Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 104 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2109
20 zář 2006 19:51
Moc tomuto nevěřím. Kdyby se to provalilo na ředitelství tak by řidiči MINIMÁLNĚ! strhli všechny prémie a šecko..pokud existuje podmínečné vyloučení i u řidičů tak toto...protože řidič si NEMŮŽE! diktovat esli bude či nebude prodávat jízdenky..To je asi tak jako kdybych já si ve škole řekl..Mě to nebaví..Du pryč


Offline
5
28 lis 2006 16:27
Kdyz sem jel nedavno z Modric, tak sem si vsiml ze az myslim po Orechovskou vzdycky nekdo chtel po ridicovi listek. Pak se ridic nastval a prestal je prodavat. Doopravdy tady chybi automat na jizdenky a dotycnemu ridici se ani nedivim.


Offline
Uživatelský avatar

3698
28 úno 2006 19:00
PvvS píše:
Jak je tam vyreseny pretup na vozidlo ND (nehoda, porucha). Vic nez jednou sem byl svedkem ze ridic ND odmitl prodat lidem listky. .....


Toto nové pravidlo se týká jen zpožděných spojů.U případů nehod a poruch by se to mělo uznávat ze strany revizorů,protože se dá snadno dohledat,že k události došlo.


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
pepola píše:
Toto tady ještě asi nezaznělo:Ode dne platnosti nových JŔ(11.12.2006)se mění "uznávání" jednorázových jízdenek.Dříve,i když na zastávkovém JŔ bylo,že jízdní doba např. Tržní-Tomkovo nám. je 10 minut,tak kvůli zácpě na Staré Osadě trvala klidně i 20 a více minut.Cestující měl za povinnost si po uplynutí doby 10 minut označit další jízdenku.Teď(po právním rozkladu) platí toto:Je-li na zastávkovém JŘ uvedena jízdní doba z místa A do místa B,už se nehledí na zpoždění a jízdenka z místa A do místa B skutečně platí. Cestující tudíž při zpoždění nemusí označovat jízdenku novou.U 10ti minutových je to jasné,ty jsou nepřestupní.a u 40ti minutové to funguje také,pokud se cestující nachází v tomtéž vozidle,ve kterém si jízdenku označil=nesmí přestoupit,aby se mu tato jízdenka uznala.

Jak je tam vyreseny pretup na vozidlo ND (nehoda, porucha). Vic nez jednou sem byl svedkem ze ridic ND odmitl prodat lidem listky. .....


Offline
Uživatelský avatar

3698
28 úno 2006 19:00
Toto tady ještě asi nezaznělo:Ode dne platnosti nových JŔ(11.12.2006)se mění "uznávání" jednorázových jízdenek.Dříve,i když na zastávkovém JŔ bylo,že jízdní doba např. Tržní-Tomkovo nám. je 10 minut,tak kvůli zácpě na Staré Osadě trvala klidně i 20 a více minut.Cestující měl za povinnost si po uplynutí doby 10 minut označit další jízdenku.Teď(po právním rozkladu) platí toto:Je-li na zastávkovém JŘ uvedena jízdní doba z místa A do místa B,už se nehledí na zpoždění a jízdenka z místa A do místa B skutečně platí. Cestující tudíž při zpoždění nemusí označovat jízdenku novou.U 10ti minutových je to jasné,ty jsou nepřestupní.a u 40ti minutové to funguje také,pokud se cestující nachází v tomtéž vozidle,ve kterém si jízdenku označil=nesmí přestoupit,aby se mu tato jízdenka uznala.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
ds píše:
Ano, ISIC je čipová karta, která je schopna plnit pohromadě více funkcí - magnetický proužek jako platební karta (tuším to nabízela eBanka), čip slouží při výdeji obědů, platbě při kopírování, jako klíč, atd., v knihovnách se pak používá ještě čárový kód.


No právě není ISIC jako ISIC

Ten co ti dají individuálně třeba na nádraží je jen obyčejná karta s magnetickým proužkem, na kterým nic není. Ve školách se dává zase čipovej (většinou bez magnetickýho proužku). A já dostal pár let dozadu platební kartu, která byla v provedení jako ISIC.


Offline
Uživatelský avatar

2
02 led 2006 15:53
Informují čekající lidi ve frontě o prodloužení platnosti šalinkaret.


Včera i dnes před prodejnou na Osadě stáli u dveří dva "vyhazovači" v fosforvestách. K čemu tam jsou? Dohlížejí na to, aby nikdo ve frontě nepředbíhal?


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
Ano, ISIC je čipová karta, která je schopna plnit pohromadě více funkcí - magnetický proužek jako platební karta (tuším to nabízela eBanka), čip slouží při výdeji obědů, platbě při kopírování, jako klíč, atd., v knihovnách se pak používá ještě čárový kód.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
manil píše:
Izzy: ISIC je čipová karta? Vzadu je akorát nějaký pásek, ale pochybuju, že je tam něco nahráno...


No ISIC, co ti vystaví třeba na nádraží,... je jen s magnet. prožkem. ale všichni studenti, co to mají jako studijní průkaz přímo z VŠ to mají čipové.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Izzy: ISIC je čipová karta? Vzadu je akorát nějaký pásek, ale pochybuju, že je tam něco nahráno...


Offline
Uživatelský avatar

588
20 říj 2006 16:11
Újezd u Brna
Jo Kordis to měl zavést hnedka,to máš recht.
Jen se ještě zastavím u té vytíženosti pokladen, nevidí se moc často otevření všech přepážek na daném místě.Dokonce se mi zdá,že čím víc přepážek tím je větší tendence je neotevřít všechny ,a to i v největší špičce,kde je KAŽDÁ dobrá. ( Ale stejný problém je třeba i na poště a na uřadech :-( ) No a dalšími tradičními zdržovateli jsou plátci kartou (vyhradil bych jim určité přepážky.

_________________________________
Ze země nic nespadne.


Offline
Uživatelský avatar

1378
26 úno 2005 04:51
Brno soukromně / Ostrava studijně
Chtel sem si tu par vetami prisolit ale nakonec sem se rozhodl jen rict ze DP zavedl to co je u CD naprosto bezne a ja jelikoz si salinkartu kupuji velice nepravidelne jiz asi 2 roky sem privital moznost 30dni od zvoleneho data...to ze to ted lze i na prepazkach DP neni zadna prevratna novinka a spise bych byl pro system cipovych karet jak jiz uvedl PvvS...u studentu (ISIC a podobne prukazy) by odpadlo porizovani prukazky a celkove by mel spolu s placenim pres internet tento system o mnoho vice prednosti...

Muj nazor tedy je ze DP zavedl to co je u CD naprosto normalni a melo to tu byt hned od pocatku IDS a ne s tim ted delat takovy humbuk...


Offline
214
03 srp 2006 06:41
Brno, CR
Izidor píše:
Pochopil-li jsem správně,tak s klouzavým tarifem se omezil počet prodejen nejen kvůli vybavenosti terminály,ale i kvůli tomu,že tyto budou v neustálém provozu. A musí tak být,protože u klouzáku budou chodit lidi v průběhu měsíce různě (špičky prodeje si myslím,že zůstanou - viz VŠ studenti).
Bude si taky možno kdekoliv a kdykoliv dopředu koupit libovolnou kombinaci zón (natisknout se dá cokoliv) se zvoleným počátkem doby platnosti. Proč se tedy mačkat ve frontách,když si to koupím dopředu,protože nával v danou dobu předpokládám?
Mimochodem není to lepší ani ráno ( vo odpoledni ani nemluvím),včera na Starce cca 7:00 fronta podél celé prodejní budky


Nojo, ale hodně lidí má roční a ta klouzavá není, že? Takže zůstává nával na přelomu roku (navíc když je menší počet pokladen).

Jinak tento týden to bývalo v Pisárkách ráno nejhorší, okolo osmé fronta až daleko ven z prodejny. Po obědě to bylo podstatně lepší...
Možná je trochu škoda že občas nebyly otevřeny ani všechny z toho nyní menšího počtu přepážek (Pisárky často jen dvě ze tří), chápu že drahé vybavení vede k nižšímu počtu terminálů ale pak by asi bylo dobře se postarat aby ten menší počet byl na 100% využit?


Offline
Uživatelský avatar

588
20 říj 2006 16:11
Újezd u Brna
Pochopil-li jsem správně,tak s klouzavým tarifem se omezil počet prodejen nejen kvůli vybavenosti terminály,ale i kvůli tomu,že tyto budou v neustálém provozu. A musí tak být,protože u klouzáku budou chodit lidi v průběhu měsíce různě (špičky prodeje si myslím,že zůstanou - viz VŠ studenti).
Bude si taky možno kdekoliv a kdykoliv dopředu koupit libovolnou kombinaci zón (natisknout se dá cokoliv) se zvoleným počátkem doby platnosti. Proč se tedy mačkat ve frontách,když si to koupím dopředu,protože nával v danou dobu předpokládám?
Mimochodem není to lepší ani ráno ( vo odpoledni ani nemluvím),včera na Starce cca 7:00 fronta podél celé prodejní budky

_________________________________
Ze země nic nespadne.


Offline
214
03 srp 2006 06:41
Brno, CR
P. Haluza píše:
Opravte mě, pokud se mýlím, ale není náhodou pravda, že roční kupón sice platí od 1. 1. do 31. 12., nicméně zakoupit si ho můžu kdykoliv, rozuměj třeba koncem listopadu, když ještě nejsou velký fronty? Nevidím jediný důvod, proč by to nemělo nebo nemohlo takto fungovat.


No to asi bude tak trochu součást lidské přirozenosti že se občas zdráhá zaplatit dost vysokou částku dva měsíce dřív než je nutno... Kromě toho jestli jsem správně rozuměl OPmu tak to ani není v zájmu DP?
Pak je tu taky ještě jedna věc - já osobně jsem letos celé poslední čtvrtletí očekával informaci o tom jestli roční kupóny budou nebo nebudou klouzavé, všude se jenom psalo o tom od kdy a kde se začnou prodávat měsíční a čtvrtletní, ale o ročních ani slovo!

Pokud ovšem odhlédnu od tohoto speciálního roku, vezmu rok běžný, máme tu zhruba dvě možnosti jak zabránit tomu abych si roční šalinkartu kupoval ve stresu - buď si ji koupím o měsíc dřív, nebo by mi to mohl DP umožnit prodloužením lhůty v lednu.
Vzhledem k tomu jaká je v prosinci honička v práci i doma (o penězích nemluvě), a vzhledem k tomu že se zdá že by prodloužením platnosti v lednu DP nic netratil, tak lze snadno uhodnout které možnosti bych dal (a asi i většina ostatních) přednost...


Offline
520
03 dub 2006 14:42
Ne každý má ovšem před Vánoci po ruce 4 000 Kč...


Offline
2795
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
SYN píše:
Rozumím, jak jsou ve hře státní prachy tak jsou takovéto okliky běžné...

Takže by teoreticky mohlo být více než užitečné aspoň prodloužit tu platnost ročního kupónu o pár dní, pak by asi pár lidí co dnes roční jízdenku řeší před vánoci nechalo zakoupení na první týden v lednu, což by (pokud máš pravdu) mělo DPMB vyhovovat?

A samozřejmě vzhledem k tomu že se jedná o jízdenku na pevné období tak nikdo nic neušetří (a tím pádem DPMB neztratí), nezávisle na tom který den to kupuje...


Opravte mě, pokud se mýlím, ale není náhodou pravda, že roční kupón sice platí od 1. 1. do 31. 12., nicméně zakoupit si ho můžu kdykoliv, rozuměj třeba koncem listopadu, když ještě nejsou velký fronty? Nevidím jediný důvod, proč by to nemělo nebo nemohlo takto fungovat.


Offline
214
03 srp 2006 06:41
Brno, CR
OP píše:
Za tim, ze rocni rocni salinkarta neni klouzava, vidim spis ekonomicke duvody:
ucetni rok je totiz kalendarni rok (ucetni uzaverka je k 31.12.), smlouva mesta s DPMB se uzavira na kalendarni rok, dotace jsou na kalendarni rok... zkratka ve vysledku je pro DPMB vhodne (ne-li nutne) zajistit na pocatku kalendarniho roku co nejvetsi objem financi


Rozumím, jak jsou ve hře státní prachy tak jsou takovéto okliky běžné...

Takže by teoreticky mohlo být více než užitečné aspoň prodloužit tu platnost ročního kupónu o pár dní, pak by asi pár lidí co dnes roční jízdenku řeší před vánoci nechalo zakoupení na první týden v lednu, což by (pokud máš pravdu) mělo DPMB vyhovovat?

A samozřejmě vzhledem k tomu že se jedná o jízdenku na pevné období tak nikdo nic neušetří (a tím pádem DPMB neztratí), nezávisle na tom který den to kupuje...


Offline
Uživatelský avatar

620
14 úno 2005 15:12
Bystrc
Za tim, ze rocni rocni salinkarta neni klouzava, vidim spis ekonomicke duvody:
ucetni rok je totiz kalendarni rok (ucetni uzaverka je k 31.12.), smlouva mesta s DPMB se uzavira na kalendarni rok, dotace jsou na kalendarni rok... zkratka ve vysledku je pro DPMB vhodne (ne-li nutne) zajistit na pocatku kalendarniho roku co nejvetsi objem financi


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
adam_r píše:
A jestli jsem to pochopoil spravne, tak rocni by mela byt taktez plovouci.
Není...


Offline
Uživatelský avatar

925
14 čer 2004 18:43
Brno - Bystrc
jzb píše:
Mám vážné obavy, že k žádnému výraznému rozmělnění nedojde.
- všichni nestudenti, které znám a kupují si šalinkartu, si kupují roční (výsledek = 0)
- všichni studenti začínají semestr na začátku měsíce, a to září nebo říjen, a kupují si měsíční/čtvrtletní (výsledek = 0)

Studenti gymnazii ano, studenti VS ne. Tam se zacina obvykla (kazda fakulta jinak) 3. 4. tyden v zari, nebo 1., nebo 2. tyden v rijnu. Na vanoce spousta lidi jede domu, a v lednu a casti unora je zkouskove. Takze salinkarta je potreba od 2.,3.,4. tydne v unoru (opet podle fakulty).Takze mimobrnensky student vystaci se dvema vhodne koupenymi kupony na 1/4 roku.

A jestli jsem to pochopoil spravne, tak rocni by mela byt taktez plovouci.


Offline
214
03 srp 2006 06:41
Brno, CR
jzb píše:
Mám vážné obavy, že k žádnému výraznému rozmělnění nedojde.
- všichni nestudenti, které znám a kupují si šalinkartu, si kupují roční (výsledek = 0)
- všichni studenti začínají semestr na začátku měsíce, a to září nebo říjen, a kupují si měsíční/čtvrtletní (výsledek = 0)

Takže opět budou vždy ty týdny, kdy budou u kas fronty, a týdny, kdy tam bude pět lidí za den.


Jo, taky si myslím. Návaly zůstanou, a to nejvíc zase na přelomu roku. Přitom by stačilo udělat klouzavou i roční (nebo jí aspoň o pár dnů prodloužit platnost).

Aspoň to ale nebude normálně až takový maso, protože většina lidí už bude mít průkazky takže se budou "jen" tisknout kupóny...


Offline
790
25 led 2006 09:46
Tak jsem si koupil roční šalinkartu v pokladně ČD na hlavním nádraží a, ačkoliv jsem chtěl novou, nechali mi starou průkazku platnou 2004-2006. DPMB přitom uvádí, že platnost starých průkazek končí 31.12.2006. To jsem zvědav, co na to řekne revizor.


Offline
520
03 dub 2006 14:42
Mám vážné obavy, že k žádnému výraznému rozmělnění nedojde.
- všichni nestudenti, které znám a kupují si šalinkartu, si kupují roční (výsledek = 0)
- všichni studenti začínají semestr na začátku měsíce, a to září nebo říjen, a kupují si měsíční/čtvrtletní (výsledek = 0)

Takže opět budou vždy ty týdny, kdy budou u kas fronty, a týdny, kdy tam bude pět lidí za den.

Enjoy the crush!


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 dub 2024 23:02
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]