Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 109 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111  Další
Autor Zpráva
To se mi moc nechce taghle zkoušet:-) Přece jenom opsat to z dveří řidiče bylo jednodušší:)


Dálkové linky mají jiný ceník než příměstské, ale jestli je tohle ten pravý, tak to nevím. Možná by se to dalo vyzkoušet na http://www.idos.cz - při vyhledání spojení se zobrazuje cena i kilometry. Namátkou Brno - Sokolnice, rozvodna: 12 km za 15 Kč, Brno - Dambořice: 34 km za 32 Kč, což by odpovídalo.


Nemůžu nikde na netu najít ceník jízdného Tourbusu, je tohle ten správný? (ikdyž linky do Hodonína, Ostravy, Prahy a IDS mají ceny jiné)

0-2 4
3-4 6
5-7 9
8-10 13
11-13 15
14-17 18
18-20 22
21-25 24
26-30 28
31-35 32
36-40 36
41-45 40
46-50 42
51-55 48
56-60 52
61-70 58
71-80 68
81-90 78
91-100 88
101-110 94
111-120 110
121-130 120
131-140 125
141-150 135
151-160 140
každých dalších započatých 10 km + 10 kč


Stačí si koupit B-C, (ne)zastavování nerozhoduje.


Když už jsme u těch vlaků, nevíte když mám předplatní jízdenku na vlak (klasickou od ČD) na trasu A - B a chcu jet rychlíkem z A do C, který v B nezastavuje, musím si kupovat jízdenku na A-C nebo stačí na B-C?


Offline
Uživatelský avatar

925
14 čer 2004 18:43
Brno - Bystrc
ds píše:
V jízdním řádu linky S2 je ale poznámka R(rychlík) = v tarifu IDS ode dne vyhlášení. Ten už nastal?


Na hlavnim nadrazi jsou na nastence venovane IDS vypsane (na oficielnim papire CD) nejake rychliky, ve kterych plati tarif IDS. Krome toho je tam poznamka, ze v nich plati pouze predplatne jizdenky.
Dle smernice CD papir, ktery upozornuje na "den D" cca 5 (a vice) dni predem ve stanicich, kterych se narizeni tyka.

Co se tyce bus dopravcu, tak tam to bude asi obdobne, akorat ze misto ve stanicich budou papiry informujici o dni D viset na nastence dopravce + ve vozidlech prislusne linky.


pd píše:
ds píše:
V jízdním řádu linky S2 je ale poznámka R(rychlík) = v tarifu IDS ode dne vyhlášení. Ten už nastal?

Tak to netuším...


No co si tak matně pamatuji tak se dřív často vyskytovalo u autobusových JŘ (ČSAD) spoj nejede ode dne vyhlášení. Chápe se tím, že jakmile jízdní řád platí, spoj nejede. Ftip je v tom, že spoj není zrušen, jen nejezdí... :)
Tady to bude asi podobně..


ds píše:
V jízdním řádu linky S2 je ale poznámka R(rychlík) = v tarifu IDS ode dne vyhlášení. Ten už nastal?

Tak to netuším...


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
pd píše:
Tak to byl možná on - R972 odj. z Brna 13:41 do Blanska - svého času jediný rychlík zařazený do IDS JMK. Ale pohledem do současného jř zjišťuju, že jsem opět mystifikoval a těch rychlíků naopak přibylo :shock:. Všechny na trati do Blanska, ale jsou to vlaky, které byly vloni v kategorii Sp, letos jsou to pro změnu rychlíky, čili se vpodstatě nic nezměnilo..


V jízdním řádu linky S2 je ale poznámka R(rychlík) = v tarifu IDS ode dne vyhlášení. Ten už nastal?


Tak to byl možná on - R972 odj. z Brna 13:41 do Blanska - svého času jediný rychlík zařazený do IDS JMK. Ale pohledem do současného jř zjišťuju, že jsem opět mystifikoval a těch rychlíků naopak přibylo :shock:. Všechny na trati do Blanska, ale jsou to vlaky, které byly vloni v kategorii Sp, letos jsou to pro změnu rychlíky, čili se vpodstatě nic nezměnilo..


Offline
279
29 říj 2004 11:26
Brno-Tuøany, Vítìzná 8
ZIP píše:
nevím, vlakem zatím moc nejezdím (až od července muséím povinně) ale myslím že tarif IDS platí na nějaké rychlíky do Blanska. Jinak asi ne, že ?


Já jsem takovým jel do Blanska, ale už je to mnoho měsíců, takže docela věřím i tomu, že už nezbyl zádný (musel bych se podívat do JŘ) :idsjmk1:


Offline
279
29 říj 2004 11:26
Brno-Tuøany, Vítìzná 8
pd píše:
Ani pár rychlíků není, byl jen jeden, teď už není žádný. Ale potkal jsem nějakého dědulu v rychlíku do Ostravy (tenhle vlak nebyl zařazený do IDS) a měl taky jízdenku z Chrlic a šalinkartu. Průvodčí si tu průkazku chvíli prohlížel, pak řekl něco o nových vymoženostech a děda na to, že je to dobrá věc, že takhle jezdí často...


No, pokud to v dobrém smyslu zpopularizuje IDS, třeba by to mohli tolerovat i nadále :mrgreen:


nevím, vlakem zatím moc nejezdím (až od července muséím povinně) ale myslím že tarif IDS platí na nějaké rychlíky do Blanska. Jinak asi ne, že ?


Ani pár rychlíků není, byl jen jeden, teď už není žádný. Ale potkal jsem nějakého dědulu v rychlíku do Ostravy (tenhle vlak nebyl zařazený do IDS) a měl taky jízdenku z Chrlic a šalinkartu. Průvodčí si tu průkazku chvíli prohlížel, pak řekl něco o nových vymoženostech a děda na to, že je to dobrá věc, že takhle jezdí často...


Offline
279
29 říj 2004 11:26
Brno-Tuøany, Vítìzná 8
pd píše:
Ale někteří to už vědí... když si kupuju na hlavním nádraží jízdenku na vlak, tak docela často ti přede mnou, za mnou nebo u vedlejšího okénka žádají jízdenky typu z Chrlic někam, ze Slatiny, z Heršpic atd. s tím, že mají průkazku. Výhoda je, že se to dá využít i pro cesty mimo IDS. Dokonce někteří jezdí na šalinkartu i rychlíkem (a prý často) :lol:


Ono je pár rychlíků, které v rámci IDS fungují, jednou jsem jel na jízdenku IDS rychlíkem do Blanska :-)) Ale jinak se obávám, že až na tyto výjimky se rychlíků IDS netýká...

A ještě k těm Chrlicím - jsou i lidé, bydlící v okolí chrlického nádraží, kteří se naučili jezdit domů vlakem, sám jsem pár takových viděl. (A pak jsou ještě blázni jako já, kteří jsou schopni občas jet do Tuřan pomocí S2, a-63 a a-78 :lol: )


Ale někteří to už vědí... když si kupuju na hlavním nádraží jízdenku na vlak, tak docela často ti přede mnou, za mnou nebo u vedlejšího okénka žádají jízdenky typu z Chrlic někam, ze Slatiny, z Heršpic atd. s tím, že mají průkazku. Výhoda je, že se to dá využít i pro cesty mimo IDS. Dokonce někteří jezdí na šalinkartu i rychlíkem (a prý často) :lol:


K tarifu IDS: Opravdu je dost složitý. Ale perlou pro mě zůstává jak bylo nedávno napsáno v novinách že většina (90%) Brňanů neví, že již rok můžou jezdit s jízdenkou MHD (tedy IDS) i vlakem !


Offline
279
29 říj 2004 11:26
Brno-Tuøany, Vítìzná 8
On tu relativní složitost zřejmě trochu dělá i zónový (a ne pásmový) systém, u nás myslím také poměrně ojedinělý, aspoň v tomto rozsahu. Zato velmi podobný existuje ve Vídni, jak jsem si všiml minulý týden, zasahuje až do Lávy (Laa) nad Dyjí, tedy značně daleko.

Univerzální jízdenka je bezvadná věc, ale musí se jí přijít na kloub a na chuť. Já ji hájím třeba jako velmi užitečný předmět do skautských batůžků: rodiče nemusí uvažovat, kolikazónovou jízdenku dítěti přbalit, a dokonce vedoucí akce může podle počasí modifikovat trasu bez nebezpečí, že jízdenky budou nevyužité nebo naopak nebudou stačit. Přitom jízdenky tak snadno nevyklouznou z batohu jako nějaké mince (teď porovnávám s variantou, kdy si výprava jízdenky kupuje u řidiče), o časové úspoře označení jízdenky proti jejímu kupování ani nemluvě.

Naopak co se týče celodenních celosíťových (nebo celosíťových mínus 100+101) jízdenek, připadají mi málo využitelné, vyplatí se mi leda když se vypravím přes Pernštejn do Blanska, a zpátky přes Jedovnice, Vyškov a Křtiny (ovšem při často neexistujících tangenciálních přestupních návaznostech dost pochybuji, že se to dá za den stihnout :lol: )


ds píše:
Aha, já zapomněl že se jedná o IDS JMK a snažím se do toho vnášet logiku :oops: . Takže důchodci můžou a ostatní ne, protože těm je povolena jen kombinace předplatní jízdenky a jízdenky jednorázové. V oficiálním výkladu kombinace jízdních dokladů není ale vysvětleno, co to vlastně je předplatní jízdenka - znamená to nepřenosná s fotkou? Pokud ano, stejně je to nespravedlivé, když bych měl jízdenku na 24 hodin, nemohl bych nakombinovat třeba pro cestu do Šlapanic... Zajímalo by mě, kolik revizorů vůbec ten tarif dokonale zvládá...

24 hodinová jízdenka je taky předplatní, takže když se u té kombinace nic nepíše o přenosnosti, tak i ta 24 hod. jízdenka jde použít jako kombinovaná.

Mě tarif IDS JMK připadne celkem logický, i když o něco složitější než je v našich krajích obvyklé. Bodejť by taky ne, když v jiných IDS (v ČR) nemají ani univerzální ani kombinované jízdenky a leckdy ani 24 hodinové celosíťové... Různé nelogičnosti do toho vnášejí důchodci se svými odlišnými výhodami v městské a regionální dopravě.


Já taky kombinuju... :-D


Offline
279
29 říj 2004 11:26
Brno-Tuøany, Vítìzná 8
tak už vím, byl to nějaký momentální výpadek na mém počítači, omlouvám se


Offline
279
29 říj 2004 11:26
Brno-Tuøany, Vítìzná 8
Ja zkusenosti se seniorpasem nemam. Ale mohu rici, ze pokud kombinuji rocni predplatni jizdenku pro zony 100 + 101 a dve univerzalni jizdenky (protoze na jedne uz mi nezbyva dost poli), vidim v ocich kontrolujicich (spise ovsem pruvodcich CD a ridicu mimomestskych busu), ze spise veri, ze to tak ma byt, nez ze by tomu rozumeli :lol:

(Pisu bez diakritiky, protoze mi to najednou nektere znaky nebere, ackoli vzdycky bralo - nevite proc?)


Offline
Uživatelský avatar

946
14 říj 2004 16:45
Úsuší
ds píše:
Aha, já zapomněl že se jedná o IDS JMK a snažím se do toho vnášet logiku :oops: . Takže důchodci můžou a ostatní ne, protože těm je povolena jen kombinace předplatní jízdenky a jízdenky jednorázové. V oficiálním výkladu kombinace jízdních dokladů není ale vysvětleno, co to vlastně je předplatní jízdenka - znamená to nepřenosná s fotkou? Pokud ano, stejně je to nespravedlivé, když bych měl jízdenku na 24 hodin, nemohl bych nakombinovat třeba pro cestu do Šlapanic... Zajímalo by mě, kolik revizorů vůbec ten tarif dokonale zvládá...


Abych řekl po pravdě tak jsi myslím že to nezvládají ani papaláši na kordisu kteří to vymyslely.Je to dost složitý co jsem si četl v tomto fóru a co jse týče přepravních podmínek tak 3 vysoké školy by na to nestačily.LADA


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
Aha, já zapomněl že se jedná o IDS JMK a snažím se do toho vnášet logiku :oops: . Takže důchodci můžou a ostatní ne, protože těm je povolena jen kombinace předplatní jízdenky a jízdenky jednorázové. V oficiálním výkladu kombinace jízdních dokladů není ale vysvětleno, co to vlastně je předplatní jízdenka - znamená to nepřenosná s fotkou? Pokud ano, stejně je to nespravedlivé, když bych měl jízdenku na 24 hodin, nemohl bych nakombinovat třeba pro cestu do Šlapanic... Zajímalo by mě, kolik revizorů vůbec ten tarif dokonale zvládá...


pd píše:
Ale ty rady pro seniory... přece 10 min. jízdenka se pro kombinované jízdenky počítá jako jednozónová. Takže ze dvou takových jízdenek (4+8 Kč) by podle mě měla vzniknout pouze 2 zónová s platností 40 minut nebo ne?


Aha, ono se to počítá jako platnost té druhé (tj. nezlevněné) jízdenky + "natvrdo" 2 zóny. Takže je to skutečně 90 minut.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 dub 2024 00:59
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]