Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 106 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Kubo, tam šlo ale o to, že bude stát půl hodiny ve frontě a nestihne si koupit lístek...


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
jzb píše:
Kamil: Lidi o nádražích vědí, a je to opět nic než bída a utrpení. V pátek jsem stál ve frontě na hlaváku půl hodiny a to jsem měl štěstí, rád bych viděl, jak by mi DPMB proplatil tu pokutu ve vlaku :evil:

Prodloužení do 10. ledna se týká jen vozidel DPmB a to v zónách 100+101, takže pokutu ve vlaku ti nikdo neproplatí.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
A zas na liny duchodce doplatej ti co si jizdenky koupili vcas a bez front. Kdyz sem si byl 20ho kupovat kupon, tak az asi na 4 vyjimky tam vsichni stali a teprve vypisovali zadanky, pripadne otravovali u okynek s dotazama proc a jak a nac a zac.

Na zadance stacilo pro urychleni pridat policko s dobou platnosti . A holt ti co se na to vybodli a nechali to na konec roku, by jezdili par dni na jizdenky.

O ne/ vyhodnosti novyho systemu , kdy se misto znamky vyhazuje a tiskne novej kupon, ani polemizovat nebudu . Kdyz by stacilo na 1 kupon dodat 12 poli a kazdej mesic tisknout jenom platnost.
Sem zvedavej , zda ted, kdyz jsou salinkarty opatreny carovym kodem , budou i revizori vybaveni aspon PDA se cteckou kodu.

A nebo proc se misto vymejsleni novych papirovych nesmyslu, novyho systemu , a proskolovani lidi rovnou nezavedly cipovy karty ?

Mozna aby k muzejnimu parku vozidel , byly i muzejni doklady. Obcas mi reseni DPMB pripadaj jak pod heslem
Jde to i v jinejch DP, dokonce i takovyjch , jako DP kosice, SAD Banska bystrica... , stacilo by jenom chtit.
Plnou parou vzad.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Já myslím, že je to blbost každého konkrétního člověka, co teď stojí ve frontě. Já mám šalinkartu na první čtvrtletí koupenou už na přelomu listopad/ prosinec.
Klasika, každej to nechá na polsední chivlku a pak nadává. Druhá věc je, že babky za přepážkama jsou jak před umřením a strašně dlouho jim to trvá. A ještě, když to všichni vypisujou až na místě a ona než to tam zadá (jméno,...)

Jinak mě docela zarazila buzerace, že na šalinkartu musí být fungl nová fotka. Třeba předemnou vyhazovali chlapa, že měl na aktuální fotce zbytek nějakýho razítka.


Offline
312
22 led 2006 19:31
Brno
Já sem stál na Osadě hodinu a este jely jenom dve prepazky.Lepsi to bylo za starych casu. :cry:


Offline
520
03 dub 2006 14:42
Kamil: Lidi o nádražích vědí, a je to opět nic než bída a utrpení. V pátek jsem stál ve frontě na hlaváku půl hodiny a to jsem měl štěstí, rád bych viděl, jak by mi DPMB proplatil tu pokutu ve vlaku :evil:


Offline
196
26 led 2006 18:52
Brno - Øeèkovice
Právě jsem se dozvěděl, že kupóny vydané v minulém roce budou platit až do 10. prosince. Takové fronty u přepážek DPMB jsem už hodně dlouho neviděl a jsem zvědav, co s tím DPMB udělá do budoucna. Chtělo by to lidem říct, že si ty kupóny mohou kupovat i na nádraží.


Když budu mít označenou jízdenku ze zóny 101, tak není problém. Co na tom, že je od Semilasa. Klidně ještě můžu nastoupit do navazujícího autobusu 510 a jet do Želešic (pokud mi na to bude stačit 40 minut). Teoreticky, ale opravdu jen teoreticky, by podle evidenčního čísla a času označení šlo částečně rekonstruovat cestu a dokázat, že jsem musel projet i zónou 100. Ale to asi nikdo dělat nebude..


Offline
Uživatelský avatar

588
20 říj 2006 16:11
Újezd u Brna
pd píše:
Dokonce kdybys jel bez šalinkarty např. od Semilasa (101) přes centrum (100) a třeba kolem hřbitova (101) do Modřic (510), a stihneš to za 40 minut, tak by ti stačila taky 2z za 13. Správně by sice měla být 3z za 19, ale v každém okamžiku cesty máš platnou jízdenku (resp. nejde dokázat, že není platná). Opačným směrem z Modřic k Semilasu už tenhle "trik" použít nejde.

No je to tak Od semilassa do Modřic za 13,- a zpět za 19,- :-D mazec.
Je to teda dáno "tvarem" té 101 .


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
pd píše:
Dokonce kdybys jel bez šalinkarty např. od Semilasa (101) přes centrum (100) a třeba kolem hřbitova (101) do Modřic (510), a stihneš to za 40 minut, tak by ti stačila taky 2z za 13. Správně by sice měla být 3z za 19, ale v každém okamžiku cesty máš platnou jízdenku (resp. nejde dokázat, že není platná). Opačným směrem z Modřic k Semilasu už tenhle "trik" použít nejde.


Noo,ale pokud by jej při výstupu v Modřicích kontroloval revizor,tak nevím,nevím...


Dokonce kdybys jel bez šalinkarty např. od Semilasa (101) přes centrum (100) a třeba kolem hřbitova (101) do Modřic (510), a stihneš to za 40 minut, tak by ti stačila taky 2z za 13. Správně by sice měla být 3z za 19, ale v každém okamžiku cesty máš platnou jízdenku (resp. nejde dokázat, že není platná). Opačným směrem z Modřic k Semilasu už tenhle "trik" použít nejde.


Izidor píše:
Ale,a už jsme u toho, teď neřeším časovou platnost,ale neměl-li bych šalinkartu pro Brno a jel tedy jen z jednoho konce města na druhý stylem 101+100+101 musím mít 3z za 19,- nebo stačí 2z za 13,- a předpokládejme, že bych to stihnul časově. :!:

Takhle by ti stačila 2 zónová za 13. A můžeš mezi těma dvěma zónama pendlovat kolikrát chceš (v rámci časové platnosti). :-)


Offline
Uživatelský avatar

588
20 říj 2006 16:11
Újezd u Brna
pd píše:
SYN: z Jírovy to nebude pětizónová, ale jenom čtyř, i když jedeš přes 5 různých zón. Ale asi by se to dalo s průvodčím uhádat i na pětizónovou...

Ale,a už jsme u toho, teď neřeším časovou platnost,ale neměl-li bych šalinkartu pro Brno a jel tedy jen z jednoho konce města na druhý stylem 101+100+101 musím mít 3z za 19,- nebo stačí 2z za 13,- a předpokládejme, že bych to stihnul časově. :!:


Offline
Uživatelský avatar

588
20 říj 2006 16:11
Újezd u Brna
SYN píše:
Já v tom tedy problém nevidím, zdá se mi to jednoduché:

Když nastoupíš na Jírové, označíš jízdenku, vznikne ti kombinace ve které ti ze šalinkarty platí ty zóny které projedeš, tedy 100 a 101. Vznikne kombinace s platností 2 + 3 = 5 zón, což je právě to co potřebuješ.

Když označíš na hlaváku je to to samé.

Když nastoupíš v Heršpicích, počítá se ti ze šalinkarty jen 101, vzniklá kobinace má tedy 1 + 3 = 4 zóny, což je opět to co potřebuješ ne?

Jo,ale čistě teoreticky a logicky: pak není 101 jako 101 a mám-li onen lístek za 19,- na 3 zóny s vyraženým údajem 101 pak jednou je to kombinace 2+3 a jednou 1+3 a to je ten paradox. Říkám ta atypičnost 101,kterou projíždím dvakrát. 100+101 se chovají spíš jako pásma než zóny . Takže dvojjí přejezd přes 101 není na závadu :idea:


Offline
Uživatelský avatar

588
20 říj 2006 16:11
Újezd u Brna
Fixi píše:
No....zajímavé je také například to, že pro cestu Ivančice-Brno vlakem si v pohodě koupím v Ivančicích lístek za 24,-, štípnu, dojedu do Brna a tam už mi platí šalinkarta. Zpátky to ale použít nejde - nemám možnost si lístek štípnout v první mimobrněnské zóně, protože ve vlacích nejsou označovače...

Ale právě de,protože právě když cvakneš na hlavasu ve 100 tak máš tu kombinovanou dle návodu přesně.


Offline
Uživatelský avatar

97
06 úno 2006 22:01
pepola píše:
... Já osobně nejsem proti,nic špatného neprovádím,tak bych se tomu nebránil.Ale jiným by to připomínalo román Orsona Wellse - 1984.V USA se toto už údajně zkoušelo...
Jen taková drobnost, utopický román 1984 o vládě a zneužií moci napsal George Orwell.


SYN: z Jírovy to nebude pětizónová, ale jenom čtyř, i když jedeš přes 5 různých zón. Ale asi by se to dalo s průvodčím uhádat i na pětizónovou...


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Úplně nejlepší by bylo "očipovat" veškeré obyvelstvo,nemuselo by se tudíž řešit,jestli mám jízdenku a jakou.Prostě by mě to při nástupu odpíplo a hotovo.Tím by to bylo 100% spravedlivé,každý by zaplatil jen to,co opravdu odjezdil.Přestali by existovat černí pasažéři(u těch,co by neměli na kontech peníze,by to řešila následná exekuce).To samé by fungovalo v obchodech,kinech...atd. Já osobně nejsem proti,nic špatného neprovádím,tak bych se tomu nebránil.Ale jiným by to připomínalo román Orsona Wellse - 1984.V USA se toto už údajně zkoušelo...


Offline
214
03 srp 2006 06:41
Brno, CR
Izidor píše:
"Zónová platnost: je dána součtem platnosti zón jízdenky předplatní (včetně zóny nástupní) a zónové platnosti jízdenky jednorázové. U předplatní jízdenky se počítají pouze zóny, kterými cestující projede po označení jednorázové jízdenky."
a zárověň :
"jednorázovou jízdenku si u řidiče zakoupí nebo v označovači označí již při zahájení cesty"

A teď příklad: jedu z Líšně linkou 8 (nastupuju na Jírové) dále pak přestupuju na hlaváku na vlak S41 do Moravských Bránic. Jelikož mám předplatní jízdenku na zóny 100+101 tak přikoupím jednorázovou jízdenku na 3 zóny (za 19Kč),abych vytvořil kombinovanou jízdenku na 5 zón,které potřebuju.
V čem je zakopané pes? Líšeň je ve 101 a hlavas ve 100. Mám-li označit jednorázovku při zahájení cesty tedy na Jírové (101),pak ale u předplatní se počítají do kombinace pouze ty zóny,které projedu od označení jednorázovky -tedy pouze zóna 101, po Brně to není problém-revizorovi stačí ukázat jen předplatní,ale jak se bude pak tvářit průvodčí ve vlaku,že mám dle pravidel kombinace platné vlastně 4 zóny místo 5.(Jako bych nastupoval Heršpicích ,kde je taky 101) A z toho plyne otázka: Jsou cesty v trase-nástup Jírova 101-100-101-410-427-437Mor.Bránice výstup a v trase- nástup H.Heršpice 101-410-427-437 v oblasti kombinace jízdních dokladů v něčem jiné? Já si myslím,že ne ,protože mám šalinkartu na 100+101 a lístek na 3zóny za 19Kč ,na kterým je v obou případech vyražena zóna 101.


Já v tom tedy problém nevidím, zdá se mi to jednoduché:

Když nastoupíš na Jírové, označíš jízdenku, vznikne ti kombinace ve které ti ze šalinkarty platí ty zóny které projedeš, tedy 100 a 101. Vznikne kombinace s platností 2 + 3 = 5 zón, což je právě to co potřebuješ.

Když označíš na hlaváku je to to samé.

Když nastoupíš v Heršpicích, počítá se ti ze šalinkarty jen 101, vzniklá kobinace má tedy 1 + 3 = 4 zóny, což je opět to co potřebuješ ne?


Offline
214
03 srp 2006 06:41
Brno, CR
Zlaťák píše:
Mně zas příjde trošku divné, když už mají jízdenky omezenou platnost časově, tak proč jsou aj na zóny? Na zóny by měly být snad jen šalinkarty. jakej je rozdíl v tom, když Jedu třeba od Intersparu na Vídeňské do Modřic (cesta trvá cca 15 minut) a tím, když bych na 40minutový lístek jezdil sem a tam? Tak proč si můsím kvůli jedné zastávce kupovat další, když by mně ten 40 minutový lístek platil ještě 25 minut??


No osobně bych řekl že když pominu rozdíly v rychlosti jednotlivých dopravních prostředků (za stejnou dobu ujedu různou vzdálenost) tak by to vyžadovalo minimálně vydat sady jízdenek s podstatně jemněji odstupňovanými časy (např. 10 - 20 - 30 - 45 - 60 atd). Ale stejně by to asi nešlo, co by se udělalo s přestupy? To bych jako když dýl čekám na přestupu musel bych zaplatit víc? Nebo se odštípávat ještě i při vystupování? Ne, tak by to prostě nešlo. Zóny jsou způsob jak relativně jednoduše aproximovat ujetou vzdálenost (a tedy přibližně cenu), a vcelku to i funguje. Pokud vím nic lepšího zatím nikdo nevymyslel... (teda když pominu systém "mýtné brány" kterej ovšem vyžaduje dost velké investice na stranách provozovatele i uživatelů, a tudíž by se nevyplácel pro platby v rozsahu jednotek korun).


Offline
Uživatelský avatar

925
14 čer 2004 18:43
Brno - Bystrc
Fixi píše:
No....zajímavé je také například to, že pro cestu Ivančice-Brno vlakem si v pohodě koupím v Ivančicích lístek za 24,-, štípnu, dojedu do Brna a tam už mi platí šalinkarta. Zpátky to ale použít nejde - nemám možnost si lístek štípnout v první mimobrněnské zóně, protože ve vlacích nejsou označovače...
Prave proto je v prepravnim radu zavedeny "kombinovany jizdni doklad". Jizdenku si cvaknes uz v Brne na perone (nebo treba i v saline) a plati az do Ivancic. Zrovna nekolik prizpevku zpet se resili nejak "detaily" tykajici se teto veci.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Mně zas příjde trošku divné, když už mají jízdenky omezenou platnost časově, tak proč jsou aj na zóny? Na zóny by měly být snad jen šalinkarty. jakej je rozdíl v tom, když Jedu třeba od Intersparu na Vídeňské do Modřic (cesta trvá cca 15 minut) a tím, když bych na 40minutový lístek jezdil sem a tam? Tak proč si můsím kvůli jedné zastávce kupovat další, když by mně ten 40 minutový lístek platil ještě 25 minut??


Offline
Uživatelský avatar

3059
15 čer 2004 08:24
No....zajímavé je také například to, že pro cestu Ivančice-Brno vlakem si v pohodě koupím v Ivančicích lístek za 24,-, štípnu, dojedu do Brna a tam už mi platí šalinkarta. Zpátky to ale použít nejde - nemám možnost si lístek štípnout v první mimobrněnské zóně, protože ve vlacích nejsou označovače...


Offline
1071
09 lis 2006 18:16
Já bych 10 minutové jízdenky udělal přestupní, IDS je přece založen na přestupech - např. když pojedu z Habrůvky do Březiny (případně jenom do zastávky Křtiny, kino) a pojede mi linka 201 (těch pár spojů co tam zajíždí), tak zaplatím za úsekovou jízdenku 6 Kč. Ale normálně musím linkou 216 do Křtin a přestoupit na linku 201, ale to zaplatím 13 Kč (respektive 12 Kč za 2 úsekovky). Určitě se na to najdou lepší příklady.


Offline
Uživatelský avatar

588
20 říj 2006 16:11
Újezd u Brna
pd píše:
Průvodčí ve vlaku ti nemůže vytknout nic, ani v zóně 100, protože celou cestu ve všech zónách až do Bránic máš platnou jízdenku.

ad ad ad 1) to by ti revizoři museli být skoro do každého vozu, to by se asi moc nevyplatilo
ad ad ad 2) ajo, na ty úsekové jízdenky jsem zapomněl, ale třeba s pokladnama taky přijdou..

To nemůže,ale vidíš ten paradox v pravidlech kombinace. A to nemluvím o důchodcích invalidních a do 70 , pokud nemají šalikartu tak mají seniorpas+zlevněnou jednorázovku+celou(mimo 100+101) :lol:
ad ad ad ad 1) máš recht,asi fakt ne,šlo mi o zrychlení nástupu a výstupu,ale můžu ti říct není vždy tak jak píše kordis(kterými dveřemi a kterým směrem),záleží dopravce od dopravce,nebo dokonce řidič od řidiče.
ad ad ad ad 2) jj pořádek musí být a všude měřit stejným metrem :idsjmk1:


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 02:57
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]