničních fotek nehodí. Chápu, že tato sekce může někomu fest ležet v žaludku, ale když se v galerii objevují fotky vozidel SA, nevím, proč by tady nemohl být nějaký ten ZAINTEGROVANÝ vlak (pro někoho "drážní zgarb") ... takže k popisce samotné:
- "Město": zcela bych tohle vynechal
- "Místo" : udání traťového úseku (např. t.ú. Říkonín - Níhov), doplnit souřadnice GPS (dle mého teda zbytečnost a bič na správce galerky)
- "Zastávka": také, stejně jako "město" bych vynechal .... všechno by se pak dalo doladit nějakou popiskou od autora, tak jak to má Vojtík, včetně čísla vlaku. Datum je pochopitelně samozřejmostí!


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Pro neznalé místa mapa, název Kutiny na ni úrovní Smíšené zboží Lacina. Takže bych nepoužil ani do místa (tam bych použil viz můj příspěvek z 14:00)


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
J*M* píše:
jednoduší je deklasovat každého, kdo na nedostatky poukáže


Opravdu každého? Každého ne, takže bych chybu hledal jinde...

Jinak uznávám, že Kutiny nejsou úplně vhodný popis. Ale když tam dám KÚ - tedy Lubné, daný prostor bude mnohem větší a hůře se to bude lokalizovat. Kutiny jsou pro účely nalezení správného místa fotografie přesnější.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 827 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 22:25
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]