Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 2 z 29    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Ne, že by se spokojil. Hlasatel namluví, co dostane. On sám si nevymýšlí jak a co řekne. tak to funguje nejen v hlášení zastávek, ale i v jakékoliv rozhlasové i televizní reklamě. Osobně jsem se účastnil natáčení nejedné rozhlasové. A´t už vlastní promo nebo komerční pro zákazníka.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Tak možná už i Garáž Rosice má Peterku, dneska slyšeno konkrétně ve voze 6B0 9982 (5/405) Zajímavostí je, že zatímco Černocká zastávku Rosice, STK vyslovovala jako [Rosice, stanice technické kontroly], tak Peterka se spokojil s pouhým [Rosice, eSTéKá] :wink:

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Informace o stání v koloně je automaticky generovaná hláška na ELPy, kdy vozidlo po nějaký nastavený čas (?) nemění svoji polohu.

Když se to zavádělo, při nočním spojení autobusů na nádraží všechny ELPy po městě, přes které projíždí noční linky, zahlásily, že vozidla stojí v koloně. :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

1631
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Dnes jsem si poprvé na Staré osadě všiml, že ELPY ukazují upozornění na důvod zdržení spoje, např. 75 Obřany, sídliště (stojí v koloně) X min.
Bohužel u další a-75, či a-44, už se žádná "závorka s informací" neobjevila... přitom kolony se tvořily stále. :-?


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Určitě ne, na 405 jezdí jenom Adosa.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Není to náhodou případ TREDOSu? Ten nemusí splňovat tuto povinnou výbavu na svých spojích linky 406, jelikož byly vysoutěženy v rámci výběrka na Znojemsko, kde nebyly tak přísné podmínky

Nicméně furt lepší autobus bez LED panelu než plech místo okna jako u Tourbusu už třetí týden... :D #-o


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Možná do některých, ale setkávám se tam s řadou Crosswayů a C9xx, který nemají vevnitř vůbec žádnej panel. (a nebo, to ale až v poslední době, nefunguje) Ale Adosa je trošku jako Tourbus, taky si dost dělají co chcou...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Minimálně červený LED panel musí mít i nejstarší vozidlo resp. záloha, funkčnost už je věc druhá a do Olympia busů se dodatečně osazovaly právě po výběrku

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Nevím kolik jich má, ale minimálně jeden je v jednom Crosswayu LE. Bohužel tím, že tam dává busy z Olympia linky a starý vraky C9xx, tak ty kolikrát nejen že nehlásí zastávky, dokonce ani nemají žádnej informační panel ve voze... A navíc v poslední době mám pocit, že ty červený z diodama nejedou nikdy vůbec a ten LEDpanel sice jede, ale zobrazuje jenom linku a cíl...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
ADOSA už má taky LCD panely? Já myslel, že oni zatím jedou jen na červený řádky nebo se už něco změnilo?

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
7141
27 úno 2010 07:40
Pořadí bych neotáčel. V JŘ máš taky zastávky odshora dolů. Tohle je prostě jejich seznam, tak se čte odshora. Horší je, když ti to, jako mně včera, celý den ukazuje spoj z doby před polednem, lidé se tě na to chodí ptát a ty jim nemůžeš odpovědět, protože máš zánět hrtanu a hlasivky mimo provoz...


Offline
Uživatelský avatar

6908
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Hafan: v některých směrech je to lepší, než naše (brněnské) zobrazení. Nepřeplácáno grafikou, více zastávek. A kdyby se to otočilo (prohodil vršek a spodek), už by tomu k dokonalosti moc nescházelo. Podotýkám v současném systému, kdy jsou data do těchhle panelů nahrávána offline, a tudíž tam moc sofistikovanějším věcí nelze dostat (přestupy, poloha vozidla,...).


Offline
Uživatelský avatar

2109
20 zář 2006 19:51
Co na tom vypadá dobře?


Offline
Uživatelský avatar

2548
13 črc 2009 13:42
Přesně takhle to má i Tišnov. Líbí se mi to. Proč to tak nezavedou aji u DPMB?


Offline
Uživatelský avatar

6908
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Možná ale není potřeba se vždy odlišovat za každou cenu -> přece jen pořadí zdola nahoru trochu představuje ubíhající silnici, kdežto shora dolů to působí zvláštně (ale je to možná jen o zvyku).


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Vypadá, to, že Kordis zkouší novej software pro zobrazování trasy na monitorech v regionálních busech, viděl jsem to i na 405, ale tam to ještě nefungovalo. Vypadá to fakt dobře :)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6161
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Do nových vozů by to připlácení za dvouřádky ani nemuselo být. Bohatě by stačilo kdyby konečně došlo k pořádnému využití LCD panelů. Zobrazení pár následujících zastávek jednou za čas je fakt bída.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
No já to horizontální překlapávání taky kdysi kdesi viděl a dobrý.
Ohledně těch dvouřádkových displejů bych měl obavu o průchozí výšku pod ní. A navíc by to možná časem vedlo k tomu, že druhý řádek bude trvale osazen reklamním sdělením a pro důležité informace z provozu Ti stejně zbude jen jeden řádek... sarcastic

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Jasně,zpětně měnit panely by nikdo nezaplatil. Ale teď tu bude stovka nových plynových autobusů (+ Solarisy),třicítka trolejbusů,dvacítka šalin. Dost dobrá šance na (postupnou) změnu.


Offline
Uživatelský avatar

2548
13 črc 2009 13:42
Kdyby se na těch televizích zobrazovaly reklamy tak, aby tam nezavazely informacím o trase tak, jak je to v jiných městech, tak by bohatě stačila jedna televize pro celý autobus. Nemusel by tam být červený LED panel a nemusela by tam být perlovka. Taky nechápu, proč ty televize dávají doprostřed a oboustranné, když pořád tak šetří.

chat-maniac: Jestli jste to nepochopil, tak ta hodina byla myšlena obrazně.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7585
17 pro 2006 22:32
Brno
Ty informace tam proběhnou tak rychle, že to žádná hodina není pane xxx.
Jo, je to podle mě docela zlepšení. A je to i ve vozech s LCD/perlovkama nejspíš proto, že programovat toto zvlášť pro vozy s/bez, je na hlavu.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6668
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
To je sice hezka uvaha, ale muzes ji pouzit tak maximalne u novych vozu. U starych bys platil plnou cenu. Nikdo od tebe stary opotrebovany jednoradek za rozumnou cenu nevykoupi. A vymenit to na vsech vozech by znamenalo desitky milionu korun.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Otázka peněz mi připadá fakt vtipné. O kolik je dražší dvouřádkový panel než současný jednořádkový?


Offline
Uživatelský avatar

6908
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Přijde mi, že před pár lety tu byla řada uživatelů, kteří byli pro více informací na červených tablech. V dnešní situaci jsem pro. Bo perlovky se myslím do nových vozů nedávají (jsou tam LCD), LCD jsou malé a ještě na nich často běhá reklama. Taky na ně není odevšad vidět.


Offline
Uživatelský avatar

3697
08 čer 2005 23:12
Ten samý, kdo zaplatí osazení panelem s číslem linky levou stranu vozidel (tj. nikdo)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 715 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 03 kvě 2024 02:12
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]