Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 105 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
ds píše:
PvvS: jak by se cipovou kartou zjednodusil stav, kdy mam brnenskou salinkartu a vytvarim si v IDS buse kombinovanou jizdenku?


Jednoduse , pipne se na kase a hned se ukaze kolik pasem mas placenych, pak ridic jenom vytiskne pozadovanou jizdenku, pripadne ji zaznamena i na kartu..


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
ds píše:
Lada: nektere tvoje vykriky jsou nejen stupidni, ale zavani trestnim oznamenim pro pomluvu...

PvvS: jak by se cipovou kartou zjednodusil stav, kdy mam brnenskou salinkartu a vytvarim si v IDS buse kombinovanou jizdenku?


No tak pořád by k té čipové kartě mohli přidávat tištěný kupon (viz třeba Bratislava). Tím, že je to spárovaný, tak by v tom čipu bylo to stejný co na papírovém kuponu. Vizuální kontrola by byla pořád možná, navíc by se ta průkazka dala kontrolovat elektronicky. Asi tak, buď by to po naskenování psalo platí-neplatí (a případně bych se dodatečně prokázal papírovým kuponem -pro případ té kombinované jízdenky). A nebo by to mohlo zkontrolovat datum,... a napsalo by to například "platí: 100+101+510"

Nebo tam, kde to plat by to napsalo jen "platí" A v těch zónách, kde by to neplatilo by to napsalo třeba "neplatí; platí pouze v ....)

Kdyby se chtělo, tak by to šlo.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
pepola píše:
Opravte mě,pokud se pletu:Prý důchodci,kteří teď dosáhli 70ti let,můžou jezdit až do konce ledna jen na občanku a maminy s dětmi do tří let na průkazku zdravotní pojišťovny do konce ledna - než si obě skupiny vyřídí "nulové" šalinkarty...
Jojo, je to tak...


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Opravte mě,pokud se pletu:Prý důchodci,kteří teď dosáhli 70ti let,můžou jezdit až do konce ledna jen na občanku a maminy s dětmi do tří let na průkazku zdravotní pojišťovny do konce ledna - než si obě skupiny vyřídí "nulové" šalinkarty...


Offline
214
03 srp 2006 06:41
Brno, CR
To LADA: nerozciluj se clovece, nestoji to za to. Je fakt ze opozdilcum co si budou kupovat klouzavy tarif venovali zadarmo 7 dni navic (vsem co si budou kupovat neklouzavy tarif nedali nic, o co dyl plati jejich predchozi salinkarta o to kratsi budou mit platnost noveho - zas jen do konce mesice/ctvrtleti), ale to se holt stava, maji stesti...

Me celkem stve ze jedinej rocni kupon neni klouzavej (nevite nahodou nekdo jestli nekdy bude?), ne proto ze bych usetril dva tri dny pri kupovani noveho v nejzazsim moznem terminu (no to by taky byl desnej zisk rekneme 3 dny na 365 = usetrim 1% :wink:), ale proto ze pravidelne bejva problem s nepracovnimy dny a preplnenymi pokladnami prave na prelomu roku, takze pokud je clovek linej jako ja tak ma sanci budto v tydnu pred stedrym dnem (kdyz si vzpomenu a taky kdyz mam u sebe dost penez) nebo to pak resim na posledni chvili okolo 3. ledna...
Jsem holt doufal ze diky klouzavemu tarifu si to behem dvou-tri let posunu tak nejak do pulky ledna a bude to lepsi, ale zase jsem utrel :-x

Proste mi prijde skoda ze specialne rocni kupon nema aspon trochu delsi platnost, rekneme napriklad 5 nebo 7 dni po obdobi na nem vyznacenem, vzdyt prece o nic nejde stejne si ho kazdej rok koupim znovu takze na velikost odevzdane castky DPMB to nema zadny vliv...


Aha, studenti.. no to by mě zajímalo, vy přece máte starou šalinkartu a k ní se teď dává jaký kupón? Starý nalepovací nebo ten nový vytištěný? Pokud vytištěný, tak na tom poctivci taky prodělají, no...

Ale kdo byl chytrý (jako já :twisted:) a došlo mu, že podobné fronty (pravda, ne už tak velké, ale pořád fronty) budou i po zavedení klouzavého tarifu na přelomu každého měsíce, čtvrtletí nebo roku, tak si počká na polovinu měsíce. Logicky, protože když všem končí platnost průkazek na konci měsíce/čtvrtletí/roku a novou si koupí si taky na konci měsíce/čtvrtletí/roku, tak se ty fronty budou ještě dlouho opakovat, než se to rozmělní. Zvlášť, když jsou zrušené všechny pomocné prodejny a místo slibovaných 8 stálých prodejen je jich jenom 5. Původně jsem teda chtěl jezdit do poloviny měsíce na jízdenky, ale když mě to teda DP zaplatí, tak proč ne. :-)


Offline
Uživatelský avatar

946
14 říj 2004 16:45
Úsuší
pd píše:
LADA: stejným metrem se asi měřit nebude.. jak chceš někomu dokázat, že měl prosincový kupón, když se musí vyřídit novou průkazku a tu starou může zahodit? (já si novou taky koupím až od 11.1.)


A co studenti??Ti by jsi museli vyžádat nové potvrzení?Ti musi ukazat starou salinkartu aby dostali nový kupon tak jsem zvedav jak se k tomu DPMB postaví.Zdraví LADA


LADA: stejným metrem se asi měřit nebude.. jak chceš někomu dokázat, že měl prosincový kupón, když se musí vyřídit novou průkazku a tu starou může zahodit? (já si novou taky koupím až od 11.1.)


Offline
Uživatelský avatar

946
14 říj 2004 16:45
Úsuší
Jeste by me zajimala jedna vec.DPMB se rozhodl zdůvodu velké vytízenosti prodlozit platnost starych kuponů do 10.ledna
Normalní dejme tomu kupon na období 12/2006 platil uz 30.listopadu až do 3.ledna (den prěd a 3 dny po kalendernim obdobim).Zajimalo by me jestli bude vsem zakaznikum mereno stejnym metrem.Nekterí kterí vlastnili prosincový kupon a stihli si koupit lednový do 3.1. tak mají nový od 4.1. 2007 a ti co to například nestihli kvůli tomu ze si tyto veci pravidene vyrizuji pozde a budou si kupovat kupon az 10.1. tak si reknou ze to chcou az od 11.1. a ti poctivci co to pres vsechny fonty stihli na tom jeste tyden jizdneho prodelají.Samozdrejme jse to netýka nových cestujicich kteri napriklad prosincový kupon nevlastnily a rozhodli se jse zrovna 11.1 si koupit salinkartu.

Zkraceno:vsichni co mají prosincový kupon a kupuji si lednový v období 4.-10.1 by meli mít lednový kupon od 4.1.2007.
Zdraví LADA


Offline
Uživatelský avatar

946
14 říj 2004 16:45
Úsuší
To jsem prehnal s tím Bedem pokusim jse vymazat pise to cosi 10 minut ale na druhou stranu musis uznat ze jse to obcas stava.
h


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
Lada: nektere tvoje vykriky jsou nejen stupidni, ale zavani trestnim oznamenim pro pomluvu...

PvvS: jak by se cipovou kartou zjednodusil stav, kdy mam brnenskou salinkartu a vytvarim si v IDS buse kombinovanou jizdenku?


Offline
Uživatelský avatar

946
14 říj 2004 16:45
Úsuší
Izidor píše:
Jo jo ty elektronicky karty tu už byly tuším někdy v 90.letech-tehdál se to prodávalo na 2 nebo 3 místech v Brně :!: a to byly mega fronty, tehdy jsem čekal až to trochu opadne ,a pak si to půjdu vyřídit a co se nestalo-padlo to dřív ,než jsem "přišel na řadu".Byla to tenkrát pěkná blamáž :lol: ,proto si myslím ,že se toho DPMB bojí jako čert kříže. Já jsem to vyřídil v pohodě na Starce v půli prosince do 10min včetně žádanky. 8-) .Jen mě mrzí ,že to není taky v Líšni na Jírové. V naší "metrostanici" to teď jde cugrunt -sprejeři,bordel,vymlácená kukaň dipečerů,výtahy pro dezolátní stav nejezdí snad už víc než rok,... a teď i zrušená prodejna jízdenek. Stale tu zůstává už jen jedem arabský podnikatel s trafikou(perón do města) a večerkou(perón na Mifkovu),tak si říkám na jak dloho ještě offtopic


To je celej DPMB za velke slavy a povyku a hlavne neprectavitelných fin.častek neco otevre a pak jsi to necha behem nekolika let upne zdevastovat.Nekdo by mohl Béďovi pocmarat ten jeho Superb napriklad když jse nalíva v pisarkach,co by na to rekl.Tady se hraje hra co neni moje to me nezajima.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
kuba píše:
A kdyby to náhodu neplatilo, tak by nemusel vypisovat žádanku o pokutu, ale mohl by si ji na tom PDA vytisknout (nevím, jestli už exituje PDA s tiskárnou) a ušetřil by spoustu času. Navíc by se údaje archivovaly.


To víš, že existuje. Aj v tescu se už používaj (sice ne v jednom. Tam to je PDA pistol a modrým zubem připojená miniaturní tiskárna.).


Offline
9986
15 led 2005 23:41
PvvS a spol, já sem neříkal, že by se musela čipovka někam položit, já sem jen říkal, že u nás, co já vím, se v každým městě, kde se toto používá, přiložit musí na jakejsi terminál při nástupu do vozu, a to by prostě v brně nešlo


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Zlaťák píše:

Kdyby měl PDA a naskenoval to, tak by hned viděl platí- neplatí. teď musí hlídat datum, zóny,...

A kdyby to náhodu neplatilo, tak by nemusel vypisovat žádanku o pokutu, ale mohl by si ji na tom PDA vytisknout (nevím, jestli už exituje PDA s tiskárnou) a ušetřil by spoustu času. Navíc by se údaje archivovaly.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
PvvS píše:
Neprodlouzily. Nikde jsem nepsal ze by se cestujici museli nekde hlasit. pouze by se nahradila papirova karta cipovou. A na IDS by se hlavne podstatne zlepsilo vybirani jizdnyho. Zatim jizdenky kontroluje poradne tak kazde 20-30 ridic. Zbytek se tvari ze ho to obtezuje. A kontrola se na kase da udelat behem 3-5 vterin, prilozi, pipne , nebo vyhodi hlaku o neplatnosti. Navic by se tim ziskaly podstatne lepsi data o poctu nastoupivsich lidi.
V zadnym pripade tady nechcu system Teplice (ve meste), kde i do kloubaku se nastupuje jednema dverima , nebo pardubice, kde se clovek musi prihlasovat odhlasovat.
Revizor by ani nemusel kontrolovat znamku, PDA mu rovnou vyhodi udaje o platnosti . Navic by tim zmizely problemy s falsovanyma prukazkama, pac karta je dostatecne chranena.


No to je to, co říkám. Popřípadě by se dala blokovat kradená, ztracená karta, popřípadě i třeba bonusovat pravidelně kupující šalinkartu.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Neprodlouzily. Nikde jsem nepsal ze by se cestujici museli nekde hlasit. pouze by se nahradila papirova karta cipovou. A na IDS by se hlavne podstatne zlepsilo vybirani jizdnyho. Zatim jizdenky kontroluje poradne tak kazde 20-30 ridic. Zbytek se tvari ze ho to obtezuje. A kontrola se na kase da udelat behem 3-5 vterin, prilozi, pipne , nebo vyhodi hlaku o neplatnosti. Navic by se tim ziskaly podstatne lepsi data o poctu nastoupivsich lidi.
V zadnym pripade tady nechcu system Teplice (ve meste), kde i do kloubaku se nastupuje jednema dverima , nebo pardubice, kde se clovek musi prihlasovat odhlasovat.
Revizor by ani nemusel kontrolovat znamku, PDA mu rovnou vyhodi udaje o platnosti . Navic by tim zmizely problemy s falsovanyma prukazkama, pac karta je dostatecne chranena.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
mauricio píše:
uvědomte si, jak by některý čipový systémy, který se u ná sběžně používají, prodlužovali čas stání na zastávce. Příkladem dám třeba tu Opavu, kdy se údajně tato doba prodloužila až o 50%


No tak nemusela by to hned být el. peněženka. Ale i pro potřeby přepravní kontroly a pro řidiče mimo zóny 100 a 101 by to nebylo špatný.
Ono než revizorovi člověk tu šalinkartu vytáhne z futrálu, než to nastuduje,...
Kdyby měl PDA a naskenoval to, tak by hned viděl platí- neplatí. teď musí hlídat datum, zóny,...


Naposledy upravil Zlaťák dne 02 led 2007 13:36, celkově upraveno 1

Offline
9986
15 led 2005 23:41
uvědomte si, jak by některý čipový systémy, který se u ná sběžně používají, prodlužovali čas stání na zastávce. Příkladem dám třeba tu Opavu, kdy se údajně tato doba prodloužila až o 50%


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
manil píše:
PvvS: Já si myslím, že současný systém je vyhovující. Zavedení čipových karet by bylo poměrně nákladné, navíc určitě by určitě byly skládány nějaké zálohy, o kterou by cestující při případné ztrátě přišli.

Při projíždění některých systémů MHD opravdu žasnu, jak nepraktické mohou odbavovací systémy být (Opava, Plzeň, Mar. Lázně...)


Dobře, přišli by o nějakou zálohu (třeba 100Kč), ale zas by jim mohli tu starou zablokovat a vystavit novou (= úspora klidně i několika stovek)!!!

Navíc by to šlo lehčeji kontrolovat. Když jedu třeba z Modřic busem , tak sice máchám šalinkartama nebo už cvaklejma jízdenkama řidiči před nosem, ale stejně chudák v tom spěhu nic nevidí!


A jinak, k čemu si dopravní podnik vede tu databázi jmen,... když z toho pro cestující žádný výhody nejsou?
Ztratím průkazku, novou nedostanu. Dál bych třeba očekával, že když si třeba 5 let pravidelně kupuju šalinkarty a pak si ji jednou zapomenu koupit, že by to mohli prominout (pokud by mě chytli jednou a hned třeba první týden v novém roce,...).


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
PvvS píše:
O ne/ vyhodnosti novyho systemu , kdy se misto znamky vyhazuje a tiskne novej kupon, ani polemizovat nebudu . Kdyz by stacilo na 1 kupon dodat 12 poli a kazdej mesic tisknout jenom platnost.
Sem zvedavej , zda ted, kdyz jsou salinkarty opatreny carovym kodem , budou i revizori vybaveni aspon PDA se cteckou kodu.

A nebo proc se misto vymejsleni novych papirovych nesmyslu, novyho systemu , a proskolovani lidi rovnou nezavedly cipovy karty ?

Mozna aby k muzejnimu parku vozidel , byly i muzejni doklady. Obcas mi reseni DPMB pripadaj jak pod heslem
Jde to i v jinejch DP, dokonce i takovyjch , jako DP kosice, SAD Banska bystrica... , stacilo by jenom chtit.
Plnou parou vzad.



Přesně tak. A nebo aspoň ta průkazka měla být plastová karta s čipem a popřípadě jen ten kupon papírovej. Prý ty průkazky mají vydržet nejmíň 4 roky. Hlavně, že tvrdý papír vyměnili za tady ten obyč a zdražili to z 6 na 10Kč.


Offline
Uživatelský avatar

588
20 říj 2006 16:11
Újezd u Brna
Jo jo ty elektronicky karty tu už byly tuším někdy v 90.letech-tehdál se to prodávalo na 2 nebo 3 místech v Brně :!: a to byly mega fronty, tehdy jsem čekal až to trochu opadne ,a pak si to půjdu vyřídit a co se nestalo-padlo to dřív ,než jsem "přišel na řadu".Byla to tenkrát pěkná blamáž :lol: ,proto si myslím ,že se toho DPMB bojí jako čert kříže. Já jsem to vyřídil v pohodě na Starce v půli prosince do 10min včetně žádanky. 8-) .Jen mě mrzí ,že to není taky v Líšni na Jírové. V naší "metrostanici" to teď jde cugrunt -sprejeři,bordel,vymlácená kukaň dipečerů,výtahy pro dezolátní stav nejezdí snad už víc než rok,... a teď i zrušená prodejna jízdenek. Stale tu zůstává už jen jedem arabský podnikatel s trafikou(perón do města) a večerkou(perón na Mifkovu),tak si říkám na jak dloho ještě offtopic

_________________________________
Ze země nic nespadne.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
manil píše:
PvvS: Já si myslím, že současný systém je vyhovující. Zavedení čipových karet by bylo poměrně nákladné, navíc určitě by určitě byly skládány nějaké zálohy, o kterou by cestující při případné ztrátě přišli.


Mno zaloha na kartu byva vcelku standartni , od 50- 200 kč. Navic pokud by se pouzily standartni karty, tak vetsina vysokoskolaku uz vlastni vyhovujici kartu.Staci ji jenom v systemu inicializovat. Tady se stejne zavadel zcela novej system , kterej ani zdaleka nevyuziva moznosti, ktery by byly mozny. Mikroelektronika , ktera je ve vetsine vozu na IDSJMK , umi tyto karty uz tusim v zakladu.Potisk na karty neni taky problem. Navic , neni na ne problem dohravat i elektronickou penezenku (vyuziji hlavne dojizdejici) , jednoduchou kontrolu ve voze, staci jedno PDA a ctecka, kontrola otazkou 5 vterin.

U CD uz prenosny vydejny u pruvodcich karty pokud vim umi.

Nedivil bych se , kdyby naklady na tisk mesicnich kuponu za rok prekrocily naklady na porizeni karty pro DP. Navic uz se tu ten system jednou zkousel. To ze to krachlo na jinych skutecnostech (ne u DP) je vec jina. Proste zastavam nazor ze se DP momentalne vybral tu nejhorsi variantu.
Zatim nevidim krome klouzavyho tarifu jedinou vyhodu , proti predchazejicimu systemu.


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
manil: Pardubice teď stojí taky za to! Odbavovací systém dle počtu ujetých zastávek.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
PvvS: Já si myslím, že současný systém je vyhovující. Zavedení čipových karet by bylo poměrně nákladné, navíc určitě by určitě byly skládány nějaké zálohy, o kterou by cestující při případné ztrátě přišli.

Při projíždění některých systémů MHD opravdu žasnu, jak nepraktické mohou odbavovací systémy být (Opava, Plzeň, Mar. Lázně...)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 18:51
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]