Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 28 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
DPMB chce letos nově jedine ISIC. Nestaci ani papirove potvrzeni ze studijniho oddeleni VS, ani studentsky prukaz. Chce ISIC a nezajima je, ze nektere skoly ani ISIC nemaji a jinde neni povinny.
Uz jsem to s DPMB resil, ale nezajima je to. Jedou si svoje a jakekoliv logicke argumenty, ktere jdou proti tomuto nesmyslu odsuzuji. Tim padem spousta studentu prisla o narok na slevu...
Duvod, proc chteji ISIC, je ten, ze vydavatel ISICU jim poskytuje pravidelna data, zda je dana osoba stale student. Skoly jim to primo nedaji kvuli GDPR. Ale vydavatel ISICU muze, student s tim pri vydavani souhlasi. Pry, tak mi to bylo receno. A jelikoz vsichni studenti dle DPMB podvadi... tak to tak je. I kdyz moc to nechapu, protoze ISIC je placena zalezitost, a i kdyz studentem prestanu byt, ISIC mi plati dal, na dobu, na kterou byl zaplacen... tak mi to nejak nesedi.
A pro dokonalost Kordis tak skvele upravil tarif, ze teda nepotrebujete ISIC na prukazku, ale na kupon ano. To je vyhoda pro TMB, v tarifu to tak vazne je... prvni jsem tomu taky neveril.


Offline
439
16 led 2015 11:18
Vždyť ten studentský průkaz by měl stačit. Nebo to snad musí mít vyloženě ISIC licenci?


Offline
796
25 led 2006 09:46
To já mám jiný problém. Dcera studuje první rok na VUT FEKT. Má z loňska roční šalinkartu do 30.11.2018, průkaz do 30.9.2018. Při nákupu jízdenky byla upozorněna, že si musí vyřidit včas novou průkazku.
Bohužel si nestihla vyřídit průkaz ISIC, o který se údajně mělo požádat do 15.8., má jen studijní průkaz. Nakonec v tom srpnu ani netušila, že ten průkaz ISIC bude tak "nezbytně" potřebovat, když tarif IDS JMK platí od 1.9.2018. Tak jsem zvědav, zda nás DPMB donutí zahodit poslední kupón roční jízdenky dva měsíce před koncem platnosti a pořidit si elektronickou jízdenku na platební kartu nebo jak to bude řešit.
Samozřejmě, kdybych to věděl předem, tak bych ji řekl, aby si průkaz ISIC vyřídila včas, jenže jsem tehdy nic netušil a ani nevím, že žádost je nějak časove limitována.


Offline
Uživatelský avatar

2571
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
P. Haluza píše:
V tom je další bordel. Komunál má ve vozech vylepenou infografiku, podle které lze kombinovat doplatkovou jízdenku i s jednorázovými jízdenkami. To ale odporuje SPP na stránkách Kordisu, kde jsou jen vypsány jen výslovně povolené kombinace a všechno ostatní je zakázáno. Opět si komunál hraje na vlastním písečku a zavádí vlastní nesystémová pravidla.

Tak šup s tím nesmyslem na magistrát :D

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Ono co vlastně znamená kombinovat? Teď jsem třeba jel z Studnice a po cestě jsem změnil názor na to kudy chcu jet, že nechcu na 201 na Starku, ale spíš 231 do Blanska na S2, což je o zónu víc, než jsem měl v té chvíli označeno. Takže jsem si označil doplatkovou v Blansku. Být to autobus, tak si označím doplatkvou v zóně 215 (což by nebylo kombinování, ale bylo by to OK, ne?), to že ČD mají zase výjimku a nemusí mít ve vozech označovače, je druhá věc a proto jsem musel už v Blansku.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

1634
10 čer 2006 20:45
Brno
Pokud je na grafice že jednorázové jízdenky lze kombinovat tak je to špatně, kombivoat jdou až jednodenní jízdenky a jsme na to opakovaně na školeních upozorňováni

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
2814
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
V tom je další bordel. Komunál má ve vozech vylepenou infografiku, podle které lze kombinovat doplatkovou jízdenku i s jednorázovými jízdenkami. To ale odporuje SPP na stránkách Kordisu, kde jsou jen vypsány jen výslovně povolené kombinace a všechno ostatní je zakázáno. Opět si komunál hraje na vlastním písečku a zavádí vlastní nesystémová pravidla.


Offline
Uživatelský avatar

344
31 kvě 2016 10:01
Brno
:D Tady se řeší, že automat nemá v nabídce všechny jízdenky, ale i kdyby měl, co si počnu, když zastávka není automatem vybavena. Ale to je vedlejší. Dle příspěvku výše, se dozvídám, že jízdenku 100+101 nelze kombinovat s doplatkovou na zónu, pokud se nejedná o jízdenku na 24hodin a více. Přitom v ceníku https://www.idsjmk.cz/cenik/Cenik.pdf, který je vylepen v každé šalině se píše " *4 Jízdenka slouží jako doplatek za 1 zónu v případě kombinace jízdních dokladů." Tak je jízdenka 100+101 jízdní doklad nebo není?! ](*,)


Offline
2814
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Označení předem je naopak výhodné. Pokud mám šalinkartu na zóny 100+101 a cestuji do zóny 610, tak označení doplatkové jízdenky v zóně 100 mi dá jízdenku na 90 minut, zatímco označením v zóně 101 v Tuřanech získám jízdenku pouze na 45 minut, což může být nevýhodné, pokud třeba potřebuji jen na skok a hodlám se vrátit za chvíli zpět.


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
P. Haluza píše:
TNa druhou stranu stále se vyskytuje nešvar v podobě označování doplatkových lístků až v poslední zastávce v Brně (v tom lepším případě -- v tom horším až za ní). To bych vraždil, zjevně v tomto je osvěta nedostatečná.


???

Toto už je to zrušeno (výkladem tarifu) - doplatkovou jízdenku je MOŽNO označit už při nástupu do autobusu IDS, ale je NUTNO označit jízdenku nejpozději před odjezdem z poslední stanice, ve které má cestující jízdenku předplacenou. Došlo tak ke zjemnění striktní formulace z tarifu IDS, kde označení doplatkové jízdenky předem je pro cestujícího časově nevýhodné.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
2814
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ta diskuse spíš směřuje někam jinam -- stejně tak jako důchodce to může udělat kdokoli, kdo potřebuje jízdenku na 4, 5, 6 a více zón. Tak kdyby tyhle jízdenky z automatu zmizely a zůstaly tam jízdenky na max. 3 zóny, ale ve všech variantách, tak by to zas takový problém nebyl, ne?


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
Takový důchodce z Bílovic, co chce jet pozdě odpoledne do Brna, má v těch Bílovicích celý den na to, aby si tu jízdenku koupil u otevřené pokladny. Navíc si myslím, že namačkat na automatu správný typ slevy bude nad schopnosti většiny důchodců (a dost možná i normálních lidí).

miluju, když se diskuze zvrhne ad absurdum biggrin

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

6932
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Celé je to naprosto nesystémový krok. A tím nemyslím způsob, jakým se Kordis atp. přizpůsobil, ale zlevněné jízdné. Ještěže IDS tarif je stručný a přehledný. :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
V tom na Joštově ty 24 hodinové za 150 a 190 šly koupit vždy. Problémem jsou ty novější na hlaváku a maliňáku ve kterých tyto jízdenky skutečně chybí a myslím, že je to škoda.
Ten poslední obrázek jsou právě ty jízdenky A a ty nikdo nerozporoval že tam jsou. Řeč byla ale o skupině B, která tam chybí.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

2571
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
peno píše:
ale o těch s dotykovou obrazovkou. V nich jistě není problém mít kompletní sortiment jízdenek. Přesto tam není a podle DPMB ani nebude a člověk se logicky musí ptát proč. A také proč v nich dodnes nejsou 24 hodinové jízdenky za 190 a 150 (+ jejich zlevněné varianty).

Není to tak úplně pravda. Hrál jsem si dnes odpoledne s automatem dotykovým odpoledne na Joštově a ony zlevněné varianty lze koupit.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
2814
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Peno: Jenom doplním, že a-210 se dá využít k nákupu jízdenky taky, ale nevím, jak je to tam s časem. Já už jsem několikrát u Olympie využil nákupu jízdenky v přistavené a-510, abych s ní nastoupil do a-78. :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Jara255: Při vší úctě, mám pocit, že systému spíš nerozumíte vy. A nebo hůř, zjednodušujete si ho podle toho co se zrovna hodí pro vaši pochybnou obhajobu nesmyslných argumentů DPMB. Vemte si třeba Bílovice. Pokladna tam zavírá v pracovní dny v 16:25, v sobotu v 16:50 a v neděli v 17:50, průvodčí vám jízdenku IDS neprodá, a-75 jezdí, pro mne nepochopitelně, zpravidla bez pokladen, takže kromě autobusu linky 210, který ale člověku, který chce jet do Brna, je v podstatě na nic, je jedinou možností jak koupit jízdenku IDS automat. A takový důchodce 65+, který potřebuje v Brně přestoupit na městskou linku a nemá pro Brno vyřízený kupón na slevu pro Brno, má vlastně jen tři možnosti. Může čekat, jestli na a-75 tentokrát nebude pokladna, ze které mu řidič prodá jízdenku podle tarifu B nebo si může koupit jízdenku za 27 a prodělá korunu a nebo může sedět doma a nikam nejet. A to nemluvím o případech, kdy by dotyčný či dotyčná chtěl/a jet přes Brno někam dál a potřeboval/a pro to využít MHD. To pak najednou prodělává mnohem více, než jen tu jednu korunu. Typický příklad může být třeba z Bílovic do Ostopovic. To se nedá absolvovat jinak, než s využitím brněnské MHD.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

2571
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
P. Haluza píše:
Další perla z tarifu... Na webu kordisu se objevil letáček s touto hláškou: "Jízdenky zlevněné A koupíte ... u řidičů v regionálních autobusech a linkách vyjíždějících mimo Brno".

Takže i v a-40, 41, 48, 49, 51, 57, 71, 75, 77, 78? Ehm.
jara255 píše:
:applause: Přesně tak! Proč se drbat předěláváním automatů, když cestující ty jízdenky stejně kupují u řidiče! sarcastic

A třeba 7460, co dnes jezdí na a-78, má kasu, aby si tam mohl důchodce / student koupit tu úžasnou jízdenku za 6 Kč? Nebo 7643? A co teprve dvojka do Modřic či t-31 do Šlapanic? To je taky na nákup celého pytle :mrgreen:

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

344
31 kvě 2016 10:01
Brno
Richie píše:
Bohužel si pořád lidi běžně kupujou v každým vozidle - při nástupu do 405/6 na Mendláku (kam se nejspíš teleportovali), 401/2 na Dunajské, ve Skalici nad Svitavou v buse atd. atd...

:applause: Přesně tak! Proč se drbat předěláváním automatů, když cestující ty jízdenky stejně kupují u řidiče! sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

344
31 kvě 2016 10:01
Brno
TMB píše:
Proč bych si měl dokupovat jízdenku v pokladně nebo u řidiče, když si ji mohu označit už v MHD? To celé IDS staví na hlavu. Za prvé při nástupu do regionálního autobusu už nezdržuji ostatní pořizováním jízdenky, za druhé neplatím zbytečně 2 x za jednu zónu (100 + 101 a 101 + dál). Snad vím, kam jedu, tedy není problém si zjistit i počet zón.
Pokud mám na 100 + 101 šalinkartu, tak většinou počet mimobrněnských zón odpovídá počtu desítek v číslu cílové zóny (jsou samozřejmě vyjímky, ale v okolí Brna to celkem platí). Já šalinkartu mám, ale doplatkové jízdenky si pořídím v automatu a označím už v tramvaji. Nehledě na to, ža takto někdy docílím i delší platnost kombinované jízdenky.

Evidentně tady něco řešíte a přitom tomu systému nerozumíte. Pokud jedu ze zóny 100 do první zóny za Brno a mám už jízdenku 100+101, tak si dokupuji jízdenku POUZE na 1 zónu, nikoli dvouzónovou!!! Takže za zónu 101 2x neplatím. V případě využití tarifu B si v automatu koupím plnohodnotnou za 27Kč, jinak kombinací 100+101 za 25Kč a doplatkem na zónu za 4Kč bych zbytečně přeplácel, když automat B nenabízí. Pokud jedu ze zóny 101 do jedné mimo Brno, kupuji si dvouzónovou jízdenku. No a nyní, když už z této dizkuze vím, že automaty jízdenky B neprodávají, tak až půjdu kolem Novobranské, tak si "béček" koupím celý pytel!


Offline
7195
27 úno 2010 07:40
Já jsem se lidí se 100+101 (tedy asi nejčastějších uživatelů doplatkovych jízdenek) vždycky ptal, kam jedou (i kvůli případnému otevření zadních dveří). A pokud jeli za Brno, nepustil jsem je, dokud si neoznačili jízdenku. Resp. asi polovina takových si ji musela koupit...


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Tak tohle je sice zbytečný, ale ničemu to nevadí, jenom si zbytečně komplikujou život...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
2814
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
To ano, nicméně já sám jsem překvapen, když i po 14 letech fungování IDS jsou někteří cestující překvapeni, že můžou s jednou jízdenkou i na MHD. Na druhou stranu stále se vyskytuje nešvar v podobě označování doplatkových lístků až v poslední zastávce v Brně (v tom lepším případě -- v tom horším až za ní). To bych vraždil, zjevně v tomto je osvěta nedostatečná.


Offline
7195
27 úno 2010 07:40
Tohle zase chápu. Lidé ze Skalice zjevně mají traťovou jízdenku, která se jim z mnoha důvodů vyplácí víc jak šalinkarta, nebo režijku. A ti, co si v Brně kupují jizdenky až v autobuse, jsou zjevně tací, co jezdí autobusem jen jednu cestu za den (do práce s někým autem), a nechtějí u sebe přechovávat předem zakoupené jízdenky. Nebo si předem necvakají, protože si třeba nejsou jistí, že ten spoj stihnou. Já když jedu domů výjimečně vlakem, tak si taky cvakám až na nádraží, protože pokud bych jej nechytil, tak mi při hodinové jízdní době a hodinovém intervalu návazného autobusu dvouhodinová jízdenka na další spoj prostě nestačí.
Ale stále mají možnost volby, oproti diskutovanému stavu u zlevněných jizdenek, a stojí je to stejně, je přibližně stejně, jako tu zazněly argumenty.


Offline
2814
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
To je jejich blbost, ale taky nedostatečná osvěta. A tímto řešením se to ještě podporuje...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 čer 2024 00:16
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]