Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 114 z 145    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117 ... 145  Další
Autor Zpráva
Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
O tom, jak funguje přivolávačka mne poučovat nemusíš, děkuji.

A o písku jsi tu psal a pak jsi to smazal (na ŽP v komentářích to zase svádějí na písek; není to doslovné znění). Nebo jsem měl vidinu, i to je možné.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Vojtik: Když na JOPce spustíš přivolávačku, tak bliká 3 minuty. A pokud máš v posledním oddílu před vjezdem dva vlaky, tak se může stát, že Ti během těch tří minut vjedou do stanice oba dva.
Ona by se ta přivolávačka dala vypnout i dřív, ale když výpravčí nemůže spolehlivě zjistit, kdy vlak projel kolem návěstidla, tak ji nechá blikat. A to už vůbec nemluvím o tom, že má taky jiné povinnosti jako např. sledování vlaku (mohlo jet něco opačným směrem).

O písku jsem naštěstí nic nečetl.


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Celá ta dopravní situace mi přijde podivná - osobák na přímé, za ním natlačené EC, které bylo vpuštěno na kolej obsazenou tím osobákem... Dost by mě zajímalo, co z toho nakonec vyleze.

Mouko, ten exot, co na ŽP spekuluje o písku bude asi stejný odborník jako pražský autobusák na K-Reportu, který spekuluje o podložení tlačítka PN párátkem. To vše na monitoru JOP...


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Osobák vjížděl na přivolávačku a EC, které jelo za ním, vjelo na přivolávačku taktéž, jelikož stále svítila.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
http://brno.idnes.cz/vlaky-vyjely-proti-sobe-0wm-/brno-zpravy.aspx?c=A130204_115134_brno-zpravy_mav

Citace:
Příčinu incidentu nyní zjišťují vyšetřovatelé. Podle Drápala chyba asi nebyla na straně strojvůdců. "Strojvedoucí rychlíku měl povolený vjezd do stanice," odmítl Drápal spekulaci o tom, že na návěstidle svítilo "stůj".

"Zjišťujeme, co přesně se stalo a proč oba vlaky byly na stejné koleji, když EC jel rychleji a mohl osobní vlak předjet," doplnil mluvčí Drážní inspekce.

Zdroj: http://brno.idnes.cz/vlaky-vyjely-proti ... zpravy_mav


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
http://www.novinky.cz/krimi/292179-rychlik-eurocity-vjel-na-obsazenou-kolej-od-srazky-delilo-vlaky-50-metru.html

Údajně mělo jít o vjezd na přivolávačku a novináři z toho udělali senzaci.


Offline
Uživatelský avatar

6964
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Příčina dnešního zpoždění některých vlaků na hl. n.:
Deník: V Brně zemřel na železnici muž, vlaky nabraly zpoždění.
Idnes: Vlak přejel v Brně muže, tragédie na dvě hodiny zastavila dopravu.


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Nádraží v Chrlicích dostane po čtyřech desetiletích do názvu Brno
A primátor si z toho udělá show, to je mu podobný :applause:

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Vrahovice jsou taky součást Prostějova a v názvu zastávky to není.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Tento problém tam skutečně byl, ale na popud cestujících z Chrlic ČD změnily podmínky výdeje těchto jízdenek.
Na stavědle už tam v sobotu bylo Brno - Chrlice.
Jinak i v jiných městech jsou podobné problémy. Třeba v Liberci se nachází stanice Vesec u Liberce, což může být trošku matoucí.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Hlavne je to cast Brna, to je to same, jak kdyby se v krpoli jmenovala zastavka jenom Kralovo Pole.

BTW cetl jsem kdesi, ze tam je problem i v tom, ze tam nemuzou prodat jizdenku Brno - Praha v te specialni akci za 210 Kc.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2497
28 lis 2007 23:00
Brno
Mouka píše:
Od 9.12. by mělo dojít k přejmenování stanice Chrlice na Brno - Chrlice.


Tak je to pořád zóna 101, takže proč ne.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Od 9.12. by mělo dojít k přejmenování stanice Chrlice na Brno - Chrlice.


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Jak jsem psal ráno.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Z Facebooku: "IDS JMK - oficiální profil V současné době je smlouva o integraci rychlíků mezi Jihomoravským krajem a Českými drahami podepsána do 30. 6. 2013. O prodloužení této smlouvy se v současné době intenzivně jedná. Tato situace se neliší od minulých let, pouze v letošním roce České dráhy tuto informaci nechaly zanést do jízdních řádů. Pevně věříme, že v integraci rychlíků budeme i nadále pokračovat."


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
To je na jednu stranu pravda, ale já tím chtěl říct, že je to furt lepší, než kdyby tam rychlá vrstva nebyla vůbec.


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Jen Sp vlaky na lince R5 ty cestující nemají šanci pobrat.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Rychlíky objednává a platí Ministerstvo dopravy, pokud ovšem kraj požaduje akceptaci jízdenek IDS, musí se na jejich financování podílet. Ministerstvo nemá důvod tyto jízdenky zakazovat, pokud kraj zaplatí. Tady je problém u kraje, který nechce (nemá z čeho?) rychlíky zaplatit.
Naštěstí třeba na R2 a R5 jezdí i Sp vlaky, které platí kraj a jsou v prokladu s rychlíky.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Karlos píše:
Ti kteří se podílejí na průzkumech v rychlících pro Kordis mi jistě dají za pravdu, že zrušení R3 a R4 (možná i R2) z IDS by neznamenalo žádnou tragédii. Naopak R5 a R7 mají velmi silný význam na návaznosti dalších spojů a tady si zrušení nedovedu představit...


Jakékoli zrušení linek Rx v IDS by bylo z mého pohledu až děsivé - většina lidí se chce vlakem přepravit co nejrychleji - přiznejme si, většinou to není příjemné místo kde pobývat (hlavně ty rychlíky), takže se pak kodrcat nějakou Sx linkou zní dost hrozně. Samozřejmě, jsou výjimky, třeba linka S6 nebo S4 a možná nějaké další, ale mám pocit že konkrétně S3 je naprostá šedo-zelená tragédie...

No a o tom jak by to rozbilo celý systém, ani nemluvě.. ale to už napsalo plno lidí...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Ti kteří se podílejí na průzkumech v rychlících pro Kordis mi jistě dají za pravdu, že zrušení R3 a R4 (možná i R2) z IDS by neznamenalo žádnou tragédii. Naopak R5 a R7 mají velmi silný význam na návaznosti dalších spojů a tady si zrušení nedovedu představit...

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Že se peněz v systému zcela nedostává, je známo už dlouho, ale nechce se mi věřit, že by se takto problém řešil. Zmíněný Vyškov nebo třeba i Břeclav by byly v háji. Spíše to vidím, že zatím není uzavřená smlouva od 1.7., tak je v JŘ pro jistotu uvedeno zmíněné omezení.


Offline
Uživatelský avatar

6964
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Někdo ještě zjevně nepochopil,že sice ušetří, ale rozbije celý systém IDS (např. pokud na trase Vyškov - Brno jezdí pouze rychlíky).


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
Na R5 jsou také navázány spoje autobusů IDS, hlavně ty večerní.
Aby to nebyl začátek konce IDS...


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Já bych to ještě neviděl tak černě, změna JŘ je plánovaná na 9. 6. 2013, od toho data můžou klidně negativní značky zmizet.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
To myslí vážně?! Nevěřím, že si kraj nechá takto debilně rozbít celý systém. Vždyť linka R2 tvoří páteř dopravy v tom směru, na kterou navazuje řada spojů, to platí i o lince R7. Já doufám, že se to časem ještě změní, až to opět prosákne mezi veřejnost. Jen mám strach, že v tom má prsty hlavně ministerstvo dopravy, které rychlíky platí.

Myslím, že oproti tomuto nebyl příplatek za noční MHD nic. :pray:


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3617 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117 ... 145  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 26 zář 2024 06:28
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]