Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 24 z 29    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 29  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Hrozně se mi líbí, že mají v hlášení podrobný informace o výluce ("Vůz jede v úseku xx - xx po výlukové trase přes xx, náhradní dopravu zajišťují autobusy linky xx z xx do xx). Jel jsem u nás krátce po zahájení obřanské výluky... KATASTROFA, v šalině akorát "příští zastávka Tomkovo nám. - zastávka Tomkovo nám. - příští zastávka Maloměřický most, konečná zastávka - Maloměřický most, konečná zastávka, prosíme cestující, aby vystoupili". A všude horda zmatených kaštanů...


Offline
304
12 lis 2007 20:03
Mno hlášení následující zastávky před zastavením mi zrovna přijde trochu divný ale asi je to o zvyku vždycky přemýšlím o výhodách a nevýhodách např. pro cizince a vždycky mi to vyjde nastejno s našim hlášením :-D A taky by mohli sjednotit hlášení v metru (jendou chlap, jednou baba, hmm..). Ale jinak to mají udělaný dobře naviagci jako takovou


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Možná budu ošklivej, ale teď sem byl v Praze a jejich systém infotabulí a tak mi přišel docela použitelnej a sympatickej. Stejně jako hlášení následující zastávky před zastavením.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Mezi panely v NYC a BC je jeden poměrně podstatný rozdíl v jejich použitelnosti, a sice daný velikostí písma... Nechápu, proč to tady dělají takovým mikropísmem.


Offline
Uživatelský avatar

665
18 zář 2007 15:40
Brno
Ten teploměr je tam taky pořád??? :lol:

_________________________________
Až dosloužím, chci do šrotu!


Offline
9986
15 led 2005 23:41
v době uzavčení Pisárek bylo na Mendláku přiobližně toto :
(foceno nějak v dubnu roku 2005)


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Ale v menším, pro každou zastávku zvlášť, a s opačným uspořádáním (linka - oblasti).


Offline
Uživatelský avatar

665
18 zář 2007 15:40
Brno
Takový panel se už myslím objevil na Mendálku v době uzavírky Pisárek

_________________________________
Až dosloužím, chci do šrotu!


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Viděl jsem tam rámečky stejné velikosti i nad dalšími zastávkami, takže to vypadá na nějakou akci. Každopádně to velmi zlepší orientaci v uzlech, kterými člověk nejezdí denně. :-)


Offline
Uživatelský avatar

9269
10 čer 2004 11:19
Dobry napad , mohlo by jich byt vic.


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Dnes jsem na Mendláku potkal fungl nový panel, který si zaslouží :applause:. Je to jednoduchá tabulka s oblastmi v prvním sloupci a čísly příslušných linek ve druhém. Podobné panely jsem si velmi oblíbil při náštěvě NYC, dá se díky nim okamžitě zorientovat v absolutně neznámém místě a předchází se tak situacím obvyklým třeba na KPN, Staré Osady apod.: "Čím to vlastně mám jet a odkud mi to jede?"
Příloha:
navigace_mendlak.jpg


PS: fotky panelů z NYC, co se mi povedlo vyhrabat z nycsubway.org:
http://nycsubway.org/perl/show?34054
http://nycsubway.org/perl/show?38995
http://nycsubway.org/perl/show?40310
http://nycsubway.org/perl/show?62171


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

3972
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Smolda68 píše:
A jak víte že se to ruší??? Vždyt neznamená že když se jeden sundá že se sundají všechny... :-| Já teda očekávám že by zkušební provoz mohl trvat tak max. rok a potom už y se melo neco s tím delat...


On ten zkušební provoz už trvá skorem víc jak rok a nic se neděje...myslíš, že za další rok se to rozhejbe? Já nevím, že v Olomouci to šlape jak na drátkách a tady jsou s tím problémy...

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

3700
28 úno 2006 19:00
pepola píše:
časem to vyšumí a panely budou demontovány a uloženy v nějakém skladu,odkud se záhadně ztratí...

Že bych se fakt trefil??Kordis zatím zarytě mlčí...


Offline
Uživatelský avatar

665
18 zář 2007 15:40
Brno
A jak víte že se to ruší??? Vždyt neznamená že když se jeden sundá že se sundají všechny... :-| Já teda očekávám že by zkušební provoz mohl trvat tak max. rok a potom už y se melo neco s tím delat...

_________________________________
Až dosloužím, chci do šrotu!


No nápad to špatnej nebyl ale když tam svítily blbý informace(vykolejení u Líšně) a hodně lidí to štvalo - třeba kámoš mě říkal že tam svítila 1 minuta a šalina přijela za 5. To je pak blbý a mate to lidi a pak se není čemu divit že to lidi spíš štvalo než že se jim to líbilo.


Offline
Uživatelský avatar

406
15 čer 2006 13:44
Brno Bystrc
Angel píše:
No takže za chvíli zmizí odevšud a byly to vyhozený prachy.


taky bych to tak videl ale zase tak uplne tuhle myslenku poplivat nelze....napad to byl vlastne dobrej akorat se to nedotahlo do konce....a myslim si ze je to docela skoda :-( viz zoo a treba kurim, zel stanice....u zoo posledni asi dva mesice jen par sviticich pixelu bez uzitku kdezto v kurimi stale fungujici a linky ukazujici panely :-k

_________________________________
děckama nezatopíš a důchodci nehoří....

http://astroh.wz.cz - web konečně doplněn a zaktualizován, blog...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
pepola píše:
Tohle jsem teď napsal na Kordis...

už něco odpověděli? Byť na odpověď mají i delší dobu...


No takže za chvíli zmizí odevšud a byly to vyhozený prachy.


Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
pepola píše:
Je fakt,že včera už byla tma,když jsem si toho všiml.Ale podle všeho v KP nádraží je nad výstupní zastávkou a-43 + 301demontován panel!

konecne :-P

_________________________________
"Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. Tou první si tím však nejsem tak jist." (Albert Einstein)


Offline
Uživatelský avatar

3700
28 úno 2006 19:00
Je fakt,že včera už byla tma,když jsem si toho všiml.Ale podle všeho v KP nádraží je nad výstupní zastávkou a-43 + 301demontován panel!


Offline
Uživatelský avatar

588
20 říj 2006 16:11
Újezd u Brna
pepola píše:
S těmi autobusy to měla být jen narážka...

Jasně, ale fakt, že by měl investovat na technickém dotažení těchto info systémů a postupně zvyšovat kvalitu informovanosti...

_________________________________
Ze země nic nespadne.


Offline
Uživatelský avatar

3700
28 úno 2006 19:00
S těmi autobusy to měla být jen narážka...


Offline
Uživatelský avatar

588
20 říj 2006 16:11
Újezd u Brna
Taky by mě zajímalo, kdy se konečně na infopanelech budou objevovat řádné informace v řádném provozu.
Nicméně Kordis, jakožto pouhý koordinátor, asi žádné autobusy kupovat nebude. :-k

_________________________________
Ze země nic nespadne.


Offline
Uživatelský avatar

3700
28 úno 2006 19:00
Tohle jsem teď napsal na Kordis.Pochybuji,že mi něco odpoví...

Dobrý den,

zajímalo by mě,proč například na Lesné,nádraží už asi 3 měsíce(!) nesvítí ani jediný informační panel?!?
A na jiných místech,pokud svítí,ukazuje bludy - spoj má zpoždění a přijede a panel už ukazuje další spoj!
A výmluva na "zkušební provoz"?Myslím si,že se peníze mohly vyhodit i jinak,třeba za nákup nových autobusů na regionální linky...
No,však z cizího krev neteče,není-liž pravda,že?Nakonec to zaplatíme všichni na daních...
P.S. adminům: :-$ (neznáte mě :-D )


Offline
609
24 čer 2005 20:56
Ano, něco takového. Systém, který poskytuje data pro ELPy má každý spoj popsaný odjezdy z jednotlivých zastávek a z toho se počítá jízdní doba.

_________________________________
I cesta může být cíl.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 715 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 29  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 14 kvě 2024 22:38
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]