Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 102 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
Aladin píše:
anarchia: dokud budou v brněnské MHD taková špičkové intervaly, které nejsou naprosto schopny pokrýt i současnou poptávku, a lidi musí např. na t-26 jezdit ze Staré osady nahoru na kopec do Vinohrad s nalepeným čumákem na skle dveří, tak nemůžeš čekat, že někdo přesedne na cestu do práce z auta do busu!. Systémem MHD jsme možná na tom dobře, ale MHD to je nejen systém ale i komfort cestování. Zkus se třeba zítra svéz ve "špičkovém intervalu 5-7 min" t-26 z St. Osady na Vinohrady a pak příspěvěk napiš o špičkové MHD a možnosti nyní za současného stavu získávat pro takovouto přepravu současné vyznavače IA :-)

Ale to by musel magistrat zaplatit vic vozovych kilometru no... Jisteze ze taky nekdy jezdi s cumakem na skle... Mluvil sem jenom o systemu...

_________________________________
"Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. Tou první si tím však nejsem tak jist." (Albert Einstein)


Dotaz: "čestná vstupenka" na Invex platí jako jízdenka celý týden bez nutnosti označování nebo klasicky do 24. hod. po označení? Je to někde napsáno?


Offline
200
27 pro 2004 12:45
anarchia: dokud budou v brněnské MHD taková špičkové intervaly, které nejsou naprosto schopny pokrýt i současnou poptávku, a lidi musí např. na t-26 jezdit ze Staré osady nahoru na kopec do Vinohrad s nalepeným čumákem na skle dveří, tak nemůžeš čekat, že někdo přesedne na cestu do práce z auta do busu!. Systémem MHD jsme možná na tom dobře, ale MHD to je nejen systém ale i komfort cestování. Zkus se třeba zítra svéz ve "špičkovém intervalu 5-7 min" t-26 z St. Osady na Vinohrady a pak příspěvěk napiš o špičkové MHD a možnosti nyní za současného stavu získávat pro takovouto přepravu současné vyznavače IA :-)


Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
pd píše:
Nevím, ale řekl bych že tady (myšleno v MHD) moc nefungují tyhlety "marketingové" akce. Ty co jezdí autem asi neosloví nabídka "za projetých 10 000 Kč jedna měsíční šalinkarta zdarma". Tady to není o penězích, ale o pohodlí nebo nepoužitelnosti MHD. A krom toho, proč přitahovat další zákazníky? Už teď je jich až moc... Rolling Eyes

Jako jak nepouzitelnosti? podle pruzkumu jakychsi spolecnosti zabyvajici se MHD mame nejlepsi system MHD ve stredni Evrope (neivm esi to plati furt, ale nedavno tomu taky bylo)


Zlaťák píše:
1) Prodloužená časová platnost jízdenek o víkendech a v dnech pracovního klidu .
http://www.dpb.sk/tarifa/cestovne_listk ... zakl_v.jpg
To funguje v hodně městech.

V hodně městech taky mají o víkendu dost prodloužené intervaly, tak proto ta delší platnost.

Zlaťák píše:
2) Možnost převést koupenou 1/4 letní a delší šalinkartu na jinou osobu (já ji nechci, tak ji dám někomu jinému)
http://www.dpb.sk/tarifa/tarifa_17_01052004.htm
Jedna věc je platit za služby a druhá je si ty zákazníky nějak přitáhnout a udržet.Pro zvýhodnění věrných a platících zákazníků by se mohlo zavést. např. toto a nebo třeba , když člověk projezdí na šalinkartu třeba za 10 000kč, tak by dostal měsíční šalinkartu zadarmo,....). To taky zákazníky přitáhne.

Nevím, ale řekl bych že tady (myšleno v MHD) moc nefungují tyhlety "marketingové" akce. Ty co jezdí autem asi neosloví nabídka "za projetých 10 000 Kč jedna měsíční šalinkarta zdarma". Tady to není o penězích, ale o pohodlí nebo nepoužitelnosti MHD. A krom toho, proč přitahovat další zákazníky? Už teď je jich až moc... :roll:

Převést šalinkarty jde prakticky i v Brně. Můžeš ji vrátit, dostaneš peníze a za ty si pak druhý může koupit svou.


Zlaťák píše:
3) lístky na dvě nebo 4 cesty (ty u nás taky kdysi byly)
http://www.dpb.sk/tarifa/cestovne_listk ... ty_30v.jpg

Tady je asi zádrhel v tom, že IDS JMK používá jediný vzor jízdenky a něj se tisknou všechny varianty. Tzn. že pole s tou reaktivní barvou je jenom na jednom místě. Asi je to takhle levnější, než mít víc vzorů lístků.


Zlaťák píše:
4) Kombinované lístky (např. dospělí +dítě, dospělí +pes,....)
http://www.dpb.sk/tarifa/cestovne_listk ... a1_30v.jpg

Je mně jasné, že by tím bylo ještě víc druhů lístků,... ale v Bratislavě funguje taky IDS (i když ne v takovém rozsahu)

V Brně zase může na některé jízdenky jezdit o víkendu až 5 lidí, pes je myslím k šalinkartě zadarmo...


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
manil píše:
PvvS:
Proti čipovkám bych nic neměl, ale pouze za předpokladu, že by sloužily pouze pro kontrolu revizorem pomocí nějaké čtečky, ale abych musel někde přikládat kartu při kařdém nástupu (nedej bože i výstupu (viz Pce)... To v žádném případě.


No však tak to je v té Blavě. Funguje to jako klasická šalinkarta (s tím, že si to můžeš koupit kdy chceš, nechat si vrátit peníze, kdy chceš, když to ztratíš, tak to zablokují a vystaví novou,...). Na jednorázové cestování mají pořád klasické jízdenky.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
PvvS:
Proti čipovkám bych nic neměl, ale pouze za předpokladu, že by sloužily pouze pro kontrolu revizorem pomocí nějaké čtečky, ale abych musel někde přikládat kartu při kařdém nástupu (nedej bože i výstupu (viz Pce)... To v žádném případě.

Datel:
Stejný systém funguje od 1.7. i v Košicích. Současně s tím se zvýšily ceny některých druhů jízdného až o více než 100% (např. celodenní jízdenka).


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
Nechci uplne zrusit papirovy jizdenky, ty jsou zatim nezastupitelny. Pro navstevniky a obcasny cestujici by system pouze cipovych karet (ala plzen) byl dost nesmyslnej.Cipovy karty bych rad videl jako nahradu predplatnich jizdenek i se vsema vyhodama. El. penezenka, isic, pripadne dalsi.
Mikroelektronika nabizi kompletni sortiment, takze ani pridani do systemu by nebyl problem. Jenom ty finance.

http://www.mikroelektronika.cz/clanek.p ... 1&id_sk3=0

A ja osobne bych si klidne priplatil za cipovku, kdyby mi to prineslo trebas moznost platit z domu prevodem .


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
Čipový karty, to by byly ale zase další náklady navíc..., nehledě na to, že by se musely papírové jízdenky ve stejném rozsahu zachovat pro občasné zákazníky. Pak to bude vypadat jak v DP HK, kde je krom "čteček" čipových karet umístěn starej mechnickej strojek na jízdenky (pravěk), nebo Pardubice zavedly skvělej způsob odpočítávání jízdného podle počtu ujetých zastávek (promiňte, ale hloupější [hodně slušně řečeno] systém jsem snad ještě neviděl) existuje to ještě někde jinde?
Na druhou stranu musím dát za pravdu Pvvs, že současný vzhled šalinkarty (kuponu) je, co se kvality ochranných prvků týče, dosti bídný oproti ochranným prvkům předchozích nalepovacích kupónů...


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
PvvS píše:
K tem kombinovanym , to o vikendu splnuje celodenni jizdenka, v pracovnich dnech mi to pripada zbytecny.


Jo? Já myslel, že jedině šalinkarta.


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
Nevim , pokud bych tak jezdil kazdej den, vyplati se mi smirglplacka , pokud jedu jednou za cas, tak to preziji. A pro turisty je vyhodnejsi celodenni listek.
K tem kombinovanym , to o vikendu splnuje celodenni jizdenka, v pracovnich dnech mi to pripada zbytecny.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
PvvS píše:
Jizdenky na vic cest povazuju osobne v dobe casivyho rezimu za zbytecny.


Jak se to vezme.
jednak by to opět byla sleva pro zákazníka. Prostě za den budu potřebovat ráno lístek za 19Kč a večer zpátky za 19Kč. Takhle bych to koupil třeba za 35Kč místo za 38Kč. (ceny jsem si vymyslel)

Ušetřilo by se tím spousta papíru

...


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
PvvS:
Podobný systém je i v Mladé Boleslavi. Na čipovku platí důchodci ve špičkách 10kč, mimo špičky do 70ti let 5kč, přes 70 let 4kč.


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
Jizdenky na vic cest povazuju osobne v dobe casivyho rezimu za zbytecny.

Cipovy karty, to je dalsi nesmysl DPMB, ze misto nich zavedl tenhle papirovej nesmysl , kterej se ted pouziva. Vzdyt ty kupony jsou jak Plnou parou vzad ...


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Jinak zrovan koukám na vychytávky v ceníku a předplatném v DP Bratislava.
Co mě tak zaujalo:

1) Prodloužená časová platnost jízdenek o víkendech a v dnech pracovního klidu .
http://www.dpb.sk/tarifa/cestovne_listk ... zakl_v.jpg
To funguje v hodně městech.

2) Možnost převést koupenou 1/4 letní a delší šalinkartu na jinou osobu (já ji nechci, tak ji dám někomu jinému)
http://www.dpb.sk/tarifa/tarifa_17_01052004.htm

Jedna věc je platit za služby a druhá je si ty zákazníky nějak přitáhnout a udržet.Pro zvýhodnění věrných a platících zákazníků by se mohlo zavést. např. toto a nebo třeba , když člověk projezdí na šalinkartu třeba za 10 000kč, tak by dostal měsíční šalinkartu zadarmo,....). To taky zákazníky přitáhne.

3) lístky na dvě nebo 4 cesty (ty u nás taky kdysi byly)
http://www.dpb.sk/tarifa/cestovne_listk ... ty_30v.jpg

Ty harmoniky s 20 políčkama už mně příjdou dobrý tak na omotání kolem krku.

4) Kombinované lístky (např. dospělí +dítě, dospělí +pes,....)
http://www.dpb.sk/tarifa/cestovne_listk ... a1_30v.jpg

Je mně jasné, že by tím bylo ještě víc druhů lístků,... ale v Bratislavě funguje taky IDS (i když ne v takovém rozsahu)
.
5) Zvlášní lístky na noční spoje (to už by myslím u nás neplatil nikdo)
http://www.dpb.sk/tarifa/cestovne_listk ... zakl_v.jpg

6) Vyšší pokuty (1400SK i když zaplatím ihned)
Možná by nebylo marné, kdyby se zavedli vyšší pokuty na noční spoje. By si to rozmysleli noční pasažéři cestovat načerno , kdyby ta pokuta byla třeba 2000 Kč.

7) Hlavně jim závidím ty čipový šalinkarty. Krom výhod při ztrátě (dá se zablokovat), že se dá použít třeba ISIC místo šalinkarty,... by to mělo úžasnou výhodu, kdyby se pořídili čtečky pro revizory (a i řidiče) a oni by hned viděli "platí -neplatí". te´d do toho koukají jak "doktoři do bolavé prde*e" a stejně v tom spěchu nic nevidí. není problém nastoupit do busu IDS s jízdenkou za 4 koruny, před řidičem si ju rychle s vážným ksichtem cvaknout a pak na ní jet přes x zón skoro zadarmo.


Naposledy upravil Zlaťák dne 11 srp 2007 16:32, celkově upraveno 3

Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Tasa píše:
Ale po 8 hodině by už všechno slevněné zboží bylo přece vyprodané :lol: . To by jim přece nemohli udělat. Dpmb přece dělá všechno pro cestující. Zachvilku už bude cestovat zadarmo i naše utlačovaná menšina.


Já myslím, že to není špatnej návrh.

Mimochodem v Tescu se okolo půl deváté večer slevňují zbytky na grilu. Jsem to včera vyhlašoval rozhlasem a borec hned jak jsem skončil mi říká? "Dneska žádné slevy na grilu nebudou?". A když jsem mu řekl, jestli poslouchal, tak vzal berle pod ramena a utíkal napříč celým tescem, že málem i regály odletěly od průvanu.


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Ale po 8 hodině by už všechno slevněné zboží bylo přece vyprodané :lol: . To by jim přece nemohli udělat. Dpmb přece dělá všechno pro cestující. Zachvilku už bude cestovat zadarmo i naše utlačovaná menšina.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
Uživatelský avatar

573
04 bře 2006 12:01
Starý Lískovec
Souhlasím. Navíc to přiměje mnohé důchodce chodit nakupovat v tento čas a ne odpoledne kdy jedou všichni z práce a kšefty jsou nejplnější. 8-)

_________________________________
Vědění je moc, moc je svoboda.


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
Trochu z jinyho soudku. Tenhle napad se mi libi...
Krasne by to odlehcilo spicku..

http://www.imhd.sk/po/index.php?w=21362 ... 1f&id=4770


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
pd píše:
No, jestli ti zbyl nějaký doklad na prokázání totožnosti, tak si můžeš nechat standardně vystavit novou průkazku, tzn. donést fotku, peníze a vypsat žádanku. Jestli jde vynechat to vypisování žádanky, když už v té datábazi jednou jsi, to nevím. Kdyby se vypsat musela, tak to myslím není až takový problém, kdyžtak jde vyplnit i na netu. Jestli nemáš žádný doklad, tak jsou ti ty data, co tam mají, na nic. Protože nijak neprokážeš, že jsi to zrovna ty.
Ale pozitivum je to, že si to budeš vyřizovat v půlce měsíce, takže se vyhneš frontám a to i při dalších nákupech. :-D


nevystaví ti novou šalinkartu. Vlastní zkušenost.
Oni něco mleli, že když jim donesu šalinkartu a potvrzení, že jsem byl na neschopence,.... tak mi peníze vrátí, ale když příjdu, že jsem o to přišel, tak mám smůlu. Pak teda nechápu, k čemu chtějí všechny ty moje data.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
adam_r píše:
Ta "salinkarta' je z toho to nejmensi. OP, ridicak, platebni karty, ... jsou daleko horsi. Doufej, ze to nekdo najde a odevzda do schranky duvery, nebo ti to posle postou.


Jenže normální člověk si nechá při ztrátě ihned zablokovat doklady, řidičáky, karty,....(a´t žijí uvěrové podvody,...) A pak už ti je na nic, když se to najde protože už ti stejně budou vystavovat nový. Ta blokace a oznámení na PČR už nejde zrušit.


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Když půjdeš vyřizovat ten řidičák, tak musíš mít ošéfnutou už občanku. Jednou jsem šel na kaunicovu pro řidičák a tam borec nedokázal pochopit, že když ztratil občanku a řidičák, tak že musí začít u občanky. Pořvával pořád na tu babu za tím okýnkem, tak byl vyveden ochrankou. Jeho blbost

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
Uživatelský avatar

406
15 čer 2006 13:44
Brno Bystrc
kreditky nastesti nevedu...a tech 250kacek co sem tam mel vem cert to je mi jedno...kazdopadne diky nejak to osefuju (ridicak a obcanka budou asi nejvic o nervy) a kdyz se mi to dokonce i vrati budu rad :-)

_________________________________
děckama nezatopíš a důchodci nehoří....

http://astroh.wz.cz - web konečně doplněn a zaktualizován, blog...


Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
Datel píše:
Miky: Kdyby si to zažil na vlastní kůži mluvil by si jinak...

Me se stalo to samy - ta dotycna (mimochodem 22 leta kocka dle obcanky:-P ) vsak bydlela v Blansku, takze sem to pohodil pred nejblizsi policejni stanici se vzkazem, ze kde sem k tomu prisel a ze nemam cas sepisovat protokol (coz sem fakt nemel). A doufam ze se to k ni dostalo :lol:


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
Miky: Kdyby si to zažil na vlastní kůži mluvil by si jinak...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 dub 2024 15:54
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]