Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 103 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Datel píše:
Adam_r: přesně tak ztráta dokladu totožností či ŘP je daleko horší než šalinkarta....
No, to že to někdo vrátí, je to poslední čemu bych věřil...
Jednou jsem našel peněženku, s dokladem totožnosti a ještě nějakejma kartama, dle adresy jsem to vrátil majitelce, ta místo toho aby poděkovala, že nemusí lítat kvůli ztrátě OP, mě ještě sprdla, kde je těch 5 tisíc a nějaký drobný. Vysvětloval jsem jí, že peněženka byla již prázdná... Po této zkušenosti raději nechám příště peněženku raději ležet tam kde je a nechám to na jiných nálezcích.... :-(

To bych nedělal... Nemuselo by se to vrátit vůbec a je lepší, když se to vrátí. Věřím, že ona paní je v hloubi duše ráda, žes jí to vrátil. (A kdyby trochu logicky uvažovala, tak by došla na to, že sám zloděj by jí to bez prachů nevracel.)


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
Adam_r: přesně tak ztráta dokladu totožností či ŘP je daleko horší než šalinkarta....
No, to že to někdo vrátí, je to poslední čemu bych věřil...
Jednou jsem našel peněženku, s dokladem totožnosti a ještě nějakejma kartama, dle adresy jsem to vrátil majitelce, ta místo toho aby poděkovala, že nemusí lítat kvůli ztrátě OP, mě ještě sprdla, kde je těch 5 tisíc a nějaký drobný. Vysvětloval jsem jí, že peněženka byla již prázdná... Po této zkušenosti raději nechám příště peněženku raději ležet tam kde je a nechám to na jiných nálezcích.... :-(


Offline
Uživatelský avatar

925
14 čer 2004 18:43
Brno - Bystrc
astroh píše:
tak se mi stal takovej pru**r ze sem ztratil penezenku i s dokladama...kdyz nas ted maji v dopravnim podniku jako zakazniky v komplu nevi nekdo jak je to slozity si nechat udelat novou salinkartu na zaklade tech dat co maji?pripadne esi to sou schopni vyridit jen na novobranske nebo i jinde...pac v pondeli me to ceka at chcu nebo ne...diky :-(
Ta "salinkarta' je z toho to nejmensi. OP, ridicak, platebni karty, ... jsou daleko horsi. Doufej, ze to nekdo najde a odevzda do schranky duvery, nebo ti to posle postou.


astroh píše:
tak se mi stal takovej pru**r ze sem ztratil penezenku i s dokladama...kdyz nas ted maji v dopravnim podniku jako zakazniky v komplu nevi nekdo jak je to slozity si nechat udelat novou salinkartu na zaklade tech dat co maji?pripadne esi to sou schopni vyridit jen na novobranske nebo i jinde...pac v pondeli me to ceka at chcu nebo ne...diky :-(

No, jestli ti zbyl nějaký doklad na prokázání totožnosti, tak si můžeš nechat standardně vystavit novou průkazku, tzn. donést fotku, peníze a vypsat žádanku. Jestli jde vynechat to vypisování žádanky, když už v té datábazi jednou jsi, to nevím. Kdyby se vypsat musela, tak to myslím není až takový problém, kdyžtak jde vyplnit i na netu. Jestli nemáš žádný doklad, tak jsou ti ty data, co tam mají, na nic. Protože nijak neprokážeš, že jsi to zrovna ty.
Ale pozitivum je to, že si to budeš vyřizovat v půlce měsíce, takže se vyhneš frontám a to i při dalších nákupech. :-D


Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
Kdyz uz sme u tech ztrat, DP v Olomoucu ma primo seznam veci kery se nasly v jeho vozidlech, mrknete. Zaved bych to i u nas...


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
astroh píše:
tak se mi stal takovej pru**r ze sem ztratil penezenku i s dokladama...kdyz nas ted maji v dopravnim podniku jako zakazniky v komplu nevi nekdo jak je to slozity si nechat udelat novou salinkartu na zaklade tech dat co maji?pripadne esi to sou schopni vyridit jen na novobranske nebo i jinde...pac v pondeli me to ceka at chcu nebo ne...diky :-(


No složitý to není, leč ochota DPMB poskytnout náhradní doklad věrnému platícímu zákazníkovi je nulová.


Offline
Uživatelský avatar

3661
26 čer 2005 08:44
Brno-Líšeň (25, 26, 58, N97, N99)
kuba píše:
Můžou řidiči využívat pokladnu i na jiných linkách, než, pro které je výhradně určena? Např. 6/54 na a-54 (určena na a-303), 7/48 na a-47 (určena na a-48), 10/90 na a-90 (určena na a-303)?

Já jsem viděl řidiče 500/21 když jel jako nd za d-3 tak paní prodal lístek ze strojku.

_________________________________
RH.


Offline
Uživatelský avatar

406
15 čer 2006 13:44
Brno Bystrc
tak se mi stal takovej pru**r ze sem ztratil penezenku i s dokladama...kdyz nas ted maji v dopravnim podniku jako zakazniky v komplu nevi nekdo jak je to slozity si nechat udelat novou salinkartu na zaklade tech dat co maji?pripadne esi to sou schopni vyridit jen na novobranske nebo i jinde...pac v pondeli me to ceka at chcu nebo ne...diky :-(

_________________________________
děckama nezatopíš a důchodci nehoří....

http://astroh.wz.cz - web konečně doplněn a zaktualizován, blog...


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Můžou řidiči využívat pokladnu i na jiných linkách, než, pro které je výhradně určena? Např. 6/54 na a-54 (určena na a-303), 7/48 na a-47 (určena na a-48), 10/90 na a-90 (určena na a-303)?


Offline
Uživatelský avatar

483
22 srp 2006 12:35
Bohunice
Zdeněk píše:
nevíte někdo proč maj jízdenky žlutou šipku místo oranžové?

http://forum.svetmhd.net/obecna-diskuze-o-mhd-v-brne-t104,postorder,desc,start,50.html

_________________________________
Chůze = doprava 21. století.


Offline
Uživatelský avatar

1625
10 čer 2006 20:45
Brno
nevíte někdo proč maj jízdenky žlutou šipku místo oranžové?


Offline
Uživatelský avatar

43
20 srp 2006 10:50
Brno
To ne :lol: Jen si prostě chodíme do Pisárek nafasovat jízdenky za hotové..


Takže kdo s tím nesouhlasil, už jízdenky vůbec neprodává? A ostatní mají na těch jízdenkách aspoň nějaký zisk?


Offline
72
09 úno 2006 14:18
Brno
No jo, ale aby v tom byl systém a ne nahodilost, měli by jízdenky prodávat buď všichni řidiči nebo nikdo. Výjimky jsou na nic.


Offline
Uživatelský avatar

43
20 srp 2006 10:50
Brno
Jen trochu uvedu na pravou míru. DP dělal vše možné, aby na bezhotovostní doplňování jízdenek přešli všichni. Řidiči se během roku bouřili, psali snad i petice, ale nakonec je nás jen několik kteří souhlas se srážkou nepodepsali a mají vyjímku. Tento souhlas se totiž nedá nijak vymoci, tudíž ti co nesouhlasí, ale přesto podepsali, nemají de facto proč si stěžovat... Jinak těm s vyjímkou DP nehorázně ztěžuje život bo si myslí, že tím snáze dosáhne našeho souhlasu s novým systémem. Jak naivní..


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
manil píše:
...Spousta řidičů s tímto opatřením nesouhlasí!
Znám jednoho takovýho... :-?


Offline
Uživatelský avatar

483
22 srp 2006 12:35
Bohunice
manil píše:
Abyste tady jen nesypali popel na hlavu řidičům, trochu bych chtěl poodestřít zázemí obstarávání jízdenek řidičmi.
Někdy v druhé polovině roku 2006 vstoupil v platnost nový systém bezhotovostní platby jízdenek na mag. kartu a pin, který dostane každý řidič přidělen. Každý řidič musel podepsat, že se zavedením tohoto systému souhlasí, avšak při nepodepsání hrozili vedoucí strhnutím prémií :!: V praxi to funguje tak, že si řidič u výpračího vyzvedne jízdenky na kartu, na místě nemusí platit nic, ale cena jízdenek se sráží z výplaty. Průměrný plat tímto pro banky klesá (měsíčně cca o 2000kč míň), mohou nastávat problémy např. při zařizování hypotéky apod.
Nedivil bych se, kdyby si řidiči nakoupili poviný počet jízdenek pro případ kontroly a cestujícím říkali: "nemám."
Spousta řidičů s tímto opatřením nesouhlasí!

Tak o tom jsem neměl vůbec tušení :shock: Vždycky jsem si myslel, že jízdenky před směnou "nafasujou" a po směně ty zbylé i s tržbou zase vrátí...
manil píše:
Každý řidič musel podepsat, že se zavedením tohoto systému souhlasí, avšak při nepodepsání hrozili vedoucí strhnutím prémií!

Tohle by se dalo klasifikovat jako šikana nebo vydírání! Pak se nemůžou divit, že nejsou noví řidiči. Tím se DP veřejnosti a zájemcům o zaměstnání asi nechlubí...


Offline
Uživatelský avatar

3698
28 úno 2006 19:00
manil:Díky za podporu!Někdy si řidiči připadají jako pojízdná trafika...

Někdy,ale opravdu výjimečně, může být výhodné nafasování jízdenek třeba po 20.dni v měsíci.Protože při jejich rychlém prodeji si jakoby vypůjčím sám od sebe peníze,jelikož se mi tento nákup projeví až o výplatě 10.dne v měsíci následujícím.Takže pokud jsem před výplatou "na suchu",může to být výhodné...Ale jinak zkuste utratit 200,-Kč nebo i víc v drobných.Musí si o vás všude myslet,že jste ze zoufalství rozbili prasátko...
Bylo napsáno,že utržené peníze z jízdenek jsou pro vlastní potřebu,takže vracení do 20,-,ale i do 100,-....je tudíž velmi nadstardartní záležitost...


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Abyste tady jen nesypali popel na hlavu řidičům, trochu bych chtěl poodestřít zázemí obstarávání jízdenek řidičmi.
Někdy v druhé polovině roku 2006 vstoupil v platnost nový systém bezhotovostní platby jízdenek na mag. kartu a pin, který dostane každý řidič přidělen. Každý řidič musel podepsat, že se zavedením tohoto systému souhlasí, avšak při nepodepsání hrozili vedoucí strhnutím prémií :!: V praxi to funguje tak, že si řidič u výpračího vyzvedne jízdenky na kartu, na místě nemusí platit nic, ale cena jízdenek se sráží z výplaty. Průměrný plat tímto pro banky klesá (měsíčně cca o 2000kč míň), mohou nastávat problémy např. při zařizování hypotéky apod.
Nedivil bych se, kdyby si řidiči nakoupili poviný počet jízdenek pro případ kontroly a cestujícím říkali: "nemám."
Spousta řidičů s tímto opatřením nesouhlasí!



V Brně pokud vím není prodej jízdenek u řidiče veden jako doplňkový, poze "prodej jízdenek u řidiče".


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7584
17 pro 2006 22:32
Brno
Miky píše:
Jj, už několikrát jsem zažil, že někdo chtěl jízdenku a řidič na to "nemám"

Nevím jestli to tady mám psát, aby se toho pak nechytli nějací rýpalové a notoričtí stěžovači. Řidič je povinný mít u sebe minimálně 30 jízdenek za 15,- a 8 za 10,-, tzn. pokud nepřijde zájezd mongolů a nevybere ho, tak nemůže říct nemám. A když nemá doplněnou předepsanou zásobu je to na prémie.

Někdo ještě psal o revizi když neprodá řidič lístek. Pokud řidič odmítne prodat lístek, v případě revize se na toto odkáže a revizor se zeptá řidiče. Hotovo dvacet. To už ovšem nezprošťuje cestujícího od povinnosti si v jiném voze jízdenku koupit :-)

Ještě k tomu zdržování: Dneska sem měl 04905 a jenom na prodeji jízdenek u Olympie, Olymp Jih, Modřice všude, jsem měl krásný zdržení 5 minut!! A to ještě musím započítat pacoše, kteří se kolem mě hrnuly jako by nic a když jsem po nich chtěl jízdenku hrozně se divili jako by byli v Brně poprvé. Tak se zase pakovali a nebo začali tahat šrajtofle, samozřejmě celej bus na ně čuměl tak hledaj portmonku a pak se učí počítat do 15... :roll: Někteří to prostě jenom zkouší.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
SYN píše:
V pořádku, chápal bych že ojediněle neprodá, ale jedině pokud je neprodání jízdenky řidičem omluvou u revizora...
Jinak přece nebude nikdo riskovat mastnej flastr! Pokud se v přepravních podmínkách praví že jízdenku LZE zakoupit u řidiče tak to musí být možné, děj se co děj, nebo při nemožnosti nelze pokutovat.
Jj, už několikrát jsem zažil, že někdo chtěl jízdenku a řidič na to "nemám"


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6668
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Hafan: to pochybuju, že by z toho někdo dělal takovou vědu.

V jiných městech doplňkový prodej u řidiče ani nemají, tak bych byl rád aspoň za něco.


Offline
214
03 srp 2006 06:41
Brno, CR
ds píše:
Hafan: To je trochu problém, prodej jízdenek v tramvajích je doplňkový a v jízdních dobách se s tím nepočítá. Pak se dost těžko dodržuje jízdní řád, což naštve další cestující - jízdenkový automat je asi jediné řešení.


V pořádku, chápal bych že ojediněle neprodá, ale jedině pokud je neprodání jízdenky řidičem omluvou u revizora...
Jinak přece nebude nikdo riskovat mastnej flastr! Pokud se v přepravních podmínkách praví že jízdenku LZE zakoupit u řidiče tak to musí být možné, děj se co děj, nebo při nemožnosti nelze pokutovat.


Offline
Uživatelský avatar

483
22 srp 2006 12:35
Bohunice
kalich píše:
Kdyz sem jel nedavno z Modric, tak sem si vsiml ze az myslim po Orechovskou vzdycky nekdo chtel po ridicovi listek. Pak se ridic nastval a prestal je prodavat. Doopravdy tady chybi automat na jizdenky a dotycnemu ridici se ani nedivim.

Před lety u nás na gymplu kvůli tomu dokonce neuznali jednomu studentu pozdní příchod do výuky (hájil se tím, že na každé zastávce d-2 si někdo kupoval lístek, což ho zdrželo; a my si mysleli, že jen kecá :-) )


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
Hafan: To je trochu problém, prodej jízdenek v tramvajích je doplňkový a v jízdních dobách se s tím nepočítá. Pak se dost těžko dodržuje jízdní řád, což naštve další cestující - jízdenkový automat je asi jediné řešení.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 dub 2024 20:41
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]