Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 33 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
2813
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Prosím eframmcbetha, zda by sem nemohl hodit ten obrázek, který se lepí na zadní stranu tabla v Urbanwayích. Jde o přehled tarifu. Dík.


Offline
2724
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Volby se blíží, možná i proto ty Babisconiho koblížky v dopravě. :evil:

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
2813
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ájé, flanďáci se probrali a sbírají politické body. A lepší načasování si fakt vybrat nemohli. Mám takové zlé tušení, že na začátku září bude jeden velký průser. :mrgreen:


Offline
1078
09 lis 2006 18:16
Lidovci chtějí prosadit v Brně výrazně levnější MHD pro děti a seniory


Offline
2813
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Nebylo by jednodušší zrušit vymoženosti Brna a opravdu sjednotit tarif na celém území JMK?


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
No a kdyby přece jen k nějakému přetěžování některých spojů docházelo, pak je tu možnost vyhlásit výjimku ze slev. Že to udělá další bordel v systému je jasné, nicméně i tuto možnost kraj a Kordis mají.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

218
11 srp 2012 21:46
Osobně si myslím a pevně v to i doufám, že většina dětí a studentů do 26 let, kteří mají předplatní jízdenku na 100 a 101 nyní, ji budou mít i nadále. Tzn. že při cestách mimo zóny 100 a 101 využijí normálně jízdenky z kategorie Zlevněné A, ať už je to linka s provozním označením 1-99, regionálka či vlak. Takže tady toho přetěžování regionálek bych se zas až tak úplně neobával, pač celkem velké množství substrátu, i z této kategorie, se linkám s provozním označením vyšším jak 100, obloukem vyhýbá. ;-)


Offline
2813
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Robert píše:
V jednom systému ovšem, který, jak jsi před chvílí psal, měl být jednotný pro všechny.


Ano, ten tvůj příklad je taky pěkně pitomý, ale pořád ještě chápu, že je určitý rozdíl mezi MHD a IDS, stejně jako mezi autobusem s vlakem. Ale aby cestující z Holásek do Rebesovic ve špičce mohl se slevou využít 509, ale mimo špičku a o víkendech musel kombinovat 63+509 a tudíž bez slevy, to aspiruje na hlavní cenu v kategorii demence roku.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
P. Haluza píše:
. Všechny spoje linek do 100, které vyjíždějí za Brno, převézt na nové tříciferné linky. Takže 40 = 609, 41 = 315, 48 = 608, 51 = 155, 57 = 357 atd. Chce mít Brno bordel? Má jej mít.

Tím se stane systém mírně pochopitelnější, ale nespravedlnost zůstane. A stejně by pak mohli cestující pro cesty po Brně využívat přetěžovat tyto příměstské linky (dnes spoje městských linek).

Ještě nespravedlivější je to ale pro cestující linek, které končí na okraji s přestupem na MHD (401-404, 501, 301 302, 303) oproti těm, co se za zlevněné jízdné dostanou až do centra Brna (Úzká, Zvonařka). Když se linky zkracovaly na kraj Brna, bylo to za to, že tarifně na tom cestující při jedné jízdence neprodělají. Tak teď po letech se to projeví v nemožnosti použití zlevněného jízdného.


Offline
7191
27 úno 2010 07:40
V jednom systému ovšem, který, jak jsi před chvílí psal, měl být jednotný pro všechny.


Offline
2813
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Není. Ty srovnavas linku městskou a regionální, já dva spoje téže linky.


Offline
7191
27 úno 2010 07:40
P. Haluza: A není to diskriminace podobného typu, jak je např. v relaci Ústřední hřbitov-Modřice, popř. Modřice, nám.-Olympia, kde držitelé průkazu ZTP jedou buď zdarma, nebo za 4, resp. 2 Kč?
Což je mimochodem dobře vyřešeno v OL kraji, kde v rámci IDS jede držitel ZTP zdarma třeba z Prostějova do Jeseníku.


Offline
2813
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Na tohle je jedinej recept. Všechny spoje linek do 100, které vyjíždějí za Brno, převézt na nové tříciferné linky. Takže 40 = 609, 41 = 315, 48 = 608, 51 = 155, 57 = 357 atd. Chce mít Brno bordel? Má jej mít.


Offline
Uživatelský avatar

2571
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Domis píše:
P. Haluza: Já to ustanovení chápu jinak. Za zlevněné A se lze přepravovat v linkách číselné řady 100 a výše bez omezení (takže na 702 v rámci Brna 75 % - ale bez možnosti přestupu na MHD), u linek do 100 je sleva přípustná pouze po mimobrněnské cesty (o spoji se tam nic nepíše). Takže v 40 si koupím lístek s 75% slevou do Sokolnic, ale nesmím prostě vystoupit dřív než za Brnem. Zajímalo by mě, jak se toto bude v praxi kontrolovat. Ani bych se nedivil, kdyby si revizor studentské slevy vyhmátl, a když uvidí, že někdo takový vystupuje ještě v Brně, vystoupí s ním a zkasíruje ho na zastávce. ](*,)

To jsem taky zvědav. Vzhledem k tomu, jaká je frekvence revizorů třeba ve večerních hodinách, nevěřím, že se to bude zvládat kontrolovat. No nádhera.
Domis píše:
Možná mě tu někteří ukamenují, ale nebránil bych se pražskému vzoru, kdy objednatele MHD dělá městský/regionální koordinátor ROPID, který objednává dopravu u DPP. Tedy u nás Kordis (který je stejně částečně městskou akciovkou, ale nefunguje tak) by u DPMB objednával, on jednal s městem o kompenzacích a dělal tarif. Dnes je objednatelem formálně město, ale DPMB si IMHO dělá objednávku sám sobě (kolik z linkových úprav, navýšení spojů, zkrácení intervalů navrhuje, vymýšlí město?), což je trochu schizofrenní.

No tak zrovna DPP si v Praze hraje taky tak trochu na svém písečku, viz nedávno přetrasování tramvajové linky v centru bez nějaké konzultace.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
1078
09 lis 2006 18:16
P. Haluza píše:
Pavel: Flixbus a jiné komerční dopravce do toho netahejte. Tady se bavíme o INTEGROVANÉ veřejné dopravě, a tam by podmínky měly být všude stejné. Nyní třeba hrozí to, že v úseku Komárov -- Chrlice bude přetěžována 509 na úkor 63, přitom by to mělo být naopak. Je to prostě paskvil. Mimochodem spoje na linkách MHD (1 až 99) vyjíždějící za hranice města (typicky 40, 48 atd.) platí kraj, nebo město?

Bylo by hezké, kdyby podmínky byly stejné. Ale před chvílí jsi psal, že podmínky musí být stejné, že to půjde napadnout a na to jsem narážel, že je to nesmysl. Doplatková jízdenka za 16 Kč lze využít pro cestu vlakem na dvě zastávky. Takže už teď platí, že cesta z A do B má v IDS JMK dvě různé ceny podle toho čím pojedu. Dle mého to napadnout prostě nepůjde. Pak by se mohl napadnout celý Flixbus.

Nespravedlivé a často nesmyslné je to po celou dobu fungování IDS JMK. Teď se to rozjede akorát ve velkém. A bohužel jsem přesvědčený, že pokud Brno nesrovná se slevami krok, tak se začnou zavádět protiopatření. Například zastávky jen pro výstup nebo nástup pro linky vyjíždějící mimo město, nezastavování regionálních autobusů u škol atd.


Offline
Uživatelský avatar

6607
21 pro 2005 17:01
MicKys píše:
Spísal som vlastnosti bezplatnej dopravy vlakmi na Slovensku:
-Je úplne bezplatná, okrem manipulačného poplatku za preukaz, naďalej je nutné kupovať lístky


Ten manipulační poplatek je nějaká novinka?


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
P. Haluza: Já to ustanovení chápu jinak. Za zlevněné A se lze přepravovat v linkách číselné řady 100 a výše bez omezení (takže na 702 v rámci Brna 75 % - ale bez možnosti přestupu na MHD), u linek do 100 je sleva přípustná pouze po mimobrněnské cesty (o spoji se tam nic nepíše). Takže v 40 si koupím lístek s 75% slevou do Sokolnic, ale nesmím prostě vystoupit dřív než za Brnem. Zajímalo by mě, jak se toto bude v praxi kontrolovat. Ani bych se nedivil, kdyby si revizor studentské slevy vyhmátl, a když uvidí, že někdo takový vystupuje ještě v Brně, vystoupí s ním a zkasíruje ho na zastávce. ](*,)

Že si Brno hraje na svém písečku, je vidět i v dalších aspektech (a nemyslím tím tu neplatnost slevy 75 % v MHD). V tarifu jsou nové podmínky pro výdej studentských šalinkaret (jak si je vymyslel DPMB) odlišné od těch, co platí pro mimobrněnské šalinkarty. Např. studentská šalinkarta platná na 100+101 ztrácí svou platnost v den ukončení studia (patrně republikový unikát - vrchol buzerace studentstva), zatímco ta mimo 100+101 platí až do skončení její platnosti. Nebo fakt, že k šalinkartě na 100+101 se neuznává potvrzení o studiu z VŠ (je to přímo v novém tarifu), ale pouze ISIC. Nevím, proč nutně zmiňují ISIC, ne všechny školy vydávají přímo ISIC; např. ČVUT dává zdarma studentský průkaz (stejná čipová karta), ISIC je za poplatek. Ten ISIC se navíc uznává od /vydání prolongace do 15. srpna, takže na podzim s planým ISIC smolík, všichni napřed prodloužit (když jsou největší fronty) a pak koupit šalinkartu. V tarifu je navíc výslovně uvedeno, že toto platí pro jakékoliv šalinkarty, takže ani tu čtvrtletní (pro kterou je průkaz platný do konce roku) by vám neměli prodat.

Richie: Nejsmutnější je, že většinu těchto nesmyslů si nevymýšlí objednatel (ten, kdo slevy platí), ale přímo dopravce, tedy DPMB, to taky není jinde obvyklé.

Možná mě tu někteří ukamenují, ale nebránil bych se pražskému vzoru, kdy objednatele MHD dělá městský/regionální koordinátor ROPID, který objednává dopravu u DPP. Tedy u nás Kordis (který je stejně částečně městskou akciovkou, ale nefunguje tak) by u DPMB objednával, on jednal s městem o kompenzacích a dělal tarif. Dnes je objednatelem formálně město, ale DPMB si IMHO dělá objednávku sám sobě (kolik z linkových úprav, navýšení spojů, zkrácení intervalů navrhuje, vymýšlí město?), což je trochu schizofrenní.


Offline
2813
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
A mimochodem, revizor může podvod dokázat jednoduše. Není problém si zjistit, odkud kam je daný spoj veden. A cituji:

"Jízdenky označené „Zlevněné A“ a univerzální jízdenky zlevněné označené dle sloupce
„Zlevněné A“ nemůže slevová skupina Mládež od 15 do 18 let použít pro jízdu začínající a
současně končící na území zón 100 nebo 101 linkou s provozním označením 1 až 99 (včetně
linek začínajících písmeny E, H, N, P, Š, X bez ohledu na velikost písmena)."

Takže například v a-40 končící v Tuřanech mládež s touto jízdenkou nemá co dělat, v a-40 končící v Újezdu ano.
Co to bude znamenat v praxi? Přetěžování spojů jezdících mimo Brno. Fakt geniální výmysl. ](*,)

Další otázkou je, jak cestující pozná, odkud spoj jede. :mrgreen:


Offline
2813
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Richie: Mě by zajímalo, co by zmohl revizor, když by chytl někoho mimo Brno s jízdenkou za 20 Kč a k ní doplatkovou za 16 Kč a cestující by se bránil, že to tak je napsáno v buse DP.

Pavel: Flixbus a jiné komerční dopravce do toho netahejte. Tady se bavíme o INTEGROVANÉ veřejné dopravě, a tam by podmínky měly být všude stejné. Nyní třeba hrozí to, že v úseku Komárov -- Chrlice bude přetěžována 509 na úkor 63, přitom by to mělo být naopak. Je to prostě paskvil. Mimochodem spoje na linkách MHD (1 až 99) vyjíždějící za hranice města (typicky 40, 48 atd.) platí kraj, nebo město?


Offline
1589
18 led 2009 10:06
P. Haluza píše:
Já bych měl taky jeden zajímavý dotaz. Na webu Kordisu se píše: "Doplatková jízdenka pro 1 zónu slouží pro držitele předplatních jízdenek, kteří jedou mimo předplacené zóny a chybí jim 1 zóna. Použijí pak tuto jízdenku. Jedná se o "kombinaci jízdních dokladů". Tuto jízdenku nahradí i univerzální jízdenka označená na 2. poli."

V nových Urbanwayích jsem viděl na zadní straně tabla nalepený informační leták a něm výslovně napsáno, že doplatkovou jízdenku lze použít k předplatní i jednorázové jízdence. To si zase DP vymýšlí vlastní pravidla, nebo ten, kdo ten text vymýšlel, je úplně neschopný a neprošlo to žádnou kontrolou?

DPMB už si dlouho kope na vlastním písečku a vymýšlí si vlastní pravidla, resp. vypisuje pravidla platící jenom pr jejich linky... A npořád jim to prohází... Byť do sítě linek už tuším konečně vrátily všechny linky všech dopravců.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
1078
09 lis 2006 18:16
Kde vidíte diskriminaci? Jakože spoje placené krajem budou mít jinou cenu než jako spoje placené mestem? A Flixbus je tedy taky diskriminační? Co spoj, to jiná cena.
A tvrzení, že jízda po Brně spojem, který jede mimo Brno je levnější je nesmysl, jen revizor nemůže dokazat, že daný cestující nepodvadí.
Ale guláš v tom bude solidní. Ideální by bylo, kdyby město srovnalo s krajem slevy na jízdném.


Offline
Uživatelský avatar

2584
13 črc 2009 13:42
MicKys: Nepochopím, jak můžeš obhajovat ten váš paskvil, kterej diskriminuje studenty (či důchodce) jezdící autobusy a nepochopitelně nutí cestující přetěžovat vlaky nižších kategorií. To už je lepší ta naše babišovina (přestože toho prolhanýho zloděje a populistu nesnáším). Jenom bych slevu nastavil nanejvýš na 25 % a na veškerou veřejnou dopravu bez výjimek (tzn. i na MHD) a bez nutnosti potvrzování žákovského průkazu (stačila by kartička univerzity, třeba ISIC). Jedině tak by byl systém jednoduchý a přehledný.


Offline
2813
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Tohle půjde snadno napadnout, je to ukázková diskriminace.


Offline
Uživatelský avatar

1339
17 črc 2010 21:41
Krno
peno: Aha, jasně, takže to rozhoduje spoj, ne kam člověk skutečně jede. Hm, takže v tom případě když vezmu ten hypotetický případ šalinkarty na jednu brněnskou a jednu mimobrněnskou zónu, tak když někdo pojede z okolí Brna do Brna bez přestupu, tak může jet na 75% šalinkartu, ale jakmile na území Brna přestoupí, i kdyby jel ve výsledku kratší vzdálenost, tak si musí navíc koupit lístek?

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
2724
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Hm, tak ta přestupnost ZTP/P by mě zajímala. Minule, když jsem chtěl jet s přestupem okolo přehrady (153+303 obojí ČSAD Tišnov), tak přestupní nešel, jedině za poloviční, což je samozřejmě dražší, než základní nepřestupní dvouzónová ZTP/P.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 16 čer 2024 17:53
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]