Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 10 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
790
25 led 2006 09:46
A mám dojem, že v případě jednorázových jízdenek černých pasažérů spíše ubylo. Pípnout si je často jednodušší, než někde shánět jízdenky.


Offline
790
25 led 2006 09:46
Když ztratím papírový kupon, tak mám smůlu. Když ztratím platební kartu, je to nemilé, musím ji hlavně zablokovat, ale předplatní jízdenku si okamžitě převedu na jiný nosič. A jako nosič lze použít i prošlou platební kartu.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Proč tu mícháte hrušky s jabkama? Není to o jednorázovém jízdném a systém pípni a jeď. Je o tom, že předplatní jízdenka bude místo na kartičce z papíru uložená na kartičce z plastu. To je celý.
Argumenty o ztrátě neberu, nikdo nikoho nenutí, aby k tomu účelu používal aktivní bankovní kartu k účtu. Co tam máte dál?


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Bohužel musím souhlasit, byl jsem v situaci kdy jsem si potřeboval koupit jízdenku a neměl jsem jinou možnost než platební kartou. Celý proces od vytažení karty, pípnutí u značkovače a pak následné držení karty ty 3 zastávky co jsem jel, abych se pak odpípl při výstupu, to celé bylo pro mě v narvané šalině více jak nepříjemné vzhledem k vyšší částce co na kartě byla. Kdyby mě ta karta spadla tak se mě nepovede se ani ohnout a najít ji, takže za mě ee, nepříjemný zážitek.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
P.Haluza: Když nechápete, jaký je rozdíl mezi ztrátou papírové průkazky s kuponem a ztrátou platební karty, pak se asi opravdu nemáme o čem bavit. A důchodců, kteří i po 65 pořád jezdí do práce, či na brigády není málo. Obzvlášť v dnešní době, kdy výše důchodů opravdu nestačí, lidi pracují, dokud mohou.

PvvS: Právě Ostrava je za mě nejvíce odstrašujícím případem a způsobem, jak vyhnat lidi z MHD. Takto opravdu ne! Klid rozhodně není, naopak, vytvořili si spoustu nových černých pasažérů. A proč? Jen a pouze proto, že odmítají převážet lidi bez karet. Opravdu toto chceme? Opravdu?

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Zlatá Ostrava. Tam papír prostě utnuli a je klid.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ehm, v čem je vytažení karty při každém nástupu nebo kontrole revizorem jiné než vytažení průkazky? Nějak se nechytám.
A další věc: jaký podíl důchodců má předplatní jízdenky? Řekl bych docela zanedbatelný. Takže ano, hurá, už aby to bylo.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
P. Haluza píše:
Hurá, konečně. :applause:

Teď ještě totéž udělat v celém regionu, pro začátek bude stačit pro všechny zlevněné předplatní jízdenky.

Jaké "hurá", proboha?
A zrovna důchodcům? Jo, to by tomu Kordis dal. Můj otec, který si s moderními technologiemi docela rozumí, si chtěl pořídit předplatní jízdenku ještě za staré ceny a kvůli tomu si chtěl zřídit účet. Dvakrát kvůli tomu musel do kontaktního centra (které nemá zrovna za rohem) a stejně mu to nákup jízdenky pořád nepovolilo. Tak se na to vybodl a koupil si papírovou. Těch ušetřených 80 Kč mu za ty nervy nestálo. A toto byste chtěli vnutit právě důchodcům, z nichž mnozí si s technologiemi zdaleka nerozumí tolik, jako můj otec? O nutnosti vytahovat kartu při každém nástupu do autobusu, či kontrole průvodčím, a tedy větším riziku ztráty ani nemluvě. A na lidi, kteří tu kartu třeba ani nemají, taky nemyslíte. No fuj! Styďte se za takové "hurá!"

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

135
09 kvě 2014 17:24
Nowy Dwór Mazowiecki
Žádný takový, mě baví tisknout zabavenky! :mrgreen:


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Hurá, konečně. :applause:

Teď ještě totéž udělat v celém regionu, pro začátek bude stačit pro všechny zlevněné předplatní jízdenky.


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
...s tímto tarifem rovněž končí možnost zakoupit si papírovou předplatní jízdenku pro zóny 100+101, už to nepůjde ani na nádraží

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Zdražování, kromě území Brna:
https://www.idsjmk.cz/lockouts/detail/1685


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Jakub S.: Sto validátorů pro autobusy? I kdybychom počítali jeden validátor na autobus, tak to pořád pokryje tak akorát autobusy, jedoucí do Brna a nic víc. Takže problém zůstane, jen se posune dál od Brna.
Navíc, v tom článku se jasně píše, že na validátoru bude potřeba navolit, kam jedu. Tím pádem to systém check-in nebude. Pípat bude nadále možné jen v Brně, akorát nově i ve vlacích a nejspíš i regionálních autobusech, i když o těch se článek přímo nezmiňuje.
A další věc. Když vidím, jak vypadají označovače na nádražích, tak se děsím toho, jak tam dopadnou validátory. Takže já bych se na jejich funkčnost moc nespoléhal.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Hm, zajímavej problém s tím neodpípnutím/nepřestupem třeba na trase Česká - Kníničky nebo do Žebětína linkou 51 v podání Tišnova. Co jsem se před dvěma lety ptal na DPMB na mailu k Pípni a jeď, tak mi bylo sděleno, že by se tenhle pípací styl měl rozšířit právě i na linky v okolí města v zónách 310/410/510. Takže souhlasím s TMB, že by pomohlo buď check-out všude, kde to technicky jde, nebo naopak nikde. Věřím, že se dostupnost s novými validátory zlepší.
Za sebe bych asi Check-out zrušil a počítal podle zakoupených jízdenek. Koupím si ve městě, koupím si třeba do hodiny regionálku do Popůvek/vlak do Zastávky a systém odpočítá slevu, jinak po limitu platím, jako bych koupil dvě samostatné jízdenky.
No a pak by byl nějaký strop za celosíťovou. Asi by to bylo nekompatibilní s univerzálkou (já jí říkávám klouzavka od dob, kdy ji používal kámoš ze Svitav do Brna a po městě). :smile: I to by se dalo nějak vyřešit.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Hmmm, myslím si, že instalací nových validátorů a automatů bude diskuzím na nejednotnost odzvoněno.
https://zdopravy.cz/po-brne-bude-stacit ... ni-141712/

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Koupit kartou u řidiče můžu, ale chci jet někam po Brně s přestupem déle než 15 minut, tak jsem připraven pípat jen při nástupu. A najednou přijede na a-74 ČSAD Kyjov. A co teď? To samé je podle mě na a-51 u ČSAD Tišnov.


Offline
790
25 led 2006 09:46
Ano, souhlasím, že regionální autobusy na městských linkách jsou jistý problém, ale zase si mohu koupit jízdenku kartou u řidiče.
Asi by nebyla špatná možnost "pípat" v celém IDS, ale v tom případě by se muselo odpípnout i při posledním výstupu, aby systém věděl, kam až jsem dojel. V Brně to bere na konečnou dané linky, což může prodloužit platnost jízdenky, ale pořád je to v rámci dvou zón. U vlaku by se muselo pípat na nástupišti.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
V tom, že se to moc nekomunikuje ani v rámci Brna. Náhodný návštěvník o tom nemusí vědět už vůbec. A pak jsou i městské linky, kde jezdí regionální autobusy. Místní to možná i pochopí a když mu třeba na 47 přijede ČSAD Kyjov, počká na DPMB. Ale přespolní neví, netuší a když nenajde validátor, je už často pozdě vystoupit. Za mě to problém je a ne malý.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
790
25 led 2006 09:46
Tak snad nejsem idiot a pokud jedu dál regionální linkou, tak si nepípu, ale ve validátoru zakoupím jízdenku na potřebný počet zón. V čem je problém?


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Ano. Bohužel, přesně takto to funguje :-( Pokud si člověk pípne třeba v d-3 na České a následně u Zoo přestoupí do autobusu ČSAD Tišnov do Kníniček, tak má smůlu a zaplatí znovu.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
157
08 črc 2017 23:44
peno píše:
Jen je problém, že se nedostatečně komunikuje, že mimo zóny 100 a 101 je potřeba tu jízdenku natvrdo navolit. A totéž, pokud po cestě použijete vozy jiných dopravců (mimo BDS na 48 a 74). A toto může být velký problém, protože mimo šotoušů málo kdo při přestupu řeší, jestli vůz, který přijede, je DPMB nebo ne. Toto je hlavní problém tohoto systému, který by bylo vhodné vyřešit.


Takže pokud si cestující pípne v šalině v 100+101 nástup a pak přestoupí na nějaký regionální bus, se kterým pojede jen v rámci 100+101 (ale ve směru Z Brna, tedy bude se prokazovat řidiči) a přiloží u řidiče kartu k pokladně, řidiči se jízdenka neukáže? Je potřeba si na tom validátoru ručně navolit danou jízdenku?

_________________________________
MHD Znojmo: http://mhdznojmo.wz.cz/


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Vědí. Získat víc peněz, aniž by reálně zdražili sarcastic
Navíc tam třeba také zrušili čtvrtletní, což je, doufám, něco, čím se DPMB a Kordis inspirovat nebudou :roll:

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
MartinV píše:
Naskenuju a jdu, kde je problém? Většinou to trvá v řádu vteřin. Naopak, než řidič najde tu správnou jízdenku, někdy trvá i déle.

Pokud patříš k té inteligentní menšině cestujících, která si předtím dá jas na maximum a telefon směřuje ke čtečce pod správným úhlem a v dostatečné vzdálenosti, tak ano. I tak ale bývá problém ve starém solarisu, kde to přes to sklo naskenovat prostě nejde. No a spousta uživatelů Poseidonu si dá jas na minimum, aktivuje si nějaký žlutý noční režim a máchá s telefonem pět centimetrů před čtečkou a diví se, že mně to nechce vzít. A za ním fronta.

Pokud má řidič poprvé službu s pokladnou, tak je přirozené, že mu obsluha pokladny trvá déle. Pokud ale už je v tom zběhlý a ví, kde která jízdenka je, tak dá ťuk, ťuk, kartou/hotově a je to. Musí ovšem cestující dopředu vědět, co chce, a ne to teprve řešit s řidičem. Čímž se opět vracíme k přílišné složitosti tarifu.

peno:
Co vím, tak v Ostravě checkout zrušili. Asi vědí proč.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
XXX: Je zajímavé, že systém check-in-check-out považuje spousta lidí za to nejjednodušší. Volají po něm třeba i v Praze, místo systému s tištěním papírové jízdenky, který tam mají. Já osobně jeho příznivcem také nejsem. Vytahovat kartu při každém přestupu mi přijde hodně nebezpečné. Naštěstí v Brně, na rozdíl od Ostravy, je i možnost zvolit konkrétní jízdenku. A to se mi líbí, protože každý si zvolí, co mu vyhovuje. Jen je problém, že se nedostatečně komunikuje, že mimo zóny 100 a 101 je potřeba tu jízdenku natvrdo navolit. A totéž, pokud po cestě použijete vozy jiných dopravců (mimo BDS na 48 a 74). A toto může být velký problém, protože mimo šotoušů málo kdo při přestupu řeší, jestli vůz, který přijede, je DPMB nebo ne. Toto je hlavní problém tohoto systému, který by bylo vhodné vyřešit.

Univerzálka. No, to už jsme tu řešili. Používám ji 14 let a za tu dobu se mi nestalo, že by se zasekla v označovači. Neděje se to u označovačů Mikroeletronika, ani Herman. Pokud se to děje ve validátorech, pak chyba rozhodně nebude v univerzálce, ale v těch validátorech. Souhlasím, že na kontrolu je to šílená jízdenka, ale to snad není důvod ji rušit.

Poseidon... No v zásadě souhlas. Ta aplikace je šílená a potřebuje přepracovat od základu. Už je sice možné platit bez kreditu, ale pak nedostanete slevu. Google Pay také pořád nefunguje, i když Go Pay brána, kterou Kordis používá, takovou možnost nabízí. Ale alespoň je možnost si tam uložit kartu a to jak na Go Pay, tak i nově přes Click to Pay, což je náhrada Mastercard za MasterPass (ale fungují tam i karty Visa, osobně vyzkoušeno).
Čtení QR kódů v autobusech jde spíš za pokladnami, které Kordis použil. Ale to nic nemění na tom, že jsou s tím problémy. Ne, že nejsou, MartineV.
A celková nepřehlednost aplikace, také souhlas. Nadto nechápu, proč ta aplikace vyžaduje fotku. Prostě šílený paskvil. Přitom je tolik skvěle funkčních, jednoduchých a přehledných aplikací, kde se Kordis mohl inspirovat. PID Lítačka, ODISapka, IDS BK... Ale ne. On si jede svou s tím, že Poseidon je unikátní. Ach jo. Ale s tím toho moc nenaděláme, pokud se nezmění vedení Kordisu na lidi, kteří budou ochotní naslouchat připomínkám a něco změnit a ne jen jet linii "funguje to, tak to nebudeme měnit".

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
xxx píše:
...
Poseidon:
Skenování QR zdržuje odbavení. Za tu dobu, než se to podaří naskenovat, by měl cestující dávno zaplacený přes pokladnu. Ať už hotově, nebo kartou. Rychleji, pohodlněji.

Naskenuju a jdu, kde je problém? Většinou to trvá v řádu vteřin. Naopak, než řidič najde tu správnou jízdenku, někdy trvá i déle.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 17:56
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]