Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 34 z 80    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 80  Další
Autor Zpráva
Offline
7282
27 úno 2010 07:40
Ježišmarjá, Linux. Tak to už su mimo asi jak byla moje babička, co pravidelně usínala na začátku Dallasu a probouzela se v půlce Profesionálů a pak nám vyprávěla, jak to ten Bobby s Cowleyem zmákli...


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Fafner píše:
V tomto ohledu mi právě v poslední době nejvíce vyhovují technologie od Microsoftu, protože ještě na relativně starých strojích (+- 7-8 let) se s nimi dá docela dobře fungovat; v Linuxu je už nutné sáhnout po ořezané verzi, nicméně ta je pak téměř jediným řešením pro stroje, které jsou starší než cca těch osm let, neboť se, na rozdíl od starších Windows, obvykle stále vyvíjí - je novou verzí slabšího softwaru, ne neaktuálním software.


Díky optimalizaci pro tablety, netbooky a mobily jsou Windows 8 opravdu silně nenáročné. Microsoft se opravdu snaží. Kdyby IE vypadal a choval se přibližně stejně jako Firefox, tak je hned můj výchozí prohlížeč. Bohužel mi spousta věcí v něm nevyhovuje...

EDIT: A v souvislosti s tím je velmi vtipné to, že právě dík Microsoftu a nepovedenému dítku Windows Vista se zvýšily základní HW výkony zejména notebooků :D


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Jde spíš o to, že nové prohlížeče se nepíší tak, aby byly "lehké", a ty staré mají zase bezpečnostní díry, to si člověk holt nevybere.

Rychlost závisí na RAMce, na rychlosti procesoru, ale i na tom, jak se ten prohlížeč k RAMce chová. V tomto ohledu je například Firefox z mé zkušenosti asi nejhorší, má velký problém s memory leaky (nějakou paměť přestane používat, ale neví o tom), a tak je jej nutné po nějaké době vypnout a znovu zapnout, aby se té "ztracené" paměti zbavil. Chrome (z mé poměrně staré zkušenosti - je možné, že se to už zlepšilo) pro změnu běží ve více procesech, což s sebou nese obrovské množství komplikací - je velice nepřehledné, jak spolu ty procesory komunikují a bývá poměrně velký problém zabít celý Chrome naráz v případě, že zlobí. IE má pro změnu jiné nedostatky (např. Čežou zmíněné rozložení, které by mohlo být výrazně lepší), ale stále mě osobně vychází jako vítěz.

Jde spíš o to, že výrobci nemají jediný důvod tlačit vývoj softwaru tak, aby běžel na starých strojích. Asi to není psaná dohoda, ale oni z toho prosperují - pokud něco běží na nějakém stroji dobře, je vysoce pravděpodobné, že aktualizace toho samého softwaru budou mít spíše sestupnou tendenci, co se týče této kvality. Ale neaktualizovat je ještě horší, protože to znamená vystavit se bezpečnostním rizikům, což může stát hodně času a peněz.

V tomto ohledu mi právě v poslední době nejvíce vyhovují technologie od Microsoftu, protože ještě na relativně starých strojích (+- 7-8 let) se s nimi dá docela dobře fungovat; v Linuxu je už nutné sáhnout po ořezané verzi, nicméně ta je pak téměř jediným řešením pro stroje, které jsou starší než cca těch osm let, neboť se, na rozdíl od starších Windows, obvykle stále vyvíjí - je novou verzí slabšího softwaru, ne neaktuálním software.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
Půjde i o výkon procesoru. Aneb, nějaké stránky, kde je plno gifů… A všichni na to nadávají.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
7282
27 úno 2010 07:40
Takže jde o rychlost odezvy na kliknutí? Nebo o rychlost otevření nového okna (ne vykreslení obrázku v něm, to chápu, že je limitováno připojením.)


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Ono nejčastěji je rychlost limitována internetovým připojením.

A RAMkou to není, teda pokud není tak malá, že se musí použít stránkovací soubor na HDD. Jde prostě o rychlost vykreslování, načítání a tak... Na 10 let starém PC to je ale jedno. Moderní prohlížeče jsou dost žravé. IE je v tvém případě tedy dobrá volba, má velmi pěkné systémové nároky. Firefox chce hodně RAM a o Chrome radši ani nemluvím...


Offline
7282
27 úno 2010 07:40
Omlouvám se, že pokračuju v OT, ale teď se to blíží k tomu, co bych rád věděl.
V čem spočívá rychlost prohlížečů? Zkoušel jsem na otcově notebooku vše, co tam má (IE, MF, Operu a GCh) a neviděl jsem rozdíl (ano, všechno na houno, je to skoro 10 let starý stroj). Vždycky jsem žil v domnění, že rychlost je limitována především RAMkou apod.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
A 11 je ještě lepší ;)

Mě ale nevyhovuje ovládání a rozložení prvků, takže jsem u skvělého a rychlého Firefoxu.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Fantomas: Ano, IE pořád někdo používá, třeba někdo, kdo je znechucen ostatními prohlížeči, tak ho vyzkoušel a je více než spokojen :) Nicméně ovládání je v tomto případě stejné jako Firefox a Chrome.

Ještě k narážkám na IE... Vše do verze 8 je hrůza, ale verze 9 a 10 jsou z pohledu uživatele podle mého lepší, než všechny Firefoxy a Chromy dohromady. Z pohledu webmastera... no, to je asi trošku horší, ale jelikož to stejně musí dělat... who cares :)

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
7282
27 úno 2010 07:40
Popravdě mě překvapuje, že tolik lidí (ne jen zde) pořád neví, jak si to v nové kartě jednoduše otevřít, mně to přijde jako jedna ze základních věcí

Holt ne každý je generace dnešních dvacetiletých. Mě na gymplu v informatice učili popis scanneru a plotteru, funkce jehličkové a laserové tiskárny a vrcholem SW činnosti byla práce s T602. Na VŠ jsem zjistil, že existuje internet a MS Office (to první metodou pokus omyl, to nás nikdo neučil). A to bylo vše. 6e se dá otvírat kolečkem a nevím čím ještě, se dovídám pomalu a postupně třeba odtud. A nic jiného než IE nepoužívám, vždycky jsem ho měl a nikdy jsem s ním neměl problém.


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Rozhodně zanechat současný stav, o tom, jestli si to chci otevřít v nové nebo v současné kartě (třeba když je příspěvek tvořený odkazem už poslední v tématu) si rozhodnu sám. Popravdě mě překvapuje, že tolik lidí (ne jen zde) pořád neví, jak si to v nové kartě jednoduše otevřít, mně to přijde jako jedna ze základních věcí, protože na pozadí otvírám téměř všechno, ale chápu že každý má jiné surfovací návyky.

Jinak kromě toho, že minimálně v Opeře se dá globálně nastavit, co se má stát po kliknutí na odkaz prostředním tlačítkem, tak to funguje následovně:
Opera: Ctrl+klik = nová karta na pozadí, Shift+klik = nová karta na popředí (druhá možnost je použít pohybový příkaz - stisk pravého tlačítka, táhnutí myši dolů a puštění pravého tlačítka)
Firefox a Chrome: Ctrl+klik = nová karta na pozadí, Ctrl+Shift+klik = nová karta na popředí, Shift+klik = nové okno na popředí
IE (to vážně někdo používá?): při pokusu o spuštění mi zamrzl, tak máte smůlu sarcastic

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Přesně tak, v závislosti na prohlížeči klikat kolečkem, s ctrl a podobně. Toto chování je nejenom defaultní v phpbb3, ale také na celém BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
v Opeře se nechá nastavit, aby se nové okno po kliknutí kolečkem otevřelo na popředí

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

6960
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Karlos: což se často hodí, když si chci prvně dočíst vlákno.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Nj to je sice pěkný, ale hned mi to nevyskočí a musím stejně na tu kartu najet myší :D

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
ty jo, super za tip, dík...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Nebo kliknout kolečkem ;-)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

768
21 lis 2010 09:08
Stačí mít při kliknutí na odkaz stisknutou klávesu Ctrl.

_________________________________
Obrázek


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Otváranie odkazov v rovnakom okne/tabu je predvolené chovanie v phpBB v3.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Proč to tak vlastně není, že se odkazy otevírají na nové kartě? Vždy na to zapomenu a odkaz zavřu i s předešlým prohlížením fóra #-o

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Nemožné... (môže to zmeniť len admin, a to len globálne pre celé fórum)

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

1895
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Prosím o poskytnutí kódu, jak dát do fóra url odkaz, který se otevře v novém okně/záložce.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Hotovo. Díky.


Offline
Uživatelský avatar

1646
10 čer 2006 20:45
Brno
http://www.bmhd.cz/aktuality/aktualita.php?1138 v hlavičce by mělo být druhé Vario pro rok 2013 :wink:

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Kdo byl kulatým 1000. fanouškem stránky na FB? :-)

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1984 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 80  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: matin24 a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 17 zář 2024 04:19
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]