Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 67 z 110    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 110  Další
Autor Zpráva
Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Mauricio píše:
Pokud víš víc, než ostatní, tak se poděl, já se rád nechám poučit. Pokud ne, tak nenaháněj příspěvky :)


Nemělo by to být naopak? Já tvrdím, že vše pojede ve standardním režimu dle zákona. Pokud Ty víš o odlišnostech, pak prosím, ale já nemám co dokazovat, neb nelze dokazovat odlišnost, která neexistuje.

Hal píše:
to marecek.00. prestan tady rikat svoje demagogicke keci, tenhle sklad nema zadne ekonomicke opodstatneni a nic dobreho neprinese. Prinese akorat nadmernou dopravni zatez. A fama je spis ze Amazone nebude zadat o nejake danove vyhody, to si pis, ze bude zadat hned jak se podepise smlouva, tak si daji zadost a vlada jim to priklepne.


Sklad má ekonomické opodstatnění, neboť je efektivní činností subjektu. Z hlediska státu přinese několik set milionů na HDP a několik desítek milionů výběru na daních (sociální, zdravotní, daň z příjmů FO, daň z paliv u navazujících dopravců, daň z nemovitostí...). A co se daňových výhod týče, mne by fakt zajímalo, jak se to stane...


Offline
1086
09 lis 2006 18:16
Takže dle vás firma, která tady nemá sídlo a nebude platit daně krom odvodů za zaměstnance, tak bude žádat o daňové výhody? A o jaké tedy prosím? :shock: Možná by to chtělo oddělat klapky z očí. Navíc ten sklad asi americká firma stavět nebude a Ukrajinci v těch nákladních autech taky jezdit nebudou. Takže mluvit o nulovém přínosu je trochu mimo.


Offline
488
13 čer 2004 23:04
to marecek.00. prestan tady rikat svoje demagogicke keci, tenhle sklad nema zadne ekonomicke opodstatneni a nic dobreho neprinese. Prinese akorat nadmernou dopravni zatez. A fama je spis ze Amazone nebude zadat o nejake danove vyhody, to si pis, ze bude zadat hned jak se podepise smlouva, tak si daji zadost a vlada jim to priklepne.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Pokud víš víc, než ostatní, tak se poděl, já se rád nechám poučit. Pokud ne, tak nenaháněj příspěvky :)


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Takže fáma...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Myslel jsem to v rámci těch různých úlev a výhod, na které pak budeme všichni doplácet. To, že se teď říká, že nebudou, to neznamená, že opravdu nebudou.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
To je snad každému jasné, že se platí povinné odvody, ale netuším, jak jsi přišel na to, že ten sklad bude postaven za státní peníze? To si financuje soukromá zahraniční firma.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Mouka, Pavel - to už jsme ale zase u té podpory domácího průmyslu (v domácích podmínkách).

marecek.00 - nemyslím si, že by měsíční odvody státu byla nějaká fáma, on je dokonce stát i vyžaduje...


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Mauricio píše:
Proč mám z mých daní platit něco, co tu tedy není vůbec potřeba?


A takhle vznikají fámy...


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Každýmu podnikateli jde o nejmenší náklady. Podívej se na rozdíl
mezi cenami pozemků v Brně a ve Vídni. V Brně je dostane od debilních politiků za pusu, ve Vídni by ho pěkně oškubali


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Mauricio píše:
A proč tedy není onen sklad ve Vídni, když to má být pro Vídeň? Proč mám z mých daní platit něco, co tu tedy není vůbec potřeba?


Každýmu podnikateli jde o nejmenší náklady. Podívej se na rozdíl české a rakouské minimální mzdy.


Offline
1086
09 lis 2006 18:16
A mohu se zeptat, co konkrétně ze svých daní zaplatíš? A na otázku proč - protože svoboda podnikání. Je to jejich rozhodnutí a za jejich peníze. Samozřejmě Brno má právo jim neprodat svůj pozemek. I české firmy exportují a mají svoje pobočky, montovny, sklady v zahraničí, tak proč by nemohl mít Amazon sklad u nás.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
A proč tedy není onen sklad ve Vídni, když to má být pro Vídeň? Proč mám z mých daní platit něco, co tu tedy není vůbec potřeba?


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Já o tom moc nevím. Vycházím z toho, že 1500 míst zní dobře, ale nevěřím, že to bude "zadarmo." A jestli chce Amazon používat ty malé vrtulníky, tak asi primárně o Rakousko nepůjde.


Offline
1086
09 lis 2006 18:16
Robert: Pokud ten sklad bude sloužit primárně pro Rakousko, tak pochybuji. Navíc toto není problém Amazonu, ale globalizace a centralizace obecně.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Pavel píše:
...A že kamiony budou projíždět kolem pár obytných domů, tak je problém spíše developerů, že je postaví vedle průmyslové zóny a nájezdu na dálnici...

Podle mě je to ve finále problém v hlouposti těch lidí, kteří dům/byt v takové lokalitě od těch developerů koupí.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Jen na vysvětlenou. Já nejsu proti Amazonu, jen chápu znepokojení některých, že sice přímo X míst vytvoří, ale nepřímo Y míst zničí.A jde jen o poměr mezi oněmi písmeny.


Offline
1086
09 lis 2006 18:16
Vidím, že jste tady nezaznamenali článek, podle kterého bude pražský Amazon sloužit pro ČR a brněnský pro Rakousko (Vídeň). Teď se mi ten článek nechce hledat.
Nechápu ale názory na zabírání orné půdy a vznikající nové průmyslové zóny. Proč to nikdo nevykřikoval už v momentě kdy vznikala Černovická terasa. Přijde mi to směšné řešit teď u pozemku, kde je z jedné strany železnice a ze tří stran průmyslová zóna, nebo na tom pozemku začneme pěstovat teď brambory? A proč Mauricio mluví o nové průmyslové zóně? Nebo ten pozemek doslova uprostřed Černovické terasy je nová průmyslová zóna? A určovat pozici skladu (navíc pro Videň), podle toho, kde je po republice místo, tak snad nemyslí vážně.
A že kamiony budou projíždět kolem pár obytných domů, tak je problém spíše developerů, že je postaví vedle průmyslové zóny a nájezdu na dálnici. Myslím, že se negativa Amazonu příliš zveličují. Nemohu najít aktuální počet zaměstnanců, ale v roce 2008 pracovalo na Černovické terase téměř 3000 lidí a doteď to nikomu nevadilo.


Offline
45
27 srp 2013 10:12
Masarykova čtvrť
MartinV píše:
Yakuzza: rád vysvětlím: Amazon tu bude nabízet nějaké služby, které dnes nabízejí i čeští obchodníci. Díky tomuto gigantu bude zboží dostupnější levněji, než v kamenných prodejnách. To je sice dobré pro zákazníka jako jednotlivce, ale pro ekonomiku (i společnost jako celek) to dobře není. Přidaná hodnota skoro nulová, peníze odtečou jinam. A protože zákazníci toho o moc víc kupovat nebudou, logicky budou kupovat méně od obchodníčků, protože tu bude Amazon.

Pokud zákazník ušetří, zbylé peníze částečně nacpe do matrace a částečně utratí za něco jiného, čímž ekonomice pomůže...

...co se týče státu, tak ten ušetří na podporách v nezaměstnanosti a platbách zdravotní daně za lidi v evidenci úřadu práce - s ním už byla avizovaná spolupráce, aby se nestalo, že většina zaměstnanců budou cizinci...a jak už bylo řečeno, vybere se sociální a zdravotní daň, nehledě na to, že zaměstnanci mnoha místním lidem pomůžou tím, že budou v Brně nakupovat nejrůznější služby...

...Amazon nejsou jen pozitiva a sociální jistoty, ale myslím že ve výsledku se vyplatí, aby tu byl...

_________________________________
...and as always - thanks for watching.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Jo, taky se to ke mne doneslo. Ale co bys chtěl, za ty peníze, co za to chtěli, to nikdo koupit nechtěl a ani nemohl (o což ostatně šlo).


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Mauricio: OP se tento týden začal bourat, ve středu jsem jel kolem a sevřelo se mi srdce. Jediné štěstí, že se toho zakladatelé nedožili, byla by to pro ně ošklivá smrt.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Nevím o tom, že by měl Amazon získat jakékoliv mimořádné daňové podpory. Může jen požádat o ty samé, jako jakákoliv jiná firma.
S daněmi je to složitější. Všechny zahraniční firmy platí daně samozřejmě v tuzemsku, pokud zde podnikají. Ven odvádí jen už zdaněné zisky. Plus samozřejmě platí daně za zaměstnance.
U skladu je to trochu složitější. Sklad v tuzemsku žádné zisky danit nebude, neboť sklad je z hlediska mezinárodního daňového práva považován jen za pasivní článek, který nevyvíjí žádnou ziskovou činnost, jen přijímá a vydává zboží. Zaměstnanecké daně ale samozřejmě půjdou do místního rozpočtu, jde jen o daň ze zisku.

Jinak, co se poštovného ze Slovenska týče - to bych považoval za irelevantní. Vzhledem k objemům budou smlouvy s dopravci jistě velmi individuální...


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Yakuzza: rád vysvětlím: Amazon tu bude nabízet nějaké služby, které dnes nabízejí i čeští obchodníci. Díky tomuto gigantu bude zboží dostupnější levněji, než v kamenných prodejnách. To je sice dobré pro zákazníka jako jednotlivce, ale pro ekonomiku (i společnost jako celek) to dobře není. Přidaná hodnota skoro nulová, peníze odtečou jinam. A protože zákazníci toho o moc víc kupovat nebudou, logicky budou kupovat méně od obchodníčků, protože tu bude Amazon.

S Mauriciem souhlasím: stát vymýšlí různé úlevy pro zahraniční firmy, které si svoje zisky pěkně odsunou k sobě. Ale že by udělal nějaký pozitivní krok pro české podniky, které mu platí daně, to už bych asi chtěl moc.


Offline
488
13 čer 2004 23:04
Amazon nic extra neprinese. Z 90 % procent tam budou agentrurni pracovnici tj Ukrajinci, Polaci a podobne. Odrovna to spoustu malych obchodniku. Je to presne videt na prodeji pocitacu, potom co si tady otevrely pocky Alza a CZC skoncilo dost malych prodejcu, protoze nebyly schopni cenove konkurovat.

Pokud Amazon nebude mit pobocku na Slovensku z jinych zemi nebude tolik konkurenceschopny, protoze postovne je tam o hodne drazsi nez u nas.
Z ekonomickeho pohledu dalsiho zahranicni retezec u nas nepotrebujeme, je to jen presun nasich penez do kas zahranicnich investoru. Je to krasne videt u bank jak sibuji vydelane penize svym materskych bankam.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
A já si myslím, že by se měl podporovat domácí průmysl, obchod a živnostníci, ne sem tahat zahraniční investory, kteří - sotva jim skončí daňové prázdniny nebo jiné úlevy - zase půjdou o stát jinam. A mimo to nesouhlasím s budováním NOVÉ průmyslové zóny, když je v ČR dost průmyslových zón, které ještě nejsou plně využity. Takovým příkladem (ne)využití je třeba Holešov, OP Prostějov apod. Ale pokud je toto tedy výhodné pro náš stát (je tedy zajímavé, že výhody tohoto nesmyslu vidí pouze voliči extrémistických pravicových stran, co mám tak možnost pozorovat)...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2737 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 110  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 zář 2024 11:29
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]