Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 9 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6905
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Peno: ale IDS má přece ten čipový nosič, ne? Který naopak není možné využít v Brně.


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
A kolik by se ušetřilo za tisk jízdenek, kupónů, průkazek a kotoučků do pokladen. Tohle všechno jde z Státní tiskárny cenin a nejni to zrovna levný. Pro pár ostatních může být nějaká "turistická" karta v plné ceně oproti záloze a na dobíjení.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Peno musí mít strašně smutný a složitý život.


Offline
7134
27 úno 2010 07:40
Děkuji, že jsem podle tebe vyvolený. Akorát si nemyslím, že nás je pár.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Uf, no tak do mě, za to, že chci, aby veřejná doprava byla přístupná všem, ne jen těm pár vyvoleným, kteří v ní mohou a chtějí používat kartu. Nicméně nezačal jsem to já. Začal to P.Haluza svým nevhodným zvoláním hurá a požadavkem, aby šalinkarty na kartě byly povinné i v regionu, minimálně pro slevové skupiny, což za mě je naopak, zejména pak skupina 65+, přesně ta poslední skupina, která by se k tomu měla nutit.
MartinV píše:
Možná změnili systém, ale minimálně dvěma členům mé rodiny (vč. mě) se podařilo šalinkartu spárovat s již neplatnou bankovní kartou. Je to pro nás sice karta navíc, ale cítíme se tak bezpečněji, než to dát na aktivní kartu.
Možností, proč to někomu nešlo udělat, je víc. Mohl se změnit systém (což nemám jak ověřit, ale nepředpokládám to), mohl se překlepnout v čísle..

Možná je rozdíl mezi systémem DPMB (Brno ID) a systémem Kordisu (Eshop IDS JMK). Protože otec na nic nepotřebuje brněnskou šalinkartu, tak to logicky dělal na webu Kordisu a prostě se mu to nepovedlo a v infocentru v Kyjově mu bylo jasně řečeno, že toto ani není možné.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
308
21 dub 2009 20:30
Když tak sleduju (nejen tady) příspěvky páně Peno, tak se dost divím, že vůbec dokáže vyjít z domu. Venku čeká přeci spousta nástrah, třeba platební karta či nedejbože platební portál.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Já si teda dovolím taky nic neříkající komentář, ale přijde mi argumentování pena jako dost solidní bizár.

No nezbývá nic jiného než doporučit alobalovej čepec, ať ta bramboračka v hlavě není ještě větší. Holt ani ta MHD nebude pro každého, některým nezbude nic jiného, než chodit pěšky.

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
9986
15 led 2005 23:41
A jasně, ještě přikládat celou peněženku, ať je větší riziko její ztráty :-o No, já už fakt zírám, jaká všechna moudra z vás dnes vypadávají, pánové. Ale já už mám dost. Vás prostě nepřesvědčím, že nucení na jízdenku na kartu a ještě přes nějaký pochybně funkční internetový portál je prostě špatně.

Jonášu, dovol mi dotaz. Doma máš záchod a nebo jen díru v zemi? Jídlo si podáváš na stříbře a nebo máš korýtko? Všiml sis vůbec, že žijeme ve 21.století? Ta moudra padají hlavně z tebe a onehdy ses docela slušně ztrapnil i na oficiálním FB Kordisu. Pro příště doporučuji prvně zjistit, o čem chceš mluvit, než o tom budeš mluvit a zase z tebe vypadne nějaký nesmysl. Pochybně funkční internetový portál, no to mě pohlaď záda :roll:


Offline
9986
15 led 2005 23:41
jnettles píše:
ZDRAVICE!

Toto fórum sleduju už nějakých 18 let, páč MHD je můj mega koníček úplně od mimina..

Dosud jsem ale nikdy nezúčastnil aktivně.. OVŠEM ZABEDNĚNOST A Z PRINCIPU NEGATIVNÍ PŘÍSTUP ÁLA "BEZ MOŽNOSTI POUŽÍVAT PAPÍR. ŠALINKARTU NAVŽDY ZTRÁCÍM MOZNOST VYUŽÍT MHD" - to je faaaakt nehorázná haluz..

Že prý ta archaická legitka s x nalepenými měsíčními kupóny zabere více místa ve šrajtofli.. FAKT NEMÁM SLOV..

PS: snad nebude tento - hned můj první - příspěvek brán jako urážlivý nebo tak něco.. Ale zpátečnictví některých mě opravdu nadzvedává ze židle.. to je jako přístup naší městské čtvrti k prodloužení šaliny na Lesnou.. ☠️☠️


Ty seš co za klauna?


Offline
Uživatelský avatar

6905
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
peno píše:
Co není pravda? Že karta musí být v době zavádění do systému platná?...

Možná změnili systém, ale minimálně dvěma členům mé rodiny (vč. mě) se podařilo šalinkartu spárovat s již neplatnou bankovní kartou. Je to pro nás sice karta navíc, ale cítíme se tak bezpečněji, než to dát na aktivní kartu.
Možností, proč to někomu nešlo udělat, je víc. Mohl se změnit systém (což nemám jak ověřit, ale nepředpokládám to), mohl se překlepnout v čísle..


Offline
2
26 lis 2020 09:54
PvvS píše:
Peno : Stačí si pořídít kartu od DP a je klid. A pokud bude v peněžence jediná s NFC, tak ani není nutný ji vytahovat.


ZDRAVICE!

Toto fórum sleduju už nějakých 18 let, páč MHD je můj mega koníček úplně od mimina..

Dosud jsem ale nikdy nezúčastnil aktivně.. OVŠEM ZABEDNĚNOST A Z PRINCIPU NEGATIVNÍ PŘÍSTUP ÁLA "BEZ MOŽNOSTI POUŽÍVAT PAPÍR. ŠALINKARTU NAVŽDY ZTRÁCÍM MOZNOST VYUŽÍT MHD" - to je faaaakt nehorázná haluz..

Že prý ta archaická legitka s x nalepenými měsíčními kupóny zabere více místa ve šrajtofli.. FAKT NEMÁM SLOV..

PS: snad nebude tento - hned můj první - příspěvek brán jako urážlivý nebo tak něco.. Ale zpátečnictví některých mě opravdu nadzvedává ze židle.. to je jako přístup naší městské čtvrti k prodloužení šaliny na Lesnou.. ☠️☠️


Offline
790
25 led 2006 09:46
A mimochodem, podařilo se mi do systému zavést prošlou kartu pro syna, dokonce i k ní přiřadit jízdenku. Jen jsem holt zadal vymyšlenou platnost. Problém byl v tom, že jsem kartu před tím už jednou použil a jako nosič zrušil, takže mi to při volbě informace o kartě ukazovalo nějaké předchozí neplatné jízdenky.


Offline
2795
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Přesně tak. Strašně mě baví, jak se při úvahách do budoucna vytahují nedostatky současnosti. Bylo by pěkné, kdybychom se dočkali třeba i klíčenek, které teď mají kindoši.


Offline
790
25 led 2006 09:46
V úseku Hodonín - Kyjov zřejmě dale platí papírové jízdenky - i předplatní. Pokud dojde ke změně v celém IDS JMK, bude patrně i Kordis nucen zavést všude prodej nějakých čipových karet, stejně jako to nyní má DPMB.


Offline
7134
27 úno 2010 07:40
Špatně je to pro tebe. Já jsem až do minulého týdne, kdy mi karta chcípla, přikládal peněženku víc jak dva roky, a problém jsem v tom fakt neviděl. A z příspěvků zde nemám pocit, že bych byl za exota.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
P. Haluza píše:
Tak znovu: není to pravda. Stačí si pořídit tu anonymní kartu, co vydává komunál.

Nosit kartičku kvůli jízdence? Dop*dele, a teď ji nenosíte? Jenom je papírová.

Co není pravda? Že karta musí být v době zavádění do systému platná? Tak jak to, že se mému otci takovou neplatnou kartu do systému zavést nepovedlo a i v kontaktním centru Kordisu mu řekli, že to prostě nejde.
A jistě, když jezdím třeba jenom Hodonín - Kyjov, tak určitě pojedu do Brna pro nějakou extra kartu. A Kordis se vydání vlastní karty bůhvíproč brání.

A ona ta papírová jízdenka je poněkud skladnější, než plastová.

A jasně, ještě přikládat celou peněženku, ať je větší riziko její ztráty :-o No, já už fakt zírám, jaká všechna moudra z vás dnes vypadávají, pánové. Ale já už mám dost. Vás prostě nepřesvědčím, že nucení na jízdenku na kartu a ještě přes nějaký pochybně funkční internetový portál je prostě špatně.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
2795
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Přesně tohle jsem chtěl ještě dodat. Stačí přiložit peněženku ke čtečce.
Ale je to marný, je to marný, je to marný.


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
Peno : Stačí si pořídít kartu od DP a je klid. A pokud bude v peněžence jediná s NFC, tak ani není nutný ji vytahovat.


Offline
2795
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Tak znovu: není to pravda. Stačí si pořídit tu anonymní kartu, co vydává komunál.

Nosit kartičku kvůli jízdence? Dop*dele, a teď ji nenosíte? Jenom je papírová.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
P.Haluza: Tak znovu, protože to zjevně nechápete: karta musí být v době zavádění do systému platná. Takže na neplatnou kartu si jízdenku opravdu nedám.
A pokud nechápete, že časté vytahování karty je prostě větší riziko, než časté vytahování kousku papíru, pak už opravdu nevím, co s vámi.

TMB: Ano, původní kartu v systému máte. Ale pokud při její ztrátě nemáte jinou kartu, na kterou můžete převést jízdenku, tak je vám v tom systému na nic.
A ano, peníze máte na účtu. Jenže bez karty se k těm penězům nedostanete, takže vám jsou vlastně na nic. Pravda, můžete ztratit celou peněženku, ale to riziko je násobně menší, než že ztratíte kartu, kterou jste nuceni neustále vytahovat.

A jak píšu, ne každý má, nebo chce mít, padesát kartiček. Já sám jsem se nedávno zbytečných karet (a bankovních účtů k nim) zbavoval a na dobu, kdy jsem měl v peněžence hromadu karet, už jen ve zlém vzpomínám. Nosit si další kartičku jen kvůli jízdence? Děkuji, neprosím.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
790
25 led 2006 09:46
Peno psal výslovně o ztrátě papírové průkazky s kuponem. Samozřejmě ztráta karty může být problém, pokud nemám žádnkou hotovost nebo druhou kartu.
Jenže úplně stejně mohu třeba při cestě vlakem v cíli ztratit peněženku a mít problém s koupením jízdenky na cestu zpět.


Offline
2795
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
No tam šlo spíš o nutnost koupit jízdenku ZPĚT, když cestou TAM ztratím kartu.
Ale (opět) nějak nepobírám, v čem by to bylo jiné, kdybych ztratil kartičku papírovou.
Pořídit novou kartu zvládnu stejně rychle, jako vyřídit novou papírovou kartičku. Opět nevidím problém.
Pořád uvažuji, že nosičem není aktivní bankovní karta.


Offline
790
25 led 2006 09:46
A novou jízdenku kupovat při ztrátě karty NEMUSÍM, na tom Brno ID mám pořád tu původní. Jen si ji sám převedu na nový nosič.
A nakonec - když ztratím kartu, tak snad peníze na účtu v bance mám taky pořád. Jen musím kartu zablokovat.


Offline
2795
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Tak ještě jednou: nosičem pro jízdenku nemusí být platná bankovní karta, dokonce se dá koupit anonymní karta.
A prosím, nechte si ty moudra o vytahování při každém nástupu -- krucinál, tu papírovou průkazku taky musíte vytahovat!
Zbytek je snůška blábolů pořád dokola.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
P.Haluza: Ne každý má padesát karet, které může využívat. Znám lidi, kteří mají jen jednu a víc jich ani nechtějí. A, opravte mě, pokud se mýlím, ale karta musí být platná v době jejího zavádění do systému. Takže rok neplatnou kartu, kterou někde vyhrabu, už taky nevyužiju.
A bavíme se tu o regionální dopravě, kdy je nutné kartu vytahovat při každém nástupu do autobusu, či kontrole průvodčím. To už pak v reálu není tedy příliš odlišné od pípání. Takže ta paralela s pípáním vcelku sedí. Jen už pak není potřeba se odpípnout. Ale v narvaném vozidle tu kartu stejně hůř někam schováte.

TMB: Když ztratím kartu, ztratím peníze. Tudíž si ani nekoupím jízdenku zpět, pokud nemám dostatečnou hotovost (a někde už dnes třeba ani s tou hotovostí, což je za mě dosti podstatný problém). Dále pak musím v bance požádat o novou kartu, což je málokde zadarmo, na kterou pak musím čekat. A pokud nemám jinou kartu, na kterou mohu jízdenku převést, tak třeba týden nejezdím. Oproti tomu u papírově jízdenky musím zaplatit znovu, ale mohu ji mít hned a hned jezdím. Dost podstatný rozdíl, pokud někdo dojíždí denně.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 dub 2024 21:11
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]