Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 108 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Jose píše:
Měl bych dotaz pro více chápavé než jsem já - platnost studentských průkazek končí 31.8.2006. Na tuto průkazku mám v červenci koupený čtvrtletní kupón s platností do konce září. Platí mi šalinkarta v září nebo ne?

Platí, až s novou šalinkartou je třeba potvrzení o studiu.


Offline
33
17 čer 2004 09:09
Měl bych dotaz pro více chápavé než jsem já - platnost studentských průkazek končí 31.8.2006. Na tuto průkazku mám v červenci koupený čtvrtletní kupón s platností do konce září. Platí mi šalinkarta v září nebo ne?


Offline
279
29 říj 2004 11:26
Brno-Tuøany, Vítìzná 8
Zajímal by mě názor místních diskutujících (možná se na to časem zeptám i Kordisu) na takovou věc: Mějme dva cestující, kteří chtějí projet čtyři zóny, což odpovídá označení pěti polí na univerzální jízdence. Musí mít dvě UJ, na obou označenou pětku, nebo lze připustit i to, aby měli jednu společnou, na které si označí desítku? A pokud ano, mají si označit jen desítku, nebo mají označit pětku i desítku, aby bylo jasné, že se jedná o dvakrát čtyři zóny a ne devět zón? (Vypadá to jako teoretizování, ale s problémem tohoto typu jsem se setkal minulý týden, když jsem jsel se skauty při táborovém výletě a-231 z Jedovnic do Kulířova.)


Offline
279
29 říj 2004 11:26
Brno-Tuøany, Vítìzná 8
nair píše:
Pod pojmem kombinace jízdenek se v IDS JMK rozumí především kombinace předplatní jízdenky s libovolnou jízdenkou jednorázovou vyjma jízdenky úsekové a univerzální....
:shock:


Pouze vyjma úsekové. Univerzální jízdenku s předplatní jízdenkou kombinovat lze, kdysi jsem se výslovně na to ptal e-mailem Kordisu a bylo mi sděleno, že UJ je jen zvláštní případ jednorázové jízdenky.


Sice to přímo nesouvisí s IDS ale nevíte kolik stojí jízdenka Student Agency od Grandu nebo z Bohunic do Velké Bíteše? Nemůžu to nikde najít, zajímalo by mě, zda to konkuruje kombinované jízdence na 401.


V Tarifu se píše v odst. 20 a 21 "úsekové jízdenky s platností 2 zóny / 1 úsek nelze kombinovat", ale toto se týká jen ZTP a důchodců. Jinak jsem tam nic o tom, že by úsekové jízdenky kombinovat nešly, nenašel. Teda kromě té kouzelné formulky, ale úseková jízdenka je taky jednorázová, takže tady by to kouzlo nemělo mít žádný vliv.

V Oficiálním výkladu je napsáno "V žádném případě nelze pro cestu mezi zónami 100+101 a další zónou použít kombinace předplatní jízdenky a jízdenky úsekové!!!" Vyplývá z toho, že pro cesty mimo zóny 100+101 úseková jízdenka použít jde?

No, a ještě se vrátím ke svému příkladu: až pojedu zpátky z Ochozu do Jedovnice, tak úsekovou jízdenku použít určitě můžu. :arrow: Opět různé ceny pro cestu tam a cestu zpět?


Pod pojmem kombinace jízdenek se v IDS JMK rozumí především kombinace předplatní jízdenky s libovolnou jízdenkou jednorázovou vyjma jízdenky úsekové a univerzální. Existuje i výjimečný případ kombinace dvou jízdenek jednorázových - to je pro důchodce <70 - držitele Seniorpasu jedoucí Brno - region nebo naopak. Vše je popsáno v tarifu IDS JMK.
:shock:


Offline
279
29 říj 2004 11:26
Brno-Tuøany, Vítìzná 8
Je to možná otázka výkladu, ale mně připadá, že pod pojmem "kombinace jízdenek" se v IDS obvykle rozumí případ, kdy cestující má dvě jízdenky najednou, najednou se jimi prokazuje, a jejich spojením vznikne v podstatě nový jízdní doklad o specifické časové a zónové platnosti. V tom případě postupná jízda na předplatní jízdenku (do Březiny) a na jednotlivou úsekovou jízdenku (z Březiny) kombinací jízdenek není. Aspoň mi to tak přijde logické. Nutnost koupit si úsekovou jízdenku až v Březině je ovšem logická už proto, že úsekovou jízdenku si pokud vím nelze koupit dopředu neoznačenou, takže od vystavení jízdenky běží její časová platnost.


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
Vycházel jsem z kouzelné formulky "Jiné než zde uvedené kombinace jízdních dokladů nejsou povoleny", ale třeba přepravní řád kombinace v jiných zónách neřeší. Spíš je to technická otázka, že v Jedovnicích asi řidič autobusu nebude ochoten vydat jízdenku např. z Březiny.


No jo, a kde je to napsané, že se to nemůže? Já to nikde nenašel..


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
No, oficiálně se to kombinovat nesmí (ve smyslu že bys revizorovi ukazoval kombinaci šalinkarty a úsekové jízdenky), ale když se v Březině zvedneš a půjdeš si k řidiči koupit úsekovou jízdenku na zbytek cesty, tak ti nikdo nic nemůže.


Měl bych dotaz: je možno použít úsekovou jízdenku za 6 korun pro kombinovanou jízdenku mimo zóny 100+101?
Příklad, třeba linka 210: mám průkazku pro zóny 232+220 a chci jet z Jedovnice do Ochozu (ne do Říček). Stačí mě 6 korun, nebo potřebuju 8 korunovou jízdenku?


ZIP píše:
myslím že s těma ceníkama je Adam_r i Bob blízko, spíše Adam_r. Byly časy že ty ceníky pro meziměstskou (tedy ne dálkovou) přepravu ani tak nezáleželo na oblasti působnosti Okresního úřadu jako spíš na výtěžnosti linky co do počtu přepravených osob a také konkurenci mezi více dopravci.

Já pamatuju, že na dvěřích autobusu někdy v první polovině devadesátých let visely dva ceníky. Jened na místní a jeden na dálkové linky. Mimo ně platil o sobotách a nedělích speciální jízdní řád (Např. trasa Olomouc - Prostějov = +2Kč.)


myslím že s těma ceníkama je Adam_r i Bob blízko, spíše Adam_r. Byly časy že ty ceníky pro meziměstskou (tedy ne dálkovou) přepravu ani tak nezáleželo na oblasti působnosti Okresního úřadu jako spíš na výtěžnosti linky co do počtu přepravených osob a také konkurenci mezi více dopravci.


myslím že s těma ceníkama je Adam_r i Bob blízko, spíše Adam_r. Byly časy že ty ceníky pro meziměstskou (tedy ne dálkovou) přepravu ani tak nezáleželo na oblasti působnosti Okresního úřadu jako spíš na výtěžnosti linky co do počtu přepravených osob a také konkurenci mezi více dopravci.


Offline
868
10 pro 2004 20:53
Brno
Dneska sem se jel v 12.46h svézt výstřelkem ruské techniky-Marfušou alias ř.835 směr Střelice.Koupil sem si 5 zónovou jízdenku, u průvodčího bez problému.Když sem pak šel do Troubska a jel a-403, tak řidič dělal problémy.Že přehlídl, že už mám tu jízdenku označenou to pochopím ,ale že mě vyhrožoval že je neplatná a buď zaplatím znovu nebo mě vyhodí z a-busu tak to je moc.Nakonec sem to uhádal a nasedl.V Ostopovicích na konečné, kde je zastávka na znamení(?) málem nějaké ženské nezastavil.Ta ho taky pěkně setřela ale ty nadávky kterýma ji on očastoval odpovídají dlaždiči sem snad od řidiče ještě neslyšel.Ta dáma taky říkala něco ve smyslu, zlatý DPMB proč nám sebrali a-48 a zavedli ty hnusný ČSAD busy.My sme zvyklna Brněnskou dopravu.Ještě několkrát se řidič hádal s nastupujícími cestujícími a taky jel chvílema dost rychle.Opravdu vhodné pro výrok P.Šedy :-D Co to máte za řidiče? Co ČSAD :?:


Offline
279
29 říj 2004 11:26
Brno-Tuøany, Vítìzná 8
Tedy, jak jsem jinak zastáncem decentralizace, v případě jízdného bych byl pro centrální jednotné řešení, ostatně jiná cena (obecně) dálkových linek se do něj dá zahrnout. A ideálně jednotný způsob odbavování cestujících s jednou předplacenou (čipovou) kartou nebo tak něčím.


Offline
Uživatelský avatar

925
14 čer 2004 18:43
Brno - Bystrc
Bob píše:
ZIP píše:
Jó jo, bývaly časy kdy ČSAD Brno-město (dnes Torbus Brno a.s.) měl tři druhy ceníků na meziměstských linkách.


Myslíš místní, dálkový a víkendový? Nebo mi něco uniklo?


Nebo to take mohlo byt napriklad nejak takto (hypoteticky):
* komercni linky
* linky dotovane okresnim uredem Brno - venkov
* linky dotovane okresnim uradem Hodonin (jina vyse dotace na vozokm)
* ...

V podstate plati, ze (drive okresni, dnes) krajsky urad se dohodnou s dopravcem na podminkach, za kterych bude linku provozovat, a to vcetne cen jizdneho => pro ruzne linky mohou byt ruzne cenniky.


ZIP píše:
Jó jo, bývaly časy kdy ČSAD Brno-město (dnes Torbus Brno a.s.) měl tři druhy ceníků na meziměstských linkách.


Myslíš místní, dálkový a víkendový? Nebo mi něco uniklo?


Jó jo, bývaly časy kdy ČSAD Brno-město (dnes Torbus Brno a.s.) měl tři druhy ceníků na meziměstských linkách.


Anonymous píše:
Proč linka na Hodonín má vlastně jiný ceník? že by konkurence?


Jak jsem pochopil, tak má stejný jako 720286, tedy na Ostravu. Asi půjde o konkurenci, pochybuji, že by se Tourbus rozhodl šetřit peníze lidí na této lince :-D


Proč linka na Hodonín má vlastně jiný ceník? že by konkurence?


Anonymous píše:
Nemůžu nikde na netu najít ceník jízdného Tourbusu, je tohle ten správný? (ikdyž linky do Hodonína, Ostravy, Prahy a IDS mají ceny jiné)


Jo, je to ten správný ceník. Mimo linek 720150, 720240, 720286 a IDS


No jo, pro mě bylo jednodušší najít si to na Idosu, dveře s ceníkem zrovna kolem mě nešly :wink:


Anonymous píše:
To se mi moc nechce taghle zkoušet:-) Přece jenom opsat to z dveří řidiče bylo jednodušší:)


Sedí i další ceny. Takže asi jo


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 dub 2024 16:11
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]