Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 88 z 110    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 110  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
marecek.00 píše:
http://archix.cz/projekty/souteze/hlavni-nadrazi-brno/ Možná jsem sem měl dát víc než tu jednu fotku z idnesu :-)

Jen jak se na to teď podruhé dívám, měl jsem pocit, že tam mělo být nějaké to nákupní centrum, tady ho ale nevidím, asi už stárnu a hloupnu...


To byl možná zase úplně jinej projekt. :-) Bordel, no.

Ale jako 40 let rozdílu v tom nevidím. To první nakreslil někdo kdo má rád hranaté věci, to druhé je zase strašně kulaté. To nemusí bejt rozdíl 40 let, ale jenom dvou různých lidí :-) Ta klenba by byla relativně impozantní, ale nemůžu si pomoct nad podivnou samoúčelností toho šedivého kolem ní. A otevřenost toho prvního návrhu má taky něco do sebe (počasí nevyhrajete ani v jednom, tipuju). Já bych třeba raději chodil na nádraží jedna, ten návrh sice nevypadá na pohled tak impozantně a „moderně“, ale v detailech to šedivá bedna zdaleka není. Ten rozdíl tam podle mě prostě není.

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
A to sem žil v tom, že naše 2xT3 jsou dobytčák. :mrgreen:

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
marecek.00 píše:
To druhé má cosi do sebe. Zvláště jsem zastáncem řešení, kdy nejde o budovu určenou výhradně pro nádraží, menší obchodní centrum přímo na nádraží, ve kterém mohou nákupuchtiví cestující přečkat mezeru při přesedání, které navíc částečně zadotuje provoz haly, je z mého pohledu vhodné.

Stejný princip využívají japonské železnice k dosažení ziskovosti - ve stanicích budují obchodní centra a v docházkové vzdálenosti stanic staví byty (hodně bytů). Tak vytvářejí zdroje i cíle poptávky ve směrech, kde jsou vlaky nejvýhodnější.

(a pak ve špičkách používají takovouhle úpravu vagónů, aby to zvládli pobrat... sarcastic )


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
http://archix.cz/projekty/souteze/hlavni-nadrazi-brno/ Možná jsem sem měl dát víc než tu jednu fotku z idnesu :-)

Jen jak se na to teď podruhé dívám, měl jsem pocit, že tam mělo být nějaké to nákupní centrum, tady ho ale nevidím, asi už stárnu a hloupnu...


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
Kvalitu architektury? Vždyť ale já si z té jedné vizualizace vůbec nedokážu představit jak to druhé nádraží bude vypadat z nástupiště, ulice nebo Petrova. Jakýsi rozplizlý válec s čímsi kolem, no… Třeba to na nějak lepším výkresu skutečně bude vypadat jako lepší architektura, ale napřed bych takový musel vidět :-)

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
thingie píše:
Tomu moc nerozumím, ta první vizualizace je ve skutečnosti mnohem detailnější (a řekl bych i povedenější) než ta druhá, a to včetně toho samotného nádraží :-) Vlastně, z té nové není skoro vůbec poznat co tam teda vlastně chtějí.


Já nemyslel co se týče kvality počítačového renderu, ale kvality architektury. Ten první, to je opravdu jen to, co je nutné, tedy kolejiště a lávka přes to. Bez ambicí, bez vize, bez nápadu.

To druhé má cosi do sebe. Zvláště jsem zastáncem řešení, kdy nejde o budovu určenou výhradně pro nádraží, menší obchodní centrum přímo na nádraží, ve kterém mohou nákupuchtiví cestující přečkat mezeru při přesedání, které navíc částečně zadotuje provoz haly, je z mého pohledu vhodné.

Navíc to pseudozastřešení prvního návrhu... http://www.kpss.brno.cz/galerie/obrazky ... 2423-v.jpg


Offline
Uživatelský avatar

6933
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
DJ: vidět co? Že je mobilní verze posunutá trochu doprava? (z pohledu na vizualizaci)


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Viz most přes Svratku, tam je to vidět.


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
To možná zmenšilo, ale jsou k tomu i nějaké jiné podklady? Tohle se nedá srovnat (od oka to vypadá +- stejně, zarovnat se to (v gimpu :)) civilizovaně nedá, na délky stejných objektů to vychází taky podobně, a počítání mě u první operace složitější jak plus nebo minus jedna přestává bavit :-)).

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Jedna věc poznat je - jak se plánované kolejiště za ty dva roky zmenšilo. :evil:


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
marecek.00 píše:
No, podle kvality bych to tipoval tak na 30 - 40 let.


Tomu moc nerozumím, ta první vizualizace je ve skutečnosti mnohem detailnější (a řekl bych i povedenější) než ta druhá, a to včetně toho samotného nádraží :-) Vlastně, z té nové není skoro vůbec poznat co tam teda vlastně chtějí.

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Oba se mi líbí, ale pokud se realizuje projekt druhý (a budou na něj peníze), tak bude mít Brno další ukázkovou stavbu. Kdysi jsem žesl před tehdy zbrusu novým nádražím v Berlíně... Mám rád moderní stavby a pokud se podaří nějaká postavit zde v Brně (a ještě tu budu studovat... :-/) budu jen rád


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
No, podle kvality bych to tipoval tak na 30 - 40 let.


Offline
Uživatelský avatar

6933
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Marecek.00: Stejně jako časový rozdíl ve vývoji tohoto projektu mezi těmito 2 obrázky. Ten první uvedený je už 3-4 roky starý.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Nemohu si pomoct, ale rozdíl mezi tímto http://www.europointbrno.cz/galerie/obr ... 2525-v.jpg a tímto http://brno.idnes.cz/foto.asp?r=brno-zp ... _foto6.JPG je poněkud propastný... Ať je to zadáno jakkoliv.


Offline
Uživatelský avatar

9273
10 čer 2004 11:19
http://brno.idnes.cz/nove-nadrazi-v-pod ... zpravy_aja


Offline
Uživatelský avatar

440
04 zář 2009 13:33
Tetčice
O:)

no tak pardon...

8-)

_________________________________
www.scitani.cz ...já su moravák !!!


Offline
101
13 zář 2007 19:58
Vír vil z výrů věnce, k čemuž vyl ztepilý šakal.


Offline
Uživatelský avatar

3705
28 úno 2006 19:00
sportovecbrno píše:
ne rozvýřit další nekonečnou debatu o h*** ...ničem. #-o

Aby se nám ti výři moc nerozvířili! Jsou totiž chránění, a to by mohl být problém... :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

440
04 zář 2009 13:33
Tetčice
No tak pánové!! Další vlákno zanesené politikou??? To můžu číst jinde,tím příspěvkem jsem chtěl jen oznámit,že se kolem toho "našeho" novýho nádraží pořád něco děje a ne rozvýřit další nekonečnou debatu o h*** ...ničem. #-o

_________________________________
www.scitani.cz ...já su moravák !!!


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Citace:
SZ - neumí nic jiného, než zdržovat a zdražovat projekty :evil:
Nicméně jiné strany zase projekty zlevňují a zrychlují do té míry, že stávající stav ještě zhorší.


Offline
Uživatelský avatar

6933
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Janatak píše:
Jako by ti, co ve vládě zůstanou, byli kdovíjaká výhra :-? .

tady jde o zastupitelstvo obce a tudíž komunální volby...tam není hranice 5 %
nicméně ostatní tolik nebrzdí větší projekty jako je právě nádraží nebo i obchvat Brna
...tu už je ale trochu jiné téma


Offline
Uživatelský avatar

3977
25 led 2006 16:11
všudezdejší
xcav8 píše:
Souhlasím, pokud se nic nezmění, Zelení se po volbách do vlády nedostanou a bude klid.


Jako by ti, co ve vládě zůstanou, byli kdovíjaká výhra :-? .

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2493
28 lis 2007 23:00
Brno
Souhlasím, pokud se nic nezmění, Zelení se po volbách do vlády nedostanou a bude klid.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

6933
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Citace:
Oprašování staré myšlenky se však nelíbí brněnským zeleným, kteří ač v jsou koalici, proti odsunu nádraží dlouhodobě protestují.

SZ - neumí nic jiného, než zdržovat a zdražovat projekty :evil:


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2733 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 110  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 05 črc 2024 05:46
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]