Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 104 z 145    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 145  Další
Autor Zpráva
Offline
17
19 bře 2014 15:36
Výroba nového formuláře není úplně triviální, ale hlavně se dodavatel musí vybírat veřejnou zakázkou a to zabere hodně času. Navíc jak jsem již uvedl, výroba nového tiskopisu nebyla motivována změnou ZDPH.


Offline
17
19 bře 2014 15:36
peno: ČD na jízdenkách IDS adresu a DIČ má (sice opět jen ze zadní strany, ale budiž), ale místo sazby DPH je tam jen vágní informace „vč. snížené DPH“.
V ZDPH se obecně píše o Základní a snížené sazbě DPH, takže je to dle mého názoru v pořádku. Jed trochu univerzálnější a hlavně nezávislé na tom jaké sazby DPH ministerstvo financí vymyslí. Pokud nezavedou třetí sazbu DPH. Ale text DPH 15% je zase výrazně kratší.


Offline
17
19 bře 2014 15:36
Domis: Pochopil bych, kdyby ČD dopotřebovaly staré formuláře (max. půl roku), doklad navíc vydávaly pouze dočasně a nakoupily by formuláře nové, s plnou adresou, když už je takový problém tam tu adresu nechat vytisknout při tisku. Ale na tento scénář to podle ČD nevypadá...

To co jste načal je, ale úplně jiná pohádka, byť na stejné téma.


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Domis píše:
Pochopil bych, kdyby ČD dopotřebovaly staré formuláře (max. půl roku), doklad navíc vydávaly pouze dočasně a nakoupily by formuláře nové, s plnou adresou, když už je takový problém tam tu adresu nechat vytisknout při tisku. Ale na tento scénář to podle ČD nevypadá...


Pod to se podepisuji a proto plně podporuji vznik formuláře na této stránce :applause:

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
17
19 bře 2014 15:36
Tiskopisy se primárně mění ze zcela jiných důvodů, tak se to s tím svezlo.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
vsusicky píše:
O tom žádná, ale přece ty staré nevyhodíte, nejsou zadarmo a v tom množství...:-)

Pochopil bych, kdyby ČD dopotřebovaly staré formuláře (max. půl roku), doklad navíc vydávaly pouze dočasně a nakoupily by formuláře nové, s plnou adresou, když už je takový problém tam tu adresu nechat vytisknout při tisku. Ale na tento scénář to podle ČD nevypadá...


Offline
17
19 bře 2014 15:36
MartinV: A když se každý účet lepí na bílou A4, těžko můžu papír rozpůlit v potřebném směru (což tak v účetnictví bývá).

Máznete lepidlem je cm při horním okraji. Zvědavý úředník z FÚ se tak může na zadní stranu podívat.


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
vsusicky píše:
Kdyby to byl jen byrokratický výmysl, tak by asi byrokrat na zadní stranu těch nových tiskopisů ty údaje o ČD vůbec netiskl. Nemáte ten pocit? Takto teoreticky stačí po vyčerpání zásob starých tiskopisů pouze obnovit tisk sazby DPH a je vymalováno :-D

Ale jděte...prostě se to muselo zkomplikovat na půl a ne kompletně :-) Každopádně stále trvám na tom, že měnit tiskopisy nebylo nutné :)

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Když už se to tu řeší, jak je to s uznáváním jízdenek IDS pro daňové účely? U jízdenek z autobusů by to asi neměl být problém, protože tam je většinou kompletní adresa dopravce včetně DIČ a sazba DPH. Ale co jízdenky DPMB a ČD? ČD na jízdenkách IDS adresu a DIČ má (sice opět jen ze zadní strany, ale budiž), ale místo sazby DPH je tam jen vágní informace „vč. snížené DPH“. U jízdenek DPMB je také podobná formulace, ale úplně tam chybí adresa a DIČ, předpokládám tedy, že takové jízdenky nejsou uznatelné.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
17
19 bře 2014 15:36
miropiro: Nezlobte se na mne, ale mně to přijde, že někdo potřeboval vykázat práci a řekl si, že se prostě bude používat nový tiskopis, který ale nebude mít ty nutné náležitosti a raději se bude dávat jeden papír navíc...

Kdyby to byl jen byrokratický výmysl, tak by asi byrokrat na zadní stranu těch nových tiskopisů ty údaje o ČD vůbec netiskl. Nemáte ten pocit? Takto teoreticky stačí po vyčerpání zásob starých tiskopisů pouze obnovit tisk sazby DPH a je vymalováno :-D


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
MartinV píše:
A když se každý účet lepí na bílou A4, těžko můžu papír rozpůlit v potřebném směru (což tak v účetnictví bývá).

Právě proto je naprosto úžasné, že se ta adresa dává na druhou stranu papíru :mrgreen:

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
17
19 bře 2014 15:36
O tom žádná, ale přece ty staré nevyhodíte, nejsou zadarmo a v tom množství...:-)


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
vsusicky: Nezlobte se na mne, ale mně to přijde, že někdo potřeboval vykázat práci a řekl si, že se prostě bude používat nový tiskopis, který ale nebude mít ty nutné náležitosti a raději se bude dávat jeden papír navíc...

Skvělá byrokracie!

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Já bych na to odpověděl takto:
Není lepší, když je to jednotné a jízdenka prostě daňovým dokladem je??
Protože vždycky, když cestuji vlakem, dávám jízdenku do účetnictví (cca 15x za rok).

A když se každý účet lepí na bílou A4, těžko můžu papír rozpůlit v potřebném směru (což tak v účetnictví bývá).


Offline
17
19 bře 2014 15:36
vsusicky: Děkuji, že jste se ozval a jako první konečně vysvětlil, co jízdenkám k daňovému dokladu chybí. ČD samy toho schopny nebyly.

Když jsem díval na zde zveřejněné vyjádření ČD, tak si myslím, že to tam v obecné rovině je :-D


Offline
17
19 bře 2014 15:36
Ono to tak opticky vypadá, ale pro jízdenky existují šablony a místo které se Vám zdá volné se používá k tisku u jiného typu dokladu.


Offline
17
19 bře 2014 15:36
Momentálně jsou na pokladnách 3 druhy tiskopisů. kdy ve dvou případech jízdenka nemá potřebné náležitosti a jejich zásoby bývají nejméně na 3 měsíce. Takže situace kdy je či není jízdenka daňovým dokladem v závislosti na typu dokladu je dost schizofrenní. Není lepší, když je to jednotné a jízdenka prostě daňovým dokladem není??
Na automatech je ještě jeden typ tiskopisu a toho jsou zásoby výrazně větší (více než rok).


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
vsusicky: Děkuji, že jste se ozval a jako první konečně vysvětlil, co jízdenkám k daňovému dokladu chybí. ČD samy toho schopny nebyly.

Nicméně to nemění nic na mém názoru, nedostatek místa je pouhá výmluva, na tiskopisu je i pro plnou adresu místa dost. Nehledě na to, že na tom starém tiskopise úplně dole byla.
Takže důvod by byl, bohužel není ani trochu přesvědčivý... :-?


Offline
17
19 bře 2014 15:36
A v kterém zákoně je to uvedeno, že nemohou být údaje i na zadní straně dokladu. v ZDPH to na 100% není


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
U nového tiskopisu z kasy (taktéž jako u automatu) nevidím DPH. + do účetnictví (alespoň co znám) jdou účty pouze z jedné strany => co je vzadu, jako by nebylo.


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Je teda pravda, že ta první jízdenka z Blanska do Brna uznatelná asi nebude, bo tam chybí adresa...

Nicméně je zajímavé, že den předtím jsem si kupoval jízdenku na pokladně v Nymburku z Nymburku do Poděbrad a tam adresa byla sarcastic

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Tak dodatečný daňový doklad nemám, ten seženu asi až v neděli, nicméně našel jsem si doma tyto jízdenky.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
3342
21 led 2011 14:19
V čem konkrétně adresa neodpovídá té v rejstříku? V rejstříku vidím "nábřeží Ludvíka Svobody 1222/12, Nové Město, 110 00 Praha". Na jízdence vidím "Nábř. L. Svobody 1222, 110 15 Praha 1". Velmi podobně je to i na jízdence od průvodčího, až na to, že je tam "Nábřeží" místo "Nábř.", "Ludvíka" je taktéž zkráceno na "L.", Nové Město chybí všude. Celý obchodní název by se bez problému vešel na tiskopis na místo DIČ, které bylo na starých tiskopisech uvedeno dvakrát.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
17
19 bře 2014 15:36
Někde na záčátku tématu jsou zde dva scany, tak se na ně podívejte. Adresa tam sice je, ale neodpovídá té v OR, protože se nevešla a obchodní název v podobě v jaké je v rejstříku tam bohužel také není. Asi by to finančák uznal ale rozhodně to není v souladu se zákonem.


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
vsusicky píše:
DIČ: CZ70994226
České dráhy, a.s.
Praha 1, Nábřeží L.Svobody 1222, PSČ 110 15

Můžete mi sdělit, kde na jízdenkách z loňského roku jsou uvedeny tyto informace???

Tyto údaje tam byly. Nemám teď možnost tu jízdenku ofotit, ale mám u sebe jízdenku z loňského října, kde tyto údaje jsou vytištěné dole pod tím aztéckým kódem....

A jinak tyto tři údaje jsou i na zadní straně jízdenek s novým stylem tisku.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3617 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 145  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 zář 2024 20:49
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]