Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 5 z 29    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 29  Další
Autor Zpráva
Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Jak Vám funguje internet z infopanelů? Mně teda sice mobil ukáže wifi sít, připojí se, ale data mi netečou. Mendlák, Česká,...
Citace:
Bezplatný internet zatím poskytuje společnost Kordis organizující dopravu v Jihomoravském kraji. V Brně signál vysílá šestnáctka svítících panelů na přestupních uzlech. A podobnou službu nabízejí i autobusy. „V současnosti má připojení více než pět set autobusů," konstatoval ředitel společnosti Jiří Horský.

http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 40821.html


Offline
Uživatelský avatar

6911
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Qwasar: zkusím při nějaké další cestě zjistit, teď si nejsem jistý. Co si matně pamatuji, tak to nebylo v klasický PD, tzn. byl rozdíl mezi JŘ pro PD a PDP či víkendem. Nemohl by být v tom zakopaný pes?


Offline
79
13 úno 2012 18:04
MartinV píše:
Dalším příkladem nepřesnosti může být zdvojení odjezdu d-x9 z České od kostela, kdy ELP zobrazuje dlouho 2 odjezdy ve stejný čas

Můžeš to prosím upřesnit? Aspoň čas od kdy do kdy se zobrazují a s jakou odchylkou.


Offline
79
13 úno 2012 18:04
ReZ píše:
Vždyť o tom už se, dávno tomu, mluvilo, že by ELPy měly zobrazovat garanty.

Řekl bych, že ELPy by měly zobrazovat skutečně jedoucí, nikoliv garantované NP spoje.


Offline
79
13 úno 2012 18:04
h8crew píše:
Tak jsem si až do dneska myslel, že rozumím systému jak jsou na ELPech zobrazovány informace o odjezdech.
...

Díky za velmi dobře popsaný bugreport. Uznávám, že v případě takto silných kongescí se systém (z opravdu různých příčin) nechová nejlépe. Pokusil jsem se zrekonstruovat sled událostí kurzu #07813 na RISu i CEDu:

7.37 = těch +5min je poslední potvrzená odchylka = odjezd z Gajdošovy
7.40 = odjezd ze SO na konečnou s +10min, proto se tvůj předpokládaný odjezd posunuje ('zmizí při 1min')
7.54 = příjezd na konečnou s +21min
7.55 = zřejmě dispečerský zásah, srovnání do času následujícího kurzu, možná manipulace s PP - to by mohl být důvod pro zdvojení odjezdu (78 s odjezdem v 7.38 a 7.58). Ale to je jen moje domněnka.
8.02 = skutečný příjezd na SO

Došlo tedy zřejmě k vynechání odjezdu ze SO v 7.38, ale o tom se ELPIS bohužel nemá jak dozvědět. Problém byl opravdu hlavně v úseku SO-Židenice-SO, kde to chytilo +25min.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
nydros píše:
Tak na Svratecké již ode dneška (vlastně včerejška) funguje "malý ELP". Už jen, kdyby DPmB zvětšil pole pro linku u jeden řádek tak, aby se do pole vešla i linka x14 (a vlastně x-cokoli).

Jako že by jedna linka/odjezd byla přes dva řádky? sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
MartinV píše:
Stejně, jako by mohl být za číslo linky přidán symbol vozíčku (nebo něco vozíček nahrazující).

Vždyť o tom už se, dávno tomu, mluvilo, že by ELPy měly zobrazovat garanty.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

6911
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Zvětšené pole pro linku by se určitě hodilo. Třeba Česká směr Komárov má víc odjezdů x-linek (14, 27), než té normální (12).

Stejně, jako by mohl být za číslo linky přidán symbol vozíčku (nebo něco vozíček nahrazující).


Offline
151
07 říj 2009 23:14
Tak na Svratecké již ode dneška (vlastně včerejška) funguje "malý ELP". Už jen, kdyby DPmB zvětšil pole pro linku u jeden řádek tak, aby se do pole vešla i linka x14 (a vlastně x-cokoli).


Offline
Uživatelský avatar

6911
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Dalším příkladem nepřesnosti může být zdvojení odjezdu d-x9 z České od kostela, kdy ELP zobrazuje dlouho 2 odjezdy ve stejný čas, ale před příjezdem vozu jeden z nich zmizí. Nebo na hlavase se stává, že se tam zobrazuje neexistující odjezd, který tam "zavazí" 10-5 minut před fiktivním odjezdem, pak zmizí. No myslím, že to má ještě hodně much, které by potřebovaly odstranit.


Offline
609
24 čer 2005 20:56
Systém přepočítává zpoždění i "přes obrat" tj. z předchozích spojů. Zde to mohlo být např. tak, že u Dělňáku mohl spoj jet +/- včas, takže se i opačný směr zobrazoval včas. Na Gajdošce pak schytal nějaké zpoždění, takže se toto připočítalo atd.

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
359
20 čer 2008 14:08
J*M*: v reálny ty busy byly dokonce čtyři najednou, ještě pro popisovanou story irelevantní jedna 55. A nakumulovalo se to nejspíš na vjezdu do terminálu Stará Osada, protože tam ve výjezdu v opačném směru stály kloubáky z x27, 84 a sólo (asi 75 směr Slatina), které nemohly vyjet, neboť jim bránily nakumulované vozy na Bubeníčkově ulici ve směru Gajdošova > Kuldova.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Mouka píše: Linky a-55, 58, 78 mají v Židenicích krátké vyrovnávací časy 1-2 min, je tam i jeden nulovej.
h8crew píše: čekal bych, že spoje by i přes zpoždění měly přijíždět postupně, a tedy postupně i odjíždět
A před tím
8.02 - přijíždí 78 do Olympie zároveň se 78 na Jírovu a 58 ke hřbitovu

Zaráží mě, že přijely naráz, většinou busy od nádraží ještě ovlivní světelná křižovatka u Stylu, takže oddělí za sebou jedoucí busy z nádraží, popřípadě "dobré nálady SSZ" zase dělá busové vláčky z busu odjíždějících postupně z nádraží. Většinou přes tuto křižovatku neprojede víc než 2 busy. To se musela přidat "dobrá nálada SSZ" u dalších SSZ, nebo zácpa u odbočení na terminál SO. Tři busy za sebou jen v kombinaci 64 a 2x od nádraží


Offline
359
20 čer 2008 14:08
Martan píše:
Pravděpodobně se načetlo na nějaké zastávce zpoždění a podle JŘ se dopočítal čas odjezdu, nicméně kvůli koloně zpoždění nadále narůstalo, tj. spoj odblikal na další zastávce se znovu načetlo zpoždění atd. stále dokola až konečně příslušný bus přijel.

Zastávka Stará Osada je v trase spoje hned druhá v pořadí. Tj. spoje jsou výchozí od židenického nádraží 2 minuty před tím. Trasa mezi výchozí zastávkou a Starou Osadou byla víceméně volně průjezdná. Stále mi z toho nevyplývá, kde informační systém bral ty virtuální spoje - nebo ono to dokáže dopočítat to případné zpoždění i v rámci navazujících spojů zajišťovaných shodným kurzem? Pak by mi ale stejně nemohl ukázat odjezd spoje (blikající hvězdičky), když daný spoj ještě fyzicky neopustil výchozí zastávku před tím (varianta B je, že systém není dobře naprogramovaný a zobrazuje data o odjezdu i přes to, že daný spoj ještě z výchozí zastávky fyzicky ani neodjel, což je pak ale chyba jako hrom).

Mouka píše:
Linky a-55, 58, 78 mají v Židenicích krátké vyrovnávací časy 1-2 min, je tam i jeden nulovej.

To vím, proto jsem ani očekával, že to pojede na chlup podle JŘ. Ale čekal bych, že spoje by i přes zpoždění měly přijíždět postupně, a tedy postupně i odjíždět, byť "podle plotu". A ne že bezmála půlhodiny ve špičce nepojede ani kolo a je vynecháno 5 spojů.


Offline
609
24 čer 2005 20:56
Pravděpodobně se načetlo na nějaké zastávce zpoždění a podle JŘ se dopočítal čas odjezdu, nicméně kvůli koloně zpoždění nadále narůstalo, tj. spoj odblikal na další zastávce se znovu načetlo zpoždění atd. stále dokola až konečně příslušný bus přijel.

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Linky a-55, 58, 78 mají v Židenicích krátké vyrovnávací časy 1-2 min, je tam i jeden nulovej.


Offline
359
20 čer 2008 14:08
Tak jsem si až do dneska myslel, že rozumím systému jak jsou na ELPech zobrazovány informace o odjezdech. Žil jsem v přesvědčení, že se zobrazuje informace o reálné poloze z RISu, tam kde není k dispozici, objeví se před údajem +/- a ukazuje to čas podle jízdního řádu. Umí mi tedy někdo vysvětlit následující chování toho zařízení na Staré Osadě vč. zobrazování virtuálních autobusů?
7.37 - vystupuji z x27 a čekám na 78 (příp. 58) ... píše to 5 min (řádný odjezd má být 7.38 - no budiž, stane se)
7.40 - stále ukazuje 5 min, na dalším řádku se objeví 58 za 6 min
7.40 - 7.44 - společně se odpočítávají
7.44 - 78 zničehonic zmizí při 1 min, 58 přejde do režimu blikající hvězdičky * * *, následně 58 zmizí společně s dalšími busy, které mezitím opravdu přijely (44, 64, 201). Po reálné 58 ani vidu, ani slechu
7.45 - 7.55 - tablem různě proběhnou dvě 78 (1x Jírova + 1x Olympia) a jedna 58, až do hvězdičkového finále, žádný bus stále nejede
cca 7.57 - majstrštyk ... objeví se v jednom čase 58 ke hřbitovu a dvě(!) 78 na Jírovu, odblikají se hvězdičky, stále bus nikde
cca 7.59 - naskočí jedna 58 za 4 min
8.02 - přijíždí 78 do Olympie zároveň se 78 na Jírovu a 58 ke hřbitovu, čímž je doslova naplněn výraz "hromadná doprava" (a tímto také děkuji za pozdní příjezd do práce)

K čemu je zobrazování takových nepřesných údajů?

mmch: kvůli extra kolonám to zpoždění nebylo, ty měly standardní délku k židenickému kostelu.


Offline
7146
27 úno 2010 07:40
X44 je v tramvajových linkách uvedena ze stejného důvodu jako x27 v trolejbusových, neb se jedná o NAD za onu trakci.


Offline
340
12 čer 2012 17:51
z webu idsky: Ad1 Zajímavostí k víkendové výluce na d-4. Výluka z výlukové linky, a né nějaké přečíslování :D Ad 2 linka a-x44 je vedena jako tramvajová! A proč zrovna písmenko "o" u zkrácené verze d-x3 mi také není jasné...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Příjemné!


(Ano, mám teď aktuální FUP. :mrgreen: )

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

3087
29 srp 2009 19:30
Potvrzuji, právě z toho píšu. Funguje to, sice nijak zvlášť dobře, ale je to dostačující.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Nové ELPy odteraz oficiálne ponúkajú aj Wifi pripojenie e_smile
IDS JMK na Facebooku píše:
BEZPLATNÉ WIFI NA TÉMĚŘ 40 MÍSTECH V KRAJI
Po WiFi v regionálních autobusech a tramvajích je IDS JMK zase o o něco víc on-line. Již nyní se můžete připojit bezplatně a bez hesla přes WiFi k internetu na téměř 30 uzlech v Jihomoravském kraji (celkem cca 40 přístupových bodů), kde jsou ELP - elektronické informační panely IDS JMK zobrazující aktuální odjezdy.

Postačuje si najít síť "IDS_JMK", připojit se a surfovat.

Připojit se můžete na všech uzlech, kde jsou umístěny ELPy nové generace (tzn. tmavé - viz obrázek). U starších panelů připojení možné není.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2491
28 lis 2007 23:00
Brno
Trošku OT, ale když vyslovím ELP, tak to ve mně evokuje slovo LEMPL. :-)

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


No víš co je magie? No tak takhle nějak ty ELPy fungují :-)


Offline
2803
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Může mi někdo znalý vysvětlit, jakým způsobem ty úžasné ELPy fungují? Situace dnes 8:25 na hlavním nádraží: na ELPu svítí linka 9 s příjezdem za 2 minuty (podotýkám, že bez +/-). Po chvíli se tento údaj zcela ztratil a následujících 8 minut se žádný spoj linky 9 nezobrazoval. Pak se ukázaly dva hned za sebou s příjezdem nejdříve za 3 minuty, poté za 2 minuty. Nakonec jeden vypadl a zůstal pouze jeden, který blikal hvězdičkami odjezd v okamžiku, kdy tramvaj vyjížděla pod viaduktem. Na Gajdošce je asi zácpa, to chápu, ale to zmatečné ukazování mi nějak hlava nebere.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 715 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 29  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 13 kvě 2024 17:47
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]