Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 65 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
140
11 pro 2011 18:53
Taky jsem měnil celou univerzálku (140Kč), 6 polí z univerzálky (35Kč) a jízdenku za 14Kč za 2 univerzálky s doplatkem 123Kč (2*156-140-35-14) bez problémů. Výměna jízdenek za jízdenky mi nevadí, peníze na ruku jak v Praze nepotřebuji. Co mi ale vadí je to, že se nedá vyměnit vše na jednom místě... Jízdenky tištěné ČD lze měnit pouze na nádražích... Jízdenky z předprodeje DPMB (trafik) pouze na DPMB... Naštěstí to v Brně není tak daleko od sebe...


Offline
Uživatelský avatar

2571
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
OP píše:
Mr. Black: Aha, díky. Tak to možná došlo k informačnímu šumu mezi otcem a osobou za okýnkem.

Nicméně i tak nelze dosáhnout zpětného odkupu.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Na Novobranské (lidi pro styk s veřejností - pokladny, informace,...) jsou banda ignorantů. Jednají s člověkem jak s největším odpadem.
Jsem třeba onekdá zapomněl vyměnit kupon na šalinkartě (asi se nikdy těch čipovek nedočkáme) a chytl mě revizor. Bylo jasné, že když mám jeden den propadlý třetí kupon, že mám asi doma i čtvrtý. Nezájem. Neřešil jsem, byla to moje chyba. Přijdu na Novobranskou zaplatit pokutu ještě ten den večer, protože jsem pak na 14 dní odjížděl pryč. Seřvaly mě na dvě doby (pěkně arogantně), jak si můžu dovolit přijít zaplatit pokutu za černou jízdu hned ten den, že na to mám od druhého dne pět dní (tuším), jinak zaplatím plnej flastr. Marná snaha někomu vysvětlit, že jsem jen zapomněl vyměnit kupon a večer odjíždím. Když jsem neměl drobné a vytáhl kartu, tak následovalo další kolo nadávek, že kartou na dpmb platit nejde. Když jsem se na informacích zeptal, proč to teda mají vylepené na dveřích a u pokladen mají ty malé plastové krabičky, byl jsem poslán do háje.

Druhá taková zkušenost je, když jsem šel kdysi z práce a poslední autobus z Avionu jel dřív a ani nezajel na konečnou. Podle mobilu, hodinek mojich, dalšího člověka, hodin v nákupním centru. Na zastávku jsem přišel ve chvíli, kdy to autobus prohnal přes parkoviště (zkrátil si to a na zastávku vůbec nezajel). Při stížnosti mi bylo odepsáno, že podle RISu vše bylo v pořádku, že bus jel na čas a zastávku řádně obsloužil. Kdybych na něj nečučel, jak v dálce projel přes parkoviště kolem Ikea a v čase odjezdu z konečné už jel po dálnici ve směru na Brno, možná bych mu to i věřil.

Takže takovejhle přístup má DPMB k platícím zákazníkům.


Offline
Uživatelský avatar

625
14 úno 2005 15:12
Bystrc
Mr. Black: Aha, díky. Tak to možná došlo k informačnímu šumu mezi otcem a osobou za okýnkem.


Offline
Uživatelský avatar

2571
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Mr. Black píše:
Akorát byl problém s jízdenkami z automatu, ty mi nevzali.

A to jako proč?

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

6932
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Záleží na podniku, špatná podle mě není ani jedna varianta. Vrácení peněz je samozřejmě bez výhrad. Co se týče výměny jízdenek: kdo jízdenku měl (tzn. daný typ používá), pak je nejspíš bude používat i dále. Tudíž doplatí pár korun a má jízdenku novou. Lepší, než kdyby se nedaly vyměnit vůbec.

Edit: Mr.Black: příspěvek stačí vložit jen jednou. :wink:


Naposledy upravil MartinV dne 13 led 2012 17:48, celkově upraveno 1

Offline
514
30 zář 2011 07:06
Brno u linek 3, 11, 12, 81, 92, 93, 99
Když jsem letos na Novobranské měnil já, tak mi byla sečtena hodnota jízdenek a v té hodnotě (případně doplatit) jsem si mohl vybrat libovolnou kombinaci jízdenek. Akorát byl problém s jízdenkami z automatu, ty mi nevzali.

_________________________________
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby.


Offline
Uživatelský avatar

2571
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
OP píše:
Otec byl na Novobranské vyměňovat jízdenky: výměna ale proběhla systémem jízdenka za jízdenku jednotlivě(!) + doplatek.
Úkol: výměna jedné univerzálky se 2 nepoužitými políčky (11 Kč) a jedné 60 minutové jízdenky (22 Kč).
Předpokládaný cíl: zakoupit jednu novou univerzálku s doplatkem 156--22--11=123 Kč. Nelze!
Realita: univerzálka za univerzálku s doplatkem 156--11=145 Kč a 60minutová (25 Kč) za 60minutovou (22 Kč) s doplatkem 3 Kč.
Podané vysvětlení: máme to tak nachystané v počítači.
Máte někdo stejnou nebo jinou zkušenost?

Příhoda z červencové Prahy: po změně cen jednotlivých jízdenek PID od 01.07.2011 jsem na doplatkové pokladně Na Bojišti měnil jízdenky PID. Po zběžné (minutové) kontrole odevzdávaných jízdenek jsem bez dalších formalit dostal peníze na ruku. Jiný kraj -- jiný mrav.

Doma mám 3 různě použité univerzálky, pokusím se je přesvědčit, aby mi z toho udělali jednu :D Co se týká Prahy, tuto zkušenost nemám, nicméně na webu DPP jsem fakt našel tuto zprávu, kde je jasně uvedeno, že je možný odkup. Nechápu proč to nejde v Brně...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

625
14 úno 2005 15:12
Bystrc
Otec byl na Novobranské vyměňovat jízdenky: výměna ale proběhla systémem jízdenka za jízdenku jednotlivě(!) + doplatek.
Úkol: výměna jedné univerzálky se 2 nepoužitými políčky (11 Kč) a jedné 60 minutové jízdenky (22 Kč).
Předpokládaný cíl: zakoupit jednu novou univerzálku s doplatkem 156--22--11=123 Kč. Nelze!
Realita: univerzálka za univerzálku s doplatkem 156--11=145 Kč a 60minutová (25 Kč) za 60minutovou (22 Kč) s doplatkem 3 Kč.
Podané vysvětlení: máme to tak nachystané v počítači.
Máte někdo stejnou nebo jinou zkušenost?

Příhoda z červencové Prahy: po změně cen jednotlivých jízdenek PID od 01.07.2011 jsem na doplatkové pokladně Na Bojišti měnil jízdenky PID. Po zběžné (minutové) kontrole odevzdávaných jízdenek jsem bez dalších formalit dostal peníze na ruku. Jiný kraj -- jiný mrav.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
No, mě je to už jedno, já jsem si udělal výlet v sobotu, abych projel starou univerzálku a nic dalšího nemám. Ale taky na to mohl někdo upozornit už před sobotou, nemusel jsem s tím tak spěchat ;-)

Nicméně na webu Kordisu je doslova napsáno: lze použít ve výjimečných případech do 15. ledna 2012
By mě zajímalo, jak budou rozhodovat, že zrovna tento konkrétní případ je výjimečný :-)

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Nejsu pozorny ctenar, omlouvam se...


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
viewtopic.php?p=141950&f=5#p141950

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Jezour píše:
Vykrouti, do 7.1. plati i jizdenky dle stareho tarifu.

Tak prekvapive DP prodlouzil platnost starych jizdenek az do 15.1., takze stale muzete jezdit po Brne i na 14 Kc jizdenku - viz http://www.dpmb.cz.
Edit: Kordis udelal totez, mate-li koupeny jeste stare jizdenky, vse je mozno legalne oznacit az do 15.1. a je to platny jizdni doklad.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Fafner píše:
ok, tak pujdu proti davu ja: Povazuju za spatne byrokracii a tresty za to, ze nemam papir na neco, co je zcela evidentni.


Samozřejmě. Ale pokud je to nastaveno tak, že to u sebe mít musíš, a zároveň tak, že je potřeba to pokutovat, pokud to nemáš, i když je zcela evidentní, že to máš, tak pak se bohužel nedá nic dělat. Nevidím jediný důvod, proč, za současné situace, dělat nějaké rozdíly.


Offline
7195
27 úno 2010 07:40
Peno: Byla to d-2, kontrola začala hned po výjezdu na úroveň Vídeňské.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
peno: Opravím se tedy, první jízda v novodobé historii těchto vozů :) prostě 17.2.2011 ráno.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Domis: I v Modřicích, když jede autobus místo tramvaje, tak se nastupuje všemi dveřmi. Ono je to i logické, neplést lidem moc hlavu. Prostě do linek 2 a 31 se nastupuje všemi dveřmi, tečka.

Fafner: První jízda 1802 s cestujícími? To muselo být hodně dlouho před IDS, nepletu-li se.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
mycountry: Ne, nefunguje, ten platí pouze v autobusech mimo zóny 100 a 101. Šaliny ani trolejbusy vlastně kontrolu jízdenek řidičem neumožňují.
Stejně tak ve Šlapanicích se do 31 nastupuje všemi dveřmi (a že toho místní patřičně využívají). Teď mě ale napadá, jak je to s autobusy na lince 31 (přejezdy Borsu nebo NAD)? Podle této logiky by se mělo nastupovat předními dveřmi, v praxi to tak ale není - a jsem rád, neboť by v tom byl jenom zmatek.


Offline
Uživatelský avatar

188
25 pro 2010 21:35
V tramvaji nefunguje nástup předními dvěřmi? :mrgreen:


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Ja jel do Modric zatim jen jednou, prvni jizdu 1802 s cestujicima. A na ceste zpatky me kontroloval, a to bylo sotva pul sesty rano. Takze bych to rozhodne nepausalizoval.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Robert píše:
Zajímavé je, že mě revizor onehdy jako jediného vynechal i v Modřicích, kde ta průkazka neplatí.

Tys fakt někdy potkal revizora v Modřicích? :shock: Já jezdím do Modřic často, a-49 i 78, ale revizora jsem tam v životě nepotkal. A vůbec se mi celkově nějak zdá, že revizoři jezdí jenom tam, kde jezdí každou chvíli něco a ne tam, kde to jezdí po dvaceti minutách. Možná je to jenom můj dojem, ale v takových Přízřenicích, Tuřanech nebo třeba Žebětíně jsem mimo špičku revizora nepotkal a i ve špičce jen výjimečně. Naopak potkat revizora kolem centra nebo v Řečkovicích, kde jezdí každou chvíli něco, je téměř pravidlo.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Nechtěli byste si povídat radši soukromě?

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
3342
21 led 2011 14:19
ok, tak pujdu proti davu ja: Povazuju za spatne byrokracii a tresty za to, ze nemam papir na neco, co je zcela evidentni.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

1634
10 čer 2006 20:45
Brno
Mauricio: jo v tom máš pravdu, ale připadá mi, že je to na mě :mrgreen: A kamarádku jsem definoval špatně, já ji totiž už více jak čtyři roky neviděl :mrgreen: :mrgreen:

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
9986
15 led 2005 23:41
á jsem neměl použít výraz "kamarádka," neb se zřejmě nedokážeš zbavit dojmu, že jsem zaujatý, viď?

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nevšiml jsem si, že bych někdy psal o tom že něco ty. Vždy jen obecně. Ale pokud si to na sebe chceš vztáhnout, můžeš.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 čer 2024 21:35
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]